Skocz do zawartości
Forum

zastoj moczu, powiekszony moczowod u niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziecko urodzilo sie z zastojem w nerce lewej. Zrobiono mu usg i w roznych odstepach czasu cystografie (nie bylo cofania sie moczu- stwierdzony moczowod olbrzymi), scyntygrafie ( wydalanie znacznika zaburzone, znaczny zastoj moczu w nerce).
** Mial zrobione cystoskopie i naciecie zastawki tylniej typ wg.younga.
7 tygodni po zabiegu bylismy na kontorli usg i nie wykazalo zadnych zmian na lepsze....

prosze o jakies rady doswiadczonych rodzicow...

pani doktor powiedziala ze kolejnym etapem bd prawdpodobnie zalozenie cewnika na zewnatrz przez powloki brzuszne... prosze o rady poniewaz jestem pzrerazona czy to napewno koneiczne? Podobno to moze miec przez kilka miesiecy.
Moj synek jest jeszcze malutki ma nie cale 6 mieisecy...
Czy znacie jakis dobrych lekarzy? Moga byc prywatnie. Chcialabym to z kims innym skonsultowac...prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Rzenusia, może ja będę mogła Ci trochę pomóc. U mojego synka stwierdzono zastój w moczu gdy był jeszcze w moim brzuchu. Już drugiego dnia po narodzinach miał robione usg, potem inne badania, w różnych szpitalach. Okazało się że ma nieprawidłowo zbudowaną nerkę i poszerzony moczowód. Miał jednak to szczęście że jak na razie nie musi mieć wykonywanych żadnych zabiegów by jego jego nerka działa prawidłowo, nie ma żadnych objawów klinicznych choroby, robimy tylko co jakiś czas badania. Jest jeszcze mały, ma rok i 10 m-cy, ciągle rośnie, wszystko może się jeszcze zmienić, ale mamy nadzieję że nie na gorsze. Twój synek jest jeszcze mniejszy, jego organizm ciągle się rozwija, mam nadzieję że wszystko pójdzie w dobrym kierunku.
Rozumiem że przeraża Cię perspektywa założenia cewnika na zewnątrz. Mam w rodzinie chłopczyka który już z 1,5 roku "nosi" taki cewnik.
Rzenusia, z całego serca mogę Ci polecić dr hab. n. med. Tomasza Koszutskiego. To bardzo dobry specjalista, kiedyś był konsultantem wojewódzkim do spraw urologii dziecięcej, niedawno został krajowym konsultantem. Przyjmuje w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Niestety tam trudno się dostać. Przyjmuje też prywatnie w swoim gabinecie w Katowicach na ul. Wrocławskiej 40/1.
Tel.: 505 080 265. To numer telefonu do rejestracji, ustalisz sobie tam termin wizyty. Powiedz że zależy Ci na czasie. Z Krakowa macie niedaleko. Dr Koszutski to lekarz z powołania, z podejściem do dziecka i do rodzica też. ;-)
My byliśmy przerażeni chorobą naszego dziecka, on jeden potrafił nas uspokoić. My trafiliśmy do niego z polecenia kuzynki która ma to chore dziecko z cewnikiem. Ma w swoim gabinecie usg więc od razu będzie mógł ocenić nerki Twojego dziecka. Weź też wyniki dotychczasowych badań. Ponieważ pracuje w GCZD ma możliwość umieszczenia dziecka, w razie potrzeby, na oddziale tego szpitala. My na co dzień jesteśmy pod opieką szpitala w Zabrzu, jednak jeździmy do dr Koszutskiego na kontrolę, każde bardziej inwazyjne badanie konsultujemy z nim, mamy do niego pełne zaufanie.
Daj znać czy już konsultowaliście się z kimś prywatnie? Gdzie były wykonywane te wszystkie dotychczasowe badania Twojego synka?

Odnośnik do komentarza

Jak narazie mam w planach udac sie na konsultacje prywatnie do dr Gorniaka- jako jedyny odpisal mi na maila i sporo rzeczy wyjasnil. Zobaczymy jak bd po tej wizycie. Dzieki za namiar do doktora z Katowic. Nie zaszkodzi jak tez sie do niego umowie, ale to juz chyba po wykonanej scyntygrafi kontrolnej. Jak bd wiadomo jak ten mocz sie zachowuje.
Dobrze, ze są takie fora... bo czasem tylko rodzic drugiego rodzica zrozumie. Mam nadzieje, że u nas obedzie sie tylko na kontrolach i dziecko z tego wyrosnie.

Odnośnik do komentarza

Rzenusia, a gdzie leczycie się na co dzień, gdzie były wykonywane te wszystkie dotychczasowe badania?
Kiedy macie mieć wykonywaną tą scyntygrafię kontrolną? Pytam bo termin oczekiwania na wizytę prywatną u dr Koszutskiego wynosi zazwyczaj około 2-4 tygodni.
Daj znać co powiedział ten dr Górniak. Czy on też widzi konieczność założenia cewnika na zewnątrz.
Dobrze że chcesz się skonsultować z innymi lekarzami. Ja jestem zdania że nie ma co wierzyć jednemu lekarzowi, zwłaszcza jeśli chodzi o zabiegi wykonywane na dziecku i zawsze wybieram się na konsultację do innego specjalisty.
Życzę zdrówka dla synka, by tylko na kontrolach się skończyło.

Odnośnik do komentarza

Rzenusia, też jestem z Krakowa i też swego czasu szukałam kontaktów do najlepszych urologów (to było kilka lat temu). Wiem jakie to ważne, by dziecko trafiło w najlepsze ręce. Najbardziej w szukaniu pomaga właśnie internet i fora. Polecam specjalistyczne forum http://www.uronef.pl/forum/. Może tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytania, ewentualnie załóż swój wątek.
No i dobrze, że się skontaktowałaś z dr Górniakiem, bo to najlepszy urolog w Krakowie, nie dość, że bardzo dobry specjalista, to jeszcze ma świetne podejście do dzieci, co też jest bardzo ważne. Miałam z nim kontakt kilka razy (ale z inny problemem niż Ty) i naprawdę w Krakowie mogę go polecić :)
Jakbyś chciała się skontaktować z innym specjalistą, to z całego serca polecam dr Śmigielskiego z Warszawy. To guru urologów. Nawet dr Górniak był pełen podziwu dla tego co zrobił dr Śmigielski u naszego syna.
Tak więc ja na Twoim miejscu wybrałabym się do tych 2 specjalistów i porównała opinie na temat tego co powiedzą o Twoim synku.
Życzę zdrowia, cierpliwości i sił. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

No wizyta u Dr. Gorniaka w przyszlym tygodniu. Do DR Koszutskiego umowie sie jak juz bd miec wyznaczony termin scyntygrafii kontrolnej... z tego co wiem bd ona pazdziernik-listopad..... cho ler ne terminy...

Ostatnio Dr Smiegielski odpisal na maila. Napisal, ze wg niego najlepszym rozwiazaniem bylaby pzretoka- az ciary mnie pzrechodza... ale napsial ze ciezko mu cos stwierdzic nie majac wynikow badan w reku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...