Skocz do zawartości
Forum

Buty z CCC jako pierwsze buciki?


Gość smykałka

Rekomendowane odpowiedzi

w ccc można kupić dobre buty dla dziecka, są modele skórzane z lacockiego, są modle, które mają tylko wkładkę skórzaną w środku, wybór jest duży, pierwsze buty powinny być wygodne, dla małych dzieci najczęściej jest sztywna pięta, patrz też na to, aby w paluszkach były szersze i aby były lekkie, łatwo się zakładały na nóżkę

Odnośnik do komentarza

Smykałka, jeśli dziecko już chodzi, to może mieć buciki. A to gdzie kupione, to mniej ważne. Istotniejsze jest to, by to był bucik skórzany, zwłaszcza w środku. I jak będziesz brała bucik do ręki, to patrz czy zgina się na wysokości 1/3, tam gdzie kończą się palce. Dziecko takiego bucika musi obowiązkowo przymierzyć, żeby zobaczyć czy wsuwa się swobodnie na stópkę, czy podbicie jest ok, czy może poruszać paluszkami, czy łatwo go zapiąć, itd.
Rozmiar o ok. pół cm większy od stópki (a stópkę mierzymy na stojąco!).
A teraz na lato, to bardziej polecam sandałki :). Takie ze sztywnym zapiętkiem i zakrytymi palcami.
Powodzenia z zakupem :)

Odnośnik do komentarza
Gość Julia Nawrot

Buty z CCC? nieee! Przede wszystkim pierwsze buciki dla dziecka powinny być od producentów, którzy specjalizują się w obuwiu dla dzieci. My polecamy buciki Bartki, Memo, Postęp, Daniele, Danielki. Są to buciki w których stopa dziecka będzie się prawidłowo rozwijać, poza tym są komfortowe i piękne. Możecie sprawdzić te buciki w naszym sklepie internetowym www.wesołebuciki.pl

Odnośnik do komentarza
Gość Karuzekla

Nas też niedługo czeka zakup pierwszych bucików ...
co prawda pierwsze trzewiczki po starszej są idealne i prawie nie chodzone, ale ona ma wieeelką stopę i startowała z rozmiaru 21.... Poza tym ostatnio czytałam sobie jak wybierać pierwsze buty dla dziecka oraz odradza sie kupowanie takich bucików po starszym rodzeństwie... Stópka dziecka szybko rośnie ale i tak lepiej kupować nowe

https://e-butydladzieci.pl/blog/jak-szybko-rosnie-dziecieca-stopa

Ponoć nie jest to zbyt dobre oraz jest bardzo szkodliwe dla stópki dziecka.... 

Chętnie poczytam sobie w temacie jakie marki polecacie :)

Odnośnik do komentarza

Mi przy starszym dziecku Pani w sklepie poradziła, że najlepsze jakościowo, a zarazem nie rujnujace portfela ( zwłaszcza na promocji) są buciki austriackiej firmy super fit. Miała w sklepie i bartki i geoxy, i wiele  różnych drogich firm i znanych, ale zaufalan jej i wzięłam na próbę bo córeczce się spodobały.  W domu poczytałam opinie i faktycznie byly polecane,  a każdy model ponoć konsultowany z ortopedą.  To było kilka lat temu, nie wiem jak jest teraz ale wtedy były super wygodne te modele i przez 3 lata tylko tej firmy kupowałam. Dziecko bardzo ładnie prosto w nich nauczyło się chodzić.  Myślę, że warto sprawdzić jak ta marka wypada dziś, nam nadzieję że nadal tak samo dobrze  😉

Odnośnik do komentarza

 Nie jestem przekonana co do takich butów i czy są one naprawdę niezbędne W sumie to sama również nie wiem czy warto jest kupować buty SPECJALNIE do nauki chodzenia jednak warto jest zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

na to aby buty miały odpowiednie atesty
na stabilną szeroką podeszwę
dobry materiał z jakiego są wykonane (nie polecam kupować w chińskich sklepach bo nie wiecie w sumie z jakich materiałów buty dla dzieci zostały wykonane i czy nie ma w nich szkodliwych substancji....)
no i jednak warto jest zainwestować w prawdziwą skórę

https://e-butydladzieci.pl/blog/pantofelki-dla-dziewczynki

Na stronie jest opisane, jakie powinny być pantofelki dla dziewczynki. 

Odnośnik do komentarza

Również muszę przyznać, że ja też nie jestem przekonana do butów dla dziecka z takich sklepów. Przywiązuję dużą wagę do tego, aby moje dziecko nosiło ubrania wysokiej jakości i tak samo jest z butami. Jakiś czas temu znalazłam ten sklep https://emel.com.pl/, w którym kupiłam buty do nauki chodzenia. Uważam, że to super sprawa. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...