Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ann1ee
Cześć dziewczyny! Jestem mamą małego Dawidka, urodzonego 22 marca. Chciałam Was podpytać, bo może też miałyście taką sytuację, a ja już sama nie wiem, co robić... Karmimy się głównie piersią, ale czasem dostaje butle z odciągniętym moim mleczkiem, przeważnie jak gdzieś wychodzimy na dłużej, Od ok tygodnia czasem Młody ma tak, że nie chce złapać piersi. Przychodzi pora jedzenia i chcę go przystawić i od razu jest wrzask, często nawet nie próbuje złapać i zassać tylko od razu się odwraca od piersi i awantura. Nie widzę żadnej prawidłowości w jego zachowaniu - nie zdaza się to codziennie, ani o tej samej porze, ani nie dotyczy tej samej piersi itp. Dzisiaj np 2 godziny walczylam zeby zjadl, przystawialam - płakał, to uspokajałam i od nowa. W koncu się poddałam sie, sciagnelam mleko laktatorem i z butli zjadl od razu, ale bylo mu malo i potem juz normalnie jadl z piersi. Nie wiem, nie rozumiem... Czy Wasze pociechy też robią takie cyrki?

Cześć ;) tez karmie tak jak Ty i nigdy nie zauważyłam korelacji pomiędzy butelka a karmieniem piersią. Awantura jest niezależnie od tego czy karmilam mlekiem moim z butelki czy nie. U nas najczęściej płacz przy piersi jest jeśli są one pełne i mleko leci pod.ciśnieniem lub mały po prostu nie jest głodny. Wtedy płacze od razu lub possie minute dwie i jest płacz.

Odnośnik do komentarza

niuska_aw
Ja to wgl w szoku jestem co to się dzieje. Mamy lato A połowa znajomych chorych. to już w jesień i zimę tego nie było, wtf?

My też na antybiotyku....ino portami trzese aby mała nie załapała

Dawno nie był starszy tak chory...co temperaturę zbiję to narasta,dzisiaj 3h się męczyłam,nie lubię dawać antybiotyk ale no cóż trzeba... musiałam o pomoc teściową poprosić.... pomogła na chwilę,poszła i przychodziła...to też pomoc nie?Co prawie do naga rozbierałam ,aby temperaturę lepiej zbić,tesciowa mi brzuch i plecy przykrywa bo zapalenie płuc dostanie...no to jak i po co zbijam skoro ja odkrywam ona przykrywa?dogadać sie nie idzie,2bluzki ostatnio mi dała ,a ja jej słoik dżemu;) są i jeszcze we mnie ludzie:D

Nikola ma na twarzy skórę atopową zdaniem pediatry,smaruje Latopic a i tak ma suchą buźkę,zastrzyk po gruźlicy i do 5m-cy może się trzymać porażka...

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

~magdalenka851
A wgl to odkryliśmy tajemnice niechęci do kąpieli. Otóż mój książę nie toleruje leżenia na plecach w wanience wiec albo przykuca albo "siedzi" i ot cala szybka kąpiel. Bez szarpania bez lez:D dziękuję Wam za podpowiedzi i cenne rady bo ktoras mi właśnie o tym pisala

A próbowałaś na boku jak Zawitkowski?Ja spróbowałam i jest deko lepiej:)nie ma aż takiego wrzasku;)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa
No tak ale czy ona mając 4 miesiące kozę jezdzic przodem:) ?? Moja facjatę ogłada cały czas podczas jazdy:) anty butelka anty smok ... Z cyckiem sie nie wygne :)

dobre z tym wygięciem :D

nosidełka są tyłem, a te foteliki chyba od 9kg, jak dziecko siedzi, a ona płacze jak się jedzie, czy jak sie ją już wkłada do auta?

Odnośnik do komentarza

Ann1ee
Cześć dziewczyny! Jestem mamą małego Dawidka, urodzonego 22 marca. Chciałam Was podpytać, bo może też miałyście taką sytuację, a ja już sama nie wiem, co robić... Karmimy się głównie piersią, ale czasem dostaje butle z odciągniętym moim mleczkiem, przeważnie jak gdzieś wychodzimy na dłużej, Od ok tygodnia czasem Młody ma tak, że nie chce złapać piersi. Przychodzi pora jedzenia i chcę go przystawić i od razu jest wrzask, często nawet nie próbuje złapać i zassać tylko od razu się odwraca od piersi i awantura. Nie widzę żadnej prawidłowości w jego zachowaniu - nie zdaza się to codziennie, ani o tej samej porze, ani nie dotyczy tej samej piersi itp. Dzisiaj np 2 godziny walczylam zeby zjadl, przystawialam - płakał, to uspokajałam i od nowa. W koncu się poddałam sie, sciagnelam mleko laktatorem i z butli zjadl od razu, ale bylo mu malo i potem juz normalnie jadl z piersi. Nie wiem, nie rozumiem... Czy Wasze pociechy też robią takie cyrki?

U nas było tak 2 razy, teraz w 17 tyg (w sobotę i poniedziałek), od 15 tyg jest skok i myślę że ma to związek. Nie chciała piersi a z butelki zjadła bez gadania, akurat dałam mm, bo nie było czasu odciągać.

Odnośnik do komentarza

A ja w Rzeszowie, musze zdaćtoprawko w końcu :)
Matura zdana - oprócz angielskiego na który przyszłam się tylko podpisać, matematyka ledwo co, bo tylko 43% ale lekcji matematyki w roku szkolnym miałam "aż" 13, także i tak jestem zadowolona, angielski może poprawie i będzie leżał papierek zakurzony w szafie :D
Teściowa dalej mnie denerwuje (faceookowe mamy wiedzą :D )
Z Michałem dalej kiepsko ale się poprawia, przynajmniej się przytulimy raz na jakiś czas ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ciężarówka13

Hej mamuśki. Rzadko się odzywałam bo czasu mało. Wsumie to troszkę jak w ciazy jeszcze byłam. Mam pytanie do mam które juz po chrzciny czy wasze dzieciaczki miały poduszeczke na której były trzymane. I gdzie taka można kupić?

Odnośnik do komentarza

Olka jakie Ty masz dlugie wlosy :D przytulanie mowisz :) to jest progres :)
Daga to się chyba od polowy ciazy nie odzywa.
Ann1ee moze mleczko za szybko leci a jak odciagniesz to potem leci spokojniej i dlatego Maleństwo pije potem normalnie z piersi :)
KasiaMamusia zdrowka dla starszaka :)
Magdalenka najgorsze wakacje bez loda :D
Nie Kalae nie dali jeszcze ogloszenia. Jezdza juz od dwoch dni do wujka od 17 do 5 rano. Spokoj i cisza :)

Odnośnik do komentarza

strunka7777
KasiaMamusia
~kalae
jeszcze ktoś oprócz Lilijki o gwiezdnych wojnach pisał, tylko nie pamiętam kto.

Kilka było takich co w ciąży do kina szły na Star Wars;)

Tym sposobem przyznalas sie do kawalow :-P
Ale jakby co Lilijke tez obstawiam :D

O nie nie;)
Nie trafiłaś, ania uwielbia z mężem oglądać Star Wars;)puki co tylko u niej natrafiłam:)a dawno się nie odezwała:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Hej :) Dzień mi uciekł..jakiś czas temu napisałam posta i mi nie dodało :(
Olka dziekuję slicznotko :* No jest mi ciężko bez taty,zwłaszcza teraz ,jak wiem,że byłby cudownym dziadkiem i teście dla P.
Super,że z M.się układaja sprawy :D

Madika dawała zdjęcie i mnie to ominęło???

Sylwia to nie ja..obstawiam leniwca :D Pisała już kiedys z tego nicka chyba :)
Kasiamamusia no to super pomoc dostałaś ...ja cie :D
ech bidulo..zdrowiejta tam wszyscy w końcu :D a kysz chorobo ! :D

ech a moje dziecko dzis się zmieniło...tzn wszytsko fajnie w domu słodziak itp
Ubrałam go popołudniem nakarmionego,pielucha czysta,zawinelam w chuste,było ok.Włożyłam do wózka a tu krzyyyyk ! jeju..no dobra jakoś się wydostałam z piwnicy,pół drogi przepłakał ,ale w końcu ze smoczkiem zasnął..
U teściowej było w porządku,raz cos syrene zrobił jakby się czegos wystraszył,ale wzięlam na rece i ok..w ogole do siadu mi sie dzwigał pierwszy raz dziś !!jeju..no głodny...przystawiam to szarpie,popłakuje..wzielam na stojąco kołysałam to pojadł..usiadłam to krecenie i ulał na mnie ok...szuka dalej,to pod górke go wzielam i sobie jadl,az puścił i spal mi na klacie 30 min..
Wszystko fajnie,ubrałam,w wozek a ten znowu krzyk...płakał do Netto..w netto żeby siary nie było wzielam na rece to spokoj całkowity,ogladał towar,potem go w wozek po wyjscia i słuchajcie krzyczał az do klatki,gdzie wzielam na rece..
a w domu ok juz...nie wiem co to było..wykapalam o 21 i spi juz 35 min po cycu..
Antywózek mu się włączył czy co..a moze ciuchy cieplejsze go wkurzyły,bo u nas 15 stopni było i wiatrzysko..nie wiem...oby jutro był spokój,bo mój P.na remoncie od rana do wieczora i jesteśmy sami...

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej Olka :)
Kalae Mała płacze jak jest juz w aucie. Da sie ja zagadać ale zaraz sie zaczyna rozglądać i rozkminiac gdzie jest co i jak:) i płacz. Z racji tego ze uwielbia bajki to jej puszczam na tablecie pokazuje jej książeczki kontrastowe itp. I jak pajac śpiewam wszystkie piosenki które znam włącznie z rockowymi używając wysokich tonow i La la la bo tylko to przechodzi :)

Odnośnik do komentarza

Ann1ee
Cześć dziewczyny! Jestem mamą małego Dawidka, urodzonego 22 marca. Chciałam Was podpytać, bo może też miałyście taką sytuację, a ja już sama nie wiem, co robić... Karmimy się głównie piersią, ale czasem dostaje butle z odciągniętym moim mleczkiem, przeważnie jak gdzieś wychodzimy na dłużej, Od ok tygodnia czasem Młody ma tak, że nie chce złapać piersi. Przychodzi pora jedzenia i chcę go przystawić i od razu jest wrzask, często nawet nie próbuje złapać i zassać tylko od razu się odwraca od piersi i awantura. Nie widzę żadnej prawidłowości w jego zachowaniu - nie zdaza się to codziennie, ani o tej samej porze, ani nie dotyczy tej samej piersi itp. Dzisiaj np 2 godziny walczylam zeby zjadl, przystawialam - płakał, to uspokajałam i od nowa. W koncu się poddałam sie, sciagnelam mleko laktatorem i z butli zjadl od razu, ale bylo mu malo i potem juz normalnie jadl z piersi. Nie wiem, nie rozumiem... Czy Wasze pociechy też robią takie cyrki?

Czesc:-) moja czasami nie chce wziac piersi jak jest nieglodna, odwraca sie wtedy albo sie denerwuje. Albo po kapieli sie zdarzylo pare razy ze byl krzyk, szarpanie sie i musialam wstac i chodzic i karmic. Mam nadzieje ze znajdziesz odpowiedz:-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

KasiaMamusia
niuska_aw
Ja to wgl w szoku jestem co to się dzieje. Mamy lato A połowa znajomych chorych. to już w jesień i zimę tego nie było, wtf?

My też na antybiotyku....ino portami trzese aby mała nie załapała

Dawno nie był starszy tak chory...co temperaturę zbiję to narasta,dzisiaj 3h się męczyłam,nie lubię dawać antybiotyk ale no cóż trzeba... musiałam o pomoc teściową poprosić.... pomogła na chwilę,poszła i przychodziła...to też pomoc nie?Co prawie do naga rozbierałam ,aby temperaturę lepiej zbić,tesciowa mi brzuch i plecy przykrywa bo zapalenie płuc dostanie...no to jak i po co zbijam skoro ja odkrywam ona przykrywa?dogadać sie nie idzie,2bluzki ostatnio mi dała ,a ja jej słoik dżemu;) są i jeszcze we mnie ludzie:D

Nikola ma na twarzy skórę atopową zdaniem pediatry,smaruje Latopic a i tak ma suchą buźkę,zastrzyk po gruźlicy i do 5m-cy może się trzymać porażka...


Aniol nie kobieta z tym sloikiem dzemu jestes:D
O co chodzi z tym zastrzykiem po gruzlicy bo nie zrozumialam? To odnosnie tej suchej buzki?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

strunka7777
Nie mam czasu na pisanie żartów. Tak sie luzuję, ze dopiero przed chwilą wyskoczylam z piżamy i siedzę na ubikacji prawie naga :D a miałam sie ogarnac, bo o 13.30 obiad. A tu po drodze cos innego chce wyskoczyć ;) no i tak dobrze mi sie siedzi, ze jakos nie
chce wstac :)

Nie ma to jak porządny relaks:D hłe hłe:D

Odnośnik do komentarza

olka135
Cześć! Jestem daleko w tyle :)
Sylwia współczuje... Jednak nie mieszkamy daleko, jeśli mogłabym Ci jakiś pomóc to daj znać, wiesz, że ja chętnie :)

Cipolinke Majki myje w kąpieli, bo kupę rzadko robi, więc o to się nie martwie, musze nadrobić dalej, a tymczasem to ja i Majka - pulpecik :)


Olka za kazdym razem nie moge sie napatrzec na Majke, do schrupania! Majeczki to fajne dziewczyny:-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

olka135
A ja w Rzeszowie, musze zdaćtoprawko w końcu :)
Matura zdana - oprócz angielskiego na który przyszłam się tylko podpisać, matematyka ledwo co, bo tylko 43% ale lekcji matematyki w roku szkolnym miałam "aż" 13, także i tak jestem zadowolona, angielski może poprawie i będzie leżał papierek zakurzony w szafie :D
Teściowa dalej mnie denerwuje (faceookowe mamy wiedzą :D )
Z Michałem dalej kiepsko ale się poprawia, przynajmniej się przytulimy raz na jakiś czas ;)

Powodzenia z prawkiem i angielskim. Kiedy zdajesz prawko?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
Hej :) Dzień mi uciekł..jakiś czas temu napisałam posta i mi nie dodało :(
Olka dziekuję slicznotko :* No jest mi ciężko bez taty,zwłaszcza teraz ,jak wiem,że byłby cudownym dziadkiem i teście dla P.
Super,że z M.się układaja sprawy :D

Madika dawała zdjęcie i mnie to ominęło???

Sylwia to nie ja..obstawiam leniwca :D Pisała już kiedys z tego nicka chyba :)
Kasiamamusia no to super pomoc dostałaś ...ja cie :D
ech bidulo..zdrowiejta tam wszyscy w końcu :D a kysz chorobo ! :D

ech a moje dziecko dzis się zmieniło...tzn wszytsko fajnie w domu słodziak itp
Ubrałam go popołudniem nakarmionego,pielucha czysta,zawinelam w chuste,było ok.Włożyłam do wózka a tu krzyyyyk ! jeju..no dobra jakoś się wydostałam z piwnicy,pół drogi przepłakał ,ale w końcu ze smoczkiem zasnął..
U teściowej było w porządku,raz cos syrene zrobił jakby się czegos wystraszył,ale wzięlam na rece i ok..w ogole do siadu mi sie dzwigał pierwszy raz dziś !!jeju..no głodny...przystawiam to szarpie,popłakuje..wzielam na stojąco kołysałam to pojadł..usiadłam to krecenie i ulał na mnie ok...szuka dalej,to pod górke go wzielam i sobie jadl,az puścił i spal mi na klacie 30 min..
Wszystko fajnie,ubrałam,w wozek a ten znowu krzyk...płakał do Netto..w netto żeby siary nie było wzielam na rece to spokoj całkowity,ogladał towar,potem go w wozek po wyjscia i słuchajcie krzyczał az do klatki,gdzie wzielam na rece..
a w domu ok juz...nie wiem co to było..wykapalam o 21 i spi juz 35 min po cycu..
Antywózek mu się włączył czy co..a moze ciuchy cieplejsze go wkurzyły,bo u nas 15 stopni było i wiatrzysko..nie wiem...oby jutro był spokój,bo mój P.na remoncie od rana do wieczora i jesteśmy sami...


Dziwna ta zmiana zachowania nagle. Moze chcial byc noszony... i tak dzielnie ze chodzilas z placzacym:-) ja raz wyszlam i plakala, szlam dalej az tak sie rozwrzeszczala ze musialam wziac na rece i tak dygadalam do domu bo nie dalo jej odlozyc. Nie wiem co im czasem jest.
Daj znac jutro czy lepiej

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Dzieki dziewczyny. Moja mama nam podniosla oplaty za rachunki bo stwierdzila, ze dzieci kapiemy co chwile... i powiedziala, ze jak nie pasuje to mamy sie wyprowadzic. Podobno oni chca sprzedac dom i wybudowac sobie mniejszy bo im taki nie potrzebny. A teraz maja mieszkac u wujka. Ale sie dzisiaj zbeczalam :/ szukam teraz czegoś nawet wykonalam kilka telefonów, ale ciezko. A po roku chce wyjechac za granicę i sciagnac Martynke i siostry.
Sliczne macie dzieci :) Lilijka Sliczna mamusia :)
Monimoni dziękuję za mile slowa :) wg wszystkim Wam dziękuję :)

Hey dziewczyny... Ja jestem w tyle choc i tak udalo mi sie troche nadrobic.

Sylwia BARDZO Ci wspolczuje tego zachowania mamy. Boze klapki na oczy ta kobieta ma... Jak mozna byc takim czlowiekiem i tak traktowac wlasne dzieci i wnuki.
Nie kumam tez tego ze Wy jej placicie kase za to ze mieszkacie? Nie skladacie sie na rachunki tylko ona od Was czynsz bierze?
Ciekawa jestem jak bedzie gadac jak ojciec znow reke na nia podniesie...

Sylwia a chcesz pojechac znow do Holandii? Myslisz ze tam bedzie Ci lepiej? Moze na poczatek do miasta np do Krakowa sprobuj. Zawsze troche to latwiej z malym dzieckiem niz tak zupelnie w nieznane.

U nas byl dzis pediatra... I w niedziele wieczorem mam sie stawic z Hanula w szpitalu. Hanula za nisko glowe podnosi na brzuszku ma asymetrie kregoslupa- krzywo lerzy i sie nie przekreca. A do tego ta siniejaca czasem nozka i raczka. Mamy miec badania neurologiczne i kardiologiczne i rehabilitacje. No i on ma nadzieje ze w srode nas wypisze no chyba ze rezonans bylby potrzebny... Tak sie boje... kuzwa ja jeszcze jak sie stresuje to czasem mam te spiecia...

Powiem Wam ze mam dosc tego roku... Jest taki felerny dla nas (oczywiscie nie liczac narodzin Hanulki)... Ja wiem ze ludzie maja gorzej i sobie to powtarzam ale mimo wszystko jakos z kazdej strony nas cos atakuje...

Jutro dlatego jade z Hanula i moim tata na dzialke do mamy zeby mezulek mogl nadgonic w pracy rzeczy i zeby mogl nam pomoc w szpitalu. Bo jak na zlosc moja mama jest z bratanicami na dzialce a tesciowa ma tez urlop. Z reszta jej bym nie chciala ale zawsze by migla cos do jedzenia zrobic :D

Jola Olis rzeczywiscie wyglada bardzo powaznie. Jakby mial juz z 1,5 roku. Lilijka Ania slodziak jak Ty :D hehe
A Zuzia Monimoni to prawdziwa ksiezniczka :D hehe

A wlasnie Monimoni Ty pralas moze gondolke? Jak tak to moglabys mi powiedziec jak to zrobilas? Bo ogladalam ja i nie mam pojecia jak sie zabrac do tego.

Lece moze jeszcze cos doczytam :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87

Madika! O rany! Gdzie są twoje włosy?! Poszłaś na solo z teściową uzbrojoną w maszynkę do strzyżenia? Ekstra wyglądasz! Ale Hania lepiej :) sorry! Taki mamy klimat.

No wiesz corce dalam co najlepsze wiec musi byc ladniejsza :D hehe
Ale mimo wszystko dzieki za komplement :D hehhe

A to z tesciowa to dobre podoba mi sis :D hehhe A dzis bylam u fryzjera wiec dopiero nie mam wlosow z jednej strony :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...