Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Monika u nas wszystko dobrze. A jak wasze bioderka?
Madzia ma juz dwa zęby. Marysia dostala sie do przedszkola. Ja mam leniucha i tonę w balaganie ale poza tym to leci. Bylismy na sesji w sobote nie moge sie napatrzec na te moje zajączki;)
Cebulka sie nie odzywa mam nadzieje ze juz tuli:)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

O15 45 urodził się Adaś, 4140,. 58cm. Poród ciężki, dostał 7 punktów, jak zucili mi go na brzuch to nie oddychał, na lodzie alarmowym go wywieźli,ale już jak go zabierali to płakał, dostałam go dopiero po 2 h obserwacji, przyssał się do cyca i ponad godzinę cycał, i mi zsiniał, ale po chwili odzyskał kolory, ale teraz znowu go oddałam na obserwację, krocze mam rozharatane, zażywała mnie z pół h i mówiła żeby po tygodniu zgłosić się do fizjoterapeuty bo bardzo gruba blizna była po 1 porodzie a nacieli mnie w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza

Cebulka gratuluję! Duży chłopak, więc nie dziwię się że poród ciezki. Nabieraj sił, bo będą potrzebne;) Wszystko będzie dobrze, może pępowiną był zakręcony? Ucałuj synka od cioci Majówki;)
Zawiszka w poniedziałek mamy kontrolę, mam nadzieję że nie będzie potrzebna ta pielucha. Gratuluję ząbków i dostania się do przedszkola.
Meju jeszcze Ty nam zostałaś do rozpakowania;) szybko zleci i będziemy w komplecie;)

A my jesteśmy z Malwinką w szpitalu na obserwacji. Miałyśmy wypadek samochodowy. Kobieta wjechała w nas, akurat w stronę po której była przypieta Malwina:( Na szczęście usg przezciemiaczkowe i brzucha nic nie wykazało. Jedynie parametry watrobowe ma podwyższone ale nie wiadomo od czego.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika ojej a to przygoda:/ No oby nic sie nie pokazalo. A z ciekawosci po ktorej stronie byla malwinka. Zdrowka dla Was. A to Wy jeszcze nie nosilyscie tej pieluchy czy masz nadzieje ze bedzie bez przedluzania? No u mnie madzia miala kontrole co 9tygodni i w sumie 3i pol miesiaca nosila. Ale juz jest dobrze. I pieknie nadrabia lezenie i juz prawie raczkuje i kombinuje jak usiasc.
Cebulka ale Adaś kawał chłopa! Mam nadzieję że i u niego wszystko jest dobrze szkoda tylko tego strachu ktorego sie najadlas. A porod sam ruszyl czy ta oksy? Oby sie wszystko szybciutko i lladnie goilo. Dzielna mama z ciebie i gratulacje!

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Monika masakra jakaś, dobrze że jesteście całe.
A sąd w nocy był na obserwacji i jest ok, nabiera kolorów, jest żarłokiem, bo cycał non stop a potem dalej płacz i szukanie cyca, dałam mu butelkę to odrazu usnął, a wziął kilka łyków. Tym razem jakoś tak nie nastawiam się tylko i wyłącznie na kp, grunt żeby był najedzony. włoski ma długie.
Dawidka szkoda strasznie, bo bardzo tęskni i przeżywa.

monthly_2019_04/majoweczki-2016_73825.jpg

Odnośnik do komentarza

Cebulka śliczny Adaś :) cieszę się że u Was ok, a Ty jak się czujesz?
Biedny Dawidek, ja zaczynam się obawiać jak my z młodym damy radę. On jest ciągle tylko ze mną :/
Monika współczuję przeżyć, ja bym chyba kobiecie w twarz przywaliła w takiej sytuacji :/ choć w sumie co to da. Oby z Malwinka było ok.
Zawiszka Ty na lato będziesz miała prawie rocznego biegacza :p
Ja na poród zamawiam sobie 29/30 kwietnia :p jakoś najbardziej mi pasuje

Odnośnik do komentarza

Zawiszka siedziała z tylu po prawej stronie. Zwykle upinalam ją za kierowcą ale akurat przełożyłam fotel Lidki na lewą stronę. Wogole to mialam wziac je obie na przejażdżkę ale Lidka poszła z siostrami do kościoła na drogę krzyżową. Na razie wszystko wskazuje, że jest z nią dobrze. Pieluchę nosimy już prawie 6 tygodni. Fajnie, że Madzia próbuje siadać:) duza już z niej dziewczynka:)
Cebulka to dobre wiadomości;) ładny i duży z niego chłopak. A wiadomo że mężczyzna lubi być przy cycu;))) Dawidek da radę;) A chodzi teraz do przedszkola?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika czyli w sumie po tej ponoć bezpieczniejsze stronie siedziała. U mnie Marysia jeździ ciągle po tamtej stronie a Madzia trafiła na miejsce za kierowcą. To ile jeszcze będą was trzymać? Oby tyle tej pieluchy wystarczyło. Ja miałam mały poślizg w kupowaniu a potem mi Madzia bardzo dużo urosła a ta pielucha musi być jak najbardziej dopasowana żeby miała sens. Madzia miała 15 a na następnej wizycie juz 20. Chociaż sama zmieniłam jej na 16 w międzyczasie bo nawet brzuch jej się nie miescił;) teraz Madzia nosi ciuchy które Marysia na rok nosiła ale to z racji ze Marysia malutka była zawsze.
Cebulka Adaś cudny a włoski takie kręcone! Dobrze go mamusiu wykarmilas w brzuszku a ile szacowanie wagi? Ja karmie dalej dwie ale Marysi w szpitalu przez jeden dzień podawała mm. Większe dzieci mają większy apetyt a zanim laktacja ruszy pełną parą to tez chwila minie. Pewnie ze nie ma co sobie robić wyrzutów. Mnie Marysia odwiedziła zaraz na drugi dzień wiec było jej łatwiej bo zobaczyła mnie i Madzie. I sama poszła do samochodu bo spać chciała ale pocycala i juz była spokojna. Później na noc płakała ale dala rade a już następnego dnia wyszłam. A potem za dwa tygodnie byłam z madzią tydzień w szpitalu i tez dala rade odwiedzając mnie raz dziennie. Oczywiście tęsknota była, potem zaczęły się lęki nocne ale to też rozwojowe. Ale dwie ostatnie noce np Marysia pięknie przespała w swoim pokoju.
Dziewczynki ale się fajnie wątek ruszył prawda! Aż miło wejsc;)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Hej :)
My wczoraj mieliśmy sesję :) teraz pozostaje czekać na efekty :) niby tylko zdjęcia a ja padłam wieczorem przed 22 a dzisiaj wstałam z zakwasem w łydce :D
Cebulka kiedy do domku?:)
W ogóle tak sobie myślę że skoro czasem tu jakieś nasze zdjęcia dodajemy itp to może przejdziemy na jakąś bardziej prywatną formę pisania ze sobą?

Odnośnik do komentarza

Meju naradzie nie wiem kiedy wyjdziemy, bo Adaś ma żółtaczkę 10, zrobili mu teraz badanie z krwi na bilirubinę i za godzinę ma być wynik, bo też spadł z wagi już prawie 200 g, więc nie wiem jak to będzie. Wczoraj w dzień spał, a w nocy od 2 do 4 czuwał i kupki sadził, więc się nie wyspałam, dziś znowu śpi, i pewnie noc będzie znowu wesoła.albo może jest ospały przez żółtaczkę.

Odnośnik do komentarza

Meju moje forum wrzesniowe przeszlo na prywatny i nie da sie wejsc z telefonu a ja tylko tak korzystam. Teraz chcialam wejsc z tabletu i tez nie moglam nie wiem czy znow sie przenosily czy jak. Jak sie zgubi link to tez to znika. Wyszukac sie nie da. No chyba ze na jakiegoś wats upa sie przerzucimy? Tam mozna grupową konwersacje prowadzic. A z drugiej strony mam sentyment do tego forum. Ale faktycznie wczoraj chcialam wrzucic zdjecie z sesji ale jednak dalam spokoj... ja dzis chyba padnę bo zrobilam spacer najpierw 5km a potem jeszcze poszlam na rekolekcje przy czym do kosciola 2km w jedna stronę takze 9km przespacerowane a jeszcze wczesniej troche pograbilam lisci na trawniku.
Cebulka wieksze dzieci mają wiekszy spadek z wagi bo tak jakby wiecej wody w sobie mają i chociazby kupki wiecej. Nie wiem czy dobrze to tlumacze ale duze dzieci tak mają. Takze nie zamartwiaj sie tylko karm ile sie da no i w sumie budz go moze nawet zeby co 2h jadl a nie co 3to szybciej ta zoltaczka minie.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Meju Super, że mieliście sesję;) jeju teraz tak sobie popatrzyłam, że Tobie został miesiąc;). Ja tej kobiecie wykrzyczalam że jak coś będzie z dzieckiem to ją chyba zabiję. Na szczęście wszystko jest dobrze i wczoraj popołudniu nas wypisali. Moze Zawiszka ma rację, zeby przejsc na whats app? Choc ja bardzo lubię tu zaglądać;)
Cebulka lepiej zostać dzień dłużej niż później "bujac" się po lekarzach. A tych kupek to tylko się ciesz, moja je robi raz na 2-3 a nawet 4 dni. Wagę szybko nadrobi;)
Zawiszka no to spacer piękny. Ja niestety aż tak dalekich nie mogę robić. Bo większość spaceru to młodą na rękach muszę nieść bo w wózku płacze:( Może po szpitalu coś się zmieniło? Bo tam wogole to mniej płakała, tak jakby tych kolek nie miała.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika dobrze że się skończyło tylko na obserwacji :) no aplikacja pokazuje mi 34 dni a tydzień temu miałam skrócona szyjkę więc zobaczymy :)
Cebulka powiem szczerze że nie bardzo pamiętam jak to jest z tą żółtaczka, u mnie młody miał ale nikt mu krwi nawet nie pobierał, muszą być do tego dodatkowe wskazania?
Zawiszka zazdroszczę spaceru u mnie młodego do wózka nie zagonisz, na nogach tyle nie przejdzie a gdybym go w taka trase wzięła na rower albo hulajnogę to bym wróciła z nerwicą:D

Odnośnik do komentarza

Meju z żółtaczką to jest tak że zależy od poziomu bilirubiny, Dane dek też miał żółtaczkę ale w 3 dobie 9, Adaś ma 13,7.
Dziś nie wychodzimy jednak, ale to też trochy moja decyzja bo była pediatra i powiedziała że robili mu jeszcze gazometrie i znowu trochy mu wzrosło i jeśli nas wypiszą, a nawieczór bardziej zżółknięte to trzeba będzie do zwykłego szpitala na oddział dziecięcy jechać, więc stwierdziłam że zostaniemy do jutra i zobaczymy, jak już tyle tu jesteśmy to jeden dzień nie zbawi, a napewno będę spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...