Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Venatrzymam kciuki :-)
Secondtry myslalam o tym materacyku z Ikeii, ale jakos nie mam do nich na tyle zaufania by wybrac ich zamiast, polskiej firmy która ma przerozne atesty dotyczace bezpieczenstwa dla dzieci. Do tego ten polski to mieszanka lateksu naturalnego ze sztucznym, to tez wydaje mi sie bardziej atrakcyjna opcją.

Odebrałam własnie wyniki mojej tarczycy i nic mi to nie mówi.. mieszcze sie w zakresach ale sa to zakresy dla kobiety, a nie dla kobiety w ciąży..

mnie tez mecza mdłosci ale jakos nie robią juz na mnie az takiego wrazenia.. poniekąd się przyzwyczaiłam i poki nie wymiotuję to sobie radzę.. po prostu nie ruszam się wtedy..

Nat34 jak uwazasz, jestes w koncu duza dziewczynką, ja bym sie jednak upierala na wizyte, bo piszesz o jednym lekarzu, a niekoniecznie wszyscy sa tacy.. ja bym była spokojniejsza jak by mnie lekarz chociaz osłuchał..

Odnośnik do komentarza

PaulinaNO nie, no jasne, troche z tym zachodu.(my jestesmy troche mniej sceptyczni, bo sami zajmujemy sie trsnsportem)
Ja tak czy inaczej bede sie orientowac co i jak, dostalam nr do tej firmy od kolezanki. Jak narazie wiem tyle, ze raz w tygodniu jest transport. Cos mi sie majaczy ze moj Slubny kiedys sprowadzal czesci do samochodu w ten sposob.
Skonsultuj sie i daj znac.

Venaa ja skrzyzowalam za Was palce, po norwesku

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ataa pisze z tel i nie umiem wstawiać linka:( wstawię zaraz zdjęcie.
Ale jak wpiszesz w wyszukiwarkę Leżaczek Tiny Love 3w1 to wyskoczy Tobie na pierwszej pozycji. Tylko ten leżaczek z TL jest rozkładany na płasko i do 18kg.

Heltinne w zeszłym roku Franek właśnie w kwietniu miał szkarlatyne i rota wiec wole go zabrać na ten max miesiąc niż się denerwować ze mi coś przywlecze z przedszkola.

Nat34 ja miałam przeboje z gardłem 12/13tc i po tygodniu się poddałam i poszłam do lekarza. Usłyszałam ze trzeba działać bo gardło potrafi zejść niżej na oskrzela. Dostałam Bioparox i po 2 dniach było po męczarniach. Owszem to jest antybiotyk ale działa tylko miejscowo. Z Polski jest wycofany bo niby nie miał działania terapeutycznego ale moja gin uważa że to jest jedyny skuteczny lek na gardło kiedy domowe sposoby nie dają rady. Wiem jaki masz stosunek do leków aptecznych ale czasem trzeba wybrać lepsze zlo;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia ja pisze tylko i wylacznie z tel. Wystarczy skopiowac to co masz w przegladarce, na tej samej zasadzie co w kompie.

Mi infekcja gardla praktycznie za kazdym razem konczy sie zap.oskrzeli...

Z Frankiem zrobisz co uwazasz, ale nie wydaje mi sie to najlepsze rozwiazanie, bardzo na wyrost... Tak z doswiadczenia wiem, ze lepiej dziecku nie zmieniac normalnego rytmu, pozbawiac go kontaktu z dziecmi itd, bo moze byc mu jeszcze trudniej odnalezc sie w nowej sytuacji... Tak z czysto psychologicznego punktu widzenia...
Moje sa starsze co prawda,ale nawet mlodszemu nie zrobilabym wiecej niz jeden dzien przerwy. Moze pogadaj z przedszkolanka czy psychologiem dzieciecym, zanim podejmiesz decyzje..?

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

heltinne
secondtryTy to masz kolorowo z tymi mdlosciami przez cala ciaze, ze tez musialo Ci sie trafic...

Dlaczego chcesz, aby Adas byl w domu tyle czasu?

Ja usg mialam w 20 tyg. Nikt tu nie przewiduje pozniej, ogolnie robi sie tylko raz, jesli nic powaznego sie nie dzieje .
Napewno wszystko bedzie dobrze, mala rosnie, rozwija sie prawidlowo, to najwazniejsze :) Nie stresuj sie na zapas

heltinne Adas niby teraz mniej choruje niż w przedszkolu, ale zawsze na wiosne w okolicy marzec/kwiecien mielismy nawiecej wirusów. On przynosił od dzieci a potem ja i mąż obrywalismy i dopiero ulga i zdrowie w maju, wiec tak profilaktycznie raczej.
Dodatkowo wszystkie wiosenne syfy typu szkarlatyna, bostoński, rozyczki, dopiero przed nami...
Nie chce ryzykować, mam dosyć stresów. Fajnie bedzie też dać dobie czas na takie poznawanie sie i ulozenie rytualow calej rodziny:)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Witam Was w to deszczowe popoludnie.
Mam pytanie dombardziej doswiadczonych mam i jeszcze nie mam;) W sb bylam na wizycie i bylo robione 3 prenatalne. Lekarz powiedzial, ze wszystko ok, waga malej z usg to 1100 gram.
Po wizycie dalam tez znac rodzicom i dzis moja mama w pracy razem z innymi kol - babciami dyskutuja o wadze, ze za mala i dlaczego nie zapytalam lekarza. Ze na pewno wyladuje w inkubatorze.
Gin. mi nie mowil, ze mam jesc wiecej.
Nie mam problemow z jedzeniem, wszystko jem, sniadania, obiady, kolacje, desery, owoce, troche slodyczy. Raz na jakis czas nawet pizza sie zdarzy.
Mama zamiast mi pomagac to wkurza i straszy.
Powiedzcie mi czy wg. Was mam sie martwic ta waga?
Kolejna wizyta 13.02 i pewnie wtedy dowiem sie ile mala przybrala.
Ja jestem drobna i niska 161 cm, aktualnie 62 kg.

Popsula mi mama humor:(

Odnośnik do komentarza

Secondtry ja z takimi radykalnymi rozwiazaniami sie nie zgadzam. I to bardzo. To tak z perpektywy dzieci, a wlasciwie osoby z nimi pracujacej.
Co innego, gdyby akurat w tym czasie w klasie/grupie byly przypadki zachorowan, mozna by bylo sie zastanowic ze wzgledu na maluszka,w przeciwnym wypadku to nawet nie dmuchanie na zimne..

Wiem,ze mnie tu nikt akurat o zdanie nie pyta,tak sobie pozwolilam....;)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Agulaa to te wszystkie kobiety na czele z mama po medecynie sa ze sie tak mądrza? Gdyby byla to za mala masa to lekarz na bank by Ci powiedzial co nasz robic, mysle ze tu ilosc jedzenia nie ma nic do rzeczy tylko sa to kwestie genetyczne, wlasnie czytalam ze na tym etapie dzieci rosna juz bardzo indywidualnie, i nie ma sensu ich porownywanie, noworodek moze miec od 2,5 kg do 4, byc moze Twoja cora nie bedzie duzym dzieckiem ale to nie znaczy ze cos bedzie jej dolegalo, drugid ze Tobie bedzie latwiej urodzic. Wez na luz i sie nie martw :) zobaczysz ze wszystko bedzie ok :)

Odnośnik do komentarza

Kiedyś były rozmowy nt chrztu, bardzo ciekawe:
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zamierza zakazać chrztu niemowląt, uznając, że chrzest stanowi naruszenie art. 12, 14 i 16 Konwencji Praw Dziecka (przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 r.)

Przyczyny zakazania prawa do chrztu: „Chrzest narusza art 16 Europejskiej Konwencji. Niemowlęta nie są jeszcze w stanie zrozumieć co to jest chrzest, co jest przymuszeniem przyjęcia wiary, nie wiedząc o tym. Chrzest jest aktem, który powinien być wybrany świadomie i nie może być narzucony z góry przez organizację religijną (w tym przypadku chrześcijańsko-katolicką), zwłaszcza w takim momencie, w którym Europa znalazła się w istnym tyglem ras, kultur i religii. Praktyka tego sakramentu chrztu jest niezgodna z najlepszymi interesami dziecka, zgodnie z art. 3 Konwencji o prawach dziecka, ratyfikowanej 25 maja 1992 przez ponad 180 państw, a dzieci muszą być chronione w uczciwości i wolności osobistej. Decyzja ta będzie krokiem naprzód dla cywilizacji zachodniej, w odniesieniu do wszystkiego i wszystkich. „
Słowa Trybunału Praw Człowieka są bardzo jasne i już wywołały niekończące się dyskusje. Dziennikarz Times Andrew McFarrell mówi że jest to mądra decyzja: „Dla Europy wolnej, demokratycznej, świeckiej, sędziowie w Strasburgu odegrali kluczową rolę.Dziś jest wielki dzień, nie będziemy już można dokonać obrzędu chrztu istot nieświadomych. Każdy więc będzie mógł po osiągnięciu pewnego wieku, wybrać sobie religię lub przekonania, które najbardziej mu się podobają. Nadal nie ma oświadczenia Watykanu. Zobaczymy czy pojawi się w tej sprawie jakiś głos.

Źródło:ilgiomale.it

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Agulaa jak ja "kocham" takie wymadrzanie mamusiek......u mnie ma tak mój ojciec;)))) nie martw się takim gadaniem. Lekarz powiedział ze jest ok to tak jest. Moje dziecko w 28+3 ważyło 1340 i była nazwana klopsikiem wiec 1100 to jak najbardziej ok. To nie ma znaczenia co jesz tylko bardziej uwarunkowania genetyczne się liczą jeśli z mężem jesteście drobni to nie ma co się spodziewać 4kg bobasa. Nie denerwuj się.

Heltinne ciągle się waham. Zobaczę jak się będę czuła po cc I jak zdecyduje Franek. Może jednak wybierze krótkie wakacje u dziadkow:)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...