Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość przyjazna

Ja przygotowałam do 68 cm. Moich znajomych dzieci na 74cm zaczynają "nosić" mniej więcej od pól roku także będzie jeszcze czas..

A Haniutek nie wiem czy czytałaś jak pisałam ze na początku stycznia w szpitalu podczas usg lek stwierdził ze zamiast córci w brzuchu siedzi synek..to pewnie sobie wyobrażasz jaki mętlik w glowie miałam! :D ale tydzień później na trzecim prenatalnym zobaczyłam psioszkę w tv 32 calowym :-) takze tego wstrzymaj się może z zakupami i odkładaniem:-) no chyba ze to pewne i nie zaprzeczalne.

Odnośnik do komentarza

i po wizycie położnej..ale fajnie było..o wszystko mozna zapytać,temat torby do szpitala,samego porodu,czasu przed porodu omówione..zaczety temat karmienia..duzo się dowiedziałam,uspokoiłam i nie bede ryczeć :)2 godziny szybko zleciały,a człowiek ile wie:)
aha a jesli chodzi o lewatywe u nas w szpitalu daja na zyczenie :D
Pokazała mi ćwiczenia z piłką i mówiła żeby cwiczyc..kiedy mi sie nie chce..dla spokojnego sumienia zalicze pare do porodu hehe

Olija czy ja wiem czy sie przemeczam..sklep mam na dole w podwórku,3 pietro to fakt..no dzis musiałam trochę ogarnać dla gościa no i obiadek..ale Minius wrócił zmył naczynia i umył podłogi :)

Ciąża ja prasowałam do rozm 68 a reszte tylko wyprałam i dała w worki prózniowe..nie chce mi sie już prasować,choć wiem,że pozniej byloby latwo..trudno teraz mi sie nie chce:)

Sylwia oj ciezko Ci bedzie z mamą,współczuję..wygadaj sie jutro psycholog,może doradzi jak z mama postepować:)Przytulam :*

Kalae ale przynajmniej córcia sie obróciła :)
cisnienie jest podwyzszone ale tragedii nie ma..musisz sprawdzac czy czasem wyzszego nie bedzie..

padam,zajrze pozniej :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

same dobre wiesci. Aniolek swietnie ze maly juz lepiej, pewnie na dniach do domku?:)

ja spanikowałam troche... po pracy moj zajechal po mnie mielismy pojechac oddac ten zepsuty bubel. pojechalismy do jednego rosmana baba powiedziala ze tylko w tym w ktorym byl kupiony. ok. od rana cos mnie cisnie w srodku i slabo czulam mala, slabo mi było strasznie momentami... wiec zajechalam do przychodni, poprosilam babke o zmierzenie cisnienia. 150/80 , weszlam spytac mojego gin czy przyjmie, zgodzil sie ofkors. ale potem jak juz poszlam na wizyte to stwierdzil ze jak slabo czuje mala to na ip ( mimo ze mogl na usg sprawdzic czy sie rusza?) wiec stwierdzilam ze zjem cos bo bylam glodna... no i jak od niego wyszlam to mala zaczela sie ruszac... nadal cos jakby mnie kluje w srodku i cciezko mi oddychac momentami, jak do jutra sie to nei zmieni to jutro pojade na ip... ześwirować można...

Odnośnik do komentarza

Misiunciunia gratulacje! Napisz coś więcej jak będziesz miała chwilę :)

Haniutek, no ty to jesteś agentka, ale Twoja Zosia to jeszcze większa :D chociaż lepiej dokupić kilka sukienek niż musiec się ich pozbyć ;) aleeee, w sumie to u mnie mogliby się pomylić :D (Jasku mój kochany, przepraszam Cię że takie głupoty gadam :D) tylko mój Ł by zrobił awanture na pół szpitala, że miał być syn! A tak wogóle to ciekawe ile takich "niespodziankowych" dzieciaczków nam się objawi :D

Aniołku, super wiadomości! Jak tu się nie cieszyć z takich wiadomości :)

Ja jutro rano na 7 z siuśkami i z krwią, jak ja wstanę, kurczaczki. Toż to środek nocy u mnie :P widzę że owocna noc była pod względem snów, co jeden to lepszy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
Misiunciunia gratulacje, dużo zdrówka dla was :)

My leżymy ale cos ktg slabo wyszlo...tetno czasem spadalo poniżej 100, ogólnie bylo tez nieduże bo tak 110-120. Mala tez się słabo rusza, nawet pojadlam słodkiego i nie pomaga. Zastanawiam się czy to nie po sterydach. Zaraz będzie obchód to zobaczymy.

Nie wiem czzy dobrze pamiętam, ale Olka i Renata po sterydach też słabo male czuły. tak coś mi w glowie utknelo

Odnośnik do komentarza

kamillla
Kalae no mój też wspominał o cc, jak na ostatnim usg wyszlo ze jest glowka do gory. a jak potem wyczul ze jest glowa do dolu to sie temat ucial. a co chcialabys wczesniejsza cesarke?

nie, ja się nie stawiałam, ani na to, ani na to

ale wcześniej bym mogła urodzić no tak za 2 tygodnie

ale z tym co napisalam (o tym staraniu się żeby wyszła wcześniej) powyżej to mówiłam do mojego nie męża

Odnośnik do komentarza

strunka7777
~kalae
ale jednak tabletki na ciśnienie dostałam, eh

Ciśnienie monitorujesz dziennie w domu? Czy w czasie wiatru miała mierzone i takie podwyższone Ci wyszlo??

nie codziennie, dziś przed wizytą mi położna zmierzyła, a takie wyszło, lekarz uznal, że wysokie, a jak na taką wysoka ciąże to już szczególnie i zapisał tabletki i mam mierzyć, nie mam czym, muszę kupić chyba, a jak będzie powyżej 135 na 80 chyba to mam jechać do szpitala.

Odnośnik do komentarza

Witam się z wieczora :)

misiunciuncia90, gratuluję i życzę zdrowia Tobie i małemu :)

Aniołek_nocy, cieszę się,że u Antka coraz lepiej :)

Haniutek, no to gratuluję córeczki :) Duża panna się zapowiada :) Moja mama, jak ze mną chodziła w ciąży, to dopóki mnie nie zobaczyła, była pewna,że będę chłopcem i miałam mieć na imię Michał :D ... W sumie dużo męskiego pierwiastka jest we mnie (i już nawet nie mówię tu o małych piersiach po tatusiu ;) i owłosieniu większym niż mój mąż ;) ) bo do wielu spraw mam raczej męskie podejście ;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72290.png

Odnośnik do komentarza

Nooo ja już po wizycie :)

Mała waży 2430g czyli przez trzy tygodnie przytyrała prawie kilogram - tak jak mamusia :)
Wszystko w porządku, szyjka się 0,5cm skróciła, ale ma teraz 2,1cm więc nie martwimy się, bo ponoć to dobry wymiar jak na ten tydzień.

No i najważniejsze:
termin cesarki na 8.10 :) czyli dzień kobiet :)
jeszcze będziemy tradycyjnie wszystko monitorować, żeby zapobiec jakimś akcjom wcześniejszym, ale dr jest dobrej myśli, że doniosę tę ciążę :)
w przyszły czwartek kontrola szyjki+ ktg w szpitalu.

Na szczęście wszystko ok, ale jeszcze miesiąc czekania. Już byśmy chcieli ją przytulić a tu nieeeeeeeee :D

Btw,mam chyba małą akrobatkę. Ułożona jest pośladkowo, a stopy ma koło głowy. Do tego zapiera się nogami i odpycha od macicy i tak sobie trenuje. Kocham ją aaaaa :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Zuzia wlasnie widze ze niektore ciuszki niby inny rozmiar a takie same. Kolezanka tez mowi ze jej corka ma roczek a jeszcze niektore ciuchy nosi na 6 mcy. Lepiej wyprasuje to beda gotowe
Misiakowata zazdroszcze tego spotkania z polozna. Fajnie ze tyle czasu Ci poswiecila
Sylwia chyba mama sie lamie... Przynajmniej wygadasz sie psychologowi. Mam nadzieje ze dobrze Ci to zrobi:-)
Kamilla obserwuj. Moja dzis nawet przy sniadaniu ani drgnela... W ciagu dnia kilka razy i sie martwilam bo tez srednio mialam czas sie na niej skupic. Zjadlam obiad, batonika i leze. Niby sie rusza ale bardzo delikatnie. Czkawke miala. Ale czlowiek od zmyslow odchodzi...
Tez mi sie wydaje Renia ze po sterydach dziewczyny pisaly ze dzieciaczki jakies ospale byly
Aniia ale fajnie:) i chyba 8.03;-) moja tez stopki przy glowie miala.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~kalae
strunka7777
~kalae
ale jednak tabletki na ciśnienie dostałam, eh

Ciśnienie monitorujesz dziennie w domu? Czy w czasie wiatru miała mierzone i takie podwyższone Ci wyszlo??

nie codziennie, dziś przed wizytą mi położna zmierzyła, a takie wyszło, lekarz uznal, że wysokie, a jak na taką wysoka ciąże to już szczególnie i zapisał tabletki i mam mierzyć, nie mam czym, muszę kupić chyba, a jak będzie powyżej 135 na 80 chyba to mam jechać do szpitala.

Do polowy ciazy chodziłam do gin gdzie przed wizyta miałam zawsze podwyższone ciśnienie, bo prawie z marszu mierzone. W listopadzie zmieniłam lekarza, który kazał mi dziennie mierzyć i notować w zeszycie wraz z ruchami dziecka. Potem on to analizuje. Sam mowil, ze takie mierzenie przed wizyta nie jest miarodajne. I cos w tum jest, bo mam książkowe ciśnienie. Jedynie puls często ponad 90, ale chyba to normalne w trakcie ciazy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...