Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ewcia ja biorę taki suplement kwasu foliowego, który ma działanie przeciwwymiotne. Nazywa się Prevomit. Mi pomógł.
Ale jeżeli prócz wymiotów, masz (lub zacznie Ci się) chrypkę, kaszlel, drapie Cię gardło to może być refluks. Skonsultuj to z lekarzem, bo zaawansowany refluks ma bardzo podobne objawy do przeziębienia lub anginy.

Odnośnik do komentarza

Hej, ja pierwsze dziecko urodziłam na pierwszym roku studiów: w grudniu poród, a w styczniu sesja... Na początku mały głównie spał, więc nie było problemów z czasem na naukę. Bardzo chciałam dać sobie radę i się udało. Więc i ja polecam nie rezygnować z matury, jak będzie bliżej to zobaczysz, może dasz radę :) Na pewno nie będzie lekko, ale przez ostatnie miesiące w szkole są i tak głównie powtórki, a z tym można sobie poradzić w domu jeżeli wszystko dobrze się ułoży i będziecie się z maleństwem dobrze czuć :) A jak za rok czy za kilka zechcesz zdawać to jeszcze bardziej ci się nie będzie chciało uczyć, na mur beton ;) A na ustnych egzaminach faktycznie czasem lepiej się pokazać z wózkiem albo z brzuchem :D
Strasznie dużo piszecie dziewczyny, 20 stron w 2 dni...wow :D ciężko nadążyć :)
Ja jestem w 17 tyg ciąży i jeszcze ruchów nie czuję. Z wagą jestem na razie właściwie na zero - schudłam najpierw 2,5 kg, a teraz odrobiłam. Ale brzuch już coraz większy - znajomi coraz częściej pytają, czy jestem w ciąży. W pierwszej ciąży przytyłam 15 kg, a po porodzie schudłam ekspresowo to co przytyłam i jeszcze z 5 dodatkowych kilogramów i w efekcie mając 3miesięczne dziecko ważyłam 44 kg... Tak ze mnie wyciągało jak karmiłam piersią. Musiałam potem jeść kaloryczne produkty, żeby wrócić do normalnej wagi.
Na wizytę do lekarza wybieram się jutro. Ostatnio miałam plamienia i teraz biorę luteinę i duphaston, ale już mi minęły i mam nadzieję, że lekarz pozwoli odstawić. Badania z krzywą cukrzycową nie wspominam najlepiej, ale dało się przeżyć na pewno ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ymqo35am0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ot0d95nz.png

Odnośnik do komentarza

RedNails dobrze że się wszystko dobrze skończyło....
Jak już wszystko nadrobię to potem nie pamiętam co której odpisać.
Ola może na swoim będziesz miała więcej energii, w zawodzie może matura nie potrzebna, ale wierz mi że potrafią na to patrzeć, w wielu firmach jest wymóg "formalny" czyli w praktyce do niczego ci nie potrzebne ale w papierach ma być. No i jak trafisz do większej firmy gdzie są widełki płacowe, zawsze będziesz miała mniej. Też uważam że z każdy rokiem będzie do matury trudniej podejść, bo teraz jeszcze coś pamiętasz, kojarzysz...
Dostałam sporo ciuchów od koleżanki tak do 68 rozmiaru, wczoraj posegregowałam i policzyłam, co mam a co mi brakuje i będę pod tym kątem się rozglądać, ale to na zasadzie jak się trafi to kupie.

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny!:) Ja dzis siedze w domku bo jeszvze weekendu nie odespalam i gardlo zaczelo mnie bolec wczoraj. Ale jest juz troszke lepiej i wzielam sie za sterte prasowania.

Olka bardzo sie ciesze ze Michal dorosl do decyzji o wyprowadzce :) Jest to niezwykle pozytywne!

Marta33 a w ktorym tygodniu jestes? Ja na razie kupilam 2 bodziaki ale maz na mnie nakrzyczal ze on jeszcze nie jest gotowy na takie rzeczy bo nawet nie widac brzucha u mnie :D
Na taka wyprawe do sklepu chce wybrac sie w listopadzie. Wybierzemy wtedy wozek lozeczko... Noi mam nadzieje ze bedziemy wiedziec kto zamieszkal w brzuszku bo wizyte mamy 29.10 :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez robilam badanie krzywej cukrowej na początku ciazy. Bo jak blondynka poszlam na badania po śniadaniu. Dla mnie ta glukoza wcale nie byla taka zla. Jak wata cukrowa w plynie :D
Olka bardzo sie ciesze,ze Michal sie zgodzil :)
Marta ja juz bym chetnie zaczela kompletowac wyprawke,ale niestety nie wiem kto tam mieszka. Po chlopcu duzo bym dostala a jak będzie dziewczynka to większość bede musiala mieć nowych. Tez myslalam zeby zaczac w listopadzie. Wozek i lozeczko moze trochę pozniej. U mnie w domu jest 50 letnie lozeczko moj stary sie w nim wychowal potem ja z siostrami i moj siostrzeniec. I wszyscy obrażeni bo ja go nie chce :D

Odnośnik do komentarza

Czesc mamuski! Udalo mi sie Was nadrobic w koncu - widze ze ogolnie imprezowy weekend byl - ja z kolei bylam na weselu i chyba mi imprezowe dziecko rosnie bo do 3.30 sie bawilismy:) i w ogole w szpilkach wytrzymalam do 21 o_O
Co do mieszkania "na kupie" - pomiEszkalam z tesciowa 3 m-ce i wyprowadzalam sie praktycznie z dnia na dzien... Do tej pory nie potrafie jej wybaczyc tego co wygadywala:/ wczesniej mieszkalismy sami wiec tez bylo trudniej - kazdy w swoja strone ciagnie :) bardzo nie chcialam sie do niej wprowadzac ale przenosilismy sie z krk - maz mial prace a ja zostawilam wszystko i nie wiedzialam co bedzie z praca itd. wiec troche nie mielismy wyjscia, ale dwutygodniowe klotnie skrocily nam zycie o pare lat:p takze przylaczam sie do "samemu najlepiej":)
Rednails dobrze ze nic sie nie stalo. Ale w ciazy faktycznie troche zmeCzesc mamuski! Udalo mi sie Was nadrobic w koncu - widze ze ogolnie imprezowy weekend byl - ja z kolei bylam na weselu i chyba mi imprezowe dziecko rosnie bo do 3.30 sie bawilismy:) i w ogole w szpilkach wytrzymalam do 21 o_O
Co do mieszkania "na kupie" - pomiEszkalam z tesciowa 3 m-ce i wyprowadzalam sie praktycznie z dnia na dzien... Do tej pory nie potrafie jej wybaczyc tego co wygadywala:/ wczesniej mieszkalismy sami wiec tez bylo trudniej - kazdy w swoja strone ciagnie :) bardzo nie chcialam sie do niej wprowadzac ale przenosilismy sie z krk - maz mial prace a ja zostawilam wszystko i nie wiedzialam co bedzie z praca itd. wiec troche nie mielismy wyjscia, ale dwutygodniowe klotnie skrocily nam zycie o pare lat:p takze przylaczam sie do "samemu najlepiej":)
Rednails dobrze ze nic sie nie stalo. Koncentracja w ciazy jednak nie taka:(
Olka przylaczam sie do dziewczyn - bez matury jakbys chciala zmieCzesc mamuski! Udalo mi sie Was nadrobic w koncu - widze ze ogolnie imprezowy weekend byl - ja z kolei bylam na weselu i chyba mi imprezowe dziecko rosnie bo do 3.30 sie bawilismy:) i w ogole w szpilkach wytrzymalam do 21 o_O
Co do mieszkania "na kupie" - pomiEszkalam z tesciowa 3 m-ce i wyprowadzalam sie praktycznie z dnia na dzien... Do tej pory nie potrafie jej wybaczyc tego co wygadywala:/ wczesniej mieszkalismy sami wiec tez bylo trudniej - kazdy w swoja strone ciagnie :) bardzo nie chcialam sie do niej wprowadzac ale przenosilismy sie z krk - maz mial prace a ja zostawilam wszystko i nie wiedzialam co bedzie z praca itd. wiec troche nie mielismy wyjscia, ale dwutygodniowe klotnie skrocily nam zycie o pare lat:p takze przylaczam sie do "samemu najlepiej":)
Rednails dobrze ze nic sie nie stalo. Ale w ciazy faktycznie troche zmeCzesc mamuski! Udalo mi sie Was nadrobic w koncu - widze ze ogolnie imprezowy weekend byl - ja z kolei bylam na weselu i chyba mi imprezowe dziecko rosnie bo do 3.30 sie bawilismy:) i w ogole w szpilkach wytrzymalam do 21 o_O
Co do mieszkania "na kupie" - pomiEszkalam z tesciowa 3 m-ce i wyprowadzalam sie praktycznie z dnia na dzien... Do tej pory nie potrafie jej wybaczyc tego co wygadywala:/ wczesniej mieszkalismy sami wiec tez bylo trudniej - kazdy w swoja strone ciagnie :) bardzo nie chcialam sie do niej wprowadzac ale przenosilismy sie z krk - maz mial prace a ja zostawilam wszystko i nie wiedzialam co bedzie z praca itd. wiec troche nie mielismy wyjscia, ale dwutygodniowe klotnie skrocily nam zycie o pare lat:p takze przylaczam sie do "samemu najlepiej":)
Rednails dobrze ze nic sie nie stalo. Koncentracja w ciazy jednak nie taka:(
Olka przylaczam sie do dziewczyn - bez matury jakbys chciala zmienic prace to ciezko.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvfone4cp2.png

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec

A czy te podwyzszone wyniki to wyniki morfologii, moczu? Czy regularnie badasz glukoze? Ja zbadalam na samym poczatku ciazy glukoze, a pozniej lekarz powiedzial, ze dopiero przy probie glukozowej sprawdzimy...

Tak, badan regularnie glukozę. Zawsze miałam ok 70 (czy to w ciazy czy przed). Wysoki wynik wyszedł z krwi. Resztę wyników (morfologia i mocz) miałam w normie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Co robicie dziś na obiad? Ja muszę jeść zupki papki i już nie mam pomysłu co zrobić :( Mam ochotę na pieczarkową, ale grzyby mam zakazane. Może jakąś koperkową zrobię. Dyniowa już mi się przejadła, brokułowa też :(
Macie pomysł na jakąś zupę bez strączkowych, pomidorów, ogórków, kapustnych? Którą dobrze smakuje zblendowana?

Odnośnik do komentarza

Hej hej :)
Jak nie wiem jaką zupę robić,robię rosół :)

Rozmawiacie o wyprawkach hmmm...powoli też już będę myśleć o tym..Moja mama urodziła mnie i brata w 7 miesiącu.Zdaję sobie sprawę,że mogę mieć genetycznie już problem z donoszeniem,także wszystko bym musiała mieć szybciej..Łóżeczko dostaniemy od kuzyna Miśka,musimy tylko kupić pościel i kołderkę wiadomo :) Ciuszki to zobaczę co będzie w brzuszku na bank,to dam cynk koleżankom :)Wózek chcemy używany kupić taki 3 w 1..

Ostatnio Paweł był w Netto i nie mógł się powstrzymać..Na przecenie za 10 zł kupił 5 sztuk bodziaków bawełnianych w kolorze białym :)Jejciu jak mnie to rozczuliło..Rozłożyłam sobie jedne body na brzuszku i patrzyłam w lustrze jakie to malusie:) Cieszę się na to maleństwo upragnione..Boję się jak sobie poradzę itp ale wiem jedno..będę bardzo kochała tego skarbeńka :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Misiakowata to moj pierwsze body wybral w 14 tc i od tamtej pory gdzie nie jestesmy to ogladamy, a jak sie spodoba to kupujemy:) w pon. np zobaczyl termometr do wody i nie bylo zmiluj sie: P

A i chyba zaczelam czuc malucha!!! Tak pare razy dziennie jakby pukanie- spokojniejsza jestem w koncu:)

Mysle ze z wyprawka nie ma co czekac do samego konca bo koszty zawsze latwiej rozlozyc w czasie. No i lubie miec wszystko zaplanowane:p

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvfone4cp2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...