Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Uffff dzisiaj Mania 8 godzin pospala :) ona wyspana, a my niekoniecznie bo po 1 poszlismy spac :/ bylismy wczoraj w lesie nazbierac pędów sosen na syrop i wieczorem trzeba bylo towszystko poogarniac.

Teraz cycusiujemy sie i mam nadzieje na drzemke :D

Ja malutkiej nie zabieram rączek. Czasem paluszka samego wlozy ale niedługo, wiec niereaguje.

Zaplanowalismy wyprawe w Gory Świetokrzyskie z dzieciakami na dlugi weekend, ale mamy problem z domkiem, bo troszke pozno nam sie przypomniało. Ale moze sie uda :)

Kamila ja na oczko stosowalam srebro albo sol fizjologiczna. Do lekarza bym nie szła. Szkoda dzieciaka narazac na zarazki czy jakies wirusy.

Aga słodzial z Pawełka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73nvew76w4.png

Odnośnik do komentarza

MamaMi1
No, wiedzialam ze to spanie w dzien tyle godzin wyjdzie predzej czy pozniej. Wyszlo w nocy. Pobudka o polnocy, dwie godziny balowania i cieszenia sie Antosi-mojego nie. Przysypialam na zywca. A potem pospala 2 h i pobudka juz co godzine. Teraz spiocha słodko ale ja musiałam wstac o 6 wykapac sie i zabrac za obiad na dzis. Po dzis jedziemy razem w 4 do kosciola:-)
No, takze wlasnie pije pierwsza kawe. Cos czuje ze dzis znow beda ze trzy kawy. Z reszta prawie codziennie sa trzy...

co do smoczka, Tosia sie powolutki przekonuje. Powiedzmy, ze wtedy co trzeba. Jak najedzona a wkurza sie przy cycku, to jest ten moment ze właśnie cyca slicznie i zasypia. Albo jak sie przebudzi a jeszcze nie pokapuje o co chodzi, to tez czasem uda sie ja uspac smokiem. Mam 4 rodzaje. Toleruje Nukka oraz lovi taki prosty, ale z wypustkami. Avent i lateksowe beee. Prawie wymiotuje.

U nas też nuk od biedy może być, ale nie taki ładny kolorowy kupion w sklepie :D tylko taki giftowy z kliniki. Inne smoczki są beee i wylatują z buzi szybciej niż je wkładam ;)
Zazdroszczę kawy, ja karmię piersią i nie odważyłam się wypić normalnej. Popijałam trochę inkę i skusiłam się na bezkofeinową.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Ja tez kp i juz nawet kapuste mloda jadlam 3 razy i wszystko ok. Kawe zwykla tez pije juz od jakiegos czasu.
Ogolnie nie uwazam ze to co my jemy wplywa na dziecko, oprocz alergenow. Mialam jednak pewne opory przed kakpusta grochem itp. Jednak na moja logike te warzywa nie moga wplywac wzdymajaco na dziecko, bo w koncu ono nie je kapusty, a gazy sa od tego ze ona lezy w jelitach jest dlugo trawiona i stad gazy. Pierwszy raz zjadlam przypadkiem, nim sie zorientoealam to juz troche zjadlam.

Odnośnik do komentarza

Ernesto ja tez pije kawkę codziennie,rozpuszczalną z mleczkiem i cukrem :)
Jeszcze niedawno wbijałam sobie,że to szkodzi Matiemu,że przeze mnie nie może spać czy coś..
Normalnie zasypia i nie szkodzi :)Biegunki tez nie miał.
Ograniczam się jednak do jednej dziennie,(można spokojnie dwie wypić nie wiecej)bo mam problem ze snem potem,a jedna jest w porządku :) Łyżeczka rozpuszczalnej i łyżeczka inki,czasem samą rozpuszczalną :)

a Izabel to dobrze,że w nocy śpi :)
no ale w wózku dopiero jak sie wyryczy..współczuję..
Mati płacze czasem przed spacerem..a tylko odpinam gondolkę i znoszę na dół to ukołysany już śpiocha,albo leży spokojny :) Warunek jest żeby jechać..Dzieki temu przy tzw skokach śpi chociaż..
niedawno miał problem ze snem w dzień,tak mi go szkoda było,bo niezdrowo jak maluszek nie spi,że łapałam się na tym ,że chodze na paluszkach hehe ale to wyjątkowo,jak naprawdę był problem :D hehe

Kalae my bez czapeczki całkowicie :)
jedynie jak gdzieś nad jeziorko pojedziemy czy coś to mamy z daszkiem :)

monthly_2016_05/marcoweczki-2016_48085.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

~kalae
Teraz maja byc upały, czy bedziecie ubierac maluchy na krótko, czy czapke letnia zakladacie? Czy np wystarczy opaska na uszy.
W sumie to nie mam takiej na lato czapki.

Mam przewiewne kapelusiki by chronić od słońca. Ubieram małą podobnie do siebie.
Odnośnik do komentarza

~kalae
Ja tez kp i juz nawet kapuste mloda jadlam 3 razy i wszystko ok. Kawe zwykla tez pije juz od jakiegos czasu.
Ogolnie nie uwazam ze to co my jemy wplywa na dziecko, oprocz alergenow. Mialam jednak pewne opory przed kakpusta grochem itp. Jednak na moja logike te warzywa nie moga wplywac wzdymajaco na dziecko, bo w koncu ono nie je kapusty, a gazy sa od tego ze ona lezy w jelitach jest dlugo trawiona i stad gazy. Pierwszy raz zjadlam przypadkiem, nim sie zorientoealam to juz troche zjadlam.

Boję się tej kofeiny, żeby nie pobudzać Małej.
Wczoraj miałyśmy mega aktywny dzień. Od 8 do 22 pospała 2x po 1h (!) Dziś zapowiada się to samo :( Najgorzej, że ona sama poleży z 5 min. i się nudzi. Karuzela interesuje ją mniej niż 10 min. :( No i tylko pozycja vertykalna, bo po włożeniu w wózeczek zaraz wrzask jakbym ją ze skóry obdzierała :(

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

~kalae
Teraz maja byc upały, czy bedziecie ubierac maluchy na krótko, czy czapke letnia zakladacie? Czy np wystarczy opaska na uszy.
W sumie to nie mam takiej na lato czapki.

Moja wczoraj miała body kr rękaw +sukienka na naramkach i skarpetki jak spała w łóżeczku to bez czapki,gdy ja wyciagalismy to czapka na główkę,dzisiaj ma tylko body rękaw krótki z nogawkami

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Ernesto
~kalae
Ja tez kp i juz nawet kapuste mloda jadlam 3 razy i wszystko ok. Kawe zwykla tez pije juz od jakiegos czasu.
Ogolnie nie uwazam ze to co my jemy wplywa na dziecko, oprocz alergenow. Mialam jednak pewne opory przed kakpusta grochem itp. Jednak na moja logike te warzywa nie moga wplywac wzdymajaco na dziecko, bo w koncu ono nie je kapusty, a gazy sa od tego ze ona lezy w jelitach jest dlugo trawiona i stad gazy. Pierwszy raz zjadlam przypadkiem, nim sie zorientoealam to juz troche zjadlam.

Boję się tej kofeiny, żeby nie pobudzać Małej.
Wczoraj miałyśmy mega aktywny dzień. Od 8 do 22 pospała 2x po 1h (!) Dziś zapowiada się to samo :( Najgorzej, że ona sama poleży z 5 min. i się nudzi. Karuzela interesuje ją mniej niż 10 min. :( No i tylko pozycja vertykalna, bo po włożeniu w wózeczek zaraz wrzask jakbym ją ze skóry obdzierała :(

poczekaj jeszcze, Tosie też krótko interesowała karuzela, a mata w ogóle była bee, a teraz bujaczek 30-40min daje rady gada do niego coś tam śpiewa, to samo z karuzelą, mata zaczyna być atrakcyjna, choć wciąż najmniej, bo jej się musi ruszać :), a moja Tosia jest trochę starsza, dlatego myślę że musisz poczekać.

a co do pobudzania kofeiną, też miałam takie obawy, ale nic z tego nie wynika, czy wypije kawe czy nie wypije to i tak nie ma znaczenia na długość jej spania.

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
~kalae
Teraz maja byc upały, czy bedziecie ubierac maluchy na krótko, czy czapke letnia zakladacie? Czy np wystarczy opaska na uszy.
W sumie to nie mam takiej na lato czapki.

Mam przewiewne kapelusiki by chronić od słońca. Ubieram małą podobnie do siebie.

oo widzę że wózek wraca do łask :D

Tosia wczoraj bez spania 1,5godz wytrzymała w wózku, tylko z pełnym brzuszkiem

Odnośnik do komentarza

Witajcie poweekendowo :)
Ja miałam nadżerkę kilka lat temu i miałam ją wymrażaną. Chyba nie bolało (nie pamiętam dokładnie, jeśli już to mało), ale było nieprzyjemne. W każdym razie od tamtej pory spokój.
To ja pisałam o piłce gimnastycznej :) już bardzo rzadko jej używamy, bo rzadko płacze tak, że nie da się inaczej uspokoić.
Współczuję Wam dziewczyny tych aktywnych dzieciaczków, moja nadal dużo śpi w dzień.
Wróciliśmy wczoraj koło północy. Było ekstra :) wszystkie mięśnie mnie bolą i jestem zmęczona, ale było warto. Izulka była bardzo grzeczna, nie dała po sobie poznać, że jest 600 km od domu :) przespała prawie całą drogę w obydwie strony. Niestety zawody nie poszły po naszej myśli, ale było blisko i grało się naprawdę super, już się nie mogę doczekać kolejnych :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

My już po chrzcinach. Baliśmy się że będzie masakra bo w dzień poprzedzający i poranek Amelka byla bardzo rozdrażniona. Na szczęście w kościele przespała wszystko na rękach u taty a w domu zabawiała gości gaworząc. Za to ja zaliczyłam wpadkę bo zamówilam catering i jak go wykładałam na stół to nie zauważyłam że pojemnik miał podwójne dno więc część obiadu trochę później trafiła na stól.

My już też wychodzimy bez czapeczki, chyba że na spacer w chuście - wtedy w przewiewnej żeby glowkę przed słońcem chronić.

http://www.suwaczek.pl/cache/b0004c3c1a.png

Odnośnik do komentarza

~anna13
witam mamuski.pewnie powielam pytanie ale jestescie doswiadczone wiec zapytam jaki krem przeciwsłoneczny na buzie używacie?pozdrawiam

ja nie używam, nie wystawiam Tosi na słońce, a tyle co ją na chwile muśnie czasem to jej nie zaszkodzi, ogólnie jest w cieniu więc nie widzę potrzeby obciążać skory filtrem

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
Ernesto ja tez pije kawkę codziennie,rozpuszczalną z mleczkiem i cukrem :)
Jeszcze niedawno wbijałam sobie,że to szkodzi Matiemu,że przeze mnie nie może spać czy coś..
Normalnie zasypia i nie szkodzi :)Biegunki tez nie miał.
Ograniczam się jednak do jednej dziennie,(można spokojnie dwie wypić nie wiecej)bo mam problem ze snem potem,a jedna jest w porządku :) Łyżeczka rozpuszczalnej i łyżeczka inki,czasem samą rozpuszczalną :)

Ja też piję codziennie rozpuszczalną bez mleka i cukru, a Marcin przesypia prawie całe dnie i brzuszek mu nie boli, a kupy normalne...

a Izabel to dobrze,że w nocy śpi :)
no ale w wózku dopiero jak sie wyryczy..współczuję..
Mati płacze czasem przed spacerem..a tylko odpinam gondolkę i znoszę na dół to ukołysany już śpiocha,albo leży spokojny :) Warunek jest żeby jechać..Dzieki temu przy tzw skokach śpi chociaż..
niedawno miał problem ze snem w dzień,tak mi go szkoda było,bo niezdrowo jak maluszek nie spi,że łapałam się na tym ,że chodze na paluszkach hehe ale to wyjątkowo,jak naprawdę był problem :D hehe

Kalae my bez czapeczki całkowicie :)
jedynie jak gdzieś nad jeziorko pojedziemy czy coś to mamy z daszkiem :)

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Irulana super ,ze sie udaly chrzciny :)
Nati gratulacje :) niewazny wynik,frajda wazniejsza :)
I malutka podrozniczka pospala :)
Anna my nie uzywamy filtrow ,bo nie chodzimy w najgorsze slonce..zamierzam niedlugo kupic ten z rossmana z babydream,bo pewnie nad jeziorko pojedziemy :)

Jejku u nas goraco...27 st juz o 11 bylo..gnijemy..P.ma mega migrene,ja plywam a malutki marudny...najlepiej mu przy cycusiu :)

Odnośnik do komentarza

I znow kupa! Po dwóch dniach i bez żadnych wspomagaczy :D teraz to pelen rogal na ustach :)
Ze starszakiem dzis do lekarza...
A dzis ślubny... Zaskoczył mnie. Milo, ze tez w nocy mial przerwr w spaniu, to zabrał mi mlodego, a ja pospalam gdzies do 8.30. Zrobil śniadanie... Normalnie jak nigdy pospalam :) a! Zadzwonił jeszcze do przychodni i do przedszkola. Nie musialam juz o tym myśleć :)

Odnośnik do komentarza

Ernesto
~kalae
Ja tez kp i juz nawet kapuste mloda jadlam 3 razy i wszystko ok. Kawe zwykla tez pije juz od jakiegos czasu.
Ogolnie nie uwazam ze to co my jemy wplywa na dziecko, oprocz alergenow. Mialam jednak pewne opory przed kakpusta grochem itp. Jednak na moja logike te warzywa nie moga wplywac wzdymajaco na dziecko, bo w koncu ono nie je kapusty, a gazy sa od tego ze ona lezy w jelitach jest dlugo trawiona i stad gazy. Pierwszy raz zjadlam przypadkiem, nim sie zorientoealam to juz troche zjadlam.

Boję się tej kofeiny, żeby nie pobudzać Małej.
Wczoraj miałyśmy mega aktywny dzień. Od 8 do 22 pospała 2x po 1h (!) Dziś zapowiada się to samo :( Najgorzej, że ona sama poleży z 5 min. i się nudzi. Karuzela interesuje ją mniej niż 10 min. :( No i tylko pozycja vertykalna, bo po włożeniu w wózeczek zaraz wrzask jakbym ją ze skóry obdzierała :(


Moja dzis jak jestem sama to ani spać ani lezec za dlugo. Juz wysiadalam... Wpakowalam ja w wozek i chodzimy. Zasnela od razu:-) ale ja tez nie odpoczne...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...