Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

ania71250
Renia ja robie syrop z czosnku,miodu i cytryn ale mało które dziecko chce to pić :) z cebuli są słodkie to każde dziecko lubi. Pokrój cebulę w paski, chwilkę zeszklij na patelni bez oleju i włóż do słoika i zakrec. Niektórzy dodają jeszcze trochę cukru żeby sok szybciej wypłynął. Po 12 godz powinnaś mieć już sporo syropu ☺

Pierwsze slysze, zeby szklic cebulke i robic bez cukru :)

Odnośnik do komentarza

Renia83 ja dla mojej córki od zeszłego roku jak tylko zaczyna ją coś brać daję witaminę C lewoskrętną - kupiłam taką deo analizy z allegro - oczywiście my też ją bierzemy jak coś nas łapie. I powiem Wam, że witamina C+ czystek z miodem działa cuda! Córka kiedyś bardzo często chorowała. Antybiotyki itp. Od tego czasu choroba trwa u niej 1 dzień. Nawet gorączkę zbijam tylko witaminą C i okładami. POLECAM!
EwelinaCzCz co do tabletek: dzień zaczynam od LETROX 75, Witaminer Prenatal - witaminki, Magne B6 2 tabletki, 4 krople DEVIKAP - wit.D (tj 2000 jednostek)

Odnośnik do komentarza

Renia moja koleżanka robila syrop z buraka i miodu. Buraka wydrążała łyżeczką kladla do niego miodu i wstawiała do garnuszka z wodą i podgrzewała aż burak puści sok i zmiesza się z miodem. To podawała na przeziębienie i kaszel córce. Zdaje się ze łyżkę trzy razy dziennie.
A jesli chodzi o cebule to kroję w kostkę zasypuje cukrem i odstawiam pod przykryciem w cieple miejsce. Po kilku godzinach jest już syrop:-)
DO herbatki polecam Wam plaster imbiru,miód, plaster pomarańczy i cytryny pyszna i zdrowa.
Ewelina:-) teraz rozumiem.. myślę ze nie za dużo tabletek to w sumie same witaminy oprócz tarczycowych.
Ja na początku brałam Wit.magne b6 i mi tak lekarz "kazał" zamienić na Aspargin ;-)

Odnośnik do komentarza

Niuska ja piłam Czystek długo przed ciąża a później odstawiłam..myślisz ze w ciąży mm można?? Chętnie bym do niego wróciła:-)
Co do obiadu to polecam Wam przepis Okrasy na kopytka z kurkami i suszonymi pomidorami. Pycha! Jak juz są kopytka to szybki przepis;-) a kurek nam zamrożonych bo uwielbiam z nimi kaszotto :-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ale taką porcję trzeba zużyć pewnie w czasie jednego przeziębienia? a potem robić świeży?
No to pewnie dzisiaj zrobie wersję z miodem. Mój syn antybiotyk bardzo rzadko bierze, raz, 2 razy w roku. I zawsze jakieś kupne syropy mu daje, teraz dla odmiany niech taki popije.

Z badań nie miałam cytologii, czystości pochwy- ale wiem że bedzie ze wzgledu na pessar, i obciązenia glukozą. No i jeszcze na różyczke nie miałąm. Pierwsze słysze że hiv robi się jeszcze w 3 trymestrze.
Z leków biore luteine dopochwowo, Mama DHA i dorażnie no-spe. Zamierzam dziś dokupić magnez.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

kalae oczywiście, tylko w tabletkach np Rutinoscorbin itp. jest tyle witaminy C ile kot napłakał bo ok 60 do 100 mg. Dla dorosłego człowieka w okresie choroby zalecana dawka to minimum 6000 mg. Taką właśnie dawkę ma łyżeczka witaminy C w proszku do analizy. Ale kto co woli!
Z tego co się orientuję czystek można dawać niemowlęciu od 3 m-ca życia. Czy w ciąży? Nie zagłębiałam się. Ja tez piłam przed ciążą ok pół roku. Teraz nie piję na razie.
A na obiad dziś zupka buraczkowa:)

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
Ja z tabletek biorę magne B6, mamadha i doraźnie nospe jak bardzo boli mnie brzuch. Ale dzis chce dokupić provag i wit D bo trochę sie naczytałam i profilaktyka nie zaszkodzi. Co prawda w pierwszej ciazy nie brałam ani tego ani tego i było dobrze, ale teraz wezmę, przynajmniej przez jakiś czas :)

a przecież w tym mamadha jest witamina d3 i magnez tez tam jest

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...