Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mamusie, dawno mnie tu nie było. Tzn. czytam regularnie przy karmieniu, gorzej z odpisywaniem. Jakoś ciągle coś, albo obiad, albo pranie, albo dziecię płacze.
U nas w miarę ok. Ania waży ok. 5700g i ma ok. 67 cm. Trochę mało przybiera, ale pediatra nic nie mówiła. Twierdzi, że jest w porządku. W sumue ja jestem nie za duża, a tatuś był szkieletor do mniej więcej 20 lat.
Także Lilijka nie przejmuj się tak wagą swojej Ani :)

Co do wieczorów to Ania je ok. 17:30-18. Później w zależności czy zaśnie, czy nie. Jak nie zaśnie to między 19-20 kąpiel, później cycuś i przeważnie zasypia. Jak zaśnie to nam się przesuwa kąpiel na 21. Później je i zasypia. Przeważnie budzi się ok. 2, następnie 5 i wtedy przeważnie już trafia do nas do łóżka. Nie zaśnie raczej u siebie w łóżeczku.

Nati coś jest z tymi witaminami, bo moja córkę też po nich boli brzuch. Na 7 dni odstawione miała K i D. Później wróciliśmy tylo do D i też było źle. Teraz będziemy próbować Bobik D z oliwą z oliwek.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza

Olka, Sylwia dzielne z Was babeczki. Tyle siły w sobie macie. Podziwiam i trzymam kciuki, żeby panowie się ogarneli.

No i uwielbiam Wasze teściowe. Ja swoja na szczescie rzadko widuję :D Ma blisko, ale jakoś nie przychodzi do nas :D Nie ubolewam z tego powodu. Raz była z małą na spacerze sama. Jejku jak Ania wieczorem i w nocy płakała. Może to zbieg okoliczności był, ale więcej już na spacerze nie były :D

Monimoni nie boisz się jak Zuzia w nocy śpi na brzuchu ? Niby mam ten monitor oddechu, ale i tak jakoś dygam.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
a co to za breloczek?

ciąża - a próbowałaś ze smoczkiem i pieluchą?


Probowalam.czasami wezmie pieluche, czasami nie. Srednio zainteresowana. Daje jej kocyk w raczke ale tez nie bardzo.
Aha.. ale co, w dzien czy w nocy? Bo jak w dzien to raczej bez smoka. Woli kciuka czasami. Ale dzis pieknie spala sama... tylko ze nie spi ciagiem a z przerwami

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
~kalae
a co to za breloczek?

ciąża - a próbowałaś ze smoczkiem i pieluchą?


Probowalam.czasami wezmie pieluche, czasami nie. Srednio zainteresowana. Daje jej kocyk w raczke ale tez nie bardzo.
Aha.. ale co, w dzien czy w nocy? Bo jak w dzien to raczej bez smoka. Woli kciuka czasami. Ale dzis pieknie spala sama... tylko ze nie spi ciagiem a z przerwami

jak wkłada pojedyncze palce to jej wyciągam i daje smoczka, kciukiem się nie interesuje, smoczka ją prędzej od ucze niż ssania własnych palców
u nas zazwyczaj w dzień jest smoczek i pielucha, ale to też zależy o dziecka

Odnośnik do komentarza

olka135
Majka ojcu kupuje koszulkę ze zdjęciem (poprosze Was na fb o pomoc w wybraniu bo kompletnie nie wiem)! I do tego ten taki termos na kawę z napisem najlepszy tata :)

On na dzień matki z Mają nawet nie podszedł życzeń złożyć czy dać buziaka. Tak się z nim pokłóciłam w sobotę.. Przepraszam musze się wyzalic :(

Jesteśmy w sobotę u babci Michała, oczywiście teściówka też była no i na stole grill, ciastka, merci.. Ja patrzę a ten pieprzony skurcz dupy daje Majce merci....?! Zjadła go z 1/4.. Serce mi podeszło do gardła, Michał na mnie patrzy i się uśmiecha :/
Poszlam z nim do domu i mu to mówię, a on że przesadzam, że ja też daje Majce takie rzeczy (miał na myśli chrupki kukurydziane, które jej daje bo dziąsła ha swedza) ja się pytam co ma merci do chrupkow? Później miał iść tam do kolegów na imprezę, w końcu powiedział że nie idzie, nie wiem czemu a mi się za to dostało..
Nie wytrzymałam, wybuchnelam. Powiedziałam mu żealbod się ogarnie, albo ja odchodzę, bo ja wolę być sama z Majka ale szczęśliwa niż być z nim, żeby się zdecydował z kim żyje, z nami czy z matką, bo moje zdanie się nie liczy tylko jej,a przede wszystkim ze ja też potrzebuje trochę czułości, a nie tylko wtedy kiedy on ma chcice.... Mówię, że ja w niedzielę jadę (wczoraj - do Rzeszowa) a on jak będzie chciał się widzieć z Majka to przyjedzie.
Nie wytrzymałam. Takim sposobem Siedze u mamy, jak się zmieni to spoko, jak nie to zabieram stamtąd swoje rzeczy i tyle mnie widzieli, ileż można..

Ernesto przepraszam już doczyta lam o tym co zapytalam, co Madika też pytala :D

Olka uwazam ze zrobilas bardzo madrze!!!! Wreszcie powiedzialas mu co i jak i albo sie ogarnie albo.... nie.

Jedyna rzecz mnie nurtuje... Dlaczego Ty nie zareagowalas na to merci??? Jakby mij Skurcz to chciala zrobic to wiem ze juz by sie obrazila i juz nie bylaby nabcia :D Sorry jak to ona mowi BABKA :D By byla awanti :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jeju jaka jestem padnieta..niedawno dopiero wrocilam i padlam z cycami na wyro :D
Zalateilam wszytko pomyslnie..wpadlam do Tesco..kupilam sobie rureczki jasne z ff za 89 zl cholerka..ale fajnie mi zbieraja tluszcz ,ze wygladam jak czlowiek hehe no i oczywiscie na orzecenach Matiemu bodziaka z napisem pp angielsku-jestem nowy w miescie :D
Niuniu mleko co odciagnelam rano wypil tak naprawde po 17stej! :O
Wrocilam do babci ok 15 to pare lykow dali i ja pare lykow cyca przy ktorym byl placz...teraz o 17 reszta butli...dalam teraz cyca znow pierd i placz..ja nie wiem..P.twierdzi,ze marudny caly dzien..chyba taki dzien po prostu jest..
U nas dni wygladaja roznie..ale zawsze o 21 jest kapiel,szama i 22 spi do 2 albo do rana :)
Drzemie kiedy chce,je na zadanie :) pogodne wesole dziecko :)

Bylismy na obiadku w barze niedaleko tesciowej..za 15 zl byl kapusniak,ziemniaki,schabowy,surowka plus kompot..domowo i smacznie..dewolaje maja pyszne ale ten schabowy dzis...hm ja robie najlepsze :D

Ło matko moje nogi! :D zakwasy bede miala....ale super bylo damej polazic,poprzymierzac ciuchy :D
Butow nie kupilam bo nieciekawe a w Ccc nie podobaly mi sie albo rozmiaru nie bylo..jutro polece..bo mam sprawy na miescie :)

Olcia no alkoholem chuchanie...albo fajami bleeee..obrzydza mnie to..
Odpoczywaj kochana..uspokoj nerwy...chlop moze przemysli..tesciowka sie moze tez walnie w czolo co narobila..

wiecie co..wszystko fajnie,wychodne na schoping..ale jak wrocilam to steskniona za Matim bylam jak nie wiem :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Madika właśnie... Najgorsze jest to, że nie potrafię się odezwac... Bo jak zacznę to nie skończę i mój dzień zleciałby chyba na ciągłym upiminaniu tej kobiety, tak jej nie trawie!!

Dziś do mnie dzwoni i gadamy a zaraz mówi "tylko Olcia pamiętaj o uszkach, żeby zakrywać"...
Boże ona to przez telefon nawet wku-@&@%@c człowieka potrafi :/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza
Gość magdalenka851

Olka doczytałam i trochę nie w porę mój wpis o życiu na wsi...;)

KasiaMamusia ja kupiłam , za radą kochanych Marcowek, paracetamol zeby mieć w razie W.,na bol brzucha mam jagody w wódce ale, że mami nie pamiętała gdzie są to orzecha na spirytusie łyknęłam i mało co się nie...a na ból gardła u mnie B.częsty pomaga mi tantum Verde spray a bardzo dobre są jeszcze pastylki strepsils intense ale kp nie są wskazane.

Misia ja tak się w Brugi natknęłam. Kupiliśmy kurtkę starszakowi w sezonie w regularnej cenie po czym jak byliśmy na wyprzedażach to ten sam produkt okleili promocja i dali ta sama cenę, ze niby 20%taniej bo cenę wyjściowa zawyzyli także sadze że to nagminny "chłit markietingowy"

Odnośnik do komentarza

Hej :) wrócę do tematu napletków bo coś mi kojarzy że jedna napisała, że w końcu znalazła lekarza, który powiedział żeby nic z tym nie robić, nawet jak jest problem. Znam jednego chłopaka, który też miał problem ze się napletek nie naciągał, lekarz to zauważył na bilansie 6 latka chyba, kazał naciągać i obserwować. Wiadomo, temat średnio przyjemny wracał raz na jakiś czas ale potem zaczęło się dorastanie i temat ucichł.

Facet w wieku 25lat stwierdził że mu w końcu głupio i średnio przyjemne w przytulankach stwierdził że czas się tym zająć. 2 tygodnie bólu (bo nacinanie dwa razy musiał mieć robione, czasem tak podobno jest, bo nie wiadomo jak skóra się zagoi po zabiegu). Każdy ruch w nocy (a facetom w nocy staje często przecież) kończył się bólem i przebudzeniem.

Podsumowując moje małe wtrącenie: ja naciągam lekko już teraz i jak się okaże koło 6 roku życia że się nie odkleił i ma stulejkę to pójdziemy na zabieg przed dojrzewaniem, dla malucha to będzie mniejszy ból i na pewno mniej wstydliwe niż dla dorosłego faceta :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/siqhmvu.png

Odnośnik do komentarza

olka135
Moja w foteliku też się poci, aż strach potem wyjsc z samochodu :/
Moja często je koło 18, po 19 kąpiel, o 20 śpi :) czasem z poślizgiem ale w miarę trzymamy się stałego rytmu, teraz bez Michała jest mi lepiej, nie chodze zła jak mucha to i Mała spokojniejsza :D

Kalae również zauważyłam Twoja metamorfozę, oczywiście na lepsze! Tak trzymaj :)

Madika na ból gardła to dobry lodzik hahah :D:D

Dziewczyny powiem Wam że opalilam ostatnio trochę piersi w bluzkach z dekoltem i rozstępów prawie nie widać :)

To mamy taki sam rytm dnia (wieczora :) )

Odnośnik do komentarza

No chwyt chwyt..na mnie dziala ,bo w koszach czesto buszuje na przecenach :) moj P.to mistrz hehe
No ale bodziak mi sie bardzo spodobal :) wzielam wiekszy to na wakacje bedzie akurat :D

Kasianamusia moj walnal porzadna kupe i juz jest ok...lezy teraz na podkladzie,wietrzy pupe i z P.nie mozemy sie nadziwic jak on szybko potrafi sie przemiescic :)
Zwrocil nasza uwage jak zaczal kopac w barek zeby miski zaczely sie ruszac :) w kuchni mam stol barowy pod nim kosz na bielizne na ktorym umocowana jest karuzelka :) hehee..
No ale marudne sa dzieciaczki to fakt...ach kurcze ze nie maruda to czemu malutki nie moze :D

Olka mialam pisac...pupilam sobie jakis czas temu krem moedeling cos tam z Ziaja na rozstepy..codziennie smaruje brzuch od jakiegos miesiaca i staly sie jasniejsze te moje cetki :) raz moja fałde wystawilam na balkonie..siedzac na pufie nisko nikt nie widzial :)

Ide wczesniej kapac malego zeby dac mu cyca..przez ta odciagnieta butle powoli robi mi sie zastoj w piersi...oj

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Asik85 na początku nie zostawiałam w nocy na brzuchu, ale już ładnie kręci główka, sama sobie obraca na prawo i na lewo już od pierwszych tygodni życia, no i materac twardy, żadnych zbędnych poduszek czy materiałów. Niania jest, a w łożku z nami zawsze śpi przy mojej głowie, jakoś tak się przysuwa. Bardzo lubi tak sapć, zreszta tak samo starszak dobtrjnpory najlepiej mi na brzuchu:)

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata tak samo jak Ty piszesz robia w NEW YORKERZE. masakra!

Laski jutro my przezywamy to, co Aniolek w piatek...idziemy na badanie sluchu, prosze, trzymajcie kciuki za moją Małą, Wielką Księżniczkę :( tak bardzo sie boje...

I jeszcze jutro mam egzamin teoretyczny, tez mozecie trzymac kciuki :D ale sluchajcie, rozwiazuje testy w domu i zastanawia mnie to pytanie, moze ktoras wie dlaczego taka odpowiedz,a nie inna?

monthly_2016_06/marcoweczki-2016_49161.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
olka135
Moja w foteliku też się poci, aż strach potem wyjsc z samochodu :/
Moja często je koło 18, po 19 kąpiel, o 20 śpi :) czasem z poślizgiem ale w miarę trzymamy się stałego rytmu, teraz bez Michała jest mi lepiej, nie chodze zła jak mucha to i Mała spokojniejsza :D

Kalae również zauważyłam Twoja metamorfozę, oczywiście na lepsze! Tak trzymaj :)

Madika na ból gardła to dobry lodzik hahah :D:D

Dziewczyny powiem Wam że opalilam ostatnio trochę piersi w bluzkach z dekoltem i rozstępów prawie nie widać :)

To mamy taki sam rytm dnia (wieczora :) )

o widzisz :D w ogole duzo nas laczy z tego co widze :)

Misia dziekuje! tez postaram sie kupic, mozesz zrobic zdjecie specyfiku? uzywam dziennie juz 6 kremow na rozstepy, masakra, taka chodze opaćkana w tym wszystkim i tłusta :P

Kasia - tak zakladam opaski ale cienkie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka dzieki :)
KasiaMamusia z tego co piszesz to mamy to samo... marudna bardzo. Tylko by chciala na raczkach. Kocham chuste bo chyba by mi rece odpadly :) musze kupic ta camille bo sie meczy Malutka. Teraz juz spi.
Nati ja tez myslalam, ze nigdy nie wyrzuce meza bo co rodzina powie, znajomi. Ze inni beda sie nasmiewac i obgadywac. Bo ludzie uwielbiaja takie sensacje. Nudne jest jak komus sie powodzi i jest szczęśliwy. Najbardziej ludzie ciesza sie cudzym cierpieniem. Dopiero potem pomyslalam o sobie. Nie tyle o sobie co o Malutkiej. Dla niej moge sie odwrocic od calego świata jezeli dzieki temu ma byc szczęśliwa :)

Odnośnik do komentarza

Olka bo tu jest kierujacy ruchem i jego sie masz sluchac...potem sa dopiero znaki drogowe,swiatla...

Jak siade na laptopa to wysle Ci link z Gemini.
Dzieki Kasiamamusia hehe to prawda ja tez go podziwiam :)

Och Sylwia to prawda..tak nieawno i tak duzo wspolnych marcowkowych chwil :D
Niuniu strasznie marudnu przy cycu..P.go ponosil i spokojnego mi dostawil i jest lepiej...
Wypuscil suta oblany mleczkiem zaczal do mnie gadac..wytarlam mu buzie to wrocil do jedzonka spowrotem :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

olka135
misiakowata tak samo jak Ty piszesz robia w NEW YORKERZE. masakra!

Laski jutro my przezywamy to, co Aniolek w piatek...idziemy na badanie sluchu, prosze, trzymajcie kciuki za moją Małą, Wielką Księżniczkę :( tak bardzo sie boje...

I jeszcze jutro mam egzamin teoretyczny, tez mozecie trzymac kciuki :D ale sluchajcie, rozwiazuje testy w domu i zastanawia mnie to pytanie, moze ktoras wie dlaczego taka odpowiedz,a nie inna?

jedna odp mi się nasuwa, że autorowi pytania może chodziło o to, że znad przeciwka jedzie samochód i jedzie ono prosto, dlatego ma pierwszeństwo i nie można skręcić w lewo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...