Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Heltinne, jak przybiera prawidłowo to przyswaja.Chodzi o to, że jak jest mało kupek i do tego nie ma innych dolegliwosci gastrycznych to pokarm jest całkowicie przyswajany.

Jestem ciekawa czy wyeliminowanie tego nabiału zmniejszy te ulewki? Bardzo bym chciała...

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Kingulek ja tez polecam te wkładki libero, sa super.

U mnie pokarmu jest tak na styk mi sie wydaje. Ale pewnie przez to ze mało wody pije, tak z 1,5 litra. Poprostu zapominam pic...

Powiedzcie mi jak rozróżnić ze dziecko ma mleko na języku a nie pleśniawki? Wiktor nie denerwuje sie przy jedzeniu, ani nic. Ulewa i wydaje mi sie zw to od tego ma biały język.

Odnośnik do komentarza

PaulinaNo to raczej nie od ulewania :/

Nat szczerze mówiąc to nie wiem jak przybiera.... Jutro się zwaze z nim na rękach, u nas 3.wizyta dopiero w 6.tyg

Czy konieczne jest całkowite wyeliminowanie nabiału. Ostatnio daje tylko trochę mleka do kawy (słabej 1-2 razy dziennie) i raz na 2 dni jem mały jogurt, a młody ulewa tyle samo jak nie wiecej. Bede próbować z tym zageszczaczem Nutriton

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

U mnie zielone kupki tez czasem sa. Np jak zjem banana.
Ubytek i bol w jednej piersi dalej mam po 5 tyg. Laktator masakkruje sutek tak jak i dziecko takze chyba sie musze meczyc bo rana sie rozchodzi przy kazdym karmieniu. Pomaga jak glebiej wkladam cyca do buzi malemu. Czase wogole wtedy nie boli. Bepanthen chyba byla jakas zmiana skladu na bepanthen baby ekstra i juz nie mozna stosowac na sutki

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Co do wkładek to dzięki za cynk odnosnie j&j. Rzeczywiście o niebo lepsze niż tt.

U nas po wczorajszym zastoju kupkowym dzisiaj seria zielonych kup. Na szczęście dziecie juz nie płacze. Mam nadzieje ze biogaja pomogla. Ale położna stwierdziła ze pewnie cos zezarlam i zalecila diete gotowana... w sensie z e jak najmniej surowych wsrzyw i owocow. Sprobuje przez tydzien i zobaczymy. Warto bo widze roznice w dziecku wczoraj i dzisiaj

Kminek tez polecala .. ale tak nie lubie.. bleee :P

Zzlecila tez wizyte z ip bo cos mi dziwnego z blizny wystaje. Tzn jest b. Duze zgrubienie i możliwe ze zle zszyli i jakies trzewia wychodza :/

Z dobrych info Mala przebiła juz wage urodzdniowa o ponad 100g i pewnie na dniacb kikut odpadnie

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Nat u mnie w rodzinie brak alergii pokarmowych tak ogólnie...Mam nadzieje ze młodego na nic nie uczuliłam przez przypadek. Zwalam na niedojrzałość układu pokarmowego...

malagaspróbuj ściągać ręcznie bez laktatora, to bardzo proste i masz szansę wyleczyć sutek w krótkim czasie

Na fot.Młoda z braciszkiem, po kąpieli (w której pomagała, nie pierwszy raz zreszta)

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47820.jpg

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

libido a co to takiego? Probowalam tydzien tsmu cos kombinowac z mezem, ale bol byl okropny, nie wiem czemu przeciez mialam cc. Do gin ide dopiero 30go. Musze tez pomyslec o antykoncepcji po porodzie.

ataa nie jestes sama w swoim przekonaniu, ja tez nie planuje juz wiecej dzieci. Moze, moze za 10 lat ale napewno nie teraz. Gdybym miala 2 raz taki dół psychiczny przechodzic to raczej bym tego juz nie przezyla

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

heltinne rzeczywiscie cora ma piękne wlosy!!! No i samo zdjecie takie... cieple :)

Z blizna ide w czwartek bo mamy tez wizyte u pediatry a to jest w tym samym kompleksie. Jutro moze uda mi sie wbic do mojej lekarz prowadzacej to jeszcze bede miala skierowanie w medicover. Tak na w razie czego gdyby w szpitalu robili problem z usg. Na szczescie nie boli... ty l ko b. Brzydko wyglada

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie rady, jutro zaczynam całą akcję reperowania sutkow ;) Nieslubny po pracy kupi muszle laktacyjne i pojemniki do przechowywania pokarmu. Jeszcze takie orientacyjne pytania: można łączyć porcje z różnych sciagan? Ile mniej więcej ml powinna mieć jedna porcja żeby 2tyg dziecię się najadlo?
My właśnie po karmieniu, mała przysypia na mnie i za skurczybyka nie daje się odłożyć do lozeczka :( czekam aż mocniej przysnie i kolejna proba, może i ja coś w końcu pospie ;) dobranoc wszystkim :*

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Heltinne, mozna laczyc rozne porcje. Ja ostatnio polaczylam 3 porcje sciagane dzien po dniu, przechowywac w lodowce mozna bodajze do 5 dni a mrozone kilka tygodni. Smietana sie oddzieli, ale to normalne i trzeba tylko potrzasnac troche. Ja trzytygodniowemu dalam 85ml i chcial wiecej, owszem na troche go zaspokoilo, ale nie na powaznie.
Dziewczyny dzieki za odpowiedzi w sprawie pieluszek
Dobrej nocy
Marta

Odnośnik do komentarza

Ja czytalam ze mozNa laczyc mleko tylko z tej samej doby.
heltinne slodkie zdjecie :) nie wiem czy bym recznie cos naciagla. Laktatorem z obu po nocy nazbieralam 40 ml. I dziwie sie jak malemu starcza. Odpowiedz jest prosta. Nie starcza. Wczoraj wyprobowalam mm. Podalam 30 ml zeby sprawdzic czy ruszy. Musze isc do lekarza a pare dni temu zostawilam malego z mama i odciagniettm mlekoem i maly odmowil picia. Ono chyba zmienia smak a zapach na pewno. Nie pasi mu. A mm z tej samejbutelki wciagnal. I dziexko nie do poznania. Juz mi nie placze inie wisi na cycu caly wieczor i nie szarpie rany. Taaa... a ja myslalam ze nerwowy bosie nudzi bo kolki....

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Witam poczytaj Was od pewnego czasu też jestem mamą Martynki ur 31 marca. Chciałam Wam napisać że jeżeli dziecko nie chce smoczka to spróbujcie kupić smoczek lateksowy mi on uratował życie bo mała na silikonowy miała odruch wymioty.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Cześć dziewczyny !!! Jestem wypoczęta i pełna energii jak dawno juz nie byłam ! Mały przed 18 poszedł z tata na spacer, przyniesiony w gondoli spal tak do 21 zjadł jednego cyca i spal dalej do 24 pozniej obudził sie o 4 rano zjadldrugiego cyca i spał do 6:30 :) czy to możliwe żeby biogaia miała jakis wpływ na to ?? Moj mały tez robi kupkę raz na dwa dni. Teraz od 9 rano spacerujemy :)))

U ortopedy wszystko ok! Tylko mi jic nie wpisał w książeczce zdrowia. Musi byc wpisane ??

Odnośnik do komentarza

Magda1010 super, ze sie wyspalas. My wykrakalismy i za bardzo pochwalilismy mala, ze nam dobrze spi w nocy.

Wczoraj po 14 zasnela na mnie i spala tak prawie do 17 a pozniej juz standard cycus, troche zabawy z tata i placz. Nie potrafila w ogole zasnac. Padla po 23 po ktoryms karmieniu. Po godzinie pobudka i tak do co godzine az do 5 kiedy obudzila sie z placzem. Czuje sie jak zoombie...
O 6 jadlam juz sniadanie a maz z mala. Teraz od jakis 15 min spi i to w lozeczku a ja nie wiem jak dlugo pospi i czy mam sie za cos zabierac.

Za tydzien mam urodziny a pozniej Drgie Mamy pierwsze nasze swieto:)
Nie mam ani ochoty ani sily robic ur. Chcialabym dostac chociaz jeden dzien kiedy mala mniej placze.

No i niestety koniec spania...

Pytanie co do kropel Biogaia w jakim celu je uzywacie? Na brzuszek?

Odnośnik do komentarza

kolki wytrzymajcie! Nie bez powodu mówi się o 100 dniach płaczu. Ale w 3 MZ jest juz dużo lepiej. My dziś kończymy 2 miesiace;)))

alergia pokarmowa u nas Franek przez alergie właśnie był do 1 Rz na preparacie mlekozastępczym co jak nam mówią lekarze zapobieglo rozwojowi alergii. Dlatego mała jest na Bebilonie Pepti.
Na początku mojej przygody z kp pisałam o diecie eliminacyjnej która dostałam od mojego neonatologa.

ulewanie my juz prawie miesiąc jesteśmy na nutrionie czyli zageszczaczu.pamiętajcie ze dziecko musi dużo pić przy tym bo zagęszcza tez kupkę i może mieć zatwardzenia. Ale cos za coś.
Ulewanie jest bardzo niebezpieczne bo juz nie chodzi o zaksztuszenie ale ten kwas który się cofa z żołądka bardzo wyżera przełyk stąd też płacz. Pomyślcie sobie jak my się czujemy po wymiotach a jak ma się czuć takie maleństwo które nie wie co się dzieje.za każdym razem jak podniesie nóżki kwas się cofa. Niekiedy możemy zauważyć że jakby przełyku coś i się krzywi. .....to właśnie jest cofka.
Secondtry mi pisała jak była teraz z małą w Centrum Zdrowia Dziecka ze leżą na oddziale dzieci z wyzartymi przełykami karmione sondą.
Nie bagatelizujmy ulewania. Ja zrobiłam usg żeby sprawdzić jak duży jest refluks. Do usg dziecko musi być nakarmienie i lekarz pod usg monitoruje jak mleko przechodzi przez układ pokarmowy.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Ulewanie Mój synek ulewa chlustająco na kilkadziesiąt cm.. zaraz po karmieniu, kiedy jeszcze wisi na cycku, a później co kilka minut, a nawet dobrą godzinę po karmieniu :/ zanim uleje, wije się, podkurcza nóżki,,jakby miał nudności albo coś go bolało. Kiedy biorę go do odbicia po karmieniu, beka głośno a zaraz za tym leci fontanna mleka, tak że przelatuje przez moje ramie i chlusta na podłogę..albo ścianę.. Bałam się że przez to będzie za mało jadł, ale na wadze przybiera ponad 250g tygodniowo.. Jutro mamy wizytę u pediatry..liczę na to, że coś poradzi, bo jeśli kolejna osoba powie mi, że ulewanie jest normalne u niemowląt i trzeba przeczekać to chyba mnie coś trafi..

Okres po połogu - wizytę u gin mam dopiero w następnym tygodniu ale kontaktowałam się z położna i powiedziała mi że może być tak że miesiączka wraca już po 6 tygodzniach, mimo karmienia piersią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...