Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

ale to badanie usg genetyczne można zrobić prywatnie bez skierowania, jak się ma taką chęć

poza tym lekarza naciągają skierowanie i już można na nfz

--
kamila tak czy siak zdecydujesz znajdź sobie taki ośrodek żeby miał certyfikat FMF, tzn lekarz który będzie robił usg, wtedy on ma również odpowiednio specjalistyczny aparat usg

Odnośnik do komentarza

Ok rozumiem. Gdzieś czytałam, że wiecej wad widać na usg3/4D. muszę się zorientować jak to u mnie cenowo wygląda. za prywatna wizyte zwykle usg babeczka chciała 120zl. wiec jeśli roznica byłaby jakas nie wielka to chyba wziełabym opcję 3/4 D z czystej ciekawości jak wygląda ten diabełek mały:)

Odnośnik do komentarza

Ewcia2016
U mnie było tak jak pisze kalae ze większość sprawdzał na 2d ale też przełączal na 3d. Chodzi mi o to ze na tym na nfz było jak to się mówi po lepkach a jak zapłaciłam to wszystko dokładnie sprawdzał np liczył kostki w dłoniach a na nfz tylko zobaczył czy rączki są.

wow... własnie takie badanie chciałabym. :) mi to nic nie powiedział :( patrzyl sie tylko w monitor klikal klikal i po wszystkim... jak któreś z was pisały że na przykład dzidzia wam pomachała to aż mnie sciska że ja nie mialam okazji tego zobaczyc

Odnośnik do komentarza

a chyba faktycznie to 3 prenatalne jest płatne, bo tak czytam o tym programie badan prenatalnych i tak mi wychodzi

RODZAJ DIAGNOSTYKI W RAMACH
PROGRAMU BADAŃ PRENATALNYCH:

1. Badania nieinwazyjne w diagnostyce prenatalnej:
- pierwsze badanie USG powinno wykonać się pomiędzy
11-a 13 (+6 dni) tygodniem ciąży
- drugie badanie USG wykonuje się pomiędzy 18 a 23 tygodniem ciąży
- badania biochemiczne (oznaczenia w surowicy krwi), lekarz prowadzący decyduje o wykonaniu określonych testów w zależności od wieku ciąży
2. Wykonanie komputerowej oceny ryzyka choroby płodu na podstawie testów przesiewowych zgodnie ze standardami FMF i podjęcie decyzji o włączeniu pacjentki do dalszych etapów postępowania diagnostycznego
3. Ewentualne skierowanie na badania inwazyjne (po wyrażeniu przez pacjentkę zgody na ich wykonanie), procedury inwazyjne w diagnostyce prenatalnej - pobranie materiału do badań genetycznych w drodze amniopunkcji, biopsji trofoblastu lub kordocentezy pod kontrolą USG

Odnośnik do komentarza

Ja w sumie nie mialam prenatalnych/genetycznych,ale co wizyte mam dlugie usg i on mi wtedy przełącza na 3d. Ostatnio mielismy temat anatomia dziecka. Wszystko mi pokazuje i jestem spokojna. Gdyby cos bylo nie tak to bym sie zdecydowala na te prenatalne,ale narazie lekarz nie widzi nic niepokojacego i nie sugerował tych prenatalnych wiec tez sie nie zdecydowalam.

Odnośnik do komentarza

Ewcia2016
Hmm kalae jak teraz napisałaś to tak myślę że to na nfz jest chyba takie zwykłe nie prenatalne/genetyczne stąd taka różnica w badaniu (przynajmniej w moim przypadku).

no nie jest cos takiego jak program badań prenatlnych i są kryteria nfz kiedy to jest refundacja, a jesli nie spełniasz kryteriów to mozesz zapłacić

MOŻLIWE POWODY KIEROWANIA KOBIET
DO BADAŃ PRENATALNYCH:

Do włączenia do programu uprawnione są kobiety w ciąży, spełniające
co najmniej jedno z poniższych kryteriów:
- wiek matki powyżej 35 lat
- wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka
- stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych
u ciężarnej lub u ojca dziecka
- stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego
chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową
- stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG
lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Ja w sumie nie mialam prenatalnych/genetycznych,ale co wizyte mam dlugie usg i on mi wtedy przełącza na 3d. Ostatnio mielismy temat anatomia dziecka. Wszystko mi pokazuje i jestem spokojna. Gdyby cos bylo nie tak to bym sie zdecydowala na te prenatalne,ale narazie lekarz nie widzi nic niepokojacego i nie sugerował tych prenatalnych wiec tez sie nie zdecydowalam.

no jak ma to usg to ma taką możliwość, tam gdzie ja chodzę to nie ma, ale ja na nfz chodzę

kamila - mi chodziło tak bardziej o obraz 3d/4d, ale iść na usg takie dokładne, na nowoczesnym aparacie, bo z tym certyfikatem aparat nie może być starszy niż chyba 2 lata, to spokojnie sobie pójdź. Ja zresztą miałam juz 2 i na 3 chyba też pójdę

Odnośnik do komentarza

Dziewuszki, proszę pomóżcie/doradźcie... :-(
Od kilku dni lekko pobolewała mnie jakby kość łonowa, zwłaszcza jak np.ubierałam na stojąco spodnie lub jak ześlizgiwałam się z łóżka. Od wczoraj napier...ala mnie niemiłosiernie nawet jak próbuje przewinąć się z boku na bok. Boli jak chodzę, jak się schylam, jak źle usiądę i chcę się poprawić, jak się położę :-( oczywiście pytałam się wujka google i wiele dziewczyn pisało, że też tak miały i tyle... Ale to naprawdę boli!
Jutro jadę do kliniki bo kończy mi się zwolnienie i chcę się bezczelnie wcisnąć do lekarza bo nie zniosę tego bólu...
Miała któraś z Was coś podobnego???

http://www.suwaczki.com/tickers/l22njw4zasudaiur.png

Odnośnik do komentarza

Ewcia2016
Hmm kalae jak teraz napisałaś to tak myślę że to na nfz jest chyba takie zwykłe nie prenatalne/genetyczne stąd taka różnica w badaniu (przynajmniej w moim przypadku).

Nie koniecznie. Ja miałam na nfz w poradni matczyno płodowej kompleksowe usg z testami z krwi w 13tc i później drugie w 22 Tc kompleksowe włącznie z echem serca i wszystkimi innymi pomiarami.

Odnośnik do komentarza

Bad.Woman spróbuj jutro sie wcisnąć do lekarza,bo taki ból raczej normalny nie jest. Lepiej żeby zobaczył i uspokoił Cię niż żebyś się z tym męczyła:)

Co do usg. U mnie zawsze robi badanie 2d, a 3d czasami podgląda małą żebym sobie jej buźkę zobaczyła. A tak to specjalnie nic więcej 3d/4d nie daje.

Dziewczyny,trzymajcie kciuki, jutro sie okaże czy zostaję w szpitalu na szycie czy wracam do domu leżakować.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

ja bym poprostu chciała iść nawet na takie 2d tylko żeby mi sprawdził wszystko u bejbika, w sensie mozdzek raczki nozki ogolnie narządy, czy wszystko działa i jest na swoim miejscu... te prenatalne to jakies inne są, bardziej dociekliwe tak?

sorry, ale wczesniej nie bardzo się orientowałam w tym...

Odnośnik do komentarza

ajka88
Kalae jak dla mnie to nie było zwykle usg, bo na nim mi wszystko pomierzyła. Może paluszków nie liczyła, ale napewno widziała dłoń sądze że i palce by policzyla. Ja dostałam taki opis, zdjęć nie dostaje.

wow, ile info. u mnie to tylko kilka zdan...

Odnośnik do komentarza
Gość - misiakowata30

Bad woman wez nospe,poloz sie na lewym boku i włòŻ sobie poduchę między nogi..mnie też to boli,ale tylko jak siedzę..jeśli boli bardzo jedź na ip,a jak się nie nasili to jutro do tego lekarza..trzymaj się tam!
Ja moje polowkowe robilam za 150zl u swojego lekarza w 2 d..obejrzal wszystko-mòzg ,serce..itp liczyl paluszki,pokazal peniska..Pawlowi bo ja nic nie widzialam..filmy tez nie nagral wyrazne :-/ najwazniejsze ze dziecko zdrowe..ale zaluje troche ze nie bylo to tak jak w tym Diagemie gdzie robilam pierwsze prenatalne..tam to bylo super :-) jutro mam wizyte..poprosze o fotke z usg i mam nadzieje zobaczyc mojego malucha :-) szaleje mi w brzuszku od 18stej :-)choć tyle radości z tego dnia :-)
Zmykam:-) do jutra :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...