Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ramajani Zosia ostatnio zrobila sie b.popularna z tego co zauwazylam,mam pozytywne skojarzenia z tym imieniem. Zreszta ,oba imiona sa b.ladne :)

My mamy pewna rodzinna tradycyjke. Imiona wszystkich zaczynaja sie na litere M
My,dzieci i...pies. Nasze M jak milosc ;)
Wiec dzidzius tez dostanie imie na M.
Milenka albo Marcel (po Norwesku ladnie brzmi Marsel)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Saga o Ludziach Lodu Heltinne przypomniałaś, jak czekałam w napięciu 2 tygodnie na nowy tom i szukałam możliwości zarobienia kasy na te książki :) Uwielbiałam ją.

Wygląda, że Norwegia i Kalifornia mają sporo wspólnego. Dla większości to Los Angeles i upały …
A w moim San Francisco to średnio zima-lato jakieś 13-26°C. W dodatku 4h jazdy i mamy góry, gdzie sezon narciarski trwa od początku listopada do końca kwietnia. To piękny stan pełen kontrastów i niestety okropnie drogie tu życie...

Gratuluję ramajani, oba imiona bardzo ładne choć faktycznie Zosia bardzo popularna od kilku lat.

To skończyłam, mój pierwszy autorski projekt (bez dokładnego wzoru) drugi pewnie wyjdzie lepiej … syn już zażyczył sobie swetr ;)

Miłego poranka Dziewczyny, ja powoli zbieram się do spania ;)

monthly_2015_11/kwietnioweczki-2016_39322.jpg

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o pogodę i klimat to ten w ktorym przyszlo mi zyc nie pasuje mi za bardzo. Lata zimne, ok 20-25 sropni zimy, niby lagodne tzn bez sniegu i jak jest minus 10 to szok, ale przy tym jest bardzo wietrznie i temp odczuwalna jest duzo nizsza. Ja to lubie gdy lato jest upalne a zima mrozna i sniezna, za to jak jedziemy z mezem do moich rodziców latem to mowi ze czuje sie jakby byl w tropikach. Chociaz mu jest za goraci gdy jest 29 w cieniu a w tym roku trafiliśmy jak tam było 37 nawet.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry (dobranoc Vena)!
Ja to jestem jednak zakrecona jak ruski sloik. Dzisiaj obudzilam sie o 8.00 i pierwsza mysl jaka przyszla mi do glowy bylo:"cholera,zaspalismy!"
"Biegalam"miedzy pokojami dzieci sciagajac z nich koldry i rzucajac ubraniami, pokrzykujac raz poraz, zeby wstawaly szybciutko bo maja 15 min do wyjscia z domu, nie slyszc nawet ze probuja protestowac. W koncu mlody wstal, podszedl, spojrzal mi gleboko w oczy i mowi:mamusiu, poloz sie jeszcze spac, jest sobota..."
Aha....hm. Tak, sobota. Coz, to moze jeszcze sobie troche pospimy....
No ale juz sie nie dalo, mlode ogladaja kreskowki a ja wzielam sie za pisanie.

Vena sweterek przesliczny!
Ja tak autorsko robic na drutach jeszcze sie nie odwazylam (procz ubranek dla Barbie). Mam dziesiatki wzorow no ale co z tego...
A jesli chodzi o Sage to ja ja wypozyczalam z biblioteki i czytalam jednym tchem, odkladajac ksiazke dopiero po przeczytaniu calosci. Po dotarciu do ostatniego tomu a bylo ich prawie 50(!) czulam sie jak osierocona. Nie wiem czy Saga byla by taka fascynujaca teraz, gdy jestem dorosla, ale na mnie nastolatce zrobila takie wrazenie, ze marzeniu, ktore sie wtedy zrodzilo podporzadkowalam zycie.
Tak na marginesie nie zapomne w jaki sposob czytalam imiona np. Sol, powinno czytac sie Sól, co w Norge oznacza slonce a w PL wiadomo...sól.
itd. W ogole to trzeba sie troche przestawic. Nasze"ja"oznacza w NO"tak", nasze "tak" pisane "takk"znaczy "dziekuje" a pisane z jednym k znaczy dach (ewent.sufit)

Wybaczcie poranny kurs norweskiego, chyba mi brakuje mojego przedszkola....

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

My z mężem lubimy rano wstawać i po prostu byc ze sobą, szkoda tylko ze nie mozemy tak w stu procentach..-zakaz pani doktor. Brakuje mi tego a ta nasza bliskość ewoluuje i to tex jest piękne.

Tak, pisze o Gdańsku :-)

A te projekty na ubranka kocyki i inne gadzety super, ale nie dla mnie, nie mam cierpliwości. Kiedys bawilam sie tez w rozne robotki ale nudzilo mnie to na tyle ze ciezko mi bylo dokknczyc toco robilam..

Odnośnik do komentarza

Ataanawet nie wiedzialam ze w Gdandku jest tak "chlodno"latem, bylam 2 razy w kwietniu i czerwcu, bylo wietrznie ale dosc cieplo, moze mialam szczescie. Ja pochodze z najcieplejszego regionu w PL,ale b.zle znosze upaly.
Tu tez wieje, az czasem leb urywa. Ale w bezwietrzne dni przy -15 da sie wytrzymac, nie ma tyle wilgoci w powietrzu, inaczej sie te temp. odczuwa. Za to przy -25'C robia sie sople w nosie, wtedy to juz troche gorzej.

Przyjdzie czas ze nadrobicie braki... ;)

Mi tez niektore z rozpoczetych robotek nudzilo. Ale odkladalam,robilam jakis drobiazg i wracalam do niedokonczonego projektu.
Msm pewien obrazek ktory haftuje od lat. Jest meczacy bo b.skomplikowany wzor,a do tego na zwyklym plotnie i trzeba liczyc 4x4 nitki na krzyzyki. Wracam do niego raz na pare miesiecy czy zdarza sie nawet 2 lata,ale kiedys go skoncze. A zaczelam gdy wyladowalam w szpitslu na podtrzymanie,11lat temu.....
Mam ochote wyhaftowac obrazek-metryczke dla baby,z tym moglabym sobie poradzic bo w sumie potrzebna mi jest prawa reka,gdy uzywam tamborka i uchwytu.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

@Vena Ty zdolniacho! :) piękny. Ja zamówiłam wczoraj sznurek, zamierzam nauczyć się na koszyczkach a potem zrobić matę/dywan do zabawy :)

@Heltinne dla polaków chyba wszędzie drogo :S

@Ataa - mi się Rozalia też strasznie podoba, ale mój mąż kręci nosem :D

@Ramajani - oba bardzo ładne :) ja bym postawiła chyba na Helenę, bo Zosia bardziej popularne :)

Odnośnik do komentarza

Heltinne w tym roku w czerwcu rano bylo 8°C, w lipcu pozegnalam sie z kurtka, letnie zwiewne sukienki mialam okazje wlozyc z 5 razy, owszem jest cieplo i przyjemnie, ale brakuje mi goracych dni, takich ze nie musze wieczorem pamietac o sweterku, wilgoc to tez jest cos co sprawia ze te temp inaczej sie odczuwa, mieszkam tu dopiero 5 lat wiec mysle ze z czasem przywykne.

A z tym ubieraniem dzieci to mnostwo warstw im sie narzuca, kolezanka kiedys opowiadala ze jej corka nie miala tkanki tłuszczowej i ciezko bylo jej ją ubrać, by nie marzla. Tylko, ze to moznatez przesadzic a dziecko nie powie ze mu za cieplo przeciez..

Odnośnik do komentarza

Już nadrabiam od wczoraj Vena super sweterek
heltinne kurde ale mi zrobiłaś Czytam twój post, a tam o Paryżu Teraz PolsatNews Mieszkając w Belgii ciągle uważam że nie jestem rasistka ale jak pomyślę że przez przypadek mogłabym być w miejscu ataku z dzieckiem to sama bym ich pozabijala bez wyrzutów sumienia A ta popiepszona Europa przyjmuje emigrantów bo to nie są uchodzcy Tego głośno na forum nie słychać ale w Belgi niby uchodzcy znikają bez śladu z tych obozów przejściowych No i gdzie oni są? Może już w Paryżu Ehhh sorry ze taka zmiana tematu

Odnośnik do komentarza

agabalbina kiedy to pisalam bylo "zaledwie"30 ofiar,zakladnicy w sali koncertowej jeszcze zyli...
Teraz 120 a liczba zapewne jeszcze urosnie...
To przeraza,nie miesci sie w glowie...taka tragedia...
Nie mam nic do wyznawcow islamu (osobiscie znam wielu) przeciez nie wszyscy sa terrorystami i absolutna wiekszosc to zwyczajni ludzie,a wielu z nich codziennie ginie i cierpi...

Nie dobijajmy sie tym tutaj na forum..

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ataa co do ubranek. Niby jest taka zasada:o jedna warstwe wiecej niz samemu ma sie na sobie.
Ale to zalezy od wielu czynnikow.
Mozna w prosty sposob sprawdzic czy dziecku nie jest zbyt cieplo dotykajac karczek. Poza tym jesli maluszek dostaje potowki na skorze to na 100% jest przegrzewany. Niemowle marznie szybciej, starsze sa ciagle w ruchu, nie nalezy przeasadzac z ubiorem
Ogolnie uwazam ze nie powinno sie przeginac z ubieraniem dzieci, lecz pozwolic im sie troche zahartowac.
A jesli chodzi o zime: welna i jeszcze raz welna. Bawelna zabiera cieplo, a welna utrzymuje nawet gdy ubranko przemoknie. Tutaj sa dostepne body, podkoszulki, getry z welny merino, skarpetki z duza zawartoscia welny.Nie wiem jak w PL aktualnie

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Agabalbina rozumiem Twoje wzburzenie, ciezko przejsc obojetnie obok takich wydarzen. Nie mam nic przeciw pomaganiu potrzebujajcym, ale jestem przeciw sprowadzaniu ich do nas, ich religia każe zabijać i nie mają szacunku dla innych wyznan, a my mimo to mamy swiadomie skazywac sie na cierpienie? Najwiekszym chamstwem jest atakowanie bezbronnych ludzi..
Tak zastanawiam sie czy moze nie jestem zbyt leniwa.. sama mam swoje hobby ale odkąd jestem na zwnieniu nic pslcem nie ruszylam, ostatni rok w pracy byl hardcorowy, srednio 10 h dziennie, plus praca do domu plus 3h dziennie na dojazd i powrot z pracy, po prostu jeszcze nie moge uwierzyc ze nie musze pracować.. nie myslcie ze moja praca jest taka straszna, po prostu z 15 osobowego skladu nagle 5 osob zaciazylo.. prawie równocześnie a praca jest mocno wyspecjalizowana i wymagająca by z dnia na dzien znalezc kogos ma zastępstwo. Wiec tak w dlugim skrócie tlumacze moje lenistwo, po prostu musze odtajac..

Odnośnik do komentarza

Ataa ja od sierpnia jestem na zwolnieniu i w sumie z zagrożeniem ciąży Od prawie mies mam pozwolenie na większą aktywność ale sama widzę że nie za wiele zrobię Wczoraj wysprzatalam mieszkanie a od wieczora ledwo się ruszalam Raz ze brzuch a dwa że się zasiedzialam W sklepie mąż mnie podnosi jak kucam bo inaczej odbijam się rękoma od podłogi Ale nawet nie mam chęci robić więcej Bolą mnie nogi, plecy ramiona Poprostu 0 kondycji Najlepiej mi przed komputerem i z książką :-D

Odnośnik do komentarza

Ataa nie utozsamiaj tej religii z terroryzmem. Ich religia nie kaze zabijac!
Czy chrzescijanie nie mordowali w imie Boga? I owszem, a przeciez nikt nie twierdzi, ze chrzescijanstwo szerzy terroryzm....
Morduja Ci,ktorzy nie maja szacunku dla ludzkiego zycia a wykorzystuja religie by moc w prosty sposob werbowac w swoje szeregi.
2 dni temu maz rozmawial ze swoim klientem,uchodzca z Afganistanu.
Opowiadal jak jako male dziecko zostal porwany,prano mu mozg i kazano zabijac. Wyslano do Rosji,szkolono 3 lata a po powrocie pracowal na lotnisku przepuszczajac samoloty wyladowane narkotykami do Stanow Zjednoczonych i Europy... Kto te samoloty wpuszczal? Nieswiadome rzady. Wszystkim rzadza pieniadze,a oni siedza na zlozach uranu....To nie byl jego wybor. Nie tego go uczyla religia....

Eh,nikogo nie tlumacze,potepiam to co sie stalo. Ale jedno wiem,ze nie nalezy szukac winy w wyznaniu

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...