Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj tez zlapal cyca i osrazu wypluł i sie pytał czy si. No i potem jeszcze raz probował, ale juz mialam wrazenie ze niepotrafił chwycic tak jak trzeba. Tak ze juz po cycaniu. Tak strasznie chciałam, a teraz tak trochy mi smutno, ale dobrze ze w ten sposób,a nie na siłe. No i moze mi okres sie unormuje. I dobrze ze ostatnio karmiłam na zmiane bo jednego cyca juz nie dawałam 3 doby, drugiego 2, a są miekkie i bez zastojow na razie.

Odnośnik do komentarza

Cebulka gratuluję;) ale Ci zazdroszczę takiego łatwego odstawienia;) ja jak odstawiłam sama to miałam takie jazdy tzn. emocjonalne, że nie dawalam rady sama ze sobą no i plus Lidki płacz w nocy, że wytrzymałam 2 i pół doby. Teraz znowu daję jej tylko na noc z jednej. Piersi też mam miękkie i żadnych zastojów. Chociaż mam wrażenie że mleka jest mniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika moze tez się uda łagodnie odstawic,ja na siłe nie chciałam, bo jakoś tak serce aie kraje jak płakałi prosił cyca. Ale od kąd zaczął pic krowie mleko,to przestał prosic i budzic sie w nocy, a wczeaniej to prawie spał z cycem. Chyba teochy go ztaziło ze pokazywalam mu ze mam si na cycach, ale nie płakał ani nic,tylko chowa i tyle
. a i wczoraj zrana mowi mama sii? Mowie tak,a Dawidek patrz mowi, czyli pokaz, pokazalam mu i poszedł.
Moze jak odstawie to okres mi sie unormuje.
Teraz byłam usypiac Dawidka,i w połowie drogi tak nas zlało , ze wozek cały mikry i stalismy pod dachem y kogoś na posesji z 15 minut, masakra.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Jestem mamą dwójki dzieci. Przeglądając Internet natykam się nieustannie na treści, które nic nie wnoszą do mojego życia, a tylko zabierają mój cenny czas. Aby ułatwić innym mamom życie założyłam na facebook’u stronę Mamoteka – czytelnia dla mam , gdzie udostępniam przeczytane przeze mnie artykuły, które mnie zaciekawiły oraz filmiki i zdjęcia na poprawę humoru. Dostarczam treści, dzięki którym dowiesz się jak zadbać o siebie, dom i rodzinę. Jeżeli chcesz znaleźć wartościowe treści w jednym miejscu to zapraszam do polubienia mojej strony:

https://www.facebook.com/Mamoteka-czytelnia-dla-mam-2019522261627243/

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza

Monika gratulacje! W koncu sie udalo! Super! Mam nadzieje ze sie dobrze czujesz!
Przepraszam ze nie zagladalam ale bylo wesele w rodzinie i pojechalismy na wies a tam zasiegu brak, do tego zaczynamy zalatwiac sprawy z kupnem domku, tzn czekamy na kredyt, zadatek juz dany no i mozemy juz sobie dzialeczke obrabiac troche bo zarosnieta strasznie a potem nie damy rady wszystkiego na raz. Juz nawet poznalismy jednego sympatycznego sasiada. Marysi sie podoba dzialka, tylko musimy wozic zabawki dla niej i w ogole wszytsko bo tam nie ma ani komorki ani niczego. Ale i tak jest fajnie taka rekreacja, tylko troche brzuch zaczynam czuc.
U nas cycanie dalej na calego, nie wiem co bedzie jak sie mala urodzi, chyba grozi mi karmienie 24h na dobe;) Monika ja na poczatku tez mialam troche spadek mleka ale za niedlugo wrocilo, a w zasadzie marysia tak uparcie doila ze nie mialo wyjscia, teraz zaczyna mi juz nawet cos samo wyciekac wiec ewidentnie znow mam duzo, ale takie jak sama nacisne to troche przezroczyste, piersi znow mam gigantyczne i ostatnio znow nadwarzliwe sutki ale to mija po zassaniu przez malą. Chyba ze wariuje i sie przewraca z boku na bok z sutkiem w buzi to wtedy tragedia;)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Cebulka ale przygoda. Szczerze to też mam nadzieje na samoodstawienie. Co z Dawid to mądry chłopak, nie ma co. Ja kolejny dzień daje jedną pierś.
Zawiszka Super że się odezwałaś. Powodzenia z kredytem! Oby raty były male;) ja czuje się dobrze, zero objawów. Ja z tą nadzieją, że Lidka zaraz sama się odstawi;)
Panie w żłobku odpieluchowuja Lidkę. Idzie im całkiem dobrze, gorzej w domu. Nie chce wołać na siku więc co róż jest zalana. A tam tylko raz się zsikala. Od poniedziałku zaczynam urlop więc może się w tym czasie uda skończyć przygodę z pielucha w ciągu dnia.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Zawiszka oby załatwianie kredytu poszło sprawnie i szybko. Marysia to dobra cycolina:)
Monika. Fajnie ze jako tako idzie z odpieluchowaniem,Dawidek czasami pol dnia. Chodzi i sie prosi. Ale ostatnio to znowusie obraził na nakładke. Ale jakos nie panikuje, brak cyca to tez stres dla Dawidka.licze ze jak do konca lata nie pojdzie, to w przedszkolu pójdzie szybciej. No i nie bierze cyca,po kąpieli woła cyca, ale jak mu daje to on tylko sotknie uatami i wypluwa i mowi si mama? I tyle. No i w ciągu dnia prosi zeby mu pkazac si na cycu.

Odnośnik do komentarza
Gość Monika216

Cebulka super że tak łatwo poszło z cycą. U nas roznie- znowu:( teraz jesteśmy na urlopie, Lidka szczęśliwa, wybawiona, prawie cały dzień na podwórku:) żyć nie umierać:) ostatnio woła: bocian kiszszka przynieś braciszka;)

Odnośnik do komentarza

Monika kto wie, moze bocian posłucha i przyniesie braciszka;) masz jakieś przeczucia? Ja jak dowiedziałam sie ze jeatem w ciąży odrazu mialam przeczucie ze chłopak,a Dawid potwm na kazdym usg pokazywał siusiaka:). Miłego urlopu:)
No u nas wczoraj minął tydzień bez cyca, juz nawet po kąpieli idzie odrazu do kuchni na mleko. I tylko czasami pyta czy cycus si. Fajnie ze tak sam się odstawił,ale tez tak mi trochy smutno, ze juz dorasta mój pampuszek. A z plusóq to wczoraj wreszcie napiłam się winka:)

Odnośnik do komentarza
Gość Monika216

Cebulka mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie gdyby była dziewczynka ( wszystko już mam po Lidce) a z drugiej fajnie gdyby był chłopak. Sama nie wiem, najważniejsze aby było zdrowe;) nie dziękuję za urlop;) jak na razie jest gorąco ale bez slonca;( A myślałam że się opalę. Już tydzień? O matko jak ten czas zasuwa. Zazdroszczę Ci tego odstawienia i tego winka;) ech.... Ja nawet już nie pamiętam jak smakuje wino;( korzystaj póki możesz bo zaraz bocian i Wam coś przyniesie i laba się skonczy;) tego z całego serca Wam życzę;)

Odnośnik do komentarza

Monika dziękuje, oby bocian usłyszał:) wunko smakowało wybornie:) minusem braki cyca jest to ze Dawidek zaczął wcześniej wstawac, bo o 6 wstaje teraz. No ale z drugiej strony o tej godzinie bedzie wstawał do przedszkola i usypia w dzien tak jak w przedszkolu.
Dzis bylismy na bilansie 2latka, Dawid nawet w miare dzielnie to zniosł. Waży 13.5 i mierzy 94cm. Pediatra zalecił zaszczepic na ospe i pewnie zaszczepimy, tylko yrocgy to kosztuje, 2 razy po 230pln.

Odnośnik do komentarza

Cebulka a nie możecie załapać się na darmową szczepionke? Skoro został przyjęty do przedszkola? Drogie niestety są szczepienia:( w lipcu będę szczepila na pneumokoki (finansowane przez miasto). Wczoraj Lidka wstała o 5:20 i mówi: wstajemy! Ja do niej że jest bardzo wcześnie a ona jest widno, wstajemy! Nad ranem daję jej butlę mleka i śpi jeszcze. Wczoraj niestety to nie wypaliło:( Dawid ładną ma wagę i wzrost. My bilans mamy na początku lipca. A jutro jedziemy nad morze na weekend ( nie chce mi się strasznie:((((( ).

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika no właśnie szczepionka refundowana tylko dla żłobkowiczów. Ale jeazcze spróbuje zadzwonić do przedszkola bo na początku da sie załatwić zaswiadczenie. No wczesne ptaszki te nasze dzieciaczki. A kładzie sie Lidka o ktorej? Bo Dawid to o 22 sazypia z reguły. Udanego urlopu, jezu jak dawno nie byłam nad morzem. Bo na ostatnie wakacje przed ciążą w lipcu bylismy w górach.
A Ty juz byłas na 1 usg?
Zawiszka jak tam u Was?

Odnośnik do komentarza

Hej hej! U nas uff gorąco;) ja mam lenia a jak trochę pochodzę w tym ukrócić to śpię jak parowóz. Jak mąż ma chwile wolnego to jeździmy ogarniać działkę kolo domku no i dalej czekamy na kredyt. Juz bym chciała wiedzieć kiedy będzie. Sił coraz mniej a i w tym upale jak się nie ma gdzie schować to te wyjazdy są trudne. Za tydzień usg będę miała ciekawe czy dalej dziewczynka oby juz została, choć na razie nawet imienia nie umiem wybrać. Może jakieś propozycje?
My na razie nawet do rodziców nie jeździmy bo kasy jak na lekarstwo mamy... także wczasy pod grusza. U nas ostatnio jakieś późne zasypianie a od 4:30 juz mam wisiorka na cycu i tak mniej więcej do 7 wisi. Czasem na chwile wyje ale zaraz szuka.no cycocholik totalny...
A jak ostatnio zabrałam to była taka histeria ze ojej. ...

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Jak mnie nie bylo to nie bylo no ale musze sie pochwalic Marysia wczoraj postanowila sie odpieluchowac! Kazala zdjąc pieluche i pieknie wola siku i kupe. Co prawda mam jakies 2-3sekundy zeby zdążyc ją posadzic na nocnik ale w zasadzie sie udaje, mysle ze jestesmy na dobrej drodze! Trzymajcie kciuki zeby jej juz tak zostalo:)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Cebulka trzymam kciuki za to zaświadczenie. Lidka śpi już o 21. My na urlop jeździmy co roku. W tamtym roku byliśmy tydzień z rowerami i przyczepą objazdowo po Mazurach a nad morzem byliśmy chyba ze trzy razy. Morze to juz u nas standard:) Byłam już na usg. Prenatalne mam na początku lipca;)
Zawiszka na szczęście upały odpuściły. Z imieniem nie pomogę bo sama mam problem:( u nas z kasą też krucho. Wyjazd nad morze kosztuje tyle co bilety i zachcianki. Za kwatery nie płacimy bo jeździmy do znajomych. Ja w nocy daję jej butlę mleka ze smoczkiem. Brawo dla Marysi oby było tak dalej! Trzymam kciuki;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Zawiszka gratulacje dla Marysi:)
Monika a jak tam Lidka? Tez odpieluchowujesz?
U nas też przełom, wczoraj Dawidek sam poprosił sie siku i to na nocnik, którego wcześniej nie znosił i w ogóle nie dawał sie posadzić. No i sie wysikałma stojąco:) prawdziwy mężczyzna. I tak mu sie spodobało ze potem jeszcze 2 razy wołał siku i wycickał po parw kropwlwk tylko po to zwby zobaczyć jak wylewam. No i dzis puscilam. Go bez pieluchy trochy pytamtrochy sam mowi, alw jeszcze awarii dzis nie było.:)
To chyba hormony przez odstawienie,bo chodze jakas taka zła i poddenerwowana,ale jakos mam wrażenie że tak szybko ten czas leci, za szybko.
A co do inienia to dla dziewczynki mi sie podoba Emilia, a dla chłopca Adam.

Odnośnik do komentarza

Cebulka to tez trzymam kciuki! U nas troche awarii bywa ale pieluchy nie wkladamy.
A u mnie coś brzuch boli i powiem wam że marysia bajki dziś na tablecie ogląda a ja siedzę. W nocy kilka skurczy mialam tak że calutka macica twarda była. Iteż trochę mnie bolało więc tak siedzę i słucham co tam na dole. W czwartek mam mieć usg i tak bym już wolała nie szukać dziś czy jutro lekarza.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka odpoczywaj ile się da i aię pszczędzaj,ale przy 2 latce napewno ciężko. No Dawid w domu chodzi bez pieluchy i prosi sie cały czas na siku. Na kupkę nie prosi się- i nie chce siadac na nocnik jak widze ze on robi.Jezu teraz popatrzyłam na suwaczek twój,a ri juz 30 tydzien za niedługo, ale czas leci. A na fb juz duzo mamusiek drugi raz zafasolkowało?

Odnośnik do komentarza

Cebulka na fb to bocian szaleje;) ale nawet nie jestem w stanie policzyc. Mysle ze juz cos blisko 10 dziewczyn ma drugiego maluszka, a w ciazach drugie tyle, wlasnie 3 nowe sie ujawnily.
U nas kupa w miare choc dzis troche nie doniosla do nocnika. No i dwa siku byly w polowie na podlodze ale jak mowie ide za ciosem tylko nie wiem co robic na dworze, bo jakos z wysadzania na trawke nic nie wychodzi.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka dzis właśnir się smiałam z mężem, ze zaleta posiadania chłopca to sikanie na stojąco:)bo dzis juz na spacer wybralismy sie bez pieluchy i podlalismu nie jedno drzewko;) no i zażartował dzis Dawidek w Biedronce juz płace a Dawid mowi mamusia siku- no to ja dawaj szybko wylatuje z biedronki i szybko wyciągam siusiaka, a Dawid puśiłbąka i mowi tyle mama:jak sie czujesz?

Odnośnik do komentarza

Bylam dzis na usg moja mala panienka wazy juz 1370gr. Ruszala buzią jakby chciala z nami porozmawiac:)
Marysia tez zarty sobie robi z tego sikania chyba podoba jek sie nasze poruszenie;) ale juz dwa dni bylysmy dluzej na wyjsciu i nie bylo wpadki. Ale noce za to zasikane mamy a jak pielucha byla to zawsze bylo sucho, moze jej za chlodno teraz w pupcie?

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Monika jak tam urlop? Jak sie czujesz?
Zawiszka no to już duża Panna:) a jak własnie u ciebie z kręgosłupem bo chyba dobrze pamiętam ze cos w pierwszej ciąży cie bolał? No i na noc tez bez pieluchy? Super. Ja na razie tylko w dzień. Chociaz wczoraj przez sen w nocy mówił siku, ale to raczej przypadek. A w dzien prosi sie ładnoe tylko kupe nie robi na nocnik a na stojąco i aie chowa za dzwi albo w krzakach na ulicy. I zalapałam ze jak chce kupe to woła siku jak go postawie przy nocniku to mowi tyle i ubrac pieluche mowi..chyba sie boi na siedząco robic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...