Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Monika poligon już prawie gotowy zamówiłam puzzle piankowe i barierkę na schody i mój żołnierz może ćwiczyć:) jak ostatnio byłam na masażu to mniej więcej był taki sam przebieg powiedziała mi,że mam bardziej spiętą prawą stronę i ta odpowiada za relacje z ojcem, a różowo nie jest może byłyśmy u tej samej:)
Dziewczyny gratuluję walki o mleczko dla maluchów brawo:*
Ja też dzisiaj zamówiłam żyrafę oczywiście była w "promocji"hihi jak większość zabawek,które zamówiłam dla Antka:) gorzej jak stary akurat będzie w domu jak kurier przyjedzie:) u Nas teraz na fali jest Wesoła małpka z Fisher Price.
Meju życzę zdrówka dla Igorka napewno szybko przejdzie:)ja też jestem dumna z mojej żabki,że jest taki aktywny:)
Silesia mój Antoś jest wózkoholikiem śpi w wózku, bawi się w wózku jak jest bardzo marudny to jeździmy po domu i udajemy formułe on to uwielbia;)zastanawiam się jak ja go z gondoli przestawie do łóżeczka:/
Paula nie mogę wyść z podziwu dla Maksyma i jego osiągnięć nocnikowych jak o tym piszesz to i mnie "ciocię forumową" duma rozpiera:):) a jaki masz nocnik:)
A moje dziecię własnie damskie pompki robi:):)ja nie chcę zapeszać,ale Antek w nocy spał od 22-5.00 bez przerwy zobaczymy jak będzie dzisiaj.Dałam wczoraj niuniowi jabuszko reakcja wymiotna była z nowości je jeszcze brokuły i dynie jest ok wcina,aż miło patrzeć tylko martwi mnie,że mało pije;/ a i mamy prawie trzeci ząbek już

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpats6665.png

Odnośnik do komentarza

U nas jeszcze zębów nie widać :p
Co do wózka, czasem płacze ale to zazwyczaj jak jest zmęczony a tak ogólnie to zazwyczaj przesypial cały spacer a teraz leży i się rozgląda :)
My też kupiliśmy pianki na podłogę i nasz pokój dzienny przerobilismy na plac zabaw :D
Tak czytam i chyba też zamówię zyrafe bo już chyba wszystkie ją macie :)
Pineska jak będzie artykuł to poproszę o link :)
Kalinka mój Igor też mało pije, niezależnie czy dajemy mu wodę czy sok idzie tego zazwyczaj z 10-20 ml na dzień, czasem ale bardzo rzadko 40-60.
Paula zainspirowalas mnie z tym nocnikiem, mówiłam mężowi że też byśmy mogli spróbować ale popatrzył na mnie jakbym dziecku krzywdę chciała zrobić :p nic się nie przejmuję kupię nocnik i będziemy działać jak będzie w pracy a potem pochwalimy się efektami :)

Odnośnik do komentarza

Meju współczuję przeżyć z karmieniem i jeszcze bardziej gratuluję wytrwałości Jak próbowałam niedawno przystawić Małego to po pierwsze wierzgał jakbym mu krzywde robiła a po drugie kompletnie nie wiedział o co chodzi Jakby już odruch ssania mu zanikł W końcu się rozpłakał :/ Nocnik kupuj Oczywiście na jedno udane posiedzenie zdarza się 10 nieudanych ale niech sie dzieci uczą :) Mój bratanek 13mcy już nie usiądzie na nocnik bo nie był uczony wcześniej I jak próbują go sadzać jak wiedzą że będzie kupa to potrafi wstrzymać dopóki nie założą mu pieluchy :(
Nocnik mamy zwykły z Fabe Baby z pozytywką Maksymowi się podoba ale my po czasie mamy dosyć grania :)
Silesia my mamy dwa wózki (w domu i w aucie na spacery) i ostatnio już nie są najfajniejsze Spacer częściowo musi być na rękach Taka tradycja już Pewnie to że buda zasłania widoki ma znaczenie :/ A w domu wózek póki co zastępuje łóżeczko choć ostatnio najlepiej się śpi na rękach lub obok rodziców :( Ale czasem szybciej zaśnie w nim niż usypiany na rękach
Kalinka gratuluję ząbków i nocy Antoś dorośleje :) Nocnik zwykły z Fabe Baby kupiony w markecie Grunt żeby był stabilny i nie za duży żeby dupka nie wpadała za bardzo :) A no i najlepiej sadzać częściej ale na krótko żeby dziecko nie zaczęło płakać i sie nie zniechęciło :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak nocka po zmianie czasu? U nas nasz gnomek poszedł spać o 18(!) a spał do 8.00(juz po zmianie czasu) ale ale, żeby nie było tak różowo oprócz paru postojów na cyca były też 2- 1,5 godzinne przerwy na heheszki, mate i gadanie. Teraz ja idę odsypiac a tatuś się wykazuje.
Dziewczyny jak ubieracie swoje maleństwa do gondoli, zwłaszcza gdy trzeba je wyciągać w trakcie spaceru a pogoda sama wiecie jaka jest.?!

Odnośnik do komentarza

Silesia chylę czoła za walkę o kp:))) ten masaż miałam załatwiony przez koleżankę (tak szczerze to nie wierzyłam w to) i nie tu Warszawie tylko miałam to nad morzem u tej koleżanki w domu;) taka prywatna wizyta: ) Lidka jeszcze chętnie leży w gondoli a jak zaczyna marudzić to opuszczam budkę i chodzę pod drzewami. I leży w patrzona w te resztki liści, które jeszcze zostały. Ubieram ją tak: body długi rękaw, leginsy, ciepłe skarpetki, czapka i kombinezon. W wózku przykryta jest kocykiem i mamy taką osłonę na gondole.
Paula na pewno się uda z karmieniem. Ja chciałabym karmić do roku a nawet i dłużej (zawsze to godzinę krócej będę pracować jak przedstawię zaświadczenie, oczywiście jak będę musiała wrócić do pracy). Super, że tak fajnie Wam idzie nocnikowanie;) gratuluję!!!!
Meju super, że miałaś/masz oparcie w mężu:) brawo dla Igorka! Moja jeszcze się nie czołga do przodu ale do tyłu to tak. Meju w smyku widziałam promocję na żyrafę. Trzymamy kciuki za "naukę" nocnikowania: ) my jeszcze troszkę poczekamy, nie za długo tak jeszcze 2-3 tygodnie. Zresztą mój mąż ma takie samo zdanie jak Twój mąż. Dobrze, że katar mija.
Pineska myślę że nie będziesz żałowała wydanej kasy. Moja tak jeździ tą żyrafą po dziąsłach że słychać jak piszczą. Poproszę link do artykułu. Ja już dawno w chuście nie nosiłam małej bo mieliśmy przeciwwskazanie ze względu na napięcie mięśniowe. No ale jest już dobrze więc trzeba zacząć ją tak nosić. A jak ubrać dziecko do chusty? Nie mam takiej dużej bluzy abyśmy razem się zapieły:(
Kalinka my już puzzle mamy:) tylko jeszcze żołnierza brak=P No no no trzy ząbki:) u nas mała bawi się mańką wstańka: )))

Dziewczyny! Mamy pierwszy ząbek!!!! Jeszcze co dobrze nie słychać ale pod łyżeczką słychać. U nas spanie się poprzestawiało. Chodzi coraz później spać, w nocy to nawet nie liczę pobudek ale i tak Ją kocham.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika serdecznie gratuluję pierwszego zabka, suuuper. My do chusty ubieramy się w komplet z wełny merynosów tj body z golfikiem,spodenki ze stopkami, na to skarpety grube a na głowę czapka kominiarka z kołnierzem, jest cieplutko, plus mam jeszcze osłonke w postaci polarka z Little frog. Dziś zasnął mi na dworze w chuście na godzinkę za to przed chwila w końcu poszedł na drzemkę po długich bataliach. Mam dziewczyny problem, nie zgadzam się z mężem co do metody wychowawczej,tzn mały nie usnie sam,bujamy go na piłce a jest to poprzedzone rykiem. Mąż juz jest tak wkurzony na te usypianie ze chce zostawiać małego do wypłakania, aż zaśnie. Oczywiście ja na to nie pozwolę, tylko co zrobić aby poprawić te zasypianie w humanitarny sposób?!

Odnośnik do komentarza

Mój brzdac ma bliskości w brud, ciągle jesteśmy przy nim, 100% uwagi mu poświęcamy, jak chce się bawić sam na macie to ok, gdy jęczy to już jesteśmy obok, chce na ręce, proszę bardzo, chce heheszkow, nie ma sprawy, itp itd. Śpi w dostawce obok nas.Mąż przyznał, ze skrucha,że poczytal i ta metoda by zostawić małego do wyplakania jest głupia... Uff a już myślałam, że mu się rzuciło na móZg. U nas zapowiada się ciężka nocka,młodemu ta zmiana czasu tak namieszala w główce, że poszedł spać juz o 17!BOziu czy to znaczy, że nie będę spala juz od 2-3 w nocy? Idę zaraz spać w takim razie.

Odnośnik do komentarza

Silesia nie miałam niczego złego na myśli. Jeśli uraziłam to bardzo przepraszam. Chodziło mi o to, że może tak chwilę przed lulaniem zrób mu masaż aby delikatnie wyciszyć maluszka, poleż chwilkę, włącz spokojną muzykę. Znalazłam takie coś. Mam nadzieję że choć trochę pomoże. Nie mogę dodać wszystkiego w jednym poście, więc będzie ich kilka.

monthly_2016_10/majoweczki-2016_51744.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Silesia no to dobrze; ) byłyśmy na szczepieniu, na spacerze i zakupach. Teraz się karmimy;) Gwiazdeczka waży 6780g. Pediatra mówiła o wprowadzaniu warzyw i owoców. Sama nie wiem co robić? Chciałam BLW ale lekarz mówiła, że teraz może mieć niedobory witamin i minerałów:((( jeśli chodzi o kupy.... najlepiej jakby były codziennie. Najważniejsze aby nie było śluzu z krwią reszta jest ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika i jak szczepienie zniosła niunia? A ten pediatra to każe juz wprowadzać owoce i warzywa?! Przecież kobiety karmiące wyłącznie piersią powinny karmić tylko cycem do końca 6 ms.mala dobrze przybiera prawda? Mam do Ciebie jeszcze pytanie, czy bywa tak, że mała wywala na twarzy po czymś co zjesz? Czy generalnie nie macie takich problemów?

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, bardzo płakała jak była mierzona, ważona i badana przez lekarza. Samo szczepienie przebiegło bezproblemowo, dosłownie delikatnie zapłakała ale wystarczyło, że wstałyśmy z kozetki i już nie płakała. Nie każe tylko proponowała żeby zacząć po malutku wprowadzać z tego względu, że kończą się "zapasy" witamin i minerałów maluszka zebranych podczas ciąży i jeśli dziecko ma np. alergię pokarmową to łatwiej mu ją zwalczyć. Jest na 50 centylu a przez ostatni miesiąc przybrała 270g. Nic nie mówiła że coś jest nie w porządku. Jak coś zjem to czasem pojawi się jedna dwie krostki na buzi i nic więcej, żadnych plam na ciele. Brzuszek też ją nie boli tylko ma kupy co drugi dzień. Także nie wiem czy to od jedzenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Spoko spoko nie ma za co. Szczerze mówiąc zapomniałam o to spytać na szczepieniu, tym bardziej, że mój synek do tej pory pięknie przybieral, lekarz spytał tylko czy aby na pewno daje mu tylko Pierś bo jest duży, na co ja potwierdziłam i temat się skończył. Jeśli tylko przebieranie będzie ok, zachowanie małego również to ja zamierzam rozszerzać po 6 ms. Nocka no cóż... Mały poszedł spać o 17(!) zrobił postój na heheszki od 21.30 do 23.30 z 3-4 postoje na cyca, ostatecznie wstał kolo 6. Dziś przeciągne go by poszedł spać później i mam nadzieje wstanie później. Nasz motyl z lamaze to zdecydowanie najulubiensza zabawka ;)

Odnośnik do komentarza

hej,
dziewczyny gratuluje walki o kp. Ja tez na początku miałam mega problemy i non stop laktator był w użyciu jak sobie przypomne co to było to zastanawiam sie skad kobieta ma tyle sił na walkę:)
Monika u nas kupy raz na tydzień przeważnie choć czasem nas mała zaskoczy i pojawią się 2-3 pod rząd.
My tez póki co tylko wyłącznie na kp. i tez mam wyrzuty jak widzę jak Iga patrzy na to co jemy no i czekamy do końca 6m-ca z pokarmami.
Silesia czytając twój post odnośnie reakcji męża aby dziecko się wypłakało no kurcze jakbyś wypowiadała się również i w moim imieniu. Ja to mojemu artykuł przeczytałam i skrucha również go naszła. Wychodzi na to, ze męzczyzni faktycznie jakoś inaczej do tych spraw podchodzą a mi serce by nie wytrzymało płaczu dziecka.
Co do spania to ja mogę nie używać zegarka co dwie godziny w ciągu doby niunia budzi sie i chce jeść. Czasem nie mam sił i tak sobie mysle ze w okresie noworodkowym jestem:/
Paula jestem pod wrazeniem nocnikowania, mam takie techniczne pytanie jak sadzasz Maksa to długo go przetrzymujesz na nocniku?
Kalinka trzy zeby wow u nas ani widu ani słychu choc objawy są ale to wszystko:)
Pineska moj nosi małą w nosidełku i jest mega dumny:) koniecznie podeślij link jak artykuł się pojawi:)
Kurcze tyle o tej zyrafie piszecie heh kusicie oj kusice:) a jakie puzzle macie? bo to musze kupic.
Przepraszam za długi post i nieobecnosc, ale miałam awarie neta:/ miłego wieczorku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...