Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Marta my z mężem zapaleni hikingowcy. Od 7 lat mam te buty przeżyły 5 spływów i kilka przewrotek kajakiem w górskich potokach. Często myte wężem ogrodowym u jakiegoś rolnika, żeby zmyć wstępnie błoto ;) Sprawdzone na pustyni w upale do 45°C wciąż skóra na moich stopach nie była odpażona. Mówię poważnie, u mnie często w upale schodzi skóra ze stóp w sandałach pod paskami :/
Nie pierwsze z tej firmy, bo mam też wersję zimową. Kupione w Polsce za rozsądne pieniądze. Polecam, zdjęcie porównawcze pokazuje, że wciąż wyglądają ok choć już nie takie niebieskie ;)

Co do tycia to ja przybieram do 7 dni przed terminem porodu (dalej nie doszłam). Pod 3 tyg zapisuje każdą kalorie i na razie waga stoi. Ostanio daje mi w dupę tarczycę, więc czekam na wizytę w poniedziałek i liczę na poprawę…

monthly_2016_02/kwietnioweczki-2016_44302.jpg

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

GroszekNo G fakt szału nie ma, ale zawsze to -40%
Miałam ochotę zerknąć tam po drodze do domu,ale mąż koniecznie chciał wyjechać z miasta przed krokami, wiec nic z tego nie wyszło.
Mam większość pościeli i ręczników z Princess,jestem b.z nich zadowolona.
W kid kupowałam tylko zasłony i jakieś drobiazgi do domu,ciężko powiedzieć jak zachowuje się bawełna w praniu itd.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Anna tak pisze, bo nie wiem jak to terwz bedzie. Mialo byc tak, ze u nas na wsi otworzą oddział dla.maluszkow bo teraz od 2,5 roku jak nie nosi pieluch. A ze jak szlo dziecko małe to mogło byc przez jakis czas ze swoim rodzenstwem a potem normalnie kazdy w swojej grupie. Myslalam, ze tak dam do tych najmniejszych razem a potem córka normalnie do 3 latkow tylko ze cos ucichło z maluchami a podniesli wiek.od 3 lat tyle ze corka z.sierpnia wiec ok. A moze akurat bede dojezdzala do miasta do pracy to wtedy w prywatnym zlobko przedszkolu jest jedna grupa wiec na rok by poszly. Nijak bo babcie pracuja i ja po roku tez juz wroce. No zobaczymy. Corki nie mialam serca dac do zlobka wiec syna pewnie tez bede sie bala takiego malutkiego. Choc powiem ze w tym prywatnym to 4 miesieczne bylo eh;(

Ataa widzisz moj maz dzisiaj nigdzie nie poszedl do roboty na dwor, poszedl z corka na spacer a juz potem tesciowa i tak siedzimy razem a ja leze. Staram sie jak najwiecej odpoczywac ale wiesz corka tez nie.moze odczuc ze jest mniej wazna.
A Ty uwazaj z mezem co by Ciebie nic nie zlapalo. Masz przedsmak jak to trzeba byc na pelnych obrotach, mimo ze sama powinnas czasem odpoczac.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

My po lekarzu, uspokoil mnie nieco, leki ktore kupilam ma brać, i wg niego to bole gorączkowe, moga tak silne wystepowac nawet gdy temp. Spada, ale nie mozna wkluczyc najgorszego. Powiedzial na co zwracac uwage i jesli cokolwiek z tego wystapi to od razu na szpital, zeby w ogóle nie zwlekac z tym. Trzymam sie mysli ze najgorszy scenariusz sie nie sprawdzi a ja jestem o tyle spokojna ze wiem na co zwracac uwage i wiem co mam robic by mu pomoc.

Anawee o ile mialam pecha co do poloznych na poczatku tak teraz trafilam super. Jest zrzeszenie 5 poloznych ktore prowadza swoj gabinet. Spotkania sa grupowe i indywidualne. Taka mini szkola rodzenia jakby, spotkana grupowe sa 7osobowe maks. Z jedna położona ta sama, po 32tc dodatkowo sa te spotkania indywidualne z ktg min. No i takie tematyczne wlasnie masaż Shantala,metody relaksacji, dieta, psychologiczne aspekty porodu i cos tam jeszcze, sa do wyboru. Po porodzie przychodzi do mnie ta polozna i powiedziala ze w ciagu 6 tyg przyjdzie tyle razy ile bedzue trzeba tylko to zalezy ode mnie i moich potrzeb. Kobieta od masazu jest po kursie z tego calego centrum. Trwalo to 2h i bylo bardzo wyczerpujace, ale musze to sobie spusac poki pamietam, chiciaz tez mowila o ksiazce niedrogiej ktora jest opatrzona zdjeciami i szczegolowymi opisami wszystkich ruchow i mysle ze sie w nia zaopatrze. Takze przez te kilka tygodni do konca mam tez nadrobic to co przyslugiwalo mi od 21tc. :D i poki co jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze mam pytanie? Robie zamowienie w Gemini i tak chcialam termometr dla siebie i meza taki wiecie pod pache, patrze, ze jest rtęciowy, a one nie były wycofane z rynku? To te co kiedys? Chyba sa najlepsze.

Ataa a moze Twoj maz ma tak jak moj, tzn Twoj ktorys dzien, ale moj ma tak ze jak go glowa rozboli to tak ze zaraz goraczka i pulsuje mu w oku, wymiotuje i biegunka ale nigdy nie byl z tym u lekarza, a jak gral w pilke to z wybitym palcem od reki biegal tyle razy i ze skrecona kostka.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly tutaj to na bank wirus, i mam nadzieje ze w przypadku meza nic wiecej.. okazalo sieze ze spotkania sobotniego sporo osob poległo.. a laska ktora mam za źródło juz ma sie dobrze, no i tesciowa zaraxila sie od szwagra, siebie pilnuje, duzo pije, duzo cytryny, miodu, i ciagle myje rece i jak moge wietrze i unikam meza na tyle, ile to mozliwe. Oby to wystarczylo...
Oloska witaj :) ja 10 lat starsza od Ciebie i tez pierwsza ciąża, i z tego co widze im mlodsza kobieta tym lepiej to znosi tzn porod, moje mlodsze kolezanki szybko dochodza do siebie, no ale mlody organizm, szybciej sie regeneruje no i elastyczniejsza skora wiec same plusy Twojego wieku prxynajmniej te fizjologiczne :)

Odnośnik do komentarza

Heltinne słyszałam własnie, że te Endo fajne :) zaraz zerknę.

Flawia ohh farciaro! :) super, że zakupy się udały!

Marta fajna ta podusia, myślę, że się przyda :)

Magda kwestia urządzania mieszkania i środków niezbędnych na to, to baaardzo indywidualna sprawa. My się wprowadziliśmy w październiku 2013 do siebie, nie było pokończone (np. nie zdążyły przyjść jeszcze drzwi wewnętrzne, nie mieliśmy kanapy w salonie przez 1,5 mies., szafy w wiatrołapie, szafy w sypialni itd..), ale dało się mieszkać. Ja od zawsze wolę zapłacić więcej za jakość i dobry design, także trochę nas to pociągnęło po kieszeni. Najwięcej kuchnia i łazienka, do kuchni dobrze znaleźć zaufane i sprawdzone studio kuchenne, które zrobi meble na wymiar, my się na takie właśnie zdecydowaliśmy, kwestia blatu to temat rzeka - u nas konglomerat, jest piękny, ale jak pomyślę ile musieliśmy za niego zapłacić... wiele rzeczy da się kupić taniej w necie, także spokojnie podejdzcie do tematu i dacie radę :*

Ech, nie mam dziś głowy do niczego, ciągle myślę o Kini i małej Lenie, mam nadzieję, że u nich wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza

agi77 pierwszego syna rodziłam w dwójce. O porodówce na Markwarta słyszałam rownież pozytywne opinie ale nie ukrywałam, ze przeraża mnie fakt przewożenia maluszka do innego szpitala w kryzysowej sytuacji. Nie bałaś się tego? Pozostaje mi tylko Biziel. Zastanawiałam się czy nie wziąć swojej położnej. Orientujesz się może czy jest taka możliwość?
Przy pierwszym porodzie położna obierala jeszcze dwa inne porody i cały czas przejmowałam się, ze dzidzia wyskoczy jak jej nie będzie:(
Daleko masz do Szubina?
Oloska byłam tylko dwa lata starsza od Ciebie jak urodziłam pierwsze dziecko. Nie wiem jak będzie teraz ale wtedy poszło mi dość szybko, powrót do formy z przed ciąży tez. Mam nadzieje, ze z Tona będzie podobnie

Odnośnik do komentarza

Malaga po pierwsze nie da sie odtworzyc tego filmiku co zalaczylas, a po drugie ta prowafxaca mowila ze na yt jest cala masa filmikow z bledami i ona je regularnie oglada i poki co moze nam polecic tylko jeden, ale jest nie pełny, duxo tez mowila kiedy masowac a kiedy nie i jak duzo czynników ma wplyw na pozytywne efekty.
Postaram sie go znalezc i Wam dam na miary i tez tej ksiaxki poszukam., ale nie obiecuje ze dxis mi sie to uda.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Melly tak, to jest ten wycofany, tradycyjny rtęciowy. Nie wiem dlaczego oni nadal go sprzedają, ale ja zamówilam. I działa. A jednak jestem zdania ze to najbardziej niezawodny sprzęt. Oczywiście dla Maluszka tez zamówilam termomert taki co mierzy na czole i w uchu.

Odnośnik do komentarza

Nat, Bbbb pisałam do Secondtry, jeszcze nic nie wie, ale w sumie ma rację, bo powiedziała mi, że dziś na pewno Kinia musi dojść do siebie, być z mężem i rodziną, pewnie pojedzie zobaczyć malutką itd. także nie w głowie jej pisanie do nas, poczekajmy do jutra, a kciuki trzymajmy cały czas.

Heltinne ah daj spokój, próbowałam jeszcze z mężem coś rozkminić, przepchałam nawet białą komodę/bieliżniarkę z przedpokoju na miejsce tej czarnej do sypialni - ona jest złamana biel, taka trochę stylizowana, z Ikei ale nie mogę jej zlokalizować na stronie, za wysoka na pewno i nie tak praktyczna, bo ma drzwiczki a nie szuflady, ale z tym kolorem o niebo lepiej. Pół dnia siedziałam na allegro i innych takich szukając jakiejś secesyjnej/ludwikowskiej za nieduże pieniądze, żeby ją sama pomalować i zrobić tak jak chcę, ale nie znalazłam nic godnego uwagi na mniej niż 500 zł..

Odnośnik do komentarza

Miila właśnie my tak planujemy to robić. Powoli na ile starczy kasy ale jednak z naciskiem na wysoki standard żeby za 3 lata tego nie zmieniać. Co do kuchni... o masakra zdaje sobie sprawę ile to kosztuje. Znajomi zamówili sobie projekt u architekta wnętrz, mieszkanie poprostu cudownie miało wyglądać ( i jak dla mnie tak jest) ale oni oboje graficy i perfekcjonisci jeśli chodzi o design, widzą mnóstwo niedociągnięć. Mieli znajomych fachowców ( takich z polecenia od rodziny) i faktycznie parę rzeczy zpaprali. .. a kuchnie która była cudownie zaprojektowana poprostu zniszczyli, a i tak wzięli za meble 10 000 jeszcze ciągle przy tym szukając wymówek żeby nie robić zgodnie z projektem. Ja myślę że dam radę złożyć coś całkiem fajnego z mebli kuchennych które są w ikea. Mają duży wybór a cena BARDZO konkurencyjna, chociaż pewnie jakością odbiega od tych droższych... zobaczymy. Musze właśnie policzyć ile mnie wyniesie tak orientacyjnie zrobienie kuchni i łazienki.
Co do endo to podobno są fajne ale przypomniało mi się właśnie jak listonosz przynosząc mi kolejna paczkę z rzeczami dla małej zrobił mi wykład na temat tego jak się rozczarował z żoną jakością ubrań dla 3 latka właśnie z endo.

Czekam na wieści od kini:)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Miilanapewno coś się jeszcze po drodze urodzi, w sensie jakiś pomysł.
Patrzysz tez na licytację czy tylko w opcji "Kup teraz". Da rade ze stylizowana niekoniecznie antykiem?
A ta wioska 100 km od Wrocka, może tam coś wyszperacie tak aby wilk był syty itd

Ja narazie skreślam z listy kolejna rzecz do wykonania, lubię to uczucie... Któż to wie, może wyrobie się ze wszystkim pomimo moich ponurych wizji...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne no jest satysfakcja z ukończonego projektu ;)
Aha wiesz moze jak nazywają sie po norwesku takie waciki / gaziki jałowe , bo bym na początku chciała takimi oczka przecierać .
Miila tez myśle ze coś sie moze jeszcze nowego wykluć , ja cały czas główkuje . U nas sie właśnie okazało ze schodki do loftu ( takie rozkładane ) bedą zachaczyc o szafę hehe i nawet mnie to w sumie rozśmieszyło . Trzeba coś pokombinować .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Miila, zobacz też pod hadłem komoda w stylu prowansalskim.

No właśnie Magda z tym endo to od kilku lat zamawialam bo jakosc byla super a te niedoszyte bluzki to tez z ostatnich partii co zamawiałam moze zaczeli w Chinach szyc czy co, nie mam pojecia. Poza tymi bluzkami reszta bez zarzutu.A kuchnie z Ikea moga byc tez bardzo dobre, mnie się podobają ich kuchenne rozwiazania :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...