Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Nika32
Suszona żurawina ma bardzo dużo cukru, nie wiem czemu suszą owoce razem z cukrem? Herbatka żurawinowa ma w sobie hibiskus - sprawdźcie to zanim zaczniecie pić. Hibiskus i korzeń lukrecji jest zabroniony w ciąży - teraz już u nas nie ma raczej zagrożenia, ale generalnie wpływają ponoć na ryzyko poronienia. Ja zrezygnowałam z takich herbat i przed kupnem aromatyzowanej herbaty sprawdzam skład.

Pewnie dla wiekszosci osob, zurawina bez cukru jest niejadalna;) no a czego sie nie zrobi by zdobyc klienta;)) no szkoda...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Ja nie pije owocowych herbat bo nie chce mi sie studiowac skladu czy mozna czy nie mozna itd.
Lisci maliny tez nie mozna bo moze pobudzac skurcze. A ponadto ile jest tej zurawiny w zurawinowej herbacie, niewiele.

Jutro mnie badania czekaja do endokrynologa, az 2tyg przed wizyta trzeba zrobic.

Odnośnik do komentarza

Kulka88
Mama7777, Ernesgo najwazniejsze ze juz lepiej i ze juz w domku:)

Sylwia gratuluje coreczki:)

Olka, KotkaB ja tez tak mam, ze pobolewa przy sikaniu, ale nie za kazdym razem - tak jakby cos (mala?) uciskalo - jakos tak macie?

Lozysko przodujace to takie ktore zastawia szyjke i uniemozliwia porod sn, a na przedniej scianie po prostu jest ale ruchy mozna pozniej odczuwac. Ja mam na tylnej i dowiedzialam sie po pierwszych genetycznych, ale czytajac wyniki badan poprostu:)

Moj lekarz tez malo wylewny, ale haslo "jest ok" mi wystarcza.

Wlasnie maz mi przyniosl croissanta takiego chrupiacego ze sklepu i wciaglam z maslem i serem zoltym pycha:) tylko wyrzuty sumienia troszke mam, ze znowu na noc sie napchalam...heh

Właśnie takie sciskanie, uciskanie, mnie może nie za każdym razem ale zdecydowanie więcej, niż mniej. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Witam bezsennie :) widzę, że nie tylko ja mam z tym problem. Wczoraj przespałam jedynie całą noc.

Mąż zabrał mnie na zamek w Lublińcu (zamek to tylko z nazwy, raczej dwór barokowy). Najpierw zjedliśmy deser mmm uwielbiam serniki! A później zaprowadził mnie do spa w piwnicy :p dostałam "ceremonia dla przyszłej mamy" :) pani mnie całą wypilingowała, następnie wymasowała, nałożyła maskę na całe ciało (zabawne bo maska na podstawie kaszki), a na koniec dostałam masaż twarzy. Niesamowicie się odprężyłam, zrelaksowałam, a moja skóra nigdy nie była tak miła w dotyku! Fajnie, że kobieta spytała się, w którym jestem miesiącu, czy może poddać zabiegom biust i czy nie przeszkadzają mi zapachy poszczególnych kosmetyków.
Mała zaczynała kopać ilekroć pani przestawała pielęgnować brzuch, mąż stwierdził, że to przecież mała kobietka to lubi takie rzeczy). Najlepszy ze wszystkiego był masaż pleców, ramion i karku, mmm, poszukajcie czy u was jest masaż dla ciężarnych bo to pomoże na zmęczenie (malował też nogi, mnie akurat nie bolą).
Wieczorem była kolacja, nigdy mnie tak nie zaskoczył, nigdy! Także poryczałam się jeszcze w pokoju ze wzruszenia.

monthly_2015_10/marcoweczki-2016_38047.jpg

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Witam bezsennie :) widzę, że nie tylko ja mam z tym problem. Wczoraj przespałam jedynie całą noc.

Mąż zabrał mnie na zamek w Lublińcu (zamek to tylko z nazwy, raczej dwór barokowy). Najpierw zjedliśmy deser mmm uwielbiam serniki! A później zaprowadził mnie do spa w piwnicy :p dostałam "ceremonia dla przyszłej mamy" :) pani mnie całą wypilingowała, następnie wymasowała, nałożyła maskę na całe ciało (zabawne bo maska na podstawie kaszki), a na koniec dostałam masaż twarzy. Niesamowicie się odprężyłam, zrelaksowałam, a moja skóra nigdy nie była tak miła w dotyku! Fajnie, że kobieta spytała się, w którym jestem miesiącu, czy może poddać zabiegom biust i czy nie przeszkadzają mi zapachy poszczególnych kosmetyków.
Mała zaczynała kopać ilekroć pani przestawała pielęgnować brzuch, mąż stwierdził, że to przecież mała kobietka to lubi takie rzeczy). Najlepszy ze wszystkiego był masaż pleców, ramion i karku, mmm, poszukajcie czy u was jest masaż dla ciężarnych bo to pomoże na zmęczenie (malował też nogi, mnie akurat nie bolą).
Wieczorem była kolacja, nigdy mnie tak nie zaskoczył, nigdy! Także poryczałam się jeszcze w pokoju ze wzruszenia.

A to Mąż się spisał, super zorganizował i pomyślał o obecnym stanie! Ja też bym się poryczała ;-)
Jest i fotka, suuuper! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsve6ydmpbaj4io.png

Odnośnik do komentarza

Czesc ja tez juz w domku... Modle sie oby nasileń bylo mamo i nie tak intensywne...
Tyle miałam Wam odpisać i nadrabiając czytanie pozapominałam. Co do magnesu to ja biorę asmag forte kazał mi lekarz zmienić z magvit86, ważne zeby czytać czy to lek czy suplement i kupować lek.
W piatek mam kontrole a we wtorek prenatalne, ktoras pisala i usg ja przy przyjęciu miałam ponad 40 minut i 3 lekarzy bylo a ja z bolu sie zwijałam.
Lilijka87 ale odprężenie, super pozazdrościć...
Co do facetów to mysle ze naturalne sa kłótnie i lepsze i gorsze okresy, a moje podejscie do tego jest takie ze to nas tylko wzmacnia, dowiadujemy sie więcej o sobie, oczywiście jezeli nie przekracza sie pewnych granic.
Dziewczyny z infekcja a bierzecie ten probiotyk z kwasem mlekowym on dzik profilaktycznie, o dobra flore banteryjna pochwy.
Gratulacje potwierdzonych i ujawnionych córeczek i synków..

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Lilijka fajny ten twój mąż, tylko teraz bedziesz musiała niezle się nakombinować żeby mu się odwdzięczyć ;)
Mój miał wczoraj urodziny, dostał ode mnie skromny prezencik, książkę której szukał od ponad roku ale nie mógł znalezc bo już nigdzie nie sprzedawali, jedynie czasem używane i to po angielsku. Udało mi się ją kupić ;) do tego laurkę od syna, całość uczciliśmy szampanem dla dzieci :D ja mam urodziny za 2 tyg i licze na równie skromny prezent.
Za 3 godziny ide do gina, nie mogę się doczekać.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

CZEść mamusie:)
Ja też już po wizycie, wczoraj miałam. Wszystko jest w porządku, płeć się potwierdziła - dziewczynka i waży 420 g. Tak się cieszę że wszystko w porządku bo ostatnio słabo czułam ruchy. Lekarz kazał mi brać Asmag forte i potas a do tego Nospę doraźnie w razie tego bólu podbrzusza. W ogóle to o mało nie zemdlałam u niego, nie wiem , tłumaczył to tak ,że to przez to,że długo robiliśmy połówkowe USG i leżałam na wznak i niektóre kobiety w ciązy tak mają:/ Trochę się przeraziłam bo nigdy tak mi się nie zdarzyło. Potem rozbolała mnie głowa i oczywiście skończyło się na wymiotach i dopiero dzisiaj mi trochę przeszło. Przeraża mnie ilość tabletek, które biorę, czy któraś z Was też ich tyle przyjmuje ?
JA przyjmuje Letrox 100 , Wit D, Calperos, Asmag forte, Potas i tą nospę doraźnie, no i oczywiście witaminy Femibion Natan 2. Nie wiem czy to nie za duże obciążenie dla mojej niuni :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5npte2ht.png

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
W Aspargin magnez z potasem jest razem. A w pragną plus jest tez Wit.D :-) wiec juz dwie tabletki mniej. Można zastąpić zamiast Asmag i Femibion.

Nie mogę brać innej wit D, endokrynolog kazała mi brać podwójną dawkę Vigantoletten 1000 , bo mam straszny niedobór tej witaminy nawet po upalnym lecie. A jeśli chodzi o Aspargin pytałam lekarza, powiedizał, że on mi przepisuje Asmag forte a ja sobie zrobię co uważam :D takim chamskim tonem, więc chyba trochę się poczuł jakbym podważyła jego kompetencję :( Sama nie wiem już co robić.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5npte2ht.png

Odnośnik do komentarza

Ja miałam robione wszystkie te badania, ale ja chodzę prywatnie i te badania też robiłam płatnie, więc tanie to nie jest :/ Pamiętam , że za pierwszym razem zapłaciłam jakoś 200 zł, potem też coś koło tego i ostatnio zapłaciłam 50 zł, nie miałam jeszcze krzywej cukrowej ale to dopiero w 28 tyg mówił gin .
A ty nie miałaś ? Ja się zastanawiam ,czy te wszystkie badania są na pewno potrzebne.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5npte2ht.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka to Ty pilnuj takiego meza:P i wszystkiego najepszego oczywiscie:D

Renia to czekamy na info po wizycie:)

Cos mialam jeszcze napisac ale zapomnialam:(

Dlugo sir bronilam przed chorobskiem i poleglam w koncu... Od rana smarkam, kaszle, slabo mi i niedobrze. Zrobie w pracy co mam zrobic i reszte tygodnia pracuje z domu i grzeje dupke - jak myslicie syrop z cebuli, herbatka z miodem i sokiem malinowym i czosnek dadza rade? No i wygrzanie sie oczywiscie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvfone4cp2.png

Odnośnik do komentarza

kroisz cebule, w plasty albo kostke, zasypujesz cukrem, odstawiasz w ciepelko i masz :D

co do tych badan to na kazdej stronie jest inaczej. ja mialam wszystkie te na kile hiv cytomegalie i inne, tylko nie mialam na przyklad glukozy. Obciazenia glukoza tez nie mialam jeszcze ale mam nadzieje ze mnie skieruje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...