Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Netka777
Ja dzisiaj na 16,30 ide do lekarza. Cala ciaze chodze prywatnie. Za wizyte place 150zl a nie ma w tym usg:/ umowilam sie na usg dzisiaj na nfz. Mam nadzieje ze nie beda robili problemu bo ide tam pierwszy raz a chce sprawdzic wage, pepowine i ulozenie przed porodem. Dziwna polityka w tym moim szpitalu ze tego nie sprawdzaja przed porodem. Tym bardziej ze mam bardzo waskie biodra..

Mi tez nie robili usg po przyjęciu na porodówkę. Tylko położna mierzyła mi brzuch i biodra takimi metalowymi jakby szczypcami.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa
~kalae
KasiaMamusia

Kalae ty masz nowy ciśnieniomierz? Mój musi sobie kupić aby rano i wieczorem mierzyć i na doz.pl chce patrzyć,w sumie sam nie wie jaki jak pytam,tylko mówi, że tani będzie patrzył
Chorobowe wczoraj miałam, jak nigdy za luty i marzec,tak ponoć robią, potem 2tyg przed terminem wstrzymują i po terminie porodu wyrównaną,szkoda bo już nie będzie przed świętami tych parę złotych ino pensja M...

tak nowy, z techmed, bo mojej mamie lekarz polecił tą firmę, w sumie to ona mi kupiła ten ciśnieniomierz i jakieś 60zł z przesyłką wyszło.
Te ciśnieniomierze są rekomendowane przez ten szpital w Aninie.
Choć najlepsze są te ze stetoskopem, ale to ktoś musi mierzyć i jeszcze umieć.

Kalae ja mam taki tarczowy ze stetoskopem od zawsze. A juz jestem po zabiegach na serduszku i zawsze najbardziej ten pompowany sie sprawdzał. Jak moge cos doradzić to polecam z skala i pompka w jednym uchwycie bo jest wygodniejszy

zgadzam się z tobą, tylko ja nie umiem się takim posługiwać, a ponadto chyba sama sobie nie zmierze wtedy
ja mam nadzieje, że po ciąży mi to ciśnienie się unormuje, choć bez ciąży nie byłoby złe, tylko ze wzgl na ciąże muszę je kontrolować i brać dopegyt.

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
Ja piłam liść maliny od skończonego 35tc.
Wiesiołka nie brałam.
Nie wiem czy to zasługa tej herbatki czy nie (bo w pierwszej ciazy piłam ale bardzo nieregularnie, a teraz codziennie) ale pełne rozwarcie dość szybko mi sie zrobiło. A ta herbatka mam wlasnie na to pomagać.

Już sama nie wiem.... raz piszą że liście malin przyspieszają poród (wywołują skurcze) i by pić od skończonego 37-38 tc a raz że picie tej herbatki uelastycznia mięśnie macicy i trza zacząć pić kilka tygodni przed terminem.
Jakie macie teorie w temacie powyższym ??

Odnośnik do komentarza

Bluberry
Zu2ia
Ja piłam liść maliny od skończonego 35tc.
Wiesiołka nie brałam.
Nie wiem czy to zasługa tej herbatki czy nie (bo w pierwszej ciazy piłam ale bardzo nieregularnie, a teraz codziennie) ale pełne rozwarcie dość szybko mi sie zrobiło. A ta herbatka mam wlasnie na to pomagać.

Już sama nie wiem.... raz piszą że liście malin przyspieszają poród (wywołują skurcze) i by pić od skończonego 37-38 tc a raz że picie tej herbatki uelastycznia mięśnie macicy i trza zacząć pić kilka tygodni przed terminem.
Jakie macie teorie w temacie powyższym ??

ja nie mam teorii, jedno wiem, że na farmacji cm uj nie uczą o takich właściwościach liści malin

a no i kupiłam te liscie, ale nie jestem systematyczna,

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
Netka777
Ja dzisiaj na 16,30 ide do lekarza. Cala ciaze chodze prywatnie. Za wizyte place 150zl a nie ma w tym usg:/ umowilam sie na usg dzisiaj na nfz. Mam nadzieje ze nie beda robili problemu bo ide tam pierwszy raz a chce sprawdzic wage, pepowine i ulozenie przed porodem. Dziwna polityka w tym moim szpitalu ze tego nie sprawdzaja przed porodem. Tym bardziej ze mam bardzo waskie biodra..

Mi tez nie robili usg po przyjęciu na porodówkę. Tylko położna mierzyła mi brzuch i biodra takimi metalowymi jakby szczypcami.

O to dobrze wiedziec ze chociaz mierza bo nie chcialam mojemu lekarzowi zwracac uwagi ze zakwalifikowal mnie do naturalnego a nawet nie zmierzyl... Ja moge rodzic naturalnie, wszystko mi jedno tylko niech sprawdza zeby mi niunia nie utknela:/

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n9vvjkwmlykz1.png

Odnośnik do komentarza

Netka777
Dzieki Haneczka:*:*:* mam tylko nadzieje ze jak zaczne rodzic to moj nie bedzie gdzies w drugim koncu Polski:(

Moj tez jeździ co prawda teraz tylko bliskie trasy wiec jak zacznę rodzic to tak do 3-4h powinien zjechać. Ja mam nadzieje ze zacznę rodzic przed jego wyjściem do pracy bo teraz jest codziennie w domu i wychodzi ok 23.30 ale z bazy rusza po 1. Wiec na to licze:)

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwiecccc

Dzien dobry !

Mamusie blisko rozwiazania, jak u was z bialym sluzem ? Dzis pobilam chyba ilosciowy rekord !
Wiem, ze to nie czop, ale moze cos tam zwiastuje ? ;)
Moze jednak moja corka okaze sie byc punktualna i wyskoczy jutro ?;)))

Co do nocnych potow, to mam to samo od dwoch nocy...

Dobra, lece po maskare bo nie wiadomo co bedzie !;)

Odnośnik do komentarza

~Leniwiecccc
Dzien dobry !

Mamusie blisko rozwiazania, jak u was z bialym sluzem ? Dzis pobilam chyba ilosciowy rekord !
Wiem, ze to nie czop, ale moze cos tam zwiastuje ? ;)
Moze jednak moja corka okaze sie byc punktualna i wyskoczy jutro ?;)))

Co do nocnych potow, to mam to samo od dwoch nocy...

Dobra, lece po maskare bo nie wiadomo co bedzie !;)

Leniwiec u mnie wczoraj ostro poplynelo. Ogólnie termin z usg mam na dzis, ale juz sie nie przejmuje i nie nakręcam ze wszystko co sie dzieje to objaw rychlego przyjścia na świat :) wczoraj tez miałam skurcze, mniej i bardziej bolesne. A spojenie naparza ze zdwojoną siłą

Odnośnik do komentarza
Gość EwelinaCzCzy

Netka777
Dzien dobry marcowecZki! Wasi mezowie pija a moj nie potrafi sobie z szefem poradzic:( jest kierowca tira. Jezdzi w firmie ktora przejezdza kolo domu i codziennie zjezdzal na noc. Teraz jak kilka dni do porodu to widze go tylko w soboty i niedziele. Tak od 2 miesiiecy eh.... Koncowka ciazy a ja sama w domu ciagle

Mój też jest kierowca tira. I w sumie więcej go nie widziałam, niż widziałam przez całą ciążę. Dobrze, że jakoś w miarę ciążę znoszę to dałam radę. Ale nie raz było ciężko. na szczęście teraz od tygodnia MSZ jeździ tylko bliskie trasy, tak że w ciągu 2 godz dojedzie noi weekendy od piątku wolne. A gdzie Twój mąż jeździ? Po Polsce czy za granicę? Ja juz czasami mam dosyć tej jego pracy.

Odnośnik do komentarza

No właśnie zu2ia - jakieś oczyszczanie czy coś miałaś? Albo coś nietypowego tego dnia? Mdłości czy nadmiar energii? Muszę to mojemu powiedzieć, bo do niego (zresztą do mnie też :D) chyba nie dociera, że to naprawdę może się zacząć w każdej chwili :) ja to niby wiem, ale jakoś nie przyjmuję do wiadomości :p

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

kamillla
~Leniwiecccc
Dzien dobry !

Mamusie blisko rozwiazania, jak u was z bialym sluzem ? Dzis pobilam chyba ilosciowy rekord !
Wiem, ze to nie czop, ale moze cos tam zwiastuje ? ;)
Moze jednak moja corka okaze sie byc punktualna i wyskoczy jutro ?;)))

Co do nocnych potow, to mam to samo od dwoch nocy...

Dobra, lece po maskare bo nie wiadomo co bedzie !;)

Leniwiec u mnie wczoraj ostro poplynelo. Ogólnie termin z usg mam na dzis, ale juz sie nie przejmuje i nie nakręcam ze wszystko co sie dzieje to objaw rychlego przyjścia na świat :) wczoraj tez miałam skurcze, mniej i bardziej bolesne. A spojenie naparza ze zdwojoną siłą

ja mam termin z usg na jutro, i wczoraj i dziś trochę tego miałam, ale wydaje mi się że to nie są jeszcze duże ilości, drugi termin z usg mam na 1.03

ja się jeszcze wybieram na wizytę 29.02 :)

Odnośnik do komentarza

Jola88
Netka777
Dzieki Haneczka:*:*:* mam tylko nadzieje ze jak zaczne rodzic to moj nie bedzie gdzies w drugim koncu Polski:(

Moj tez jeździ co prawda teraz tylko bliskie trasy wiec jak zacznę rodzic to tak do 3-4h powinien zjechać. Ja mam nadzieje ze zacznę rodzic przed jego wyjściem do pracy bo teraz jest codziennie w domu i wychodzi ok 23.30 ale z bazy rusza po 1. Wiec na to licze:)

Wlasnie u nas tez tak to mialo wygladac... Im blizej porodu tym wiecej w domu a tu na odwrot... Szef kredytow nabral to teraz zapierdzielaja na niego:/ ehh... Myslalam ze mojego bedzie traktowal inaczej ze wzgledu na mnie, ale sie pomylilam ...

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n9vvjkwmlykz1.png

Odnośnik do komentarza

~EwelinaCzCzy
Netka777
Dzien dobry marcowecZki! Wasi mezowie pija a moj nie potrafi sobie z szefem poradzic:( jest kierowca tira. Jezdzi w firmie ktora przejezdza kolo domu i codziennie zjezdzal na noc. Teraz jak kilka dni do porodu to widze go tylko w soboty i niedziele. Tak od 2 miesiiecy eh.... Koncowka ciazy a ja sama w domu ciagle

Mój też jest kierowca tira. I w sumie więcej go nie widziałam, niż widziałam przez całą ciążę. Dobrze, że jakoś w miarę ciążę znoszę to dałam radę. Ale nie raz było ciężko. na szczęście teraz od tygodnia MSZ jeździ tylko bliskie trasy, tak że w ciągu 2 godz dojedzie noi weekendy od piątku wolne. A gdzie Twój mąż jeździ? Po Polsce czy za granicę? Ja juz czasami mam dosyć tej jego pracy.

Moj maz jezdzi tylko po Polsce. Glownie trasa lodz-Warszwa. Specjalnie szukalismy takiej pracy jak staralismy sie o dziecko zeby byl jak najwiecej w domu a tu przed samym rozwiazaniem zonk

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n9vvjkwmlykz1.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Dziewczyny ja przed porodem syna juz piec dni byłam w szpitalu i miałam silne bóle brzucha i skurcze i mimo tego żaden czop mi nie odszedł albo tak jak pisze Kamila nie zauważyłam. Wody tez nie, przy bólach partych mi przebijali i tak jak Zuzia pisała nie bylo postępu w rozwarciu mimo kroplówek to mnie rozcinali i wypychali syna na chama. Takie czasy były i taki szpital.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...