Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzcie mi diewczyny bo zdaje mi sie ze te moje dolegliwosci ze mi sie cisnie wszystko na dół.. to chyba problem z pecherzem.. troszeczke mnie podszczypuje e ale nie przy sikaniu.... niby mnie goni siku... sama juz nie wiem co jest dyskofortem tego złego samopoczucia..
Zrobie badanie moczu.. jak by wyszlo zapalebie... to moze mi zwykły lekarz przepisać leki czy raczej musze do gina leciec ??

http://www.suwaczki.com/tickers/eiktpc0zkz77bff0.png

Odnośnik do komentarza

Flawia - mam tą samą flustracje co Ty, jak patrze na skladki ktore placimy i potem i tak wiekszosc mlodych pracujacych ludzi nie korzysta z panstwowej opieki bo ma dosyc tego syfu, to mnie szlag trafia. Ja nie mam zaufania do panstwowej sluzby zdrowia, korzystam swiadomie z prywatnych uslug lubie dobrych lekarzy, ktorzy nawet jesli maja zly dzien w zyciu to i tak musza okazac szacunek pacjentom, biznes wygrywa...

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondry ja myślę żebyś najpierw spróbowała no-spa forte łyknąć bo może się tak macica rozciągać i stąd takie uczucie ucisku. a jak nie to na pęcherz kup sobie żurawinę tylko taką paczkowaną bo w tej na kg są chyba związki siarki.
no i zaparz sobie rumianek i zastosuj tak jak tantum rosa po porodzie:)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Ja tylko otworzyłam rano oczy to już wiedziałam co się dziś święci.. godzina 8 - pierwszy rzyg, godzina 13 już po drugim i trzecim, siedzę jak roślina pod kocem dziś i też tylko patrzę co jest do zrobienia. Chwała mam obiad z wczoraj i chyba muszę zacząć gotować więcej jak mam dobry dzień, bo potem nie wiem co mnie czeka.

Wczoraj wieczorem jakiś napad złego humoru, trzaskałam szafkami, krzyczałam, płakałam, tragedia.
Ostatnio przy takim czuciu się czekam tylko końca dnia, żeby zasnąć i obudzić się jak już będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

może jeszcze tylko te ostatnie tygodnie tak mamy (ja szczerze na to liczę, bo nie wyobrażam sobie tak aż do kwietnia...), głowy do góry, teraz się leńmy kiedy możemy i jakoś musimy dać radę, drugi trymestr będzie piękny, mówię Wam (mam nadzieję :) ).

Odnośnik do komentarza

www.srokao.pl - poczytajcie sobie, babka prowadzi bloga z opiniami o produktach, można posortować tak, że pokazuje opinie o kosmetykach dla dzieci, np. chusteczki do pupy : http://www.srokao.pl/2015/06/analiza-chusteczki-nawilzane.html

zawsze myślałam, że te pampers czy nivea są najlepsze a tu proszę, wygrywa Rossman i Biedronka. Chyba będę wg. tego kompletować wyprawkę dla maluszka. Może którejś z Was się jeszcze przyda.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
Jestem dzis po kolejnych badaniach, maleństwo sie rozwija krwiak nadal jest troszkę sie zmniejszył.
Mam jednak do was pytanie, wg kalendarza jestem w 7tc6d ciąży wg usg dzis 6tc2d, skąd ta różnica? Dzis nadal nie było widać jeszcze tętna w 100%...ale ponoć mam sie jeszcze nie denerwować choc mnie to niepokoi.

Odnośnik do komentarza

@blaira - nie denerwuj się, myślę, że wiele z nas ma różnice miedzy wiekiem ciąży na usg a tym z kalendarzyka. Mi w 6 tyg. powiedziano, że dzidziuś jest młodszy 4 dni niż nam to wychodzi z obliczeń - lekarz wytłumaczył to w ten sposób, że nigdy nie wiemy dokładnie w którym dniu doszło do zapłodnienia jak nie jesteśmy ściśle pewne, że akurat tego dnia była owulacja i że takie odstępstwa do końca 12 tygodnia to norma. Najważniejsze, że maluch rośnie :)

Odnośnik do komentarza

i też byłam na usg wg. swojej wiedzy w 6t6d a wg. usg 6t2d, co prawda widzieliśmy i słyszeliśmy już serduszko, ale to też może zależeć od położenia dzidziusia, bo lekarz powiedział, że jest szansa zobaczyć, ale nie obiecuje :)

Odnośnik do komentarza

Miila z tymi pampersami i chusteczki pampers i Nivea to prawda. Synek do roku tylko w oryginalnych pampersach był dopóki nie spróbowałam Dada z biedronki.zarówno pieluchy jak i chusteczki (tylko zielone) rewelacja....podobnie jak cena!nie ma co przepłacać.
Co do kremów na rozstępy to polecam z lini pharmaceris! Ani jednego nie mam po pierwszej ciąży.teraz jeszcze nie kupiłam bo czekam do 4 miesiąca. I polecam też ich krem do biustu.
Dziś musiałam sobie kupić nowy stanik o zgrozo w rozmiarze I !!!

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

@blaira spokojnie to jeszcze wszytko jest normalne.
@Miila ja mam na rozstępy sprawdzony sposób, który jest skuteczniejszy niż najdroższe kosmetyki, które próbowałam (a było tego trochę). Rozpuszczam 50 gr oleju kokosowego dodaje opakowanie witaminy E w kapsułkach, jeśli mam to dodaje 20 kropli oleju migdałowego (opcja) wszystko mieszam w ciemnym, najlepiej szklanym słoiku lub butelce. Czasem dodaje 10 kropel olejku pomarańczowego jeśli chcę pobudzić skórę do odmowy, ale na czas ciąży zostałaby przy składzie min. Wersja tania i naturalna.
@Secondtry oj jak zazdroszczę niani … ja mogę popsprzątać jak lubię tylko kiedy jestem sama. Inaczej ja idę i zbieram zabawki lub inne rzeczy a w ślad za mną idą dzieci i wyciągają nowe. A mąż się dziwi, że przecież zabrał dzieci, żebym odpoczęła… może i czasem olewam bałagan, ale szczególnie teraz złość mnie bierze, że faceci nie widzą problemu. Mąż sądzi, że do tej pory przecież było sprzątanie w sobotę i wystarczyło, tylko, że każdego dnia ja sprzątałam, a teraz już nie dam rady. Niby ma rację, że od bałaganu nikt nie umiera, no ale …
No i łącze się w bólu, też uważam że hasło stan błogosławiony to w moim przypadku kpiną w żywe oczy. Odliczam tygodnie do końca i cieszę się, że to ostatni raz. Jak ze mnie wystarczy.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Głowa dziś boli mnie przeogromnie ;/
Jeszcze pobolewa mnie podbrzusze...

Dziewczyny ja jestem w 8tyg i 5 dniu ciąży... czy to możliwe, że moge mieć brzuszek ??
Zawsze miałam tak mega płaściutki, a teraz mam na prawdę konkretny !

Odnośnik do komentarza

@Vena127 - dziękuję za przepis :) brzmi zachęcająco, bo jak czytam o tej chemi to się włos na głowie jeży.. miałam raz bio oil ale dostałam po nim wysypki. Powiedz mi proszę, gdzie mogę to wszystko kupić? jakieś sklepy zielarskie/mydlarnie? czy masz może sprawdzony internetowy?

@Claudia77 - dzisiaj czytałam, że na początku 9 tygodnia może być już uwydatniony brzuszek, tu zacytuję, bo aż wysyłałam do męża maila jak był w pracy 'W dziewiątym tygodniu ciąży twoja macica urośnie już nawet do rozmiarów małego melona. W związku z tym ciąża powinna już uwidocznić się na zewnątrz – twój brzuszek będzie wyraźnie powiększony. Choć jeśli założysz luźną bluzkę, to wciąż nie będzie to zauważalne dla osób postronnych.'

@Flawia - czyli jak widać, najprostsze, najtańsze rozwiązania górą, póki co nic nie kupuje, chyba wolę zrobić nawet głupią skarbonkę na takie rzeczy i kupić pod koniec lub na początku, niż żeby miało leżeć, bo maluszek będzie mieć alergie itd. Na pewno nie robię zapasów kosmetyków, kupię po jednym opakowaniu :)

Odnośnik do komentarza

@Miila olej kokosowy stosuję spożywczy również do ciała maja te same właściwości, a cena jest duużo niższa i ma lepszą konsystencję. Myślę, że znajdziesz w dobrych marketach i w sklepach że zdrową żywnością. Generalnie gdzie tylko mogę do jedzenia stosuje olej kokosowy! Witamina do znalezienia w aptece. Olej migdałowy do znalezienia tu Tekst linka
Polecam też do stosowania dla dzieci jest idealny dla skóry bardzo wrażliwej i nie blokuje porów skóry maluchów.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny te co maja miec rozstepy i tak beda mialy a te co nie to i bez kremow sie obedzie, moja kolezanka po 2 nic a nic a ja mam ale tylko od dolu ze majtki pokryja i tyci wystaje, moze po 9 miesiacu mialabym wieksze ale ze ur w 8 to takie. Nawet eksperci mowia ze zaden zabieg nie zlikwiduje a raczej mogliby udawac i zachecac klientki.
Mamusie ktore nie maja jeszcze dzieci to mowie Wam korzystajcie bo 2 ciaza juz tak latwa nie jest, tzn 1 nie byla latwa ale z dzieckiem juz i w ciazy jest trudno, ale za to fajniej bo jest z kim pogadac a tak to nuda bo wszyscy zajeci a Ty z brzuchem sam na sam.
Hmm co do bolow brzucha itd pytajcie lekarzy i nie bierzcie nic bez wiedzy gin. Ja poza prenalen jakbylam bardzo przeziebiona to ani apapu nic na bole glowy.
Mialam na poczatku bakterie w moczu w tamtej ciazy a na to sa globulki od gin a ze bakterie to wyszlo bo badanie moczu powinno byc w pierwszych badaniach.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez śmieje się z stanu błogosławionego :) chciaz uwazam ze moja ciaza mocno mnie oszczedza owszem czasem jest mi gorzej szczególnie po południu ale ciągle pracuje na cały etat i jak narazie nawet nie myślę o zwolnieniach. A zmęczona jestem strasznie juz kolo 15 najchętniej kładła bym się spać. Powstrzymuje się bo i tak co najmniej raz budzę się w nocy. Sama nie wiem dlaczego... niby nie chce mi się siku ( wcześniej tak bywalo) ani mnie nie mdli, poprostu budzę się i przez 30 min około nie mogę zasnąć... a potem nie mogę wstać o tej 5.30... eh może mi się jeszcze odmieni :) bardzo na to liczne ;) niby ciężko się wstaje ale nie chciała bym przestać pracować. Tylko mój mężus mówi ze strasznie ciężko mu sobie znaleźć miejsce w domu bez żony pod bokiem która poda kakao do biurka ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

@Melly co do rozstępów myślałam jak Ty, aż się przekonałam na własnej skórze. Po pierwszej ciąży dwa tyg przed porodem poleciały rozstępy na wysokości pępka. Dla mnie dramat i od tej pory wyrzuciłam wszystkie kostiumy dwu częściowe. W połowie drugiej ciąży trafiłam na przepis olejków, które Wam napisałam i nie doszedł żaden więcej. Na pewno wpływ na to miało, że nie utyłam w ostatnim miesiącu 4kg, jak wcześniej, ale skóra była w kondycji jak nigdy. Od porodu dodałam olejki, które pobudzają odnowę włókien kolagenowych ( o. pomarańczowy,dzikiej róży, lawendę, mandarynkę) efekt wybielone i tak płytkie rozstępy, że po tej ciąży kupuję znów kostium dwuczęściowy. Jasne, że z bliska widać nitki rozstępów blizny już zostaną, ale w takim stanie są dla mnie do pokazania na plaży.
Na pewno też dużo w każdym przypadku robi psychika, ale mi poprawia samopoczucie fakt, że dbam o siebie i skórę, bo jest mało chwil w ciąży kiedy czuję się sexi i kobieco. I na prawdę wierzę, że efekt końcowy będzie lepszy niż bez stosowania niczego.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena127 receptura widzę w pełni naturalna ale u mnie odpada ze względu na ten tłusty film jaki zostaje na skórze i brudzi mi ubrania.
Miila na zakupy przyjdzie zawsze czas.ja nie kupowałam niczego a w 35 tc gin mi powiedział ze mogę urodzić w ciągu 24h bo było rozdarcie na opuszek palca a szyjka na niecały 1cm wiec leżałam plackiem w domu i wszystko zamówiłam na allegro z dostawą do domu

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

@Flawia ja mam suchą skórę i w dodatku atopową, więc u mnie się wchłania idealnie w krótkim czasie i nie brudzi ubrań, ale to na pewno może nie być opcja dla każdego typu skóry. Choć przepis mam pod koleżanki z typem skóry normalnej i sobie chwaliła. Oczywiście wszystko jest kwestią indywidualną.
Ja nie robiłam zakupów do ostatniego miesiąca, tylko szukałam rzeczy i co miesiąc odkładałam do "skarbonki" na ten cel. Pomysł taki jak ma Miila.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

@Vena127 - dziękuję, ja się bardzo boję, bo mam niestety skłonności - z okresu dojrzewania na biodrach a z okresu dziecięcego dwa na plecach - za szybko rosłam. Kupię te olejki, pomieszam i będę się smarować choćby kilka razy dziennie, zrobię po prostu wszystko - brzuch to chyba mój największy atut, nie chciałabym go stracić, ale wiadomo - to się okaże wszystko co i jak, najważniejszy dzidziuś.

Odnośnik do komentarza

I ja chyba dlaczego do was i zacznę dokładać do skarbonki
Magda ja też tak mam ze budzę się ok 1 w nocy i nie mogę zasnąć ok 30 minut a w dzień mam załamanie formy i ok 14 musze się przespać
Ostatnio zauważyłam że jak więcej pochodzę i pokombinuje w domu (porządki jakieś gotowanie ) to boli mnie podbrzusza a i kręgosłup zaczyna mi dokuczać coraz bardziej Dziś się z łóżka podnieść nie moglam

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq3e3k617pkqzf.png]
http://s9.suwaczek.com/201604042750.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfaru6bdogya69q4.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...