Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Magda tak trzymaj, a do paznokci kup jeszcze jakas fajna rzecz, dla swojej przyjemnosci.

Tatusiowi i malej dobrze zrobia te 2 godzinki razem a Ty korzystaj z tych krotkich chwil wolnosci :)
Jak to jest w PL? Czy ojcowie maja przymusowy urlop tacierzynski? Tutaj musza byc z dzieckiem 10 tygodni , a jesli zostana te nie zostana wykorzystane, zwyczajnie przepadaja.A szkoda ich...

Te paczki nie sa az tyle warte, mimo to fajnie je dostac. Pelnia one bardziej funkcje reklamy, ale czemu by z tego nie skorzystac?
1000 zl becikowego w PL to kropla w morzu potrzeb, ale zawsze zawsze cos, no chyba ze tak jak piszesz zostanie wydane nie na to co trzeba.
W 2005 nie dostalismy ani zlotowki,a bardzo by sie wtedy te pieniadze przydaly...oj,bardzo...
W Norge tego typu zasilku sie nie otrzymuje, no chyba ze nie ma sie prawa do macierzynskiego.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Hmm tak mysle o tych Wazych aptekach czy nor za duzo kupujecie? W sensie czy to bedzie wszystko uzywane?
Ja wkladki laktacyjne kupuje po opakowaniu, butelek nie kupuje bo karmic bede piersia, chyba ze w lato dam troszke wody. Plyn uzywalam zwykly ludwik i pod goraca woda plukalam a raz kiedys wrzatkiem, zadnych odparzaczy itd. Polozna mowila zeby noe przesadzac z czystoscia. Dostala kataru w 1 miesiacu i w ogole to pojechalismy na noworodki i dopiero na recepte kupowalam lekarstwa, a przeciwbolowy po poerwszym szczepieniu dopiero.
Mielismy duzo przeznaczone na 1 dziecko ale az tak duzo nie nakupowalam, a ze zostalo to poszlam na prawo jazdy. Nie wiem ja stawiam na minomalizm zeby u dziecka za duzo sie nie kurzylo, zeby nie gracic narazie pokoju bo tyle sie i tak poznoej rzeczy wala.

Ja z mezem mamy wspolny budzet, wiemy kto ile ma na koncie, tworzymy rodzine i wspolne wydatki. Nigdy nie kupuje za plecami, wszystko konsultujemy, nawet stanik i wkretarke.;) np. Prrzent dla siostry kupuje sama ale mowie mu co. Na zakupach sam gada ze mam sobie w koncu cos kupic. Kupuje ale nie za kazdym razem. Mowi ze po porodzie jak juz uznam ze jestem w formie to mam sie obkupic i on nic jiz wedy sobie nie kupi dopoki ja sie nie ubiore. Po prostu powiem Wam ze swoj swojego znajdzie. My jestesmy praktyczni, wiekszy zakup to potrafimy sobie odmowic bzdetow, a kupic cos duzego. Nie szastamy kasa moz dlatego ze oboje stracilismy ojcow i mamy wychowaly nas skromniej. Dziecku noe powiem kupujemy duzo ale w granicach rozsadku. Corka jak przychodzi ciotka to bawi sie jej tel. Jak dostalismy w gratisie tel dotykowy to tesciowa zebysmy zostawili corce -ona ma 1,5 roku!!!- w zyciu, na glowe nie upadlam. Moj maz zna.sie.na komputetach, tel i tv i wiem ze kiedys znajdzie jej fajne gadzety ale nie zeby ją oglupiac i wszystko w swoim czasie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Magda paznokcie dobry pomysł, jeszcze tak jak mówi Heltinne coś miłego dla siebie.
Heltinne to ja dziś dla odmiany nosem się podpieram, tak mi się chce spać i kawa nic nie pomogła …
Kodomo ech jak mi się marzy zrobić porządek w domu …tak jak lubię, a nie tak jak ktoś zrobi …

Lekarze pokiwali głowami, pocmokali, że ciężko ale skoro nie ma rozwarcia to nie jest źle … przy silnych skurczach słuchać swojego ciała, może ciepła kąpiel … jak dwójkę pani urodziła w terminie to jest szansa, że to też się uda donosić. Oszczędzać się, ale badania nie dowodzą, że leżenie pomaga… więc robić ile się da. Gdybym pracowała to pewnie kazali by chodzić.
Standardowo jak skurcze co 20 min jechać na IP, jak będzie dodatkowo rozwarcie to dadzą leki.
Klara kluska 1720g i jest w położeniu pośladkowym. Za nic nie chciała pokazać twarzy, ale coś tam się udało zobaczyć podobna do starszego brata generalnie ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jest 3 a ja od godziny siedze bo corka sie obudzila. Tak brzydko napisze ale ciaza mi juz.bokiem wychodzi, kocham synka i jego maluskie ciuszki, kazdy kopniaczek czkawke ale tak mi niewygodnie z tym brzuchem, czuje sie zle mentalnie, gdyby nie corka to chyba bym lezala calymi dniami tak sie okropnie czuje. Jednak dzieci daja sile.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly ha tez ma zwyczaju za konsultowania wydatków z mężem, zwłaszcza ze to on głównie nas utrzymuje, może dlatego mam opory z wydawaniem swojej wypłaty tylko na przyjemności bo też chcę coś wnieść do domowego budżetu. Chociaż jak zdąży mi się więcej wydać w miesiącu to i tek tego nie zauważa. Poza tym zazdroszczę Ci ze juz się trochę wyspalas... ja nie mogę zasnąć... jak zwykle zresztą.
Vena ta twoja kruszynka to już kawał babki ;) zobaczymy ile moja będzie jutro miała :) dzisiaj strasznie nisko się ulokowala i cały dzień kopie mnie po pęcherzu. Mam nadzieje ze nie pcha się jeszcze na świat ale przez to jak nisko jest mam ważenie ze chce wypaść. Trochę częściej mi się dzisiaj brzuch napina ale to pewnie dlatego ze ona tak się rozpychac nietypowo :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda yoga z dzieckiem fajny pomysł, ale zapewnij też sobie wyjścia bez dziecka. Nawet przy karmieniu piersią, dla mnie to było jak zbawienie, kiedy ze 2h byłam bez dzieci. Później to stopniowo zwiększałam: weekendy z koleżankami, tato kładzie raz-dwa razy w tygodniu dzieci spać sam … już choćby tylko dlatego żeby zobaczył jak to fajnie kiedy dziecko wali w drzwi, a tu chcesz siusiu zrobić. I docenił to, że za darmo robię kawał ważnej roboty i mu dzieci wychowuję 24/7 bez chorobowego i urlopów.
W Polsce mieliśmy dwa konta, ale i tak zawsze było otwarcie mówione, co się kupuje… taraz jedno jest i te same zasady obowiązują. Konsultujemy jakiś bardzo duże wydatki lub zakupy duże gabarytowo, bo ja nie lubię zagraconych powierzchni …tak to jest informacja, że ktoś coś kupuje albo przed, albo po fakcie na zasadzie chwalimy się … co dziś męża ugryzło nie wiem.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Magda a moze byc norweska strona?

Eh, u mnie troche inaczej. Ja wydaje ok.95 % swojej wyplaty na rachunki, ogonek zostawiam na "swoje" wydatki (czyli przewaznie dzieci).Slubny kupuje jedzenie, fajki dla siebie, oplaca tel, reszta idzie w firme. Nie konsultuje na co wydam moj ogonek,bo zaraz uslysze,ze na paliwo trzeba albo cos w tym stylu...
Ale gdy kupowalismy dom,sprzet czy meble to rzecz jasna decydowalismy wspolnie. Tzn. bardziej ja, ale nie za plecami ;)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

magda moj maz tez wiecej zarabia ale nie czyni go to lepszym ani wazniejszym. Jeszcze nigdy nie bylo tsk ze mnie tak całkiem utrzymywal. Wspolny budzet ale nie musze prosic o kase na "podpaski" jak np. Kolezanka ma juz szkolne dzieci, siedzi w domu zalezna od meza w razie rozwodu chyba nic nie dostanie bo nic nigdy nie zarabiala. Balabym sie byc tak strasznie zalezna od kogos. Ja teraz siedze w domu i ciagle mam dochody ale za rok poltora wracam do pracy. A moje poswiecenie ciala, ból
Itd to wartosc ktorej nic nie przebije. Moj facet docenia. W sumie byl przy porodzie, przy moim pierwszym prysznicu, wiec wie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

O ranny, 3.40 a Wy nie śpicie…

Heltinne szacunkowo wychodzi im, że będzie w okolicach 3300-3500. W sumie to tak jak moi chłopcy.

Hmmm… dla mnie nie zarabianie to nowa sprawa, ale taka była umowa przy decyzji o wyjeździe, że na razie tak będzie, bo wychodzi taniej. Wcześniej bywało albo na równo, albo ja zarabiałam trochę więcej, zależało kiedy mąż dostał podwyżkę ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ja tez juz nie śpię bo moje dziecię przytuptalo i pochrapuje a ja nie potrafię wtedy juz zasnąć. .......chyba mu trzeci migdał odrasta:(

Vena uff. ....dobrze ze się trzymacie z Kluseczką w dwupaku. Moja kluska ma mieć 3750-3800 co przy wadze urodzeniowej Franka (2920) wydaje się strasznie dużo
Ehhhh......stałam się małą przyczyną leżaczkowego spięcia? U mnie była podobna reakcja bo mamy ten FP ale ja wsadziłam szpileczke z komputerem dla teściów i było po temacie;) ja się waham między czerwonym a zielonym.

My mamy swoje konta osobiste i jedno wspólne. Ja opłacam rachunki i utrzymuje dom a mąż odkłada kasę na wspólne konto na dom samochód czy co tam mamy w planach kupić w najbliższym czasie. Zarabiamy podobnie wiec niby jest sprawiedliwie ale ja mam strasznie lekką rękę i zawsze coś skubne ze wspólnego konta:)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny fajna sprawa z takimi mini pakietami startowym dla maluszków w NO. W PL czegoś takiego nie ma. W szpitalu dostałam tylko taką tekturową teczkę a w niej oprócz mini sudokremu i chyba czegoś do kąpieli to masa broszurek i ulotek reklamowych.sponsoring oddzialu;)

Heltinne urlop tacierzynski w PL to 2 tygodnie.bez możliwości podziału. I to od niedawna. Zaczynał się od 1 tygodnia;)

Melly to ze Twoja koleżanka nie pracowała w czasie malzenstwa nie oznacza ze zostanie z niczym bo prowadzenie gospodarstwa domowego jest traktowane jak praca. Przy rozwodzie oczywiście musiałaby udowodnić że jej sytuacja materialna ulegnie pogorszeniu i może wystąpić o alimenty również dla siebie ale wtedy należy przeprowadzić rozwód z orzekaniem o winie męża. Podział majątku jaki małżonkowie mieli w czasie trwania małżeństwa to już zakładanie odrębnej sprawy cywilnej o majątek.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny biedne jesteście z tym brakiem snu.. ja dzis nawet na siusiu nie wstalam, przebudzilam sie na chwilę jak mąż wstawal, ale zaraz drugi boczek i 10h snu lekka ręka mi przychodzi..

Z mezem mamy odzielne konta ale wspolna kase, on tym zarzadza bo lepiej mu to wychodzi. Zarabiamy podobnie, na rachunki i kredyt idziecponad jedna wypłata, raz w miesiacu kupujemy chemię tzn tak sie staramy, na jedzenie wydajemy 200 zl/tydz, odkad jestem w ciazy to jest to 250 no i zostaje ok 400zl, maz odklada na rachunki: remontowy, wakacje, i moje wydatki, Jednak jesli wypadajja jakies urodziny, choroba tj apteka, czy chcemy gdzies wyjsc np piwo ze znajomymi to,idzie z tej puli tez.
Na szczęście udaje sie ze na te moje wydatki cos wpada, i to jest kasa ktora wydaje na swoje przyjemnosci, maz twietdzi ze nic nie potrzebuje wiec z tej kasy ja kupuje mu tez ciuchy, bo on by chodzil nawet w cerowantch spranych koszulkach bo sie nadają, a ja lubie jak on ladnie i schludnie wyglada. Teraz na szczescie dostal podwyzke wiec uda sie cos odlozyc na wyprawke, zrobil symulacje wydatków, uwzglednil wyzsze zużycie wody i energii, no i bedziemy mogli podniesc tygodniowe wydatki do 350 zl, mam nadzieje ze to wystarczy :)
Ja bym tak nie umiala wszystkiego rozplanowac i bardzo mi to odpowiada bo mnie mogloby ponosic z zakupami, nawet spożywczymi, a tak jestesmy samowystarczalni :)

Odnośnik do komentarza

Flawiato mnie pocieszylas, ale i tak jej wspolczuje ze jest w domu caly dzien a maz 2 prace i ugania sie za malolatami. Nie wtracam sie w takie rzeczy ale mysle ze ona wie, bo czesto gada co by bylo gdyby..
Vena my razem 5,5 roku. Moze dla niektorych to malo ale sla nas wszystkie decyzje dojrzale, poznalam go w wieku 22 lat, pierwszą rocznice swietowalismy mieszkajac juz razem, teraz mieszkamy z tesciowa bo.to i tak jego bedzie lub moich dzieci wiec tu inwestujemy. Dzieci planowane, nie bylo zerwan i powrotow, noe bylo cichych dni. Klotnie sa wiadomo chociaz odkad jest dziecko to bardziej.sprzeczka o pstro. Problemy w 1 ciazy jeszcze bardziej nas umocnily. Drugie.dziecko to bedzie pewnie.proba zwiazku, proba naszych sil. Heh brrr.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ataa ja prowadzilam budzet odkad mieszamy razem, ale pieniadze byly dostepne jak ktos chcial to sie nie prosil. Jak wyladowalam w szpitalu, maz zajal sie.wszystkim.i az mnie zawstydzil bo zaoszczedzil.duzo tyle.ze oboje siedzac w szpitalu nie kupowalismy sobie ubrana a na dziecko.bylo.odlozone. teraz juz nic tak nie szacujemy bo nie mamy glowy. Rachunki i.zycie i tyle.jak dziecku cos trzeba to trzeba.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly nie znam jeszcze tego ale dociera do mnie ze skonczy sie lezenie do znudzenia w łóżku, powolne przyjemnosci, latanie na golasa, kochanie sie gdzie po padnie i kiedy popadnie, wyglupianie sie, naigrywanie sie z sasiadow, i inne glupie zachowania.. na kazdym kroku trzeba byc wzorem dla dziecka, tzn nie mowie ze będzie zle, ale bedzie inaczej, chce zeby dziecko patrzac na nas widzialo ze sie kochamy i szanujemy.

Vena doczytalam ze u Ciebie jest stabilnie, wierze ze lekarze sie nie myla i donosisz Klare :)

Odnośnik do komentarza

Melly mnie poniekąd maz pilnuje, ale ja sie na to godzę, bo mam duze potrzeby, na jedzenie nawet wiecej bym wydawala, ale wtedy nie raz by sie okazalo, ze nie mamy za co przezyc do konca miesiąca, i co wtedy? Nie wyobrazam sobie pozyczac pieniedzy od kogos.. na dziecku oszczedzac nie bedziemy, ale na pewno bedziemy kontrolowac wydatki by tak to rozlozyc by nie chodzilo glodne czy brudne, predzej sobie odmowimy, ale jakby nie patrzec nie stac nas na przyjemnosci.. i tak sie cackam zta wyprawka, mam juz duzo upatrzone zaplanowane, ale nie mam za co kupic, na razie nie chce w tym celu ruszac kasy np na wakacje, i tak ostatnio nic nie odklafamy bo ciagle jakies leki dla mnie, teraz badania i lekarz prywaynie, no i cos tam powoli kupuje dla dziecka. Bardzo chcialbym juz zamowic i lozeczko, materacyk, ten lezaczek chcę, ale moze okazac sie ze bede mogla go kupic dopiero jak mały bedzie na świecie, poza tym jeszcze te szczepionki, moze okazac sie ze lezaczek w ogole sie nie zisci, po prostu trzeba ustalic priorytety.

Odnośnik do komentarza

Melly eh, ja jestem po 2 godzinach snu tak zakrecona, ze zaczelam odpisywac po norwesku. Ale by bylo, gdybym to wyslala...
Tak wlasnie sie zastanawialam, jak dlugo udalo Wam sie przezyc w tej harmonii, wcale nie podejrzewalam, ze jest ona powodowana krotkim stazem. Wspaniale, ze tak Wam sie uklada :)
Ja przyznam, ze moj zwiazek hartowany jest w ogniu...

Powiem krotko, prawdziwa proba dla zwiazkow nie jest drugie dziecko ale przewaznie.... problemy finansowe.
Niestety, smutna prawda.

Flawia dzieki za info. To tak z czystej ciekawosci

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Vena w sumie to dobrze ze lekarze ktorym ufasz nie panikuja - to pozwala nabrac dystansu i dzien po dniu czekac na rozwiązanie:)

Przyznam, ze mnie to tez uspokaja bo mimo iz nie mam az tak mocnych skurczów, to sa one dosyc czeste (ostatnie 2 dni to byla masakra:/). Lekarka poza luteina sugeruje nie skupianie sie na tym za bardzo (aby nie sfiksowac, poniewaz na szczescie szyjka sie nie skraca i nie rozwiera. Tak wiec ma podobne podejscie jak Twoi lekarze:)

Otulaczek piekny!!! No i podziwiam ze w reku robiony! Poniewaz ja za jakis tydzien siadam do swojego, z ciekawosci zapytam co bys zmienila/inaczej uszyla.

Secondtry, Miila, Szotka, Kinia prosze dac znac co u Was:)

W weekend zaszalam i posiedzialam z koleżankami do 2 am... no i pozniej 2 dni nie moglam zasnąć i brzuch sie spinal przy kazdym ruchu - czy to moim czy maluszka. A ze maluch wierci sie ostatnio jak zajaczek.... Teraz juz troche lepiej, ale "umeczylam sie".

Wczoraj tez zamawialam apteczne rzeczy, ale wyszlo mi jakies 200 pln... dlatego zastanawiam sie czy nic nie pominelam (poza majtkami poporodowymi o ktorych juz wiem:P).

No i dzisiaj w koncu przyjda materialy do szycia! W koncu jakies inne zajecie :D

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...