Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alesandraa

~kalae
zrobiłam to :D

Pociągnęłaś Tosię za włosy, czy jednak złożyłaś wniosek o wychowawczy:)?
A może z tym jeździkiem chodzi o to by nie sadzać na nim dziecka, które jeszcze nie chodzi, a Michaś chodzi już od dwóch miesięcy...

Misia, ja to bardzo Cię podziwiam. Tak ciężko pracujesz w masakrycznych godzinach, zajmujesz się Matim i jeszcze zawsze obiad zrobisz. Naprawdę szacunek!!! Dzielna babka jesteś:)

Odnośnik do komentarza

hej.mam pytanie do mam dzieciaczków chodzących -czy wasze maloty przy chodzeniu zawijaja nogi jakby do srodka? wczoraj mala miała usg całego ciała wszytsko cacy tylko wspomniałam lekarzowi ze zawija nogi do srodka powwiedział ze to naturalne do 2 -go roku zycia ale zeby kupic jej buty do kostki sztywne płaskie?

Odnośnik do komentarza

Cześć marcoweczki. Jestem nudna z tym moim narzekaniem, ale ja już serio siły nie mam :( jak nie urok to...

Łazienka skończona, pokoje pomalowane, część mebli skrecona. Kacper będzie miał przesliczny pokoik :) w niedzielę robimy tam roczek, a chyba we wtorek przeprowadzka.

I wszystko by było w miarę, to się mały rozchorowal :( Gorączka, katar i tak biedaczek kaszle jakby chciał płuca wypluc :( dzisiaj pediatra :( zamiast szczepic to leczymy :( I to moja wina, bo ile razy ktoś chciał z nim iść na spacer to się zgadzalam żeby się zająć remontem albo odpoczac :/ teraz to wręcz nie mogę zacząć rodzic. Boję się jak to będzie w niedziele, byle by nie miał gorączki żeby mógł iść na msze, bo u nas zmiana terminu odpada ze wzgledu na nadchodzace cc - nie wyobrażam sobie żadnych gości po porodzie. Najwyżej solenizant będzie smarkal na piętrze, a goście zjedzą obiad na parterze.

Za to ja przywyklam do skurczow, boli brzucha, zgagi i rwy. W sumie to jak to będzie nie być w ciąży, jak z mala przerwa jestem w niej 2 lata :D Hania jest już na tyle donoszona że psychicznie mi lepiej, że się udało dotrzymac do bezpiecznego momentu.

Jolu daj znać jak się czujesz, i jak Oliś.

Kalae, też nie wiedziałam, że te jeździki są złe. Kacper taki ma, ale używa go jedynie do wciskania guziczkow jak przy nim stoi.
Pchacza nie toleruje, tj bawi się panelem ale boi się z nim chodzic - o tyle dziwne, że zaczyna chodzić sam.

Bajek nie czytam, bo nie ma jak :D ile razy probuje, to Kacper zabiera mi ksiazeczke. Bajki opowiadam :) tylko czasem trzeba improwizowac jak mamy coś nowego :D

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata

Wstalam z mega bolacym pecherzem...naszpikowalam sie zurawina,furagina i pije rumianek...boshe i na 12 do roboty...zdechne buuu

Aleksandra..nie zawsze mam obiad :) teraz zjadlam jajecznice :D po powrocie Mtiego wykapie troche w umywalce..musze szybko sie polozyc i usnc najlepije bo jutro o 4 wstaje..ech..nikt sie nie odzywa z innych miejsc..w tygodniu osobiscie poroznosze cv..moze akurat.
Alexan jejuuu Ty to sie masz. Spokojnie kochan..zajmij ie choruszkiem i nie martw na zapas :)
Kalae czyli wychowawczy???jak ja Ci zazdroszcze :) dobra decyzja ;)

Ciaza super ze Mya juz lepiej ;)
Milego dnia !!

Odnośnik do komentarza

tak, wychowawczy na 4 miesiące od maja, a do końca kwietnia mam urlop :D

Ale jestem śpiąca, Tosia sobie urządziła przerwe w spaniu od 1.30 do 3, a o 6 wstałam, bo musiałam wrócić na 8.30. A spać poszła po północy.

misiakowata współczuje ze przy bólu pęcherza musisz iść do pracy.
A jak byś rozniosła do rossmanna, biedronki etc takich sieciówek? Czy nie chcesz w takich miejscach pracować? oni ponoć mają dobre pieniądze, pakiet socjalny, ale to tyle co ze słyszenia wiem.

Odnośnik do komentarza

Kalae to kamien z serca co? :-) ale masz fajnie. Lato w domu
Jak Mala bedzie chciala to pojezdzi na jezdziku i tym podobnym. Narazie raczej nie chce:-) ale to mozna oszalec tego nie, tamtego tez
Alexann jeny. Ty to sie masz. Oby wszystko sie naprostowalo.
Misiakowata trzymaj sie tam! Uhh
Ja zaraz po Mala i do domku. Pewnie zasnie w aucie. Wczoraj godzine pod domem w aucie spala. Dzis ogorkowa robie. Ciekawe czy Malej posmakuje bo ogorki uwielbia. Robiliscie?
Milego:-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Alesandraa

Najserdeczniejsze życzenia, moc buziaków i uścisków dla Nikoli!!!

Anna13, Michaś ma stopy lekko skierowane do środka podczas chodzenia i my go rehabilitujemy, ale on ma również krzywe kolana. Na pierwszej wizycie rehabilitantka od razu zwróciła uwagę właśnie na kierowanie stóp do środka podczas raczkowania i chodzenia. Jak się niepokoisz to może to skonsultuj z innym lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Kalae i super,widocznie nie byłaś gotowa na rozstanie z małą :)
Tak jak ja zresztą.Rozniosę cv własnie min do Rossmana,bo...dziś dostałam wypowiedzenie.Trudno.Rozliczyłam się z nimi,zabrałam rzeczy i mam urlop do 8go,potem do UP sie zarejestruję.
Wiec szukam na nowo..Najpierw sie cieszyłam,a potem przyszedł smutek..ale same wiecie,że szczesliwa tam nie byłam i było mi ciezko..ale sytuacja głupia..ech..popłakałam sobie w domu..a teraz cieszę się czasem z Matim :D

Fajne te promo w Rosmanie..dwa mleka dziś kupiłam z tej promocji:)

Odnośnik do komentarza

misiakowata, a dlatego wypowiedzenie? domyślam się że ci przykro, a popatrz na dobre strony, posiedzisz z małym, podleczysz pęcherz. A pracę niedługo znajdziesz :)
A o biurowej pracy nie myślałaś? Masz średnie wykształcenie, komputer znasz, może też popróbuj.

Alessandra chyba masz rację, że chodzi o dzieci nie chodzące, bo w tym kontekście była rozmowa z rehab wtedy.

No powiem wam, że faktycznie kamień ze mnie spadł. Dlatego chciałam to załatwić przed weekendem, żeby już nie myśleć, co zrobić, jak zareagują itd.?
A reakcja nie była zła, choć byłam w pracy o 7, nikt się mnie nie spodziewałam, więc może też zaskoczenie. Bo wiem, że teraz bym się przydała. Ale trzeba myśleć o sobie.

Ogórkową Tosia jadła, bardzo jej smakowala. Może jej zrobie też.

Alexan - zawsze możesz w trzecią ciąże zainwestować jak ci będzie nieswojo nie będąc w ciąży ;)
Ale patrz, jak się wszystko ułożyło i poukładało.

Odnośnik do komentarza
Gość strrunka

Nikola! Stu latek!!!

Moj szkrab tez dzis ma urodziny. 4 lata! Nie mogę uwierzyć! Tak czas szybko ucieka... Takze warto te chwile spędzić z dzieckiem, bo te chwile nie wrócą (droga Kalae :D ).

Misia, dobrze, ze popłakałaś. Mniej wysikasz ;) widocznie czeka na Ciebie lepsza praca. I trzymam kciuki żebyś jak najszybciej ją znalazła!!!! I być może za 5 miesięcy się zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza

Misiakowata, wypowiedzenie??? A z jakiej okazji? Widocznie tak mialo byc. Zobaczysz ze cos znajdziesz fajnego. A Mati bedzie pewnie przeszczesliwy:-)
Nikola, 100 lat 100 lat. Rosnij duza i zdrowa:-*
Kalae, fajnie ze w pracy dobrze zareagowali na Twoje plany. Zawsze to latwiej
Mya zjadla moja ogorkowa:-) jupiiiii. Wkoncu cos mojego-papkowego zjadla ze smakiem:-) wszystkie warzywa byly starkowane i sobie fajnie gryzla. W ogole dzis taka kochana i smieszna.
Kurcze 20 godzina, maz zasnal na kanapie a ja siedze i oko tez mi leci. Piatkowy wieczor co nie:P
Strunka i dla Bartusia wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :-*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Misiakowata - a czym uargumentowali wypowiedzenie? Bedzie nowa lepsza :*
Kalae - brawo TY! Jeszcze będzie tak, że w końcu i ja się skuszę ;)
Najlepszego dla Nikolki i Bartusia :)
Ciąża - niby w domu najlepiej na bosaka, ale ja chyba kupię Dawidowi miękkie kapciuszki, żeby go przyzwyczaić, że się chodzi w butach, bo on nie lubi. A jutro jedziemy po buciki do dreptania :)

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Dziewczyny a jak dziecko juz chodzi to lepiej zeby kapcie w domu nosilo czy lepiej na gola stope czy skarpete?

najlepsze gołe stópki :) i nawet jak ma chlodne to nic
jak masz swój kawalek trawy to też lepiej na boso

Odnośnik do komentarza

Ann1ee
Misiakowata - a czym uargumentowali wypowiedzenie? Bedzie nowa lepsza :*
Kalae - brawo TY! Jeszcze będzie tak, że w końcu i ja się skuszę ;)
Najlepszego dla Nikolki i Bartusia :)
Ciąża - niby w domu najlepiej na bosaka, ale ja chyba kupię Dawidowi miękkie kapciuszki, żeby go przyzwyczaić, że się chodzi w butach, bo on nie lubi. A jutro jedziemy po buciki do dreptania :)

po domu chodzicie w butach?
tak patrząc na Tosie to butki do dreptania są inne, cięższe i jeśli chcesz go przyzwyczajać to wg mnie najlepiej tymi wlaściwymi butami tzn tymi którymi będzie chodzil po polu.
Tosi jak ubrałam te buty i postawiłam to jakby jej nogi w beton i zaczela płakać. Potem jak widziała buty to szerokim łukiem je omija. Zostawiłam jej je do zabawy i czasem pokazywałam że się ubiera na nogę. Zadziałało już się nie boi butów.

Odnośnik do komentarza

Misiakowata
ta praca była zbyt ciężka dla młodej mamy. Myślę że dobrze się stało choć to bardzo nieprzyjemne. Mówiłaś im że będziesz czegoś szukać to uprzedzili Twoje zamiary. Będzie dobrze!

Mój mały chodził w skarpetkach albo i bez. Jednak jak mu kupiliśmy jako kapciuszki takie niebieskie mięciutkie butki z silikonem pod stopą (to chyba butki do wody) to zaczął tak naprawdę pewnie chodzić bo wyeliminowało się ślizganie, które go wyraźnie deprymowało i wciąż wracał do raczkowania lub chodził na kolankach zamiast na stópkach. Te buciki są w Decathlonie, tanie nie są ale miękkie jak skarpetki i dobrze trzymają się na nóżce.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...