Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

aniia
Dzwonilam do gina,powiedziałam o tym spojeniu i grzybku :P ze spojeniem powiedzial,że i tak nic za bardzo mi nie pomoże, najwyzej bedzie to wskazanie do cc (ale i tak mam cc więc sytuacji mi to nie zmienilo). Co do grzyba to na zmianę pimafucin albo macmiror. Teraz kolej na pimafucin.

Mi sie brzuch czasami lekko zepnie,ale raczej bezboleśnie i na krótko,także się nie przejmuje. W czwartek mam kontrole szyjki..

ano ze spojeniem się nic nie zrobi, ale właśnie lepiej mówić lekarzowi bo przy sn można je uszkodzić jeszcze bardziej.
a to nie potrzebujesz recepty na leki?

Odnośnik do komentarza

a może to zależy od ułożenia, bo jak jest pionowo i w stronę brzucha ma rączki i nóżki to odczucia będę większe, tak myślę, a jak jest tak jak moja miednicowo, to ja czuję jak się rozpycha, ale tak łagodnie, bo rączki i nóżki ma jakby schowane.

Odnośnik do komentarza

no tak, miejscca jej nie przybywa, ale ja mam wrazzenie ze te ruchy są jakies nerwowe strasznie i tak jakby miala za malo miejsca.

tez juz zaczelam torbe pakowac, podklady na lozko dostalam od siostry, majtki mialam, potrzebuje tylko te podpachy kupic, siostra mowila zze najlepsze sa absorgen czy jakoś tak. sprawdziłam w gratach które dostałam, a tam ze 4 rożki łąccznie, nowki sztuki pofoliowane, przescieradeł to mam chyba z 10sztuk, zieloną posciel na kolderke i poduszeczke, od groma tego wszystkiego...

a niedlugo jade po wózek, jednak bedzie carera.

Odnośnik do komentarza

hej . Izabell tez mam taka sama czapeczke :-D w tesco sa wyprzedaze -50% . Bylam u meza , holter na szczescie wyszedl dobrze , w czwartek bedzie mial robione badanie serca przez echosonde i rezonans jeszcze raz a w piatek na 99% wyjdzie do domu . Ja dzis sie obudzilam po 8 az normalnie szok . Kacperek tez na szczescie juz lepiej . Jutro biore sie za sortowanie ciuszkow

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87zbmhrylvm8oa.png
http://www.suwaczki.com/tickers/atdcx1hpk9yj3gom.png

Odnośnik do komentarza

Kamila mnie tez ostatnio bardziej boli jak ona tak wariuje a mamy termin jakos podobnie początek marca. Tylko ze u mnie to są fazy, w ciagu dnia kilka razy tak wariuje,zwlaszcza woeczorem jest apogeum a resztę dnia jest raczej spokojna. Ja sie ciesze bo mialam nieproporcjonalnie małą macice a teraz ją czuję nad pepkiem to chybacsie wszystko tam w srodku porozciagalo:)

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Olija
Kamila mnie tez ostatnio bardziej boli jak ona tak wariuje a mamy termin jakos podobnie początek marca. Tylko ze u mnie to są fazy, w ciagu dnia kilka razy tak wariuje,zwlaszcza woeczorem jest apogeum a resztę dnia jest raczej spokojna. Ja sie ciesze bo mialam nieproporcjonalnie małą macice a teraz ją czuję nad pepkiem to chybacsie wszystko tam w srodku porozciagalo:)

dopiero teraz nad pępkiem?
ja to już dawno ją czuję tak wysoko.

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
Ja z podobnego powodu jestem w szpitalu, Kamilla, ale okazalo sie ze z mala ok. Ale tez jej ruchy byly dziwnie mocne. Czytalam, ze trzeba sprawdzic ruchy odbiegajace od normy...slabsze, silniejsze. Gin, ktory robil usg stwierdzil, ze Eliza tak reaguje na nowa wladze w PL;) albo byla glodna...;)

hehe nową władze, dobre :D

Odnośnik do komentarza

jezzu jak to brzzmi " mój to pod warstwa słoniny" haha :D

Leniwiec a długo ci sprawdzali wszystko?? może faktycznie głodna albo coś, tak to ja zawsze czułam jak lezalam, a dziś to już przeszła samą siebie dlatego sie martwie. bylam z psem u weterynarza, rozpielam sie bo mi sie goraco zrobilo a brzuch to mi latał na wszystkie strony, baba siedziala na przeciwko to az oczu oderwać nie mogła bo miala wrażenie ze ma zwidy. wiec sie gapiła zzeby sie upewnic :P
coz jak dalej tak bedzie to poprostu pojade na izbe przyjec... dzieki :)

Odnośnik do komentarza

myślałyście o dzieleniu urlopu rodzicielskiego? ja się nad tą opcją zastanawiam.
tu znalazłam ciekawy artykuł http://www.rodzicielski.gov.pl/aktualnosci

myślałam wziąć jakoś do połowy grudnia, potem urlop zaległy z 2015 r., a pozostały rodzicielski podzielić na zasadzie 4 godz w pracy a potem ten rodzicielski

a czy ktoś się orientuje czy te 52 tygodni to się rozumie tydzień jako od poniedziałku do niedzieli jako jeden tydzień.

Bo trzeba się będzie już wkrótce określić, a to lepiej się zastanowić wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Pewnie Kamilla jak Cię dalej to nie pokoi to pakuj koszulę i laczki i jedz na izbę..chodzi o Twój spokój..sprawdzą i bedzie ok:)

Leniwiec wszędzie ta polityka już :D dobre:D

a mój malutki to różnie,,czasem czuje go na dole i okopuje mnie z dwóch stron raczkami i nózkami,albo własnie pionowo to wtedy mam mdłości,bo mi tam żołądek rusza..dziś to tak delikatnie po boczkach czuje kopniaczki..

najbardziej to rano szaleje i mnie na śniadanie budzi :)i z dołu i nad pepkiem :D
Wczoraj znowu to tylko drżenia czułam i ból w okolicy jajników,to pewnie tam siedział..aj niesamowite to,aż sie nadziwic nie mogę :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj kurier przywiozl lozeczko, a chwilę potem drugi kurier materacyk. Potem szybka wizyta u dentysty, pranie kolejnej tury ubranek i teraz biore sie za lodowke, bo od rana mi sie rozmrazala. A okrutnie mi sie nie chce jej myc...
Kamilla, ja tak sie wybieralam do szkoły rodzenia, ze w koncu nie poszlam. Siostra tez nie chodzila, a dala sobie rady, wiec mam nadzieje, ze u mnie bedzie podobnie ;-)

Odnośnik do komentarza

Monika no wlasnie ze mną tak samo, zapisałam się wczesniej na listopad ale sie okazalo ze miejsc nie ma... a wczoraj jak te porody ogladalam to wpadlam w panike, ze nawet oddychac nie umiem i w ogole... ale tez sobie tlumacze ze kiedys nie bylo szkol, i ogolnie co mam nie dac rady? :)

piekielnie sie boje IP, raz ze pewnie czekać bym musiala pare godzin, a dwa że boje sie ze mieliby mnie zostawic na kilka nocy

Odnośnik do komentarza

Renia83
Hej kobitki, ja juz po wizycie. Na razie wszystko jak najbardziej ok, mala wazy 2100, pessar się trzyma, wizja szpitala się oddaliła :) wstępnie datę cc mam wyznaczoną na 10 lutego, czyli za miesiąc z kawaleczkiem...
No i dostałam skierowanie na krzywą, dziwne ze dopiero teraz.

to szybciutko, choć szkoda, że się na rybkę nie załapie :)

--
wg mnie to zależy od ułożenia dziecka jak silne te kopniaki są, i jak bardzo odczuwalne

Odnośnik do komentarza

Kamilla ja mysle ze to normalne, mi tez brzuch chodzi we wszystkie strony i często kopniaki są bolesne, czasem zdarzy mi sie krzyknąć jak dostane kopa. W poprzedniej ciąży lezalam przykryta koldrą i gadalam z siostrą, ona się nie mogla przestać śmiać no cala koldra chodzila. Teraz podobnie. Najbardziej bolesne sa te które dostaje w szyjkę i pęcherz., na szczęście juz się powinna przekręcić na stale glowa w dół.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
Kamilla ja mysle ze to normalne, mi tez brzuch chodzi we wszystkie strony i często kopniaki są bolesne, czasem zdarzy mi sie krzyknąć jak dostane kopa. W poprzedniej ciąży lezalam przykryta koldrą i gadalam z siostrą, ona się nie mogla przestać śmiać no cala koldra chodzila. Teraz podobnie. Najbardziej bolesne sa te które dostaje w szyjkę i pęcherz., na szczęście juz się powinna przekręcić na stale glowa w dół.

a jak jest teraz ułożona?

Odnośnik do komentarza

No wlasnie nawet nie wiem jaki będzie znak zodiaku.
Kalae teraz jest głową w dól, ale przez ostatnie 3 tyg przekrecala sie dwa razy nogami w dól. Dobrze ze tylko na 2-3 dni bo bylam juz mocno skopana w dolnych partiach. Pessar który sciska szyjkę jak ona w nią kopie potęguje ból. Od dwóch dni znów kopie w zebra i mam nadzieje ze tak zostanie.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was jestem juz po wizycie z mała jest wszystko w porządku wagę ma 1683 gramy w 32+ 4 tc lekarka mówiła ze jest waga troche mniejsza do tygodnia ciazy z usg wynika ze waga końcowa bedzie około 3200 troche sie martwię ale gin mówiła ze nie ma czym bo nie wszystkie dzieci musza sie rodzic po 4 kg, ale mimo wszystko strach mnie obleciał

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vrjjgss0qf3zd.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
aniia
Dzwonilam do gina,powiedziałam o tym spojeniu i grzybku :P ze spojeniem powiedzial,że i tak nic za bardzo mi nie pomoże, najwyzej bedzie to wskazanie do cc (ale i tak mam cc więc sytuacji mi to nie zmienilo). Co do grzyba to na zmianę pimafucin albo macmiror. Teraz kolej na pimafucin.

Mi sie brzuch czasami lekko zepnie,ale raczej bezboleśnie i na krótko,także się nie przejmuje. W czwartek mam kontrole szyjki..

ano ze spojeniem się nic nie zrobi, ale właśnie lepiej mówić lekarzowi bo przy sn można je uszkodzić jeszcze bardziej.
a to nie potrzebujesz recepty na leki?

Mój mąż jest lekarzem to wypisuje mi recepty. Ginekolog tylko mówi co trzeba.

Do mnie przyszła paczka z gemini! :) ijeee! Mąż miał ze mnie taką polewkę jak rozpakowywałam wszystko. Stwierdził, że będę miała swoją małą laleczkę, którą będę mogła ubierać w sukienki, miziać kremikami i czesać :P głupi jakiś :P

W ogóle, zamówiłam sobie podkłady poporodowe. Mysłałam, że to są takie na łóżko, a to się okazały takie podpaski. No i właśnie, też są potrzebne, tylko powiedzcie mi- ile ich trzeba? Pewnie sporo,co? Póki co mam 10, ale chyba dokupię po prostu mocno chłonne podpaski na dalszy ciąg połogu.

Co do ruchów i kopniaków. Moja mała od jakiegoś czasu trochę inaczej się rusza. Bardziej jest to rozpychanie i przesuwanie się jakby całego ciałka. Kopnięcia też są, ale nei tak częste jak kiedyś były.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...