Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Dziękuję za słowa wsparcia! Jutro pogrzeb, oczywiście małego nie zabieramy. A z roczkiem to zadecydowaliśmy, że jednak robimy normalnie. Właściwie to teściowa tak chciała, twierdząc, że dziadek na pewno tak by chciał, bo bardzo chciał być :'-( Trochę mi się to nie widzi, no ale jakoś damy radę.
U nas mały zaczyna bardzo pewnie wstawać,przesuwa się przy meblach, więc robi duże postępy :-) A z jedzeniem, to dość ciężko, a zwłaszcza jak próbuję mu wcisnąć coś bardziej dorosłego, papki ze słoika to jeszcze jakoś zje.
Mamy wracające już do pracy, będziecie miały szybciej za sobą rozkłąkę i może się okazać, że łatwiej, bo takie maluszki chyba szybciej przyzwyczają się do nowej sytuacji niż te trochę starsze!

Odnośnik do komentarza

Ładna pogoda dzisiaj była więc mnóstwo czasu spędziliśmy na dworzu, Michaś się wybiegał. Przez cały dzień tylko raz go karmiłam piersią, poza tymi karmieniami na dzień dobry i na dobranoc, czyli razem trzy kp i w nocy dwa. Gdybym pracowała od 8-16 to mogłabym dalej go tak karmić. Niestety pracuje tydz 6-14 i tydz 14-22.

Odnośnik do komentarza
Gość strrrunka

Drogie mamy,
Moze nie ma sensu zbytnio rozmyślać jak to będzie z powrotem do pracy i z kp?
Wszystko wyjdzie w praniu, a moze niepotrzebne będzie to rozmyslanie i martwienie się jak to będzie? Czas pokaże. I z czasem się ułoży.

Odnośnik do komentarza

Może rozmyślanie nie mieć sensu ale jednak nie chciałabym zostawić męża z maluchem płaczącym za piersią i iść sobie jak by nigdy nic do roboty. Muszę stopniowo zmniejszać kp i przyzwyczaić go do picia z czegoś innego niż pierś. Żeby inni byli w stanie sobie poradzić. Jeszcze mc temu bardzo słabo szło mu picie wody a teraz pije coraz więcej i nie muszę go przystawiać do piersi w ciągu dnia, cieszę się z tego i o tym piszę bo to dla mnie ważne.

Odnośnik do komentarza
Gość Alesandraa

Ja Michasia karmię piersią w nocy i rano przed wstaniem, sporadycznie się zdarza raz w ciągu dnia np jak jest brzydka pogoda i zostajemy w domu to na drzemkę idzie spać tylko przy cycusiu. Pracuję od 8 do 16 (choć po powrocie zapewne od 9 do 17), więc z karmieniem nie będzie problemu, a jak będzie padał deszcz to mam nadzieję, że dziadek jakoś go uśpi, bo ma do tego "rękę". Mi głównie chodzi o odzwyczajenie od karmienia w nocy, bo Michaś budzi się często i od razu szuka dziubkiem. Myślałam, że to przyjdzie naturalnie, że sam się odzwyczai jak będzie budził się coraz rzadziej by w końcu przesypiać noce, ale na to chyba jeszcze długo nie przyjedzie pora. A w kwietniu wybieramy się ze znajomymi do teatru i nie wiem czy dziadkowie dadzą sobie z nim radę w nocy... Od czasu do czasu należy się jakaś odskocznia, a póki co mam czas na wyjścia do 22 lub 23, jak nastolatka :)

Odnośnik do komentarza

~ANikod
Hej! Dziękuję za słowa wsparcia! Jutro pogrzeb, oczywiście małego nie zabieramy. A z roczkiem to zadecydowaliśmy, że jednak robimy normalnie. Właściwie to teściowa tak chciała, twierdząc, że dziadek na pewno tak by chciał, bo bardzo chciał być :'-( Trochę mi się to nie widzi, no ale jakoś damy radę.
U nas mały zaczyna bardzo pewnie wstawać,przesuwa się przy meblach, więc robi duże postępy :-) A z jedzeniem, to dość ciężko, a zwłaszcza jak próbuję mu wcisnąć coś bardziej dorosłego, papki ze słoika to jeszcze jakoś zje.
Mamy wracające już do pracy, będziecie miały szybciej za sobą rozkłąkę i może się okazać, że łatwiej, bo takie maluszki chyba szybciej przyzwyczają się do nowej sytuacji niż te trochę starsze!

W sumie może rodzina potrzebuje takiego pozytywnego dnia..Ludzie przy dzieciach potrafią schować smutek,.Trzymam kciuki żeby jednak było miło i mimo wszystko wesoło...tulę :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Bylismy wczoraj u lekarza.Mati od listpada tylko 500g przybrał..było wiecej pewnie,ale widziałam ,że schudł.Na wadze w przychodni miał teraz 8,5 kilo.
Skierował nas na morfo,mocz i tsh,jutro my zrobię.Kupiłam tez probiotyk iiii chyba on ładnie pomógł.Apetyt tfu tfu wraca..chyba Mati sie przestraszył doktora hehe
Pilnuje by jadł co 3 godz..Rzeczywiście pogubiłam się po odstawianiu piersi i może za mało jadł.
Wczoraj wróciliśmy do mm z Babydreama i chetnie pił na wieczór..nawet sam hehe kanapeczki tez sobie powolutku szamał na kolacje:)
jeju ulżyło mi trochę.Dziś postanowiłam,że o 12 dam mu mm i wieczorem..w nocy kp jeszcze plus 3-4 posiłki stałe :)
Trzymajcie kciuki,żeby te moje dziecko juz nie traciło aptetytu :D i rosło i żeby wyniki były dobre oki??:D
Pogoda była superowa wczoraj,tez połaziliśmy..w sumie dwa razy..Myślałam,że w Lidlu Ramoneski sa od czwartku a okazało sie ,że od wczoraj..poleciałam,a tam były sobie ramoneski..ech..ale wrociłam z jeginsami..no ale bede miała je po dobu,albo z sukienką..te moje baleronki uda,nie wygladaja super..ech wróce do siebie..jeszcze troche :D
Mati wieczorkiem mi pierdziuchy na brzuchu robił haha nawet nagrałam :) i fajnie nasladuje pierdzenie jezykiem heheeheh

Oliś zdrowiej tam !!!
Renia74 u nas zasypianie jakoś samo się zmieniło,że zasypia sam..Po prostu nie dawałam..szuka czasem piersi,ale przywykł..usnał wczoraj sam obok mnie.
W nocy ładnie spał,wzięłam go nie wiem o ktorej do nas..pojadł ja zasnęłam..w pewnym momencie strasznie głosny krzyk..ja az podskoczyłam,krzyklam co sie stalo i go ogladam..a ten śpi..jesuuuu na zawał walne..cos mus ei sniło..od 7 walczył,żebym wstała..ale jakos usnał i wstalismy o 9!!Burżuazja :D:D
Miłego dnia :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość czarna.anaa

Renia74
To napisz mi jak uśpić dziecko bez piersi i bez płaczu :)

Ja co prawda nie mam żadnego doświadczenia bo to pierwsze dziecko ale Natuś sam wymyślił nowy patent na zasypianie. Wszystko było mu źle i nie mógł usnąć w końcu okazało się że opcja usypiania na pionowo jest ok :) to znaczy trzymamy go pionowo na rękach twarzą do siebie a on kładzie główkę na ramieniu. Przeważnie wystarczy chwila i śpi. Jak nie jest głodny to piersi nie potrzeba mu do spania czasami smoczek. Może komuś to coś pomoże chociaż każde dziecko inne :)

Misia trzymamy kciuki że będzie ok. Natuś też nam schudł w styczniu pół kilo bo nie chciał jeść duzo przez zęby.

Zdrowia dla Olisia!

Odnośnik do komentarza

Alexan mam nadzieje ze z Kacperkiem wszystko sie juz wyjasnilo i ze to jednak potowki.

Dziewczyny jestem do tylu i nie mam jak nadrobic...
Hanuli wychodza 2 gorne czworki i dziady wyszly a jest coraz gorzej. Przedtem tylko budzila sie ciagle z krzykiem. Ale teraz to ma goraczke w nocy i nie moze spc w dzien 37,2. Katar oczywiscie jako staly element gry... A ja chodze jak zombi bo spac w nocy nie moge bo albo ona sie budzi albo spi tak wtulona we mnie ze nie mam jak sie ruszyc i miejsca na lozku brak.
Do tego jeszcze ja sie przeziebilam i zatoki mnie napierdzielaja :(

No co Wam bede mowic: urok Matki Polki... A jak to moj mama mowi: Kto ma pszczoly ten ma miod kto ma dzieci ten ma smrod :D I to czysta prawda :D heheh

Mam nadzieje ze u Was jakos leci dobrze kochane! Tesknie za Wami ale co sie zbieralam to Hanula zaczynala marudzic.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~misiakowata
no schizuje sie z tym nie jedzeniem..Postanowiłam,że jutro żadnych chrupków czy coś i kolacje z 19 daję na 17..a wtedy butla bedzie jako kolacja..dziś zjadł tylko jedna kromkę chlebka z jajem,a mleka tylko 40 ml..
ajj bo kazdy ze on taki drobny(np dzis w żlobku,że on taki drobny),zaczelam sie martwić..głupia ja..w poniedziałek pediatra,to zobaczymy..
prawie się z P o to poklocilam..bo on sadzi zeby do kazdego obiadku itp dawac Matiemu chleb(tak jak ojciec jadl,bo teraz na diecie to tak nie robi)..a ja ,że po co..jak w obiadku ryż czy ziemniaki..ech..kuźwa schaboszczaka z kebabem i frytkami najlepiej dać..wrrrr
pogubiłam się z tym mm itp..tyle zmian,a tak mało czasu.

Ciąża,a co z kp?Jakoś to pogodzisz z pracą?

no niby fajnie,że ktos zadzwonił..ale tak sie zastanawiam,czy nie wysyłac jeszcze gdzies cv..do czwartku maja czas ze sklepu.jak nie zadzwonia to szukam dalej.

Alexan wysypka pewnie od tego bandaza..tam sie poci a to mała rąsia..jutro się dowiecie co i jak.trzymam kciuki

Miska chleb do obidu???? A po co dzieciaka napychac??? Daj spokoj kazdy Ci powie ze to zly nawyk. I popieram cie w 100% zeby nie dawac.
Do zupy krem jeszcze kumam zeby grzanki dolozyc ale nie do wszystkiego.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Renia74
Jeszcze do środy mam macierzyński. Dzwoniłam dziś do firmy. Teraz zaległe urlopy z 2015 i 2016 i 15.05 wracam do pracy :((( policzyłam sobie że zacznę od pierwszej zmiany, najbardziej obawiam się drugiej bo to do 22 a mały zasypia przy piersi, mam dwa mce na nauczenie go picia mleka z butelki lub zasypiania bez mleka. Ale jak to zrobić???

mój nagle zaczął sobie zasypiac przytulony, bez piersi. Tak około dwa tyg po ukończeniu roku. Może Michas też sam sobie wyreguluje?

w zasadzie nie domaga sie piersi, a był z nią nierozłaczny do około 11 mca zycia. Jak dostanie to weźmie, ale nie pyta :))

mam szpital w domu nie mam czasu do Was zajrzeć :(
A 13 marca do pracy wracam.... buuuu...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

Hej dziewczyny:)
Co za paskudna pogoda dzisiaj, dziś bal przebierańców, synuś jako Zorro, tylko coś słabo mu się podobało,wolałby Marshall z "Psi patrol",jak ogląda tą bajkę to woła "Nikola psi patrol się zaczyna",ta melodie usłyszy i już razem oglądają;)

Co na obiadek?My zupa krem z buraków;) tym razem dodałam trochę octu co by mi kolor zupy na brązowy nie wyszedł jak ostatnio:)

Co do tego jedzenia....No przecież nie napychamy dziecko słodyczami,ani bułki czy chleba do ryżu kaszy czy ziemniaków,ale do zupy już daję,bo jeśli nie chce zjeść zupki to wtedy chlebka mocze w zupce tak jej daję;) każdy sposób dobry
ANikod skoro dziadek by się ucieszył i teściowej to nie przeszkadza,to fajnie:) napewno będzie ok;)

Gdy jesteśmy w domu ciągle zasypiamy przy cycku

Te zęby to u nas też tragedia.....

Misia Mati już dokładnie za miesiąc roczek:) będzie dobrze z wynikami badań;)

Odnośnik do komentarza

Też kilka razy dałam Tosi zupe na chlebie, ona nie zawsze chce jeść łyżeczką, a z chlebem coś tam zjadła.

Znam też kilka osób które z zup chyba tylko rosół jedzą bez chleba.

Ja np fasole po bretońsku, czy zupy gulaszowe jem z chlebem inaczej nie zjem.
A jak jecie bigos? Bo ja z chlebem i w sumie dopiero na śląsku dowiedziałam się, że je się też z ziemniakami, dla mnie to bardzo dziwna kompozycja, podobnie jak kaszanka jedzona z ziemniakami

Odnośnik do komentarza
Gość czarna.anaa

~kalae
Też kilka razy dałam Tosi zupe na chlebie, ona nie zawsze chce jeść łyżeczką, a z chlebem coś tam zjadła.

Znam też kilka osób które z zup chyba tylko rosół jedzą bez chleba.

Ja np fasole po bretońsku, czy zupy gulaszowe jem z chlebem inaczej nie zjem.
A jak jecie bigos? Bo ja z chlebem i w sumie dopiero na śląsku dowiedziałam się, że je się też z ziemniakami, dla mnie to bardzo dziwna kompozycja, podobnie jak kaszanka jedzona z ziemniakami

Pierwszy raz słyszę o kaszankę z ziemniakami ale bigos z ziemniakami to u mnie standard - wschód Polski :)

Odnośnik do komentarza

Ja wcześniej z Mazowsza, teraz z Małopolski i u nas bigos z ziemniakami to normalka, z chlebem tez, jak się ziemniaków nie chce gotować :P ale kaszanka to dla mnie nowość.
Misia Mati jest bardzo ruchliwym chlopczykiem wiec pewnie dlatego też dużo spala. Wszystko będzie dobrze - nie martw się, trzymamy kciuki :)
Dawid uwielbia piosenkę Agi Bagi "Co śpiewają kwiatki"

Odnośnik do komentarza

Ja wcześniej z Mazowsza, teraz z Małopolski i u nas bigos z ziemniakami to normalka, z chlebem tez, jak się ziemniaków nie chce gotować :P ale kaszanka to dla mnie nowość.
Misia Mati jest bardzo ruchliwym chlopczykiem wiec pewnie dlatego też dużo spala. Wszystko będzie dobrze - nie martw się, trzymamy kciuki :)
Dawid uwielbia piosenkę Agi Bagi "Co śpiewają kwiatki"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...