Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Miila pierwszy raz miałam szwy, do zdjęcia więc założyłam tego samego dnia po usunięciu ich. Drugim razem miałam rozpuszczalne i założyłam w 3 dobie, ale nic mi się rana nie brudziła, była sucha bez stanu zapalnego. Dzięki temu też mniej ciągnęła i nieswędziała w odróżnieniu od pierwszego razu.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja też się wzięłam za kupowanie higienicznej części wyprawki. Bo tak naprawdę za 3-4 tygodnie to już torba powinna byc spakowana...

Vena, ty chyba polecałaś podkłady seni, tylko nie pamiętam czy na łóżko czy te poporodowe do majtek?

Któraś z Was polecała coś innego do podmywania, nie tantum rosa, ja źle na nią reaguję. Tylko nie pamiętam jak to się nazywało...
Ja dziś kupiłam pieluchy bambusowe w super cenie, jak je dotknęłam to normalnie sama bym mogła się w taką zawinąc :))) Czekam jeszcze na dostawę do sklepu, bo akurat im się kończyły i muszę dokupic.

Dziewczyny w czym zamierzacie prac rzeczy (przynajmniej na początku)? Wiem, że srokao poleca jelp color zel, ale cena wydaje mi się dosyc wysoka. Czy któras z Was używała dzidziusia? I czy dajecie sam proszek/płyn do prania, czy może jeszcze płyn do płukania?

Ataa, nie przejmuj się, tak jak dziewczyny mówią, "zestaw startowy" jest drogi, a potem to już tylko pieluchy, chusteczki etc. Jak już przestaniesz używac niektórych rzeczy to je odsprzedasz.

Któraś z Was już tu kiedys pisała o grupie warszawskiej na fb. Myślę, że w każdym większym mieście jest taka grupa, gdzie można kupic, a potem odsprzedac rzeczy dla dzieci (nie tylko ubranka).

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, zerknijcie proszę w wolnej chwili, bo coś mało mi wyszło patrząc na sumy o których mówiłyście :) coś jeszcze?
Dodam tu jeszcze termometr, choć jeszcze nie wiem który, do uszka ma np. tomme tippee, ale nie mogę znaleźć o nim opinii.

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42169.jpg

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42170.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja mam kupione dwie butle Lovelli, wiec raczej w niej będę prac :-)

Miila ja w gemini zamowilam sobie jeszcze cążki i nozyczki do paznokci maluszka, jedno mleko początkowe w razie w, zamowilam tez pieluszki flanelowe 3szt i smoczki.
Jesli chodzi o kompresy jalowe to ja zamawialam pakowane po 3szt, bo podobno po otwarciu opakowania większego reszta juz nie jest jalowa.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

miila mają tanie sylveco wiec bym wzięła chociażby dla siebie. Weź więcej podkładów poporodowych. Rozważ tez kupno plastrow silikonowych bo mają po 105 zł. I potem warto jeszcze kupić z tej samej serii masc silikonowa ale to ok. 40 zł. Juz kosztuje.
Patyczki do uszu dla niemowląt. I płatki kosmetyczne kwadratowe dla niemowląt.

Ja kupuję Lovela. Syn jest atopikiem po mnie i nic ho nie uczulało. I ja używałam do bieli, do koloru i do zmiękczania.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Ja prałam w Jelpie i w Loveli. Teraz mam Lovelę kolor i do bieli w płynie.Do tych wielorazów Lovela proszek bo takie są zalecenia.Nie tak dawno były super promocje w Biedrze na te Lovele to się obkupiłam ;)
Nie widziałam Miila ten twojej listy zaraz zerknę, ale aspirator do nosa no Frida i sól np Marimer.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny do czego ten aspirator i od razu ta sol do noska? Dziecko od razu ma kayar czy to trzeba tak po prostu czyscic mu nosek?
Anna ja pisalam o Sylveco zel do hig intymnej z kora debu, no i o naprach z samej kory debu jak jest bardzo zle.
Jeszcze a propo cazek dla niemowlat, czym one różnią sie od tych normalnych dla doroslych? Bo ja nie widze różnicy..
Ja na mojej liscie mialam jeszcze pieluchy tetra i flanela bo akurat byly w dobrej cenie i jakościowo mi odpowiadaly
Mi polecano proszek lovela, i pomozcie gdzies czytalam ze do ubranek dla niemowlala powinno uzywac sie proszek a nie plyn i ze nie mozna stosować płynów do plukania, i to mnie skolowalo.. dlaczego? Nie wiem nie bylo to uzasadnione ale w poradniku jakims to znalazlam

Odnośnik do komentarza

Ja się boję używać czek bo mam wrażenie ze nie mam wyczucia ile ciapnac;) ale wszystko to kwestia ci komu bardziej pasuje. Mi za kupić zestawy 3w1 całki nożyczki i pilniczek.
ataa dziecko po porodzie jest "zaflegmione" bo przez 9 miesiecy pływało w wodzie. Wypuszcza czasem w pierwszej dobie takie banki powietrza ze ślina bo się jeszcze oczyszcza. Ale ta frida i sól głównie są potrzebne po to ze jak dziecku się ulewa to tez idzie nosem czasem i potem jak to zasycha to dziecku przeszkadza i tak chrumcha mu w nosiei trzeba to oczyścić.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Tez sie wlasnie zastanawialam czy tylko proszek. Czytalam dwie opinie. Jedna ze mozna plyn do plukania a druga zeby dla noworodka na poczatku nie uzywac bo sie nie wyplukuje do konca z ubranek i moze uczulac. Pierwsza ture tych uzywanych wypralam w samym proszku ale nie sa takie milusie dlatego mysle o tym plynie. Jeszcze z kosmetycznych rzeczy nic nie kupowalam ani koszul nie mam. Nic. Jedynie wkladki laktacyjne ale to w jakims markecie jakos taniej wyszlo. Jak podliczam koszty to masakra. Ataa lacze sie w bolu :)

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Ta promocja jutro w Biedronce na pieluchy Dada obejmuje rozmiar od midi czyli od 4 kg......spryciarze;) a 5-pak chusteczek 14.99. Oczywiście tylko naturalny i lavender......wiedziałam że za pięknie być nie moze;)

Jak to dobra cena za Lovela płyn? 25 zł za 1.5l ok czy dużo?

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia poczekaj czesto w biedronce jest 1,5 l za 15 zl a teraz kupowalam 2,5 l za 25 zl. Ja uzywam mleczko do prania lovela a plyn zmiekczajacy pozniej uzywalam bo ciuszki byly mieciutkie.

Nie uzywajcie patyczkow do uszu dla maluszkow. Nic nie wolno wkladac dziecku do ucha. To co ma wyjsc z ucha wyjdzie samo i sie gazikiem z wierzchu wyciera. Tak samo nosek kazali mi zwilzonym gazikiem zwilzyc kazda dziurke, pozniej albo kichnie albo wyplynie i po klopocie. Fride tylko jak katar. To mi lekarz od noworodkow mowil.

A Wam o te wkladki laktacyjne to o te zeby mleko nie przecieklo? To z karta rossnet w rossamannie czesto kupowalam za 15 zl 30 zl johnsons baby i te byly najlepsze a w tesco 17 zl. Polecam.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ja używałam tej Fridy od wyjscia ze szpitala, młody miał katar i ciągle mu coś furczało.Frida dała radę doskonale, wielka ulga Z mógł normalnie oddychać .Dzieci mają często sapkę, wynika to też z zalegającego w przewodzie mleka.Sól morska działała idealnie, po jednym pryśnięciu w dziurkę i wszystko wypływało na zewnątrz.Co do patyczków to ja nie czyściłam nimi uszek tylko pępek :)
Z tej Loveli to mam mleczka do prania. Płynu do płukania nie kupiłam, bo mamy dobrą wodę.Już nie pamiętam tej promo w Biedzie ale za 3 l coś koło 20 zł.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ja też kupie małe opakowanie bebilonu w razie W. Zastanawiam się jeszcze jaką butelkę kupić też w razie W. Podobno canpol wypuścił jakąś nowość ale rozważam jeszcze złotą butelkę aventu i madelę.

Jakby się nie udało cyckowac to koszty wzrosną o butelki smoczki sterylizator płyn do butelek podgrzewacz i oczywiście mleko plus woda butelkowana 1.5l.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...