Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

~czarna anaa
Moje dziecko jest anty mlekowe modyfikowane :( wczoraj zaczął strasznie plakac, dziś miał odruch wymiotny itp. Poprostu nie ma szans żeby pił mm. I teraz trochę zgłupiałam bo nie wiem co robić rano na śniadanie jak wrócę do pracy :( do tej pory zawsze był cycus, nic innego nie chciał. A mam jakiś problem, blokuje się i nie jestem w stanie ściągnąć laktatorem. Śniadanie będzie podawała pewnie babcia.

Macie jakieś pomysły na śniadanie?

płatki owsiana/jaglane/kukurydziane na mleku krowim/wodzie czy jakimś innym roślinnym, albo pół na pół płatki owsiane/jaglane i tak trzeba zalać wrzątkiem. Jaglane są lepsze bo nie trzeba gotować, owsiane
To jest najczęstsze drugie śniadanie Tosi, albo może pierwsze, nie wiem jak to liczyć bo jak wstaje rano to dostaje mleko w butelce. Możesz też spróbować mleko krowie podawać, aczkolwiek co do tego są różne zdania.

jajecznica/jajko na twardo

jogurt sam lub z jakimś owocem

kaszka

kanapka z serem/wędliną. Ostatnio zrobiłam na parze wędlinę, filet z kurczaka przez noc poleżał w ziołach, potem go na parę dałam i już.

placuszki z kaszy manny, naleśniki

a babcia pewnie też jakiś pomysł będzie miała :)

w żłobku na podwieczorek dają czasem kaszkę kukurydzianą z musem owocowym, ale myślę, że na śniadanie też może być, albo manna na mleku

Odnośnik do komentarza

~strrrunka
Kalae, to moze razem z dziecmi wybierzemy się pociągiem??? Do Bielska???

A dla chętnych na repetę i gdy pogoda dopisze, to może spotkanie w niedziele 4 czerwca w Kozach kolo Bielska????

bardziej mi chodziło o spotkanie, a nie konkretnie miasto :)

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Kalae wszelkie oszczednosci nam uciekly teraz takze cos Ty..nawet na urlop nie pojedzuemy nigdzie raczej.
Moze kiedys odwiedzimy Krk :)

Moje dziecki spi po cycusiu na kocu :)) niedlugo na autobus z dzialki kawal.
Mialam brwi sobie zrobic ale chyba sie nie wyrobie..echh..
Ciesze sie na ta prace,ale z drugiej strony sie boje ach
Jutro Mati bedzie z Tata i babcia,zeby sie przyzwyczail.

Odnośnik do komentarza

Hej Olija. Niby mam na 16, ale nie wiem czy nie bede potrzebna wcześniej. Zobacze jeszcze blizej terminu =)
Misia chyba wszyscy sie boja tego co nowe, ale mam nadzieję, ze bedzie dobrze. Pierwszy tydzien najgorszy. Powodzenia :*
My tez duzo przesiadujemy na polu a jak chce isc do domu to koncert placzu. Zawiesilismy jej hustawke w ogrodzie i tak sie cieszy. Robimy tez dlugie spacerki rowerkiem.
Czarna.ana a jakbys kaszke robila zamiast mm?? Ja tak daje malej przez butelke chociaz mm tez lubi.
Olija trzymam.kciuki za meza kolezanki. To takie smutne co piszesz :/

Odnośnik do komentarza

Hej, dziś już lepiej było, jak wróciłam to mały już wykąpany czytał z babcią książeczki. Bardzo się ucieszył na mój widok i zasnął spokojnie przy piersi :) W ciągu dnia on nieźle znosi rozłąkę, babcia dostarcza mu atrakcji, nawet na majowe z nim chodzi do figurki :))) Będzie dobrze. Boję się tylko co będzie jak za dwa tyg będę do 22 w pracy, ale wtedy będzie z T a on twierdzi że da radę.

Odnośnik do komentarza

Czarna.ana
Mój rano też okupuje cyca ale potem jeszcze je śniadanie typu jajko lub kanapka z wędliną, serem i pomidorem, do tego woda. Jak będę miała na rano to spróbuję przed 5 dać mu cycka przez sen, a potem pójdzie na śniadanie z tatą. On nie chce pić żadnego mleka z butelki, a ja ściągać sobie też nie umiem i nie zamierzam. Mleko przybiera mi w piersiach tylko kiedy on ssie.

Odnośnik do komentarza

~czarna.anaa
Jola u nas z jedzeniem jest identycznie. Jeśli chodzi o to w domu to mi osobiście nie przeszkadza, łatwiej go wprowadzić w domowe papu :)

Koleżanka miała identycznie ze swoim małym, przy każdej takiej akcji tłumaczyła małemu że to jedzenie kolegi a mama ma dla niego taka super wersje, jedzenie dla super chłopców itp. Czasami zaś miała i dawała mu to co miały dzieci żeby nie czuł się inny i wtedy tez mówiła że ma to samo co dzieci. No i tłumaczyła kwestie częstowania. U niej sprawdzilo się to i jak mały miał 1,5 roku to już było ok.


W domu mi nie przeszkadza bo ja mu nie gotuje oddzielnie tylko je mniej przyprawione. Tylko jakoś tak mam wyrzuty rumienie że faszeruje się dziadostwem. A niestety dzieci ma dworze jedzą same chrupki ciastka itp. Ja wiem że wszystko dla ludzi ale staram się mu zawsze coś brać, różne owoce, mus, waze ale on chce dokładnie to co dzieci
Odnośnik do komentarza

Misia powodzenie jutro :)) Oilja trzymam mocno kciuki!! Dzisiaj w nocy domu u mojej przjaciolki zmarła mama. Też rano popłakałam bo tyle co rozmawiałysmy. W dwa tygodnie tak naprawdę odeszła. Najgorsze że córka tak bardzo chciała się pożegnać z mama ale dopiero dziś lekarz miał podjąć decyzję czy może przylecieć bo w bardzo zagrożonej ciąży. I nie zdążyła.
Renia tata da radę, nic się nie martw :)) ja jak się pytal płakał Olis to mój M mówi nie nie. A później coś opowiada i mówi bo tak plakal tylko mama mama.

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata

No wlasnie chyba te z pompka dawkuje sie..nie wiem.
Zapytalam czy 800 moze byc to ze tak.Rybki maja po 400..
Daje jedna..dzis Mati byl tyle na sloneczku,az sie leciusko opalil mimo kremu z filtrem heh
Czarna.ana bo piersi sa madre i sie potrafia dostosowac..
Ja karmie nadal..w formie deseru..albo jak teraz zabkuje to mu czasem daje do drzemki.
Tu bede pracowala to zobacze jak bedzie.w nocy rqz na pewno..
Ale czuje ze sie odstawimy..
Uwielbiam ten czas karmienia..ale widze,ze bez tego by sie obyl :)
A i mnie sie juz drinka czasem chce :D
Renia tata da rade :)
Fajnie ze babcia kapie..
Nasza to raczej nie bedzie kapala..najwyzej bedziemy go kapac rano. A moze rzadko nam sie zdarza obojgu drugie zmiany razem :)

Glodna jestem.Ide na kolacje i cos poogladam..ale nie dlugo.Musze jutro funkcjonowac..a Mati o 7 wstaje..ciekawe czy obudzi o 4
Buziaki :*

Odnośnik do komentarza
Gość czarna.anaa

Dzięki za odpowiedzi, będę próbować po kolei :)

Misia trzymam kciuki za pierwszy dzień! Ja sobie na razie nie wyobrażam tak całkiem odstawienia :) może jakoś się uda.

Jola bardzo przykre to co piszesz. To jakaś choroba była? Dziś w sklepie kupiłam wafle ryżowe takie małe dla dzieci tak jakby obtoczone w owocach. Pierwszy raz takie widziałam, niby wszystko bio ale smaczne były i dla mnie i dla małego :P

Renia też będę próbowała rano karmić i zobaczę co wyjdzie. Tym bardziej że nie wiem jeszcze na którą będę chodzić do pracy. W poprzednim zespole szefowa miała fajne podejście bo nie obchodziło jej zbytnio o której się zaczyna i mogłam przychodzić pomiędzy 7 a 9 i ustawiać sobie przychodzenie tygodniami :)

Sylwia próbowałam z kaszka ale takiej rzadkiej i w butelce nie chce . Kaszka musi być gęsta i łyżeczką. No i coraz częściej chce dam jeść. No dzisiejsza kolacja skończyła się kąpielą synka i moją :D

Olija ja również trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Lilijka dobrze ze sie odezwalas:D Rob to czesciej zebysmy wiedzialy ze wszystko ok u Was i jakie nowe postepy robi Ania:D

Jestescie dla mnie czarodziejskie :D Ania ogarnia takie rzeczy jakich chyba rzadne inne dziecko na forum :D

Hanulina zaczyna gadac coraz wiecej i duzo rzeczy pokazuje na "migi".

Renia fajnie ze w pracy poszli na reke i ze spokojnie uplynal Ci dzienn. To wazne bo bylas spokojniejsza dzieki temu :D

Sylwia bidulko moja co znowu sie wydzialo ze bylo gorzej? Mam nadzieje ze jakos jest lepiej... Tule Was baaaardzo mocno!!!!

KasiaMamusia tylka Wiltona to taka koncowka do rekawa cukierniczego. Dosyc duza i wychodza z niej takie gwizdeczki lub mozna np robic bezy :D

A kiedy jedziecie do Poznani? A koze juz byliscie?

My na dworku tez staramy spedzac duzo czasu. A od jutra Hanule na dworku bede kladla spc bo szkoda zeby w domku sie kisila:D

Jola fajnie ze juz w pracy powiedzialas ze nie wracasz- masz to juz za soba:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Olija
Diewczyny trzymajcie kciuki za meza mojej kolezanki! Dzis ma operacje na plucach. Liczne przerzuty. To jego ostatnia szansa. W gliwicach na onkologii odmowili mu leczenia a zaproponowali mu już chemie paliatywną :( nie caly rok temu brali slub, bardzo pragną dzidziusia i dzielnie walczą.

Renia tak pomyslalam ze to jakies zastoje. Wogole jak bylam u gin to nie badal piersi bo powiedzial ze podczas kp one zmieniaja strukture a to tylko zmiqny hormonalne
Oj to sie Michas za Tobą stęsknił i Ty za nim. Ja tez przez pierwsze miesiace wbiegalam do domu. Z tym usypianiem do tej pory mamy najwieksze trudnosci kiedy nela zostaje z dziadkami ale w ciagu dnia jest wesola aktywna i za bardzo nie teskni za mamą

Olija mam nadzieje ze wszystko dobrze sie potoczylo z mezem Twojej kolezanki! Trzymam za nich mocno kciuki!!!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~Misiakowata
Hej :D
U nas ok !
Wyszla cholerna dwojka na dole :)
Wczoraj mielismy szczepienie na Pneumokoki.Niuniu wazy 9650 i ma okolo 78-79 cm.
Wit D kazala(inna doktorka)zwiekszyc do 600.
Malutki poplakal przy wkluciu..potem bylismy w Tesco to byl wesoly.Zasnal jak zawsze..ale o 4 plakal.Dalam butle,przebralam w bodziaczka na krotki rekawek..bo sie od nas zapocil .pojadl,pobujalam to pospal u siebie do 7.
Dzis jedziemy na dzialke..jade z malym pozniej troszke.Pogoda fajna..nie upal ale cieplo.
Pobiega sobie :)
Coraz wiecej biega na dworzu :D a ja za nim :D

Jutro do pracy na 10 ..aaaaaaaaaaaaaa :D
Renia super,ze w pracy ok i jakos sobie ogarniacie :D
Ciaza gratuluje zakupow!
Lilijka fajnie ze sie odezwalas!:)
Strunka genialne masz te dzieciaki :D
Zazdroszcze Wam spotkania :)
Madika ucaluj Hanulke od nas :*

Caluski beda jak tylko Hanula sie obudzi :D Trzymam kciuki za Twoj pierwszy dzien w nowej pracy:D Daj znac co i jak :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~czarna anaa
Moje dziecko jest anty mlekowe modyfikowane :( wczoraj zaczął strasznie plakac, dziś miał odruch wymiotny itp. Poprostu nie ma szans żeby pił mm. I teraz trochę zgłupiałam bo nie wiem co robić rano na śniadanie jak wrócę do pracy :( do tej pory zawsze był cycus, nic innego nie chciał. A mam jakiś problem, blokuje się i nie jestem w stanie ściągnąć laktatorem. Śniadanie będzie podawała pewnie babcia.

Macie jakieś pomysły na śniadanie?

Probowalas karmic z jednej poersi a z 2 sciagac laktatorem?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość czarna.anaa

Madika
~czarna anaa
Moje dziecko jest anty mlekowe modyfikowane :( wczoraj zaczął strasznie plakac, dziś miał odruch wymiotny itp. Poprostu nie ma szans żeby pił mm. I teraz trochę zgłupiałam bo nie wiem co robić rano na śniadanie jak wrócę do pracy :( do tej pory zawsze był cycus, nic innego nie chciał. A mam jakiś problem, blokuje się i nie jestem w stanie ściągnąć laktatorem. Śniadanie będzie podawała pewnie babcia.

Macie jakieś pomysły na śniadanie?

Probowalas karmic z jednej poersi a z 2 sciagac laktatorem?

Nom ;) ja się jakoś całkowicie blokuje i nic nie leci. Ostatnio po 10 min męczenia było 5 ml. A jak się mały dostawi to leci tak że aż słychać :D

Odnośnik do komentarza

Renia74
Hej, dziś już lepiej było, jak wróciłam to mały już wykąpany czytał z babcią książeczki. Bardzo się ucieszył na mój widok i zasnął spokojnie przy piersi :) W ciągu dnia on nieźle znosi rozłąkę, babcia dostarcza mu atrakcji, nawet na majowe z nim chodzi do figurki :))) Będzie dobrze. Boję się tylko co będzie jak za dwa tyg będę do 22 w pracy, ale wtedy będzie z T a on twierdzi że da radę.

Nooo prosze czyli babcia jednak potrafi! A tak sie kamuflowal przez ponad rok... :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Piersi muszą się nauczyć laktatora. To nigdy nie leci tak jak dziecko ssie.
Napisałam więcej, ale się nie dodało.
A i najlepiej odciągać naprzemiennie 7,5,3 minuty z każdej piersi.
U mnie na początku przy pelnych piersiach nie leciało nic. I przy okresie też zawsze mniej się odciągnie.

Odnośnik do komentarza

~czarna.anaa
Madika
~czarna anaa
Moje dziecko jest anty mlekowe modyfikowane :( wczoraj zaczął strasznie plakac, dziś miał odruch wymiotny itp. Poprostu nie ma szans żeby pił mm. I teraz trochę zgłupiałam bo nie wiem co robić rano na śniadanie jak wrócę do pracy :( do tej pory zawsze był cycus, nic innego nie chciał. A mam jakiś problem, blokuje się i nie jestem w stanie ściągnąć laktatorem. Śniadanie będzie podawała pewnie babcia.

Macie jakieś pomysły na śniadanie?

Probowalas karmic z jednej poersi a z 2 sciagac laktatorem?

Nom ;) ja się jakoś całkowicie blokuje i nic nie leci. Ostatnio po 10 min męczenia było 5 ml. A jak się mały dostawi to leci tak że aż słychać :D

Heheh:D No to jakas blokada...

Ja nie wiem bo ja juz w szpitalu pracowalam na laktatorze...

Ale powiem Wam dziewczyny ze jk Was slucham to sie ciesze wsumie ze stracilam pokarm tak szybko bo nie mam teraz problemu:D Ale jeszcze nam smoczek do spania i do jazdy autem zostaje:D

Na spacery juz wogole nie zabieramy smoka a jak dojedziemy gdzies to zabieramy juz i np w sklepie jest bez smoka juz.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość czarna.anaa

Żoo masz rację, to może być przyczyna ;) nie pomyślałam :). Wcześniej nie miałam problemu z odciaganiem i zawsze w zamrażarce był zapas na dobę tak na wszelki wypadek :D

A teraz flaczki :) :) :)

Odnośnik do komentarza

W sumie to teraz też sie cieszę, że sie Tosia sama odstawiła. Odciągałam jej co prawda jeszcze 2 miesiące, ale u mnie jak dostałam okres to się ilość mleka, które dałam rady odciągnąć bardzo zmniejszyła.

Teraz tak sobie myślę, że ona się odstawiała już od jakiegoś czasu, bo miała etap, że nie chciała jeść tylko na noc, wtedy już zaczęłam odciągać mleko, żeby jej dać na noc następnego dnia.

Pomijając to wszystko, od stycznia nie odciągam, a mleko mam dalej, więc pewnie i laktację pełną parą mogłabym wznowić, jakby Tosia chciała. Ale wydaje mi się, że ona już za duża na to, choć pewnie gdyby nie jej odstawienie to z wygody karmiłabym ją jeszcze. Ginekolog kazał mi zbadać prolaktynę i jest w normie, także tak.

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

Madika w tą sobotę mamy do Poznania
Gdyby nam zabiegu nie odwołali musielibyśmy sami,bo Nikola chora,a od wczoraj synuś mój
Teraz mam dylemat bo SMS dostałam z przedszkola,że jedz dzieci na chorobę zakaźną plonica zachorowało, i tak kurcze się martwię czy aby córa nie złapała, synuś to tylko nam się ostatnio na ból głowy skarżył;(popołudniu znowu lekarz to popytam
Dawkę antybiotyku nawet mamy podejrzenia,że za dużą córcia dostała,jak dam 4ml tyle co miało być to wymiotuje i widać że coś nie halo a dałam dziś tylko 2ml i jest ok

Ta tylka wiltona dziwnie mi się kojarzyła:D spojrzałam potem na allegro to wiedziałam do czego to:D

Olija i jak tam mąż przyjaciółki?

Jola ja staram się herbatniki czy biszkopty zabierać na spacer, ewentualnie chrupki paluchy

Moja to taka cycolicha się zrobiła, czasem wam zazdroszczę powrotu do pracy:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...