Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze termofor gdzieś mam, poszukam i moze pomoże ! Dzis ostatni dąż dałam butle o 6 rano i narazie nie dałam, maluch spi w wózku na spacerze. Ja póki co chodzę niedaleko domu tak żebym mogła w razie w szybko wrócić. Dopóki nie poradzę sobie z malucha jedzeniem
To tak bede robić.
Ja sie zastanawiałam czemu mi lewa pierś sie nie napełnia ale jak miała sie napełnić jak była zapchana. Dzis juz jakby troche lepiej. Mam nadzieje ze uda sie całkiem odejść od butli. Walczę !

Odnośnik do komentarza

Walcz Magda, naprawdę jest o co!
Za 2 miesiące będziemy wspominać te kłopoty z karmieniem, bo przejdą do historii, wszystko się unormuje i być może co poniektóre będą czerpać radość z karmienia się.

Heltinne, myślisz że naprawdę płakał z głodu? To mógł być też przypadek( nie wiem tego przychodzi mi to tylko na myśl), że płakał a dałaś mm i on zasnął, mógł zasnąć po przymuleniu mlekiem i tak to wyglądało.Sama miałam kiedyś podobną syt.z synem i też tak myślałam, a jak się potem okazało to wcale nie był głód.

Bbbb, dobrze piszesz bardzo.Możesz przejąć staniwisko laktoterrorystku,ja już nie mam siły nikogo agitować.Są profesjonalne strony, można doczytać, jak ktoś nie jest pewny tej decyzji to i tak nic z tego nie będzie...Wiem tylko, że podać mm jest super prosto, zawalczyć o laktację już nie...Mam koleżankę po podwójnej mastektomii, nawet nie wiecie ile ona dałaby za to, żeby mieć wasze problemy z laktacją, niesprawiedliwie ten świat jest poukładany :(

Cudne te dzieciaczki, do zacałowania :*

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

miszka jakby niechec do dziecka ale to nie.ma.noc wspolnego ze nie kochasz, po prostu tak patrzylas na dziecko.jakby sprawce bolu. Slyszalam ze wielu partnerow szalebie.zakochanych w zonach jak widza jak.kobieta sie meczy w ciazy itd to tez czuja jakis zal do dziecka.
Mnie tez jescze boli prawa piers jak.karmie.ale lewa jak juz mina.3h a Maly spi. A prysznic tez wiec nie.jestes sama;) najgorzej jak corka.chce sie przytulic i mam.pelne piersi Boze! Jaki.bol:(
Szwy ciagna ale jak.powiedziec corce ze jej.nie.wezme jak taka steskniona.

miszka mi zwazyli i wyszlo 550 w 10-11 dni wiec wiecej niz norma ktora jest 250 na tydzien wiec Twoj idealnie. Moj tez nie dostal ograniczen zobacza na nastepnym ale.moj raz spi.4h a.raz je co 1,5h bo dra japy;D w domu i nie.spi co gp pozniej.nudzi.i.chce jesc.

Bbb mysle tak jak Ty co do mm. Czesto mam pelne piersi a czesto tez puste i dziecko.je i zasypia. Nigdy nie mysle ze nie mam.pokarmu.
Cathleen super ze sie odezwalas. Super coreczka;)

Moj maz mnie.tak denerwuje. On mysl ze ja sobie poradze jak pojdzie do pracy i moje obawy ze tesciowa i pomoze i.przeszkadzac bedzie naraz niby podziela.ale wiem.ze po prostu pojdzie.do pracybi.bedzie mbie.pociezal.smsami.co.mnie wkurza. Tak jak po.1 dziecku super itd tak teraz wiecznie cos.nie tak. Zero wykorzystania 3 tyhmg tacierzynskiego.corka.miala.sie wtopic w klimat ze mna i.malym.a.tak.wyszlo.ze.albo z mezem albo z babcia. A jak wolalalm.do dzidzi to biegla.tez tesciowa. mam ich dosc..cos czuje ze beda afery bo jak.bedzie ciezko to.nie.wytrzymam i powiem.swoje.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

MELLY alez mi Ciebue szkoda przez te szwy... na samo wspomnienie mnie boli.. z tym wolnym meza tez faktycznie slabo wyszlo... a moze on jest troche przerazony sytuacja?
My probujemy wyjsc na spacer, ale jak to dziecie co chwile kryczy jesc... cos tam w domu malego udalo mi sie ogarnac. Dobrze ze wczoraj ogarnelam obiad na dzis. Poza tym nudzi mi sie. Ogladanie tv przy nim mi nie wychodzi bo duzo krzyczy i mi zaglusza poza tym nie dostosuje programu pod dziecko... wiec grA Nam radio. Poczytalam tro he i tyle.. gadanie do niego.. to jakos mnie zajmuje ale ilez mozna? Odliczam godziny do powrotu meza no i wciaz ludze sie ze uda nam sie wyjsc na ten spacer... choc dzis juz chlodno i wietrznie... tzn 17 stopni i pichmurnie dosyć

Odnośnik do komentarza

miszka jakie za duzo przytyl? W sam raz przybral. Sa dzieci co przytyja 300 gr. I sa co tyja 2 kg.
U mnie tez lewa piers dalej poszkodowana. Taki ma ubytek. Poki maly ssie albo odciagam laktatorem to sie na nowo otwiera jak sie wyciaga. Boli mocno na poczatku karmienia potem nie. I powiem tez mam duze opory przed przystawianiem do tej piersi ale nie moge go tylko jrdna karmic bo jak potem bede wygladac :(

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Heltinne, Nat odnośnie tego płaczu i podania mm...
W sumie też miałam taką sytuację, że mały zjadł z obu piersi, a później szarpał się i niby był głodny, a ja dawałam mm. tak było jakieś 4-5 razy. (zeszłam z mm po 3 tż).
Zjadał z butli powiedzmy 60 ml - bo tyle mu dałam. (wcześniej dawałam jeszcze więcej mm w ciągu doby np 2x 60 ml) Po tym zasypiał. Utwierdzało mnie to w przekonaniu, że zrobiłam dobrze bo dziecko było głodne.
Później położna powiedział mi że te 60 ml nie ma aż takiego wielkiego znaczenia w potrzebach żywieniowych dziecka jeśli patrzeć na dobowe zapotrzebowanie. Powiedziała, że może bolał go brzuch bądź chciało mu się pić.
Dziś myślę, że chyba miała w tym sporo racji. Po tej rozmowie z dnia na dzień odstawiłam mm. Podawałam odrobinę wody, jakoś radziłam sobie z płaczem.
Może tak jak pisze Nat, te mleko go po prostu zamulało?
Nie wiem i już nigdy się nie dowiem, ale jestem taka dumna z nas oboje, że radzimy sobie bez butli :)

Miszka właśnie mój przybiera w ostatnich tygodniach w szybkim tempie. Dziś ważył 5820 gram!
Ma 6 tyg i 2 dni. Od porodu aż 1830 gram na plusie. też karmię z obu piersi, bo z drugiej zjada dość dużo i wydaje mi się, że jak będzie jadł z jednej to wtedy będę musiała dużo częściej karmić bo nie będzie się najadał.
Podobno nie jest to jeszcze źle, że tak dużo przybiera i ciężko ograniczać pierś, ale znów usłyszałam , że starać się tak często nie karmić.
Odnosi się to głównie nocy. Tak jak pisałam dziś do Aty ostatnio budzi się coraz częściej w nocy. Mam spróbować np jak obudzi się o 24 dać wodę zamiast piesi, bo być może budzi się bo mu sucho w buźce i gorąco i pić się chce.
Wiem, że są przeciwnicy przepajania wodą, ale ja jestem zdania, że krzywdy mu to nie zrobi, zwłaszcza, że tak dobrze przybiera na wadze.

A i Twoje cyce wcale nie są nienormalne. Moje też nadal bolą. Najgorzej jak zdejmę stanik do kąpieli a później muszę go ubrać ponownie. No masakra, taki dyskomfort. Oczywiście ubytek w sutku nadal jest :P
i właśnie z powodu bólu i tego cierpienia dziś nawet nie myślę, że kiedykolwiek będę chciała mieć drugie dziecko i ponownie zmagać się z takimi problemami.

Odnośnik do komentarza

Właśnie mi się przypomniało ze w związku z tymi odparzeniami lekarz pytał czy daje probiotyk jakiś i mu powiedziałam ze daje biogaje . I kazał mi zmienić probiotyk na floractin. Powiedział ze biogaja jest juz starej generacji i stad te drożdżaki być może w układzie pokarmowym które przeniosły się na te ranki na pupie. Zobaczymy czy zmiana coś pomoze; )

Odnośnik do komentarza

A jeżeli chodzi o rany na sutkach ( a jak już kiedyś mówiłam miałam rany z ropa a później już krew mi się lala) to tak zachwalana lanolina mi nie pomogła a w domu miałam maść firmy bubchen i to mi na prawdę pomogło i wietrzenie oczywiście; ) no ale każdemu pomaga co innego. Mnie karmienie dalej nie przynosi jakiejś mega frajdy ale mój ssak uwielbia jeść z cycka;) trzymam kciuki za wszystkie kwietniowkowe cycki;) oby wszystkie zostały wyleczone;)

Odnośnik do komentarza

Jak tak was czytam to wasze dzieci duzo wiecej od mojego prybieraja. Wczoraj byl wazony. Ma 4440 i przytyl 140 gram w 5 dni. Juz nie wiem czy sie martwic. Cczesto i dlugo je.
Takaona idz z dzieckiem do pediatry bo my mozemy tylko zgadywac a oni widzieli setki przypadkow to powiedza na pewno.

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Dziewczyny każde dziecko jest inne. I to czy przybiera mniej czy więcej to naprawdę nie ma takiego znaczenia. Od tego by pilnować prawidłowej wagi są lekarze. Wiadomo, żadna skrajność nie jest dobra. Ale najgorsze co możemy zrobić to porównywać forumowe dzieciaczki :)

Odnośnik do komentarza

Ataa nie wiem, bo przy 1 dziecku bylo wszystko nowe dla niego (ja mam mlodsze rodzenstwo) i ogarnelismy i kazdy podziwial ze sami dajemy rade a tu 2 i latwiej mu isc z corka na dwor niz sie stresowac czy zrobi cos Malemu w czasie "integracji", ten stres zafundowal mi zostawiajac mnie z 2 dzieci wracajac do pracy.
Zobaczymy, tak jak nie chcialam zeby Wojtus rosl tak pewnie od poniedzialku zaczne nyslec oby.ten rok zlecial.

Wczoraj spotkalam kuzynke meza i gadala ze warto przy malym dziecku zamowic obiady np w szkole i do domu nosic wtedy moglabys sie skupic na dziecku. Jak tesciowa zadeklaruje ze gotuje to ok powie cos to.maz bedzie jadl w pracy bo ja nie bede miala czesto mozliwosci zejsc z 2 dzieci.bo np karmienie bo cos i wstawic im obiadu. Tak to.przy mezu zrobie corce i pomroze.

Co do butli, zawsze latwiej z butli a gdzies czytalam ze dla dziecka jedzenie z piersi to wysilek rowny jak dorosly przerzuci tone wegla. Dziecko ciezej oddycha plus robi przerwy. Zawsze mi go zal ze taki maly a sie meczy.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Nat z perspektywy podwójnej mastektomii każdy problem z karmieniem wypada beznadziejnie blado. Nawet z mojej własnej, gdy przypomnę sobie co przeszłam by mieć upragnione dzieciątko, wydaję się żałosna sama dla siebie, że rozpaczam z powodu błahego bólu, który tak naprawdę jest niczym wobec innych, poważniejszych spraw. No, ale tak to już jest, że człowiek szybko zapomina i liczy się tu i teraz. Poza tym wcale nie muszę karmić piersią, karmię, bo chcę, bo wydaje mi się to najlepsze dla mojego dziecka, co nie znaczy, że najłatwiejsze. Gdyby nie wsparcie na forum, możliwe, że poddałabym się. Chyba też przez to długie czekanie za bardzo wyobrażałam sobie jak to będzie być mamą, marzyłam o tym i o tamtym, a zderzenie z rzeczywistością okazało się bolesne.
Melly dziękuję za dobre słowo. Jest dokładnie jak mówisz, kocham synka całym sercem i bardzo przeżywałam, że nie jestem dobrą mamą i takie tam, ale w końcu uznałam, że bez sensu się zadręczać.
Melly, Malaga, Czarna dzięki za odpowiedź w sprawie wagi maluszków! Widać tu w Holandii mają fobie na tym punkcie, bo w przedszkolu ledwie jakieś ciut okrąglejsze, to do dietetyka wysyłają. Choć może to i dobrze.
Czarna mój Tymon często szarpie się, płacze po jedzeniu, jest niespokojny, obsesyjnie ssie smoczek, ale nie wiążę tego z głodem, raczej z jego problemami gastrycznymi.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Czarna święta racja, nie ma co porównywać. Zawsze gdy jedna martwi się, że dzieciaczek przytył za dużo, inna rozpacza, że za mało. To trochę jak z kupką niemowlaka - nigdy nie wiem co przyniesie nowy dzień, czy będę martwiła się, że nie zrobił, czy że zrobił jakby za dużo;) Aktualnie przeżywam dlaczego czasem śmierdzi a czasem nie:D Wiem, średni temat do rozmyślań, ale może ktoś już to ogarnął za mnie?

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Kurcze, nie wiem, mm zamulilo czy nie ale pomogło i młody po raz pierwszy od 2 dni spał spokojnie. Nie pomogło b.czeste kp, herbatka koperkowa, kropelki, masażyki, noszenie, przytulanie, śpiewanie...tylko te cholerne mm :/
Lewa pierś dotad jakby pusta, zaczęła się wreszcie napełniać, zaraz sciagne trochę więcej do butelki, bo po porannym ściąganiu udało się tylko po 20 ml, ale coś chyba zaczyna trybic...
Cathleen niestety pewnie dużo w tym racji ze moja dieta pozostawia wiele do życzenia. ..Mama wyjechała i musze pilnować sama siebie a z tym to raczej słabo...
miszka próbowałam, ale nie pomaga, bo rany pękają przy zaciągnieciu. Zostaje mi ściąganie ręczne.

Z lewa piersią był problem przy pozostałej dwójce, coś z tym cyckiem jest nie tak

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Znalazłam taki tekst, bardzo mbie wzruszył i rozczulił...Dotyczy trochę starszych dzieci ale i też wyraża maluchy:
"Pozwalam sobie przelkeic z multirodzice.pl:

Mamo, nie zawsze, kiedy staję tuż przy Twojej nodze i trzymam Cię kurczowo rączkami, chcę byś wzięła mnie na ręce. Czasem zwyczajnie chcę się upewnić, że jesteś obok i mogę się na Tobie wesprzeć, kiedy tylko poczuję się nie dość pewnie. Nie odpychaj mnie nogą od siebie i nie mów do osoby, z którą rozmawiasz przez telefon, że jestem wymuszaczem, że znowu się na Tobie uwiesiłem, bo moje małe uszy słyszą…

Mamo, to nie tak, że, kiedy płaczę i rzucam się przy tym na podłogę, chcę – jak to nazywasz – być pępkiem świata i zwrócić na siebie uwagę. Zazwyczaj mam wtedy zły dzień. Bolą mnie dziąsła, przeszkadzają zęby, które dopiero się pojawiły, swędzi skóra pod pieluszką, a nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Możesz mnie wówczas zostawić na moment samego, przejdzie mi. Tylko nie przewracaj, proszę, oczami, bo moje małe oczy widzą…

Mamo, nie myśl, że kiedy robię coś sam, robię na złość Tobie. Sama mówiłaś: do odważnych świat należy. Nie groź mi więc palcem, kiedy próbuję wspiąć się na komodę albo kiedy wyglądam przez okno balkonowe i uderzam w szybę, wołając ptaka i kota sąsiadów. Nie bij mnie po moich rączkach, kiedy wsadzę palec do kontaktu, kiedy dotknę czegoś tylko dla dorosłych albo kiedy pociągnę za firankę, bo moje małe rączki odczuwają ból…

Mamo, to nieprawda, że sprawdzam granice Twojej wytrzymałości, gdy uczę się czegoś nowego. Nie obmawiaj mnie zatem do innych, szczególnie w mojej obecności. Sama chciałaś, bym zaczął raczkować, a teraz przeszkadza Ci, że wszędzie wejdę. Sama nie mogłaś się doczekać moich pierwszych kroków, a teraz narzekasz, że musisz za mną biegać. Sama prosiłaś mnie o pierwsze słowa, teraz każesz mi milczeć, bo potrzebujesz pobyć w ciszy. Zdecyduj, czego ode mnie oczekujesz, bo mój mały rozumek tego nie pojmuje…

Mamo, kiedy czasem pluję jedzeniem i zamykam usta, nie znaczy to, że robię Ci na złość i jestem wstrętnym bachorem. Często boli mnie brzuszek albo po prostu nie jestem głodny. Niekiedy nie potrafię pogryźć zbyt dużych jeszcze kawałków. Nie wpychaj mi na siłę jedzenia do buzi, nie krzycz proszę na mnie i nie nazywaj niejadkiem. Boję się, gdy wymachujesz rękoma i podnosisz głos, a moje małe plecki drżą…

Mamo, nie zawsze, kiedy wyciągam wszystkie zabawki, chcę zrobić bałagan. Próbuję zwrócić Twoją uwagę, zachęcić Cię do zabawy ze mną, poświęcenia mi odrobiny Twojego cennego czasu. Pokazuję Ci wszystko, co mam. Może akurat któraś z moich rzeczy Ci się spodoba. Nie wkładaj ich ze złością z powrotem do pudełek, bo moja mała buźka nie umie Ci powiedzieć: zostań…

Mamo, kiedy uderzę Cię w głowę, ugryzę w ramię albo pociągnę mocniej za włosy – nie pragnę Cię skrzywdzić. Najpewniej chcę po prostu całym sobą poczuć Cię obok. Sprawdzić, czy na pewno tutaj jesteś. Bo bez Ciebie nie ma i mnie. Bez Ciebie nic nie znaczę. Bez Ciebie nie istnieje mój świat. Nie złość się wtedy na mnie, nie odsuwaj od siebie, nie zabraniaj się przytulić, bo moje małe serce tak wiele czuje…

Mamo, czasem popatrz na mnie z uwagą i choć spróbuj mnie zrozumieć. Przecież tak bardzo Cię kocham. To jedno się nie zmieni. Czy naprawdę o tym nie wiesz? Jeśli to do Ciebie wreszcie dotrze, już nigdy nie ocenisz mnie pochopnie…

Twoje dziecko"

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Groszek moj synek spal dzis w aucie tylko pol h i jak nieslismy w sklepie i koniec a zapomnialam rano przed wyjsciem zasnal bo on tak ma ze jak nie trzeba to spi;D i w drodze powrotnej nic poszlismy na dwor troche przysnal.z przerwami i w sumie popoludnie to placz karmienie co przysnal na dworze to znowu placz ale brzuch miekki bo byly dwie kupy. Juz wykapany i znowu karmie. Eh spokojnie je ale zobaczymy. Jeszcze kapiel corki a ona jest glosno takze nie wiem.
Jutro jedziemy z ta raczka do Kliniki.
Nat piekne, ja zawsze wyobrazam sobie co mysli dziecko.
Ewee dasz rade bez meza;) chociaz powiem Ci jak corka miala 8 miesiecu i rota wymiotowala mdlala a ja sama obok ciotka w pracy maz na telefonie i mama i w koncu brat przyjechal, pranie z tego wszystkiego to mi w misce wyschlo. Z bratem w przychodni, brakowalo meza, bo to nasze dziecko.brat uspokajal a polozna- jeszcze nie raz przezyjecie stresy-super! To chcialam uslyszec. Dostalam jakis proszek na flore bakteryjna i dupa i tak wyladowala w szpitalu. Ale nienawidze byc sama z problemem. Jak corka zdrowa to cieszylam sie ze w koncu same dla siebie:))

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Nat dziekuje, ale jutro to tylko konsultacja.
Eh to pulsuje jak on placze. Krew naczynko i ten.palec odchylony przez to wiec pewnie nie obedzie sie kiedys bez chirurga ,szkoda ze prawa.

Boze dziewczyny kolega wrzucil na fb filmik i po prostu sie odtworzyl i chcac nie chcac zobaczylam jak matka trzyma moze mies dziecko w rozku i go w twarz z liscoa 2 razy i dalej wrzeszczy on placze ta znowu i mu palcem rozkazuje, a on placze malutki, to gdzies za granica muzyka turecka arabska kto tam wie ale mam nadzieje ze ten co nagrywal cos zrobil. Nie moge o tym zapomniec i rycze. Obok spi syn a ja nie moge.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...