Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziewczyny mam corke 1,5 roku a ja dalej czasem nie wierze ze to moja corka:D głupie wiem. Tzn wiem ze jest ale zawsze bylam siostra kuzynka opiekujaca sie dziecmi a teraz jest ode mnie i meza. Mimo ze rodzilam sn to jakos nie pamietam juz bolu wiec tak fajnie, ze taka istotka przyjdzie przytuli sie, usmiechnie. Troche przeraza mnie ze wszystko od nowa, tak strasznie delikatnie i podtrzymywanie pleckow i glowki itd, odbijanie. Jak pomysle ze nastepne swieta z dwoma szkrabami to az mi sciska serce z radosci.

Z tym podobienstwem ile ja sie nasluchalam ze czysty tatus ze czysta mamusia, ze mieszanka, tyle teorii ilu ludzi.

Oj Miilatez tak myslalam ze nikomu nie dam a dalam po piwrocie do domu tesciowej, e dni pozniej przyjechala mama i az mialam lzy szczescia jak moja mama trzymala moj skarb. Jeszcze jak powiedzialam ze mnie i meza podziwia ze sami wszystko to juz w ogole.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly mnie irytuje jak tak wszyscy gadają 'cały tatuś', 'cała mamusia' i się doszukują podobieństwa u noworodka, który jest popuchnięty, czerwony i ma spłaszczony choćby nosek, bo dostosowany do jedzenia.
Ale nie ominiemy tego :)
Zazdroszczę Ci tak małej różnicy wieku, będą mieć super kontakt i razem się bawić, odważna decyzja, ale wydaje mi się, że warto, aktualna wyprawka i wiedza, nie trzeba jeszcze raz na nowo się w to wdrażać :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-)
Bardzo długo mnie tutaj nie było... Jednak starałam się czytać Was i nadrabiać :-)
U Nas wszystko dobrze. Zosia rośnie i w przyszłym tygodniu idziemy już na wymazy z pochwy i odbytu...
Cieszę się, że wszystko u Was idzie w dobrym kierunku mimo małych przeszkód.
Dziewczyny które mają pieski czy Wasze również takie milusińskie i wymagające pieszczot zrobiły się? Mój piesek to po prostu krok w krok za mną. I tuli się do mnie i do męża jak tylko wróci z pracy :-) Mam nadzieję, że nie będzie zbyt zazdrosny jak Mała już będzie z Nami. Oby zaakceptował siostrę :-)
Widziałam, że poruszałyście temat wózków. Nasz już ponad miesiąc stoi w pokoju złożony i zapakowany :-) Pani mówiła, żeby tak miesiąc przed porodem rozłożyć go i niech sobie stoi aby przesiąknął zapachem mieszkania. Tylko nie wiem czy to mam sens. Gotuję codziennie i z racji posiadania małego mieszkania mam wrażenie, że przejdzie zapachami różnymi. Sam z siebie nie śmierdzi żadnym plastikiem ani niczym sztucznym.
Torba do szpitala już spakowana czekam jedynie na zamówione staniki do karmienia i rożek :-)
Zosię spakowałam w osobną torbę, którą dokupiłam do wózka bo nie mogłam się jej oprzeć. Torba skip hop Duo Signature Hearts. Jest rewelacyjna. Jeżeli zastanawiacie się nad kupnem torby do wózka to szczerze POLECAM!
Rozpisałam się :-)

Miłego dnia!

Kinia trzymamy mocno kciuki z Zosią! Bądźcie silne dziewczyny!

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Hej,

U nas dzis slonko od rana, czysta przyjemnosc patrzec w takie sloneczne okno. Szkoda tylko, ze po 3 dniach brania luteiny, znowu mam wieksze mdlosci, o rany, jak nie z jednej strony, to z drugiej cos... jeszcze tylko 4 tygodnie i koniec!

Kolejne mdlosci jakie mnie dopadną, bedą ewentualnie lekkim kacem, jak mi sie zdazy przecholować lekko winko ze znajomymi;) ale nie predko sie raczej tego spodziewam.

Miila dobrze ze z mezem zgoda co do nowego zakupu komody.
Pewnie wybierzesz cos pieknego i kącik dla Jeremiego bedzie cieszył oczy a nie denerwował.

Co do tesknot poporodowych, jedynie kilka dni bylo mi troche smutno, ze tych kopniaczkow juz nie czuje, żadnych innych nie mialam. nawet nocne wstawanie mi nie przeszkadzało, bo ja calą ciaze budzilam sie co godzine z pawiem pod gardlem. Wiec pobudka co 2-3 h na karmienie to byla poprawa standardu zycia.
Dziecko po drugiej stronie absorbuje duzo mocniej i cieszy jeszcze bardziej. Nie bedziesz miala czasu na smutki:)

heltinne ciekawa jestem czy dzieciaki w norwegii mniej chorują niz w polsce, szczegolnie w pierwszym roku przedszkola. Co myslisz, bo masz chyba dobre porownanie.

No i zadbaj prosze o siebie koniecznie po porodzie, bo moze Twoje dolegliwosvi to wina starej boreliozy po czesci.

Ataa jak tam mąż, mam nadzieje, ze lepiej juz. Moze to też kwestia zapchanych zatok i stąd ten ból.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry ja przy tej dopochwowej luteinie też ciągle z rzygiem pod gardłem, jeszcze jak kilka dni brałam 3x100mg to myślałam, że z łazienki nie wyjdę. Serio dużo lepiej mi na tej pod język, już się mega przyzwyczaiłam.
30 dni - jak cudownie to brzmi!! u mnie 39, ale też już 3 z przodu :)
Nie wiesz przypadkiem co u Kini?

Odnośnik do komentarza

Miila Luteina, to zło;) a wlasciwie idac od poczatku lancucha to sex to zło, bo mozna zajsc w ciazę;) takie mam dziś przemyslenie, bo przyjemnych stron tegoż procederu już nie pamietam.

Kinia milczy, mam nadzieje, ze wszystko jest z dziewczynami dobrze. Moze teraz z laktatorem walczy i nie w glowie jej forum. Jak tylko sie odezwie to dam znak.

co do nubee przepraszam nie zapamietalam kto pytał, mam dzis dziurę zamiast mozgu. Dziewczyny z nubee szyja po 10 szt okreslonych modeli, nie ma tam metek z rozmiarami. W sieci wszystko jest one size i opisane w cm. Te ciuchy sa tak specyficznych krojów, ze jakos pasują na mnie i na kolezanke co nosi rozmiar mniejszy niz ja, do tego kumpela z lekka nadwagą tez fajowo wyglada w tym samym modelu.

W lodzi jest showroom nubee, tam ten sam model zdaża sie w roznych wymiarach, tam najbardziej lubie kupować, bo przymierzam po kolei wszystko i zawsze wychodzę z fajnymi rzeczami.

Na stronie nubee sa teraz przeceny i fajne kolorki bluz. Aż kusi:)

Pisalyscie o wyprzedaż w endo, wlasnie zamowilam kilka rzeczy i trafilam Adasiowi kurtke zimową z 289 na 89pl! Ciekawe czy trafie z rozmiarem na nastepna zimę:) I transport jest gratis.
Czy ktoras z Was zna jakos kurteczek od nich. Bo koszulki i bluzy troche jak w h&m mają.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczęta za porady. Nie przejmuję się tą plamką tak bardzo bo był to jednorazowy przypadek i nie wyglądało w sumie jak zaschnięta krew tylko taki brązowawy śluz. Gdzieś w necie przeczytałam że może to być oznaka skracającej się już szyjki ze względu że to już 35tydz. dlatego wolałam was zapytać. Ale ogólnie jestem spokojna, i wy mnie też uspokoiłyście :)

Co do tej zimy i mrozów to też uważam, że jest co dobre dla klimatu i wytępienia bakterii czy wirusów. Myślę, że przez to że śnieg leży tyle czasu min. 4 miesiące gleba i roślinność jest tak zmarznięte, że żadne insekty i cały syf nie mają takich szans na rozwój jak np. w Polsce. Przynajmniej tu na północy NO lato jest przyjemniejsze ze względu na brak komarów czy latającego robactwa. Kleszcze też jak narazie mnie ominęły, całe szczęście mimo że często spacerujemy po lesie. I jeszcze jeden ogromny plus, to zanim przeprowadziłam się tu, to zmagałam się w Polsce z uczuleniem na pyłki. Na szczęście tu chyba nie ma tych roślin bo nic a nic się nie dzieje :D
heltinne prześliczne pompony! zazdroszę! Ja ostatnio wymyśliłam, ze chciałabym zrobić coś też własnorecznie dla mojego synka, a że nie jestem jakoś specjalnie uzdolniona to wymyśliłam że chociaż te steropianowe kulki przyozdobię według uznania i powieszę nad łóżeczko. Ale jak podzieliłam się tym z moim ślubnym to tylko popukał się w głowe.. Boże ale mi było przykro..
Ja za półtora tygodnia idę do położnej, to będzie 37 tydzien, wiec też nie wiem czy nie ostatnia wizyta, ohh.
Wczoraj spakowałam juz połowę torby, a dzisiaj sniło mi się że trzymam mojego maluszka już po porodzie :))

Odnośnik do komentarza

Secondtry na raxie jako tako, goraczka dalej trzyma ale niska, kolo 9-10 mielismy bolowy kryzys ale leki zaczely działać, drugie ze pewniejuz go to frustruje i zoladek zaczyna doskwierac od tych prochów, ten ból jest w zupelnie innym miejscu niz zatoki do tego kataru nie ma.
Heltinne piekne te kulki :) a ja nie mam kiedy skonczyc sowek :(
Ogarnelam dzis bierzace prasowanie, ale doszlo mi sporo prania przepoconej poscieli itd. Chociaz przy fruwajacych zarazkach bez sensu zajmowac sie wyprawka...

Odnośnik do komentarza

A mnie dziś katar dopadl; ((((
Tylko taki dziwny bo od razu gesty ale bardziej mi przeszkadza uczucie suchości i szczypania w nosie. Uszy mam przytkane ale nos drozny......Psikam woda morska.kupiłam tez prenalen katar .....a co jeszcze polecacie na suchosc w nosie?
Byłam rano na badaniach.....moja gin zwariowala ..22 pozycje zleciła. ....tyle krwi to ja jeszcze nigdy nie oddałam. ....dobrze ze wszystko na pakiet medyczny bo bym z torbami poszła.

Idę smażyć mielone.......do tego ziemniaczki i mizeria. ....póki jeszcze czuje smak przy tym katarze;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

pompony TUTAJ
znajdziecie przepis jak w prosty i szybki sposób je wykonać. Dziecinnie łatwe a efekt super :)

PaulinaNo to trzeba od innej strony:zrobić a potem pokazać juz zawieszone mężowi z pytaniem:"ładnie, prawda?" A jak się popuka po głowie to wzruszyć ramionami i skwitowac:"a mi się podoba" I tyle.Moj w takich sytuacjach nie ma odwagi powiedzieć ze coś mu się nie podoba. Jak mi powiedział,że w paru miejscach niedomalowane ściana (bzdura;)) to dostał opieprz z góry na dół i wałek do ręki. Wtedy stwierdził,że chyba to wina oświetlenia. ..

Secondtry tu też chorują maluszki zwłaszcza w 1.roku przedszkola,to też zależy od dziecka. Znam takie (od 10 m.z,teraz ma 4 lata,które tylko raz było chore, norwesko-dunska mieszanka genow;) )
Nigdy nie zdążyło się aby któreś z dzieci było w domu dłużej niż tydzień. Najczęściej max 3 dni,w tym czesto weekend, reszta chorowania w przedszkolu

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Miilamoja tesciowa rodzila jak pierwszy syn zaczynal chodzic to dopiero, ale mi gadala gin ze rok poczekac ale po pologu nie myslalam ze tak szybko sie zdecydujemy.
W 1 ciazy liczylismy na blizniaki (fajniej jak dwujajowe) bo u meza w rodzinie sie zdarzaly a nie bylby problem bo mielismy odlozone na dziecko. Drugie balismy sie glosno gadac ale tez fajnie byloby blizniaki tylko tu juz koszta by sie odbily troche bo wozek i lozeczko mamy po corce. Ja marzylam tak jak Vena trojeczka w malym odstepie, ale teraz na 3 nie ma mozliwosci bo musze isc do pracy a pozniej zal dziecka ze samo sie wychowa bo jednak ta dwojka tak razem. Jak sie "zdarzy" to sie uciesze ale juz majac 2 dziecko bede miala obawy oby nie zajsc.
Tak wiedze mam, bo w tym siedze ale za 5 lat to juz moja siostra nawet by mnie nie sluchala bo gdyby zaszla w ciaze bo juz bede na innym etapie a ja nie jestem z tych co sie madrza narzucaja swoje zdanie matkom np. Tak jak mi bratowa gada co powinnam robic a ona w swoim dziecku tylko problem widzi komu tylko podrzucic.
Szkoda mi malej bo ma 3 lata a juz powiedzieli ze nie chca drugiego a szkoda bo oboje sa z 4dzietnych rodzin. Tylko to z wygodnictwa.

Ansta a biustonosze to na rozmiar ktory masz teraz czy wiekszy? Mysle czy czekac na polog, bo teraz mam takie jak karmilam corke a jeszcze sie wypelnia mlekiem hmm nie wiem.
Maz zlozyl wozek jak wrocilysmy ze szpitala, dwa dni przy oknie z dzieckiem i juz na dwor ale tez gondole bralam na gore bo na dole gotowane i jakos nijak. Tak samo do garazu nie chowalam.

Ata serio nie ma sensu teraz wyprawki skoro maz chory. Dobrze, ze dziecko jeszcze w brzuchu bo dopiero bys sie stresowala tu maz chory tu dziecko. Zdrowia dla meza.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

heltinne powiem Ci ze te pompony sa terazcw modzie i bardzo nastolatki sobie chwala. Ja juz mysle czy by nie zrobic, maz nic nie powie bo mamy pokoj chlopca i dziewczynki. On to lubi coreczke stroic wiec to pojdzie pod nia.A zapewne nie ominie to zainteresowaniem ze strony Synka.
Flawia hmm ja w tej ciazy nawet prenalenu nie biore odkad dziewczyny pisaly ze sam cukier. Pije mleko z miodem bo herbata z muodem juz mi wychodzi bokiem ale katar sie trzyma.
A ktora mama powie czy moge uchronic corke przed zarazeniem sie? Tzn na pewno nie pojde od niej bo jestesmy same do 15. Ktos mi mowil zebym dawala wit.C.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość KarolinaS

Flawia ja polecam smarować pod nosem i trochę palcem śluzowke w nosie maścią majerankowa, przede wszystkim jest na wazelinie i nawilży wiec powinno pomóc na szzypanie w nosie;) a sam zapach udraznia nos;) kosztuje kolo 2 zł w aptece i dla dzieci jest podobno super tylko nie pamiętam od jakiego wieku można stosowac;) co do badań krwi to mój rekord w ciąży to 14 pobranych probowek;)

Odnośnik do komentarza

Melly miseczka rozmiar większy, a obwód rozmiar mniejszy :-) tak przynajmniej mi mówiły koleżanki które rodziły :-) kupiłam póki co z allegro takie najzwyklejsze za 20 zł 2 szt. żeby nie było mi ich żal wyrzucić :-) a jak już wyjdę ze szpitala i dojdę do siebie zamierzam kupić jakieś 2 ładne czarny i biały :-)
Flawia ja również polecam maść majerankową. Rewelacja.
heltinne piękna zima! Ja ja bym taką chciała u Nas chociaż przez 2 tyg. ;-)

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Oh heltinne jakbym tak zrobiła to byłoby najlepiej, bo jak ja mu opisuje moje pomysły to mu sie nic nie podoba ale jak już zrobię i jest to nagle się uśmiecha i mówi że fajnie. tylko że ciężko mi się dostać teraz do sklepu z takimi rzeczami bo on samochód do pracy zabiera a jakbym miała wybrać się autobusem to pół dnia i jeszcze mąż nie za bardzo pozwala mi wychodzić gdzieś dalej bo boi sie żeby nic mi się nie stało, ehh z tymi facetami :D Ale dzisiaj pojadę chyba do princessy i kida bo spodobały mi się kocyki i prześcieradło z flaneli też w promocji :)
Flawia ja na katar i inne objawy przeziębienia to na kolację jadam kanapki z pomidorem, szczypiorkiem i solidną dawką czosnku, pomaga i polecam :)

Odnośnik do komentarza

Nat34
Secondry, dzieci moje mają kurki z endo i są fajne naprawdę.Z. Już 3 sezon nosi, bo kupiłam mu na wyrost.Co do bluzek to się przychylę z opinią :)

Dzięki Nat! Lubie takie zakupy, teraz Młody ma 128 to na zime 140 bedzie ok. A ich rozmiarowkę do jakiej innej firmy dzieciowej byś porownala?

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

PaulinaNo uważaj na siebie, może Cię mezu do domu po drodze zgarnie? Chyba masz tam Trondheim w okolicy Panduro, polecam tez Søstrene Grene, tanio :)

W nocy tez mezu jechal, zalicza wszystkie dziury po drodze, nie jedzie prosto do Trondheim. Mówi, że bez skutera czy napędu na 4 nie ma szans się w niektóre miejsca dostać.
Ludzie muszą czasem do niego podjeżdżac po towar..

A u nas 0'C i piękne słońce :) W końcu wzięłam się solidnie za łazienkę, jak mi tak pięknie słoneczko zaświecilo. ..to miałam załamke :/

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne w sumie to nawet nie mam kiedy na siebie uważać bo ostatnio nigdzie bez męża nie wychodzę, prócz do położnej ostatni raz.. dzięki, że mi przypomniałaś bo w ogóle o tym Søstrene Grene zapomniałam a mam w centrum gdzie dojadę tramwajem spod samego domu :)
Ehh. to tym bardziej przyczepności dla niego! Ja pamiętam jak jeden raz wracaliśmy z Polski i właśnie na tej trasie trafiliśmy na nocną zamieć.. Na 0,5m nie było nic widać i tak chyba przez 50km.. Oczywiście nie było się gdzie zatrzymać bo środek lasu.. Masakra.
Zazdroszczę słońca! chociaż u nas jak ostatnio świeciło i zobaczyłam swoje okna to już nic nie chciałam mówić.. ale teraz to już się za to nie zabiorę. I Ty też nie przesadź w tej łazience :)
Ja to muszę za obiad się wziąć bo mężu niedługo wróci :)

Odnośnik do komentarza

Flavia no to zaszalała Twoja gin, moja juz odpusciła badania, wszystko mi zrobi w szpitalu, zebym sie juz nie telepała nigdzie na pobrania.
Co do suchosci to mi quick soft z aloesem pomaga i wysmarowanie sluzowki zwyklą mascią z wit a, albo wlasnie majrankową.

Koniecznie wez do Zoski jakies nawilżacze do nosa dla siebie i niunki. Nie wiem jak na poporodowych salach, ale na patologii mega cieplo i suche powietrze ostatnio bylo... Cos tam przestawiali w nawiewach, ale nie bardzo pomagalo. Z resztą dam Ci znaka jak juz mnie polożą.

Nie wiem czy wiesz, ale do sal rodzinnych mozna zamowić sobie masaż kregoslupa, zabiegi na twarz i cialo, pedicure. Dla mnie zbawienie:) Tylko ze ponoć sale non stop zarezerwowane, też to musze wybadać jakoś.

heltinne no to szerokosci dla meża! Szkoda ze w Polsce zimy nie bylo w tym roku. Dzieciaki to niedlugo nie beda wiedzialy co to snieg. Ja pamietam metrowe zaspy jak mnie mama do zerówki prowadziła. Zabawa w takim sniegu na dworze to byla mega radocha:)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...