Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam przełączyłam od razu ten program, jakoś też to nie na moje siły..
Cieszę się że udało nam się dziewczyny dotrwać do tego czasu w którym tak naprawdę nasze maluszki są już całkiem bezpieczne.
heltinne trzymam kciuki za męża i jego podróże wokół Trondheim bo pogoda wcale nie sprzyja. Chociaż on doświadczony kierowca to bać się można trochę mniej :)

Odnośnik do komentarza
Gość KarolinaS

Ciesze się ze mogłam pomoc;) szczerze mówiac drugi raz otworzyła pudełko od tego misia bo pierwszy w święta bo siostra chciała się upewnić czy na pewno dziala;) mnie było bez różnicy jeśli chodzi o plec;) bo niestety poprzednia ciążę straciłam na początku 3 msca i bardzo źle się to na mnie fizycznie odbiło. .. ale mąż na początku był nastawiony ze bardzo chce chłopca i był zawiedziony jak usłyszał ze dziewczynka i 3 dni do siebie dochodzil;) a już później tak przywykl do tego ze jak się jednak okazało ze chłopak to tez się zmartwil;) facetowi nie dogodzisz;) ja się cieszę że dotrwalismy do tego momentu (32t3d) bo bardzo o to walczę ale wiem ze codzienne zastrzyki pomagają i warto się pomeczyc;)

Odnośnik do komentarza

Witaj Karolina i zapraszamy do aktywnego udziału :)

Dziękuję wszystkim za wsparcie i za ten pomysł z książką. Na pewno skorzystam, lubię się popierać takimi pozycjami jakoś dodaje mi to wiary we własne siły.

Nie wiem która z was wspomniała o likwidacji mothercary ale dziękuję bardzo bo mam jeden pod nosem i na pewno przejde się chociażby po smoczek bo jeszcze nie kupiłam a tam był naprawdę duży wybór może zdecyduje się na jeszcze jedną butelkę z avent bo mam tylko 1 z kompletu od laktatora... w sumie jie planuje karmienia butelka ale do czegoś czasem trzeba mężowi odciągnąć pokarm jak będę chciała chociażby do lekarza pójść.
Jeśli chodzi o ubranka to ja niemal wszystko mam używane i faktycznie jakościowo najlepiej moim zdaniem sprawdza się next i mamas&papas wyglądają lepiej niż nowe kupione w smyk i raz wyparane. A co do kupowania używanych to ja byłam do tej pory z tego zadowolona bo głównie stawiała na dobre firmy ale ostatnio kupiłam sweterek i aż mi się wstyd zrobiło bo ktoś go poprostu ukradł, ma przyczepiony ten piszczacy na bramkach nadajnik ( takie plaskikowe coś żeby nie wynieść tego ze sklepu). Dużo mnie nie kosztował ale jakoś mnie fakt takiego zachowania zrazil i nic więcej już nie kupiłam używanego. Poza tym mała ma już tyle ubranek ze zastanawiam się czy zdążę jej to wszystko założyć zanim z tego wyrośnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

A co do mieszkania i kredytu to dzisiaj chyba wszystko się rozstrzygnie bo idziemy na spotkanie z konsultantem od kredytu i przeliczymy czy nas na to stać. Jak hy się tak zastanowić to pewnie nie jeden by nam zazdrościly sytuacji finansowej a zapowiada się ze będzie tylko lepiej. .. no ale nie ma co liczyć na to co będzie tylko podejść do tego z głową bo 20 lat kredytu to jakaś masakra... przecież mała będzie juz dorosła a my dopiero będziemy kończyć to spłacać...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Z literkami dzieki za komentarze. Zamowilam wlasnie purowy roż i delikatny beżem na kokardce. Bedzie pasowalo do cottonow i koloru sciany.
Klamka zapadła, będą do odebrania w piatek, wiec sie zdecydowalam wlasnie na te. Inne troche dluzej się robią i wiem ze te nie pachną zadną farbą, bo juz kiedys kupowalam dla znajomych na prezent. Cena troche mocna, ale zaoszczedzilam na wozku;)

Co do smyka to mi sie skurczyly szczegolnie body w packach. Kupilam kombinezon misiowy cool club na wyjscie i on upral sie rewelacyjnie akurat, wyglada super, az bylam w szoku. Szkoda ze to na jeden raz bedzie.

Na zalando jest trocge przecen na body i spiochy wlasnie od gapa czy carter'a, nameit, jesli ktoras szuka dobrej jakosci

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Magda jesli Cie to pocieszy my skonczymy splacac kilka lat przed emerytura.. wciąż jest to dla mnie abstrakcja,ale jak pomysle ze mialabym ta kase dawackomus do kieszeni, nic z tego nie miec poza stresem ze cos sie psuje w cudzym mieszkaniu i ja za to odpowiadam, to jakos ten koszt emocjonalny mimo,wszystko jest mniejszy.. :)

I zgadzam sie z Toba co do jakosci uzywanych ubranek.. mam kilka sztuk nowych, i tak roznie z ich jakoscia a uzywane mam takie cudenka i wyglafaja nie raz lepiej niz te nowki. Dlatego tez waham sie z tymi pajacami bo wiem ze pojde na ciuchland i za 50 zl nie bede miala dwoch tylko z 10 :D

Odnośnik do komentarza

/Magda help! Od wczoraj boli mnie przy chodzeniu, siedzeniu, wstawaniu kość łonowa - czy to jest to słynne rozchodzenie się kości ?? Uczucie bardzo nieprzyjemne, do tej pory nie miałam żadnych tego typu dolegliwości.... czy któraś z Was to miała ??

Magda, tak btw. to trzymam kciuki za kredyt i mieszkanie. Wiem, że decyzja nie łatwa, ja na szczęście nie musiałam jej podejmować... Mnie stresował zakup samochodu do spłacania przez 3 lata, gdzie rata i tak jest w sumie niższa niż kredytu mieszkaniowego.

Nad szumisiem cały czas się zastanawiam, doszłam do wniosku, że chyba poczekam i zobaczę czy będę potrzebowała. Kusi mnie, żeby kocyków dokupić (mam tylko1 grubszy z minky i bambusowy z colorstories, + rożek od nich który w sumie też może potem za kocyk robić), ale nie wiem czy jest sens na razie... znajomi pewnie będą podpytywać co kupić, to w sumie kocyk i szumisia mogę zostawić na prezenty :)))

Któraś z Was kiedyś pisała o bluzach z Nubee, kusi mnie bardzo jakaś, tylko się zastanawiam jak bardzo one są oversize, czy ja się w nie z brzuchem zmieszczę, czy raczej dopiero na jesień je założę?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

magda2600
A co do mieszkania i kredytu to dzisiaj chyba wszystko się rozstrzygnie bo idziemy na spotkanie z konsultantem od kredytu i przeliczymy czy nas na to stać. Jak hy się tak zastanowić to pewnie nie jeden by nam zazdrościly sytuacji finansowej a zapowiada się ze będzie tylko lepiej. .. no ale nie ma co liczyć na to co będzie tylko podejść do tego z głową bo 20 lat kredytu to jakaś masakra... przecież mała będzie juz dorosła a my dopiero będziemy kończyć to spłacać...

Magda2600 trzymam kciuki za spotkanie i szybkie kupno fajnego mieszkania, na poczatku zawsze stres przy takim kredycie, szczegolnie jak trzeba hipoteke kaucyjną podpisac w kwocie dwukrotnosci kredytu, ale potem czlowiek splaca i zapomina. A radość z wlasnego M jest olbrzymia. Teraz wynajmujesz i placisz fee wlascicielowi, a tak to już bedziecie splacac swoje! Trzymaj sie i dzialaj dopoki sila i czas!

Ja juz splacam prawie 10 lat, jeszcze 20 kolejnych zostalo, dopoki franek nie oszalał zapomnialam totalnie ze mam kredyt.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry, jakbyś mogła, byłabym wdzięczna :))) No właśnie dobiłam już do 70kg... :( A to pewnie nie koniec. Liczę, że zamknę się w 13-15 kg, bo tak mi mniej więcej z kalkulatora wychodziło, a to jeszcze prawie 2 m-ce zostało... Podliczyłam dziś, że na wyprawkę wydałam ok. 3500 i jest praktycznie gotowa. Tak więc mogę teraz przyszaleć i sobie coś kupić, a te bluzy mnie straaasznie kuszą :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Anna, wiekszosc oversizow nubee mam w tym rozmiarze. Szerokosc 54 cm od pach do konca ta sama. Dlugosc od komina 55 cm plus 48 komin. Rekaw od szwu 45 cm, a od samego komina 74 cm. Rekaw i dluzysz tym fajniej sie marszczy i lepiej widac narciarską dziurę na kciuk;)
Sukienki sa dlugosci od komina 81 lub 74

Na zdjeciu jedna ze starszych bluz z kolekcji wiosna 2015.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Anna205 jak ja cie doskonale rozumiem... mnie też tak boli i to niestety spojenie łonowe się rozchodzi, pomaga leżenie z poduszka między nogami niektórzy mówią też o citplym okładzie. Na mnie działa to średnio ale jednak ból nie jest taki ostry tylko trochę się rozmywa po okładzie. Możesz też spróbować wziąść jakiś szal i związać sobie biodra dość ciasno ( tak żeby górna krawędz była właśnie na wysokości spojenia ). Niestety takie są uroki błogosławionego stanu :P

A co do mieszkania chyba bardziej niż sam kredyt stresuje mnie myśl o szukaniu i pilnowania fachowców od wykończenia... jak sobie przypomnę ile zachodu było z tym mieszkaniem ( mieszkamy w mieszkaniu szwagierki a też kupiła s stanie deweloperskim) i uzerania się z tymi majstrami a i tak jest tyle niedociągnięć i bubli ze szlak mnie trafia jak patrzę na niektóre rzeczy. Pociesza mnie myśl że mój brat się zaoferował ze coś pomoże a ze pracuje przy wykończeniach to wiem ze przynajmniej zrobi to solidnie, no i wolę dać jakaś kasę swojemu niż obcemu...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry dzięki wielkie, właśnie o tą bluzę mi chodziło! Będzie się chyba fajnie nadawała na spacery z wózkiem, prawda? Dzięki za pomiary, podejmę decyzję czy się w nią zmieszczę :)

Magda, Bbbbb dzięki za odpowiedź, to żeście mnie pocieszyły... Słyszałam o pasie na rozchodzące się spojenie, może on by ulżył trochę... W czwartek mam wizytę, to zapytam mojego lekarza co ona na to.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Anna nie ma za co;)

Pasuja fajnie do rurek, dresów z niskim krokiem, z leginasami beda ok.
Super na spacery, jedyny mankament, ze jak nosisz na kciuki to się zmechaci koncowka rekawa. Moja po kilku praniach i goleniu slupełków wygląda ok.
Super kolory teraz mają na stronie:)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

magda2600 czy wy bedziecie korzystac z doplat mdm? Ja mam kredyt z tymi doplatami into jest bardzo fajna sprawa. I calkowicie cie rozumiem, ze sie lekasz majstrow. Ja swoje mieszkanie 6 miesiecy remontowalam i bylo bardzo ciezko.

anna205 ja mialam ten sam bol ok 1,5mies temu. Nie bylam w stanie chodzic, lzy mi ciekly normalnie. Ale po ok 5 dniach mi przeszlo, czego i tobie zycze.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Magda2600 tak jak dziewczyny mówią, to może początkowo przeraża, ale potem płacisz i jest to normalny co miesięczny 'rachunek'. Nam hipoteka wyszła sporo mniej niż wynajem mieszkania, nie wspominając o tym jaka jest przepaść w komforcie mieszkania i wyposażeniu..
Tak jak mówisz, najważniejsze dobra ekipa wykończeniowa, bo jak ktoś się na tym nie zna to mogą niezłą kaszanę odwalić i naciągnąć na kasę, trzymam kciuki mocno! :)

Secondtry dobry wybór! :) super, że już się tak zorganizowaliście i że niemal wszystko dopięte na ostatni guzik :)

KarolinaS przykro mi z powodu wcześniejszej straty, trzymam kciuki teraz, żeby wszystko było dobrze a synek rósł duży i zdrów :) jakie imię wybraliście?
U nas oboje chcieliśmy dziewczynkę, ja bo o tym marzyłam, a mąż chyba też po trosze dlatego, że widział jak bardzo mnie to zadowoli. Jest chłopiec i oczywiście już się cieszymy, bo ciężko tego nie robić, ale na początku było wielkie rozczarowanie i łzy - choć jak o tym pomyślę to pukam się w łeb, bo przecież jak tak w ogóle można pomyśleć, no ale nie był to dla mnie łatwy czas :)

Odnośnik do komentarza

Annacóż, witaj w klubie. Ja juz od paru miesięcy się tak mecze....Do tego biodro i miednicy. A, zapomniałam o kości ogonowej, mialam ok.1,5 roku temu powazniejszy uraz po upadku ze schodow, najprawdopodobniej pekniecie, zdjecia nie chcieli robic.Przy dluzszym siedzeniu zdycham...Niby mam rehabilitację ale g*** mi daje, fizjoterapeutka rozkłada ręce i nie wie już co ze mną zrobić.
No i czy to wróci do normy po porodzie....
Magdatak na marginesie, czy przez ta kość ogonowa ból przy porodzie może być większy?

Secondtry wiesz, w sumie gdybym była na Twoim miejscu i zalezaloby mi na czasie tez nie bawiłabym się w jakieś malowanie literek tylko kupiłbym gotowe i spokój. Bedzie ślicznie wyglądać, musisz cyknac fotkę i się pochwalic

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...