Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Cebulka matko tyle zębów w tak krótkim czasie? Biedny:( Tak sobie pomyślałam. Ja Lidkę jak chciałam posadzić na nocnik to sama siadalam na kibelek i ona patrzyła jak ja robię siku. Potem i ona chciała już siadać sama. Może mąż powinien pokazać jak to robi mężczyzna? A może to jeszcze nie ten czas? Nie wiem.
Fajny pomysł z tą walizką; ) dziś znalazłam kręgle z chicco, fajne są; ) dziś właśnie odbierałam przesyłkę z paczkomatu (pierwszy raz). Ponoć zawsze tak piszą, że paczkomaty są przepełnione. Ale masz rację, zaczyna się szał zakupów; )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika ja juz kilka razy odbierałam paczki i nigdy nie musiałam odbierac w innym punkcie. Zamowilam dwie paczki i jedna przyszla do packomaru a druga do punktu odbioru inpost. Aje zabawki fajne. Juz nie moge sie doczekać jal Dawidek je zobaczy:) wczoraj moje dziecko dopeowadziło mnie do skraju wytrzymałości, cały dzien tylko mama, histerie z byle pierdoły no i za cały dzień nie zjadł absolutnie nic, poza cyckiem. Wiec jak wieczorwm mąz wrocił to o!alam mu bąblaci poszłam sobie popłakać z bezsilnosci i zmęczenia, bo po nocach tez masakra ostatnio byla. No i tej nocy grzecznie spał, moze tylko 3 razy pocycał i uwaga... Spał do 7 15. Tak pozno ja juz nie pamiętam kiedy wstawał i ogolnie dzis jest uroczy grzeczny i kochany. Tylko z jedzeniem szalu niema. Ale juz sie wkurzylam stawiam mu miske i co zje to jego. Bo karmic sie nie daje, a tak zje kilka lyzeczek a resztę wywala na siebie.

Odnośnik do komentarza

Cebulka kurczę współczuję. Rozumiem Cię i tą bezsilność. Dlatego ja się z jednej strony cieszę a z drugiej nie, że wróciłam do pracy. Tzn. gdybyśmy wrócili do domu to do pracy bym nie wróciła tylko wiesz, dom z podworkiem, blisko rodzina a mieszkanie w bloku to są dwie różne bajki. W domu nigdy się nie nudzisz i dziecko też a w bloku..... cztery ściany; ( oooo i się wyzalilam. U nas przy 3ach noce były ciężkie ale teraz to luzik, może jedna- dwie pobudki tzn. ona się nie budzi tylko przez sen wola chcą i śpi do 7-7:30. Stawiam na zęby wczorajszą mamozę: ) niestety musisz/my uzbroić się w cierpliwość. Będzie dobrze. W sobotę jest światowy dzień pluszowego misia: ) pewnie wybierzemy się na jakąś imprezę z tej okazji; )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika aktualnie mam nocki i jestem na przerwie stąd ta godzina :) Masz racje mieszkanie i dom to zupelnie co innego My już nie możemy się doczekać wyprowadzki z 3piętra z kamienicy :( Hmm pokazanie jak sika facet jest ciekawym pomysłem choć Mały wchodząc do wanny zawsze sika na stojąco zanim ukucnie (siedzenie w wannie jest zle) i wrażenia to na nim już nie robi :(
Cebulka współczuję :( Ale po ciężkim czasie zawsze przychodzą lepsze dni co pokazał Dawidek Życzę żeby taki synek był jak najczęściej Maksym nie lubi być karmione Tylko sam Jak się zdarzy dzień niejadka to bawi się jedzeniem przekłada z talerza na talerz (koniecznie wtedy muszą być przynajmniej dwa plus widelec i lyzeczka) Tak potrafi sie bawić z godz ale prawie zawsze wszystko zjada Oczywiście frajda jest nieziemska Balagan czasem też ale cóż :) Może spróbuj czy Dawidkowi też sie nie spodoba taki sposób jedzenia :)
Co do prezentów to póki co mamy jedną gadająca maskotkę kupiona tylko ze względu na metkę Bo nie wiem czy Wam mówiłam ale Maksym nie zasnie bez matki w buzi ; ( wyobrażacie sobie jak wygląda matka po ponad roku trzymania w buzi?! Ochydztwo! A na dodatek wybrał misia spiewajacego z rzutnikiem którego nie można wyprać w pralce ;( Wcześniejsze próby zmiany miśka nie przyniosły efekty bo były sztuczne metki Zobaczymy czy teraz się uda :(
Sorry za długo wpis Miłego dnia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

U nas dzis piękna pogoda, bylismy na spacerku i Dawid usnął, i siedzimy sobie tak na podqorku juz 1,5 h:)
Paulazdr fajny sposob ma Maksym na jedzenie,wyprobuje. Dawid jest nptorycznym niejadkiem. On nirma czasu na jedzwnie. Wczoraj obiad zjadl moze z 5 łyżeczek i kilka ode mnie. A kolacje rozciapciał rekami. Moze 2 razy sprobował i tyle teszta na podlodze i wrzedzie, wiec mozesz sobie wyobrazic jak wygladało dzecko ktore jadlo sos bolonski;) jak morderca;) ale cały czas doi wiec pewnie sie najada.
Wczoraj spotkalamznajoma. Co ma corke 6 miesiecy starsza. A Dawid jest prawie całą glowe od niej większy

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Jestem mamą dwójki dzieci. Przeglądając Internet natykam się nieustannie na treści, które nic nie wnoszą do mojego życia, a tylko zabierają mój cenny czas. Aby ułatwić innym mamom życie założyłam na facebook’u stronę Mamoteka – czytelnia dla mam , gdzie udostępniam przeczytane przeze mnie artykuły, które mnie zaciekawiły. Dostarczam treści, dzięki którym dowiesz się jak zadbać o siebie, dom i rodzinę. Jeżeli chcesz znaleźć wartościowe treści w jednym miejscu to zapraszam do polubienia mojej strony:

https://www.facebook.com/Mamoteka-czytelnia-dla-mam-2019522261627243/

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza

Paula a już myślałam że codziennie masz pobudkę o tej godzinie:) moja koleżanka a raczej jej mąż nauczył tak synów i bardzo szybko odpieluszkowali się. Lidka od dłuższego czasu bierze prysznic, kąpiel w waniennce jest bardzo sporadycznie. Ale jak już ją ma to szaleje na całego;) Ale znalazł chłopak sposób na spanie:) słyszałam o rogu pieluszki ale metkę? Normalnie od dziś jestem jego fanką *)
Cebulka ale zazdroszczę tego spaceru.... Może jutro uda nam się spędzić 3 godziny na powietrzu bo wybieramy się na obchody dnia pluszowego misia;) głodny nie jest skoro prawie cały czas wisi na cycu. Wysoki jest Dawid, Lidka jest niska ale my też nie jesteśmy wysocy.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Paulazdr to moze zamow taką przytulanke z metkami? Dawidek ma takiego kroliczka z kocykiem i na kocyku chyba z 10 metek. Dawid też lubiał metki ciumkac, teraz też czasami ale jak jedziemy autem ale nie do spania:) do spania tylko cyc. Smoka odstawilismy pod koniec sierpnia, najpierw w czerwcu bez smoka był miesiąc, potem dałam w akcie desperacji w podróży, ale juz go nie interesował, wolał cyca, smoka traktował jak gryzaka i jak przegryzł kolejnego to juz nie kupowalam i teraz ja jestem smokiem.
Monika jak tam dzien misia? My dzis znowu od 10 do 16 na polu, z godzi.a przerwą na spanie w domu.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, donosze Wam ze kolejna majoweczka zostala mamą drugiego dzidziusia:)
A ja jutro sie testuje bo juz 30 dzien cyklu a zwykle mam 28 dni. No chyba ze nie zdaze bo jutro sie zacznie, sama nie wiem czego chce ale chyba jednak bede rozczarowana jesli bedzie negatywny....acha i razem ze mna jeszcze dwie testujace i nastepna juz potwierdzona, takze dzieje sie:)
Cebulka ja wlasnie dlatego nie zabieram smoka poki karmie, najpierw zabiore cyca jesli juz, bo inaczej wiem ze nie bedzie wytchnienia dla moich piersi.
Monika marysia tez raczej niska ale ostatnio podrosla, teraz ma 76cm.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka wiesz ja nie odstawialam smoka tak specjalnie, tylko Daeid przestał nim sie interesowac i traktował go jak gryzaka. No i w sumir to od samego poczatku Dawid smoka mial tylko do spania. Pierwszy raz dalam smoka jak mial miesiac, pediatra zalecila bo duzo jadl i ulewal, wiec cycusiowy był od poczatku:) fajnie ze tak majowki dają czadu:) ja chyba musze pojsc w koncu do lekarza bo dziwne mam okresy. Prawie 10 dniowe.
No to moj Dawidek rzeczywiscie wysoki. Miał 87cm 6 listopada na szczepieniu. No ale ja mam 176 i Mąz 188;)dzis Dawidek zawołam meza Tatunio:) no po prostu boski jest

Odnośnik do komentarza

Cebulka to moja i cycowa i smoczkowa tez w ciagu dnia od zawsze, no teraz czasem zdarza jej sie gryzc smoczek bo akurat pasuje jej tam gdzie trojki mają wychodzic, a cyca jeszczee tak z 8razy na dobe. Ja mam 164cm wzrostu, a moj maz 174 a nasze mamy to jedna nizsza od drugiej wiec nie spinam sie z tym wzrostem:) dluzej nosimy ubrania i buty;)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Hej;)
Zawiszka trzymamy bardzo mocno kciuki za wynik testu*) proszę złóż gratulacje na fb*) My podobnego jesteśmy wzrostu; )
Cebulka niestety nie byłyśmy na dniu misia:( Lidka ma katar i kaszle, więc nie chciałam jej bardziej narażać. Ja smoka dawałam może w sumie ze dwa miesiące między 6 a 7 mż. na dworze zęby oddychała nosem. Ale ona nie upominała się o niego więc łatwiej było mi go zabrać. Super, Dawid ładnie zaczyna mówić. Lidka zaczęła też mówić "mamutsia"*) urocze to jest.
Jak byłam na przeglądzie technicznym (czyt. U gina) to powiedział że przy kp okresu mogą być nieregularne. Doszłam do wniosku, że jak jestem cały dzień z Lidką w domu to ona też by cały czas była na cycku.
My do końca tygodnia jesteśmy na zwolnieniu; ( na szczęście osłuchowo wszystko jest ok ale mówiła żeby to wyleżeć. No coz .... uroki pogody i żłobka *(
Pytałam Was już o olej lniany i z czarnuszki, dajecie swoim pociechom? Z czarnuszki pije Lidka i ja ... smakuje okropnie, mam nadzieję że efekty będą. Olej lniany też wprowadziłam....

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Negatywny, ale zrobie za pare dni jeszcze raz bo moze za malo hormonu, a jak nie to lekarz mnie czeka, a dzis to mam stan podgoraczkowy jakis i mi troche zimno, a marysia dzis miala szczepienie, mam nadzieje ze nie bede jakas chora.
Ale inna majoweczka ma piekne grube dwie krechy, takze tymczasem jeden do jednego:)
Zdrowka dla Lidki! My nie pijemy zadnych takich specyfikow. Ja to nawet o witaminach zapominam.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

Nazywam się Dagmara i jestem mamą Conrada, który urodził się w marcu 2016 r. Chciałabym zachęcić Was do obserwowania nas na blogu... Piszę, recenzuję, polecam książeczki dla najmłodszych dzieci. Są to książeczki nasze prywatne a nie sponsorowane przez wydawnictwa, i przede wszystkim są to książeczki, które oboje uwielbiamy.
Jeśli Wasze dzieci wykazują zainteresowanie książeczkami a Wy szukacie inspiracji to zapraszam do nas:

www.ksiazkidlamalucha.pl
https://web.facebook.com/ksiazkidlamalucha/

Pozdrawiam serdecznie,
Dagmara

https://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mmvoelmoe3.png

Odnośnik do komentarza

Monika jak tam Lidka? Jak zdrówko? Ja noc tekiego nie daje tylko witamine D i sanoatol za poeceniem alergologa. Wczeaniej dawalam tez omega dha ohyda, miesza łam z jedzeniem, alr ze teraz problem z jrdzeniem to nie daje, bo nerwa mnie juz tłucze w środku, jak zbliza sie czad na jedzenie to juz mnie niechęć ogarnia. Dzis probowalam dac sloik z rybka, bo jak dalam 1 raz jak miał 7 miesiecy to ostro wymiatował z 3 razy, wiec potem sie bałam dawać. Ryby nie chciał, dalam warzywka z indykiem ze sloika tez nie chciał. Ugorowalam makaron i mialam sos bolonski zamrozony, zjadl sam makaron, sosu nie tknął. Wim ze zanudzam wszystkich pewnie tym jadłospisem, ale normalnie juz nie mam siły. Dzis zjadl na sniadanie pół seoska z bułki na obiad sam makaron i na kolacje plasterek szynki.
Zawiszka trzymam kciuki. Oby obyło sie bez chorubska.

Odnośnik do komentarza

Zawiszka zdrówka! Wiesz, że mamy nie chorują? (Podoba mi się ta reklama). Oby za parę dni wyszły te dwie upragnione kreski*) trzymamy kciuki!
Cebulka, Lidka ma stan podgoraczkowy, katar zmienia się w gęstego gluta, który podrażnia gardło i powoduje kaszel;(
Ja właśnie po przeczytaniu właściwości tych olei zaczęłam aplikować sobie o Lidce. Mam nadzieję że pomogą. Wcześniej dawałam jej tylko wit. D.
Cebulka spróbuj nie dawać mu piersi (wiem, wiem łatwo powiedzieć) bo on przez to nie odczuwa głodu (Pewnie to wiesz). Wcześniej jak Lidka jak chciała cyca to jej dawałam ale palcem zasłaniałam sutek i ona wtedy odwracała głowę. Może spróbuj zrobić mu jakieś placuszki, chlebek bananowy. U nas zawsze to się sprawdza i oczywiście makaron (im dłuższy tym lepszy).
Dobranoc

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika jak tam Lidka?
Teraz do końca nie wiem jak reagować, bo albo skok, albo raczej od zębów- ale jal cos nie po jego myśli idzie to płacze i krzyczy-i gdzie to moje słpdkie dziecko;) cyca tez ataram sie mniej dawać- ale tak krzyczy ze masakra, a jak widze kego dolne dziącalo z ktoregp wyłazi mu 3 to tak mi go szkoda, ma calę takie napuchnietę.
Dzis mąż doswiadczył humorków Dawidka i próby karmienia, jak wrocilam z angielskiego to był w połowie miski i odrazu mi oddał bo juz był poddenerwowany, a Dziecko jadło rosół mamuski który uwielbia wiec i tak nie bylo najgorzej:)
Dzis Dawid zaszalał i spał za dnia 4 h, wstał o 17, i usnął po 21.
Zawiszka jak tam u Was?

Odnośnik do komentarza

Hej, wychodzi ze mialam jakis przejsciowy stan podgoraczkowy, jakies tylko oslabieniw. Marysia po szczepieniu miala jakies 37,4 czyli dobrze i na rączkach zadnych odczynow, wiec ze tak powiem minelo bezproblemowo. Chyba jutro znow sie przetestuje bo okresu brak a za to dwa napady zgagi mialam i jak marysia w nocy skubie mi cyca to mnie trafia.... wiec dalej licze ze jednak jest ciąża ;)

Odnośnik do komentarza

Cebulka już jest duża poprawa;) kaszel jest sporadyczny, katar powoli mija;) dziś nawet ją zaszczepilismy przeciwko ospie (dzieci żłobkowe mają za darmo). Waży 11,1kg a wzrost 80,5cm. Z opisu stawiam na zęby, 3ki są najgorsze... niech już w końcu wyjdą to będzie spokój do następnych.. ...
Zawiszka dobrze że obeszło się bez choroby*) Marysia dzielna dziewczyna: ) oby i i u nas było bez żadnej gorączki i choroby bo w przyszłym tygodniu dużo będzie się działo w żłobku. Ubieranie choinki i Mikołaj *) Wiesz, że marzenia się spełniają? My też liczymy na te dwie kredki! Jako ciocie;)

Znalazłam przepis na fajną herbatę na przeziębienie na Alaantkowe blw. Jest smaczna i do tego mi je dziecko ją pije.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Hej, majoweczki:)
Monika super ze juz lepiej jest i Lidka zdrowieje. A szczepiłas na pneumokoki? Nam polecała pediatra jrsli pojdziemy do przedszkola i pewnie zaszczepimy, a rok młodsi juz dostaja szczepionke za darmo.
Fajnie tak w żłobku teraz będą atrakcje, u nas w miescie w sobote na lotnisku Mikołaj ląduje i chyba sie wybierzemy, bo Dawidek uwielbia oglądać jak samoloty lecą i ptaszki:)
Zawiszka trzymam kciuki i oby poszło po twojej myśli.

Odnośnik do komentarza

Hejka,
Dzis.moj Dawidek został po raz pierwszy poderwany:) i sie zawstydził:) bo z reguły to on leci tulic dzieci, a one za zwyczaj nie są az tak chętne na przytulaski. A tu spacerujemy w parku, Dawidek we wozku, a tu bodbiega dziewczynka półgłowy mniejsza od Dawida,i zaczyna go zaczepiać. Wyciągnełam kawalera z wozka, a ona zaczeła go tulic i stawac na paluszki probujac go pocałować. No po prostu rozkosz:) Dawidek sie zawstydził, a potem schylał się zeby dac jej buziaka, ale ona tez zaczeła sie schylać i nic z tego nie wyszło, wiec na pierwsze buziaki jeszcze trochy poczekaja:) ale dziewczynka boska, no icgadała jak stary. Potem wzieli sie za rączki i sie bawili. Najlepsze bylo jak ona upadla, a moj dzentelmen probował ją podnieść:) a ona do niego NO POMÓŻ:)
Więc mielismy taki romantyczny czwartek:)
Zawiszka jak tam? Dawid juz od tygodnie meczy moje sutki, zwłaszcza w nocy. Co 15-20 minut, a ja juz czuje ze mam worki pod oczami wieksze niz cycki po takich nocach. Dzis spał za dnia od 13 do 16 20. Przynajmniej poczytalam ksiazke, bo jak spj to godzinke w łozeczku a potem na mnie dosypia, albo na naszym lózku. I szalał do 22.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...