Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

czarna.ana
Kalae a co ma poziom wit d do pocenia? Pytam z ciekawości, bo my mieliśmy badany ostatnio ze wzgledu na zrośnięte ciemiaczko.

Witam nowa mamę ;)

Alexann gratulacje i trzymam kciuki aby kolejne badania przynosiły same dobre wieści! Lekarka zachowała się okropnie szkoda slow. Zmienilabym lekarza.

Zanim dolaczylam tutaj czytalam jeszcze jedno forum. Była tam kobitka która we wszystko się wtracala i każdemu radzila, a ze miała specyficzne poglądy to robiły się długie dyskusje i niemiłe. Przestalam je czytać. Ostatnio weszlam tam z ciekawości i ta osoba sama sobie zadawała pytania i na nie odpowiadała i tak mniej więcej juz od marca i nikt inny nie pisal.

jednym z objawów krzywicy jest nadmierne pocenie, szczególnie główki, oczywiście samo pocenie nie przesądza o niedoborze witaminy d3, ale warto oznaczyć poziom aby mieć pewność i ewentualnie w razie potrzeby zwiększyć dawkę.

Odnośnik do komentarza

Pediatry ostatnio pytałam o d3 i DHA to powiedziała, żeby podawać 800mg d3 , z wzgl na jesień i zimę, a że po 6mc dawka zalecana jest od 400-1000mg.

A DHA 150mg (tak też miałam w książeczce)

Tosia ma też skierowanie na morfologie, bo po 6mc należy wykonać i dodatkowo TSH ponownie i przy okazji zrobie d3

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za miłe przywitanie ;-) też żałuję, że nie odważyłam się wcześniej dołączyć, żeby dzielić te najbardziej ekscytujące momenty noworodkowe i ciążowe z Wami, ale takich chwil z zachwytami nad pierwszym zębem, słowem, krokiem etc jeszcze mnóstwo przed nami ;-)

Mojego syna też zaliczyłabym do tych bardzie wymagających. I mam wrażenie, że coraz bardziej (w wózku raczej marudzi, w dzień mało śpi-chyba że na rękach, w nocy coraz częstsze i dłuższe pobudki, zabawa w samotności też nudna). Chociaż od czasu do czasu zdarzy się o miarę przespana noc, czy spacer bez krzyku. Mam to samo z wypatrywaniem męża, żeby mieć komfort chociażby pójścia bezstresowego do toalety ;-). Zastanawiałam się nad teorią skoków rozwojowych ale u nas raczej nie pokrywa się to z tygodniami, kiedy miałyby one być.

Odnośnik do komentarza

Alesandra
Witam nowe mamusie!
To moje pierwsze forum, facebooka tez nie mam, dlatego tak długo zwlekałam z dołączeniem tutaj. Żałuję, że nie odważyłam się wcześniej, jesteście tak zżyte.

Alexann koniecznie zmień lekarza. Jak można traktować tak kobietę w ciąży. Dziwna jest skoro nie założyła jeszcze karty jak serduszko bije. A tak w ogóle w którym tygodniu jesteś?

U nas katar jeszcze jest, ale już nie charczy jak je. Ja trochę odciągam aspiratorem ale mały strasznie tego nie lubi i się gimnstykuje, wiec nie robię tego często.

Renia nam pediatra radziła zacząć od żółtka.

Mamusie wymagających dzieci, czy z upływem czasu coś się u Was zmieniło? Bo mój Michaś najlepiej uwiązałby mnie do siebie. W wózku jak nie uśnie to chwilę poleży i jest krzyk, na macie też najchętniej żebym z nim leżała i go zabawiała. Nic nie mogę w domu zrobić. Jak gotuję czy jem to w wielkim pośpiechu żeby nie zaczął płakać. Od 16 tylko wyczekuję męża żeby trochę się nim zajął abym miała chwilę oddechu, a on i tak często wraca godzinach :(

Zmienilo sie tylko to ze córka jest bardziej kumata wiec ds sie zabawić na leżąco i nie musze jej juz tyle nosić ..pozatym to samo :) nie toleruje być sama, ma dwie drzemki ok 10 i 15 jesli wyjdziemy wtedy na spacer to w wózku trwa to 1-1,5 w do. pól godzinki i potem jest marudowanie ...

Odnośnik do komentarza

A witam nowe mamy ;)

Alesandra aleś trafiła z pytaniem! Wczoraj to się już popłakałam z bezsilności :/ na macie nie, w bujaczku nie, w wózku nie, na kolanach nie, na rękach jako tako ale też było marudzenie. Dziś w nocy 7 pobudek! SIEDEM! We wcześniejszą raptem 6! Był moment, że myślałam, że jej przeszło i nie jest już tak wymagającym dzieckiem. Ale nie ma to tamto, dam radę :) kocham ją!

Kalae to badania to każdy niemowlak powinien mieć po 6 miesięcu? W sensie kontrolną morfologie?

Odnośnik do komentarza

Alexann,
ginekolog to się nie popisała.. Jeśli możesz to zmieniaj. No i życzę tych falbanek :) (chociaż dwaj chłopcy to też fajna sprawa ;))

Witaj ANikod! Fajnie że się przełamałaś :)

No i tyle z mojej porannej kawy w ciszy i spokoju, uśpiłam Młodego, a tu już Starszak tupta..

Odnośnik do komentarza

Nesquick czyli masz dwóch kawalerów w domu? Może już pisałaś ale jakoś nie pamiętam, sorki :-)
Alexann zmieniaj lekarza - przecież zaufanie do niego, podejście do pacjenta i ogólnie nadawanie na tych samych falach jest równie ważne co skierowania na badania na przykład.
I pomyśleć że kobieta kobiecie takim tekstem pojechała...
Wstyd 'pani doktor'

Witajcie nowe mamusie - tak, atmosferę na forum mamy naprawdę wyjątkową :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09klvyn2j4t.png

Odnośnik do komentarza

Hejo:))
Przede wszystkim zdrówka dla wszystkich maluszków i ich starych. U nas starszak kaszle w nocy:( Zrobiłam jej syrop z cebuli, nawet o dziwo pije. Zobaczymy co będzie dalej...
Maddalenka, super że Mateuszek wraca do równowagi brzuszkowej. Trzymamy kciuki za zielone światło dla glutenu
Alexann, no comment dla lekarki. Na twoim miejscu zmieniłabym lekarza, tym bardziej na początku.
Lilijka współczuje pobudek w nocy. Wytrzymaj jeszcze chwilkę, a zobaczysz że Ania lada chwila zacznie przesypiać całe noce.
Nie pamiętam co miałam jeszcze której napisać...
Witka dla nowej mamy.
Ja późno dołaczyłam i rózwnież uważam że to forum jest wyjątkowe:)
Co do kup to odkryłam że u nas zielone są po ziemniakach. Wczoraj zmiksowałam marchew, dynię, królika i kaszkę mannę i kupka nie była zielona. Ja miksuję jeszcze na papkę, bo nawet gęstsza konsystencja wywołuje u małego odruch wymiotny. Chrupki kukurydziane też zjada, ale jakiś bez szału. Co prawda do oka już sobie nie pcha ale potem jest zały do przebrania. Nie mówiąc juz o tym, że wózek wygląda jakby sie ktoś w niego sheftał.
Może mam głupi dylemat ale nie wiem jak oduczyc Małego spania na dworze :D Chodzi mi o drzemkę rano, tak ok. 8-9. Teraz jest już chłodno i chciałam żeby tak wcześnie spał jednak w domu no i jest problem. Wczoraj po meega marudzeniu i ryku zasnął, uwaga, na 5minut!! Zdąrzyła mi się kawa zaparzyć a juz z łóżeczka dobiegały dźwięki gegege. Za chwilę znowu ryk, bo on musi sobie o tej porze przyciąć komara. Ubrałam go w kurtkę i na dworzu spał godzinę!!
Na basenie było super.Liczyłam na to, że w grupie będą same emerytki a okazało się że jest 5 facetów i 3 lub 4 babki:D W wieku 35-40lat. Dobrze, że zorientowałam sie jak już byłam przebrana i stałam przy basenie, bo pewnie bym się stresowała a tak okazało się że nikt na nikogo nie zwraca najmniejszej uwagi i jest git.Nawet udało mi się popłynąć strzałką i troszkę na placach. A co wody się opiłam!! Maddalena, chodzę (czy raczej byłam) do fitness fun na Syrenki:) Obczaiłam już aqua bike i aqua aerobik i fajnie to wyglądało.
Wczoraj przyszły mi kaszki z Holle, więc jak Maluch się obudzi to będzie test:)
Niestety, z Hippa nie znalaząłm innych poza jaglanką (sprawdzałam w Auchan, Rossmanie i Lidlu)

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
A witam nowe mamy ;)

Alesandra aleś trafiła z pytaniem! Wczoraj to się już popłakałam z bezsilności :/ na macie nie, w bujaczku nie, w wózku nie, na kolanach nie, na rękach jako tako ale też było marudzenie. Dziś w nocy 7 pobudek! SIEDEM! We wcześniejszą raptem 6! Był moment, że myślałam, że jej przeszło i nie jest już tak wymagającym dzieckiem. Ale nie ma to tamto, dam radę :) kocham ją!

Kalae to badania to każdy niemowlak powinien mieć po 6 miesięcu? W sensie kontrolną morfologie?

współczuje tych pobudek, przeczytałam M i się pyta po co się budzi ;)

co do badań tak powiedziała pediatra, ale ja nie wiem czy to prawda, bo jak Tosia nie dawała stóp do buzi to stwierdziła że 90proc dzieci tak nie robi, a te 10proc się nudzi. A Tosia zaczeła od soboty wkładać, to nie wiem czy się jej nie nudzi.
Na usg głowy też mi nie mogła wypisać skierowania bo pediatrzy nie mogą (a np. leniwiec dostała), a miałam źle wypisane prez neurologa skierowanie.

Odnośnik do komentarza

strunka7777
Kalae, z tego co mi wiadomo,Kosciol nie zmienia co chwile zdania. W wielu rzeczach jest niezmienny :)

Co,Jezus...? Hm, czy o homo co mowil, nie wiem. Ale co mi sie rzuca to fakt, ze często wspominal o małżeństwie jako związku mężczyzny i kobiety.
Zreszta On nie neguje Starego Testamentu, tylko go dopelnia.
Kurka, przeciez wystarczy wrócić do początku, do stworzenia świata i co? Pan Bog nie stworzył dwóch mężczyzn czy dwie kobiety :) tylko mężczyznę i kobietę.
A ja nawet ide sobie na logikę czy podejscie techniczne - patrząc na organy płciowe to kobiece i męskie pasują... A dwóch facetów? Ni hu hu. Czy dwóch kobiet? Hm, tez nie za bardzo. Idąc ta dedukcja, czy dwie kobiety sa w stanie poprzez pozycie seksualne począć dziecko? I tak samo dwóch facetów? Kurczę, no nie.
Dlatego ja np nor,chciałabym aby pary homoseksualne domagaly sie praw typu adoptowanie dzieci. Bo to jest troche skrzywienie obrazu rodziny.
Ja do nich nic nie mam i niech robią co chca, tylko mir chciałabym aby szerzylo sie cos, co mozd miec negatywne konsekwencje.


Strunka, mam podobne zdanie.
Odnośnik do komentarza

Renia74
Dziewczyny czy obniżacie już łóżeczko na najniższy poziom ? Ja zagoniłam mojego T i w niedziele to zrobiliśmy bo nie wiadomo kiedy młodemu przyjdzie do głowy złapać się szczebelek i wstać. Moja siostra zrobiła tak jak miała 7 mcy więc trzeba już o tym myśleć. Teraz musimy jaszcze zamontować bramkę na schody u góry chociaż. Ja go często kładę na podłodze i jak jesteśmy na górze to się boję że podpełza do schodów i spadnie. Są całkiem fajne i tanie na alegro tylko nie wiem czy rozporowa będzie dobra ?

U nas jeszcze na najwyższym poziomie, ale myślę o obniżeniu na środkowy, bo Maluch jeszcze nie chwyta i nie podciąga się, ale na brzuchu jest wygięty maksymalnie i cała głowa wystaje poza łóżeczko, więc w sumie nie wiadomo co może mu strzelić do dynki w każdej chwili. Czy używacie jeszcze monitora oddechu?

Był temat tv. U nas bardzo mało oglądamy telewizji. Właściwie jest, a raczej był włączany, bo po wakacjach to się zmieniło, tylko na bajki czy filmy przyrodnicze dla Starszaka. Teraz po południu jeszcze wyłazimy na plac zabaw, to nawet na wieczorynkę nie włączamy. Zauważyłam że jak tv jest całkowicie wyłączony, to Starszak nie myśli oglądaniu, sama sięga po puzzle czy klocki lego, natomiast jak jest włączony to od razu chce oglądać baje. W dzień zawsze gra radio. W kuchni to do samego wieczora. (Nie, nie Maryja :D) Jestem uzależniona od Trójki, więc nie mam nawyku grającego pudła. Tv to ewentualnie wieczorem i to głównie na MjakMarskość i Gessler przy prasowaniu, albo na jakiś film już w łóżku.

Odnośnik do komentarza

~kalae
Lilijka87
A witam nowe mamy ;)

Alesandra aleś trafiła z pytaniem! Wczoraj to się już popłakałam z bezsilności :/ na macie nie, w bujaczku nie, w wózku nie, na kolanach nie, na rękach jako tako ale też było marudzenie. Dziś w nocy 7 pobudek! SIEDEM! We wcześniejszą raptem 6! Był moment, że myślałam, że jej przeszło i nie jest już tak wymagającym dzieckiem. Ale nie ma to tamto, dam radę :) kocham ją!

Kalae to badania to każdy niemowlak powinien mieć po 6 miesięcu? W sensie kontrolną morfologie?

współczuje tych pobudek, przeczytałam M i się pyta po co się budzi ;)

co do badań tak powiedziała pediatra, ale ja nie wiem czy to prawda, bo jak Tosia nie dawała stóp do buzi to stwierdziła że 90proc dzieci tak nie robi, a te 10proc się nudzi. A Tosia zaczeła od soboty wkładać, to nie wiem czy się jej nie nudzi.
Na usg głowy też mi nie mogła wypisać skierowania bo pediatrzy nie mogą (a np. leniwiec dostała), a miałam źle wypisane prez neurologa skierowanie.


kalae, my też mieliśmy skiero na usg przezciemiączkowe od pediatry
Odnośnik do komentarza

Tangoya - ja kupiłam w lidlu tą owsianą, ale ona chyba było tylko raz i też w jakieś mikro ilości. A co do spania na dworze, u nas co prawda rzadko się zdarza, ale wg mnie musisz po prostu systematycznie go usypiać w domu i w końcu może się przestawi. Albo np przy otwartym oknie i je stopniowo zamykać?

Odnośnik do komentarza

~Tangoyaa
~kalae
Lilijka87
A witam nowe mamy ;)

Alesandra aleś trafiła z pytaniem! Wczoraj to się już popłakałam z bezsilności :/ na macie nie, w bujaczku nie, w wózku nie, na kolanach nie, na rękach jako tako ale też było marudzenie. Dziś w nocy 7 pobudek! SIEDEM! We wcześniejszą raptem 6! Był moment, że myślałam, że jej przeszło i nie jest już tak wymagającym dzieckiem. Ale nie ma to tamto, dam radę :) kocham ją!

Kalae to badania to każdy niemowlak powinien mieć po 6 miesięcu? W sensie kontrolną morfologie?

współczuje tych pobudek, przeczytałam M i się pyta po co się budzi ;)

co do badań tak powiedziała pediatra, ale ja nie wiem czy to prawda, bo jak Tosia nie dawała stóp do buzi to stwierdziła że 90proc dzieci tak nie robi, a te 10proc się nudzi. A Tosia zaczeła od soboty wkładać, to nie wiem czy się jej nie nudzi.
Na usg głowy też mi nie mogła wypisać skierowania bo pediatrzy nie mogą (a np. leniwiec dostała), a miałam źle wypisane prez neurologa skierowanie.


kalae, my też mieliśmy skiero na usg przezciemiączkowe od pediatry

my w końcu zrobiliśmy prywatnie

Odnośnik do komentarza

~kalae
Tangoya - ja kupiłam w lidlu tą owsianą, ale ona chyba było tylko raz i też w jakieś mikro ilości. A co do spania na dworze, u nas co prawda rzadko się zdarza, ale wg mnie musisz po prostu systematycznie go usypiać w domu i w końcu może się przestawi. Albo np przy otwartym oknie i je stopniowo zamykać?

no właśnie pamiętałam że pisłaś o tym i wysłałam Starego do Lidla, ale nie było :( Zamówiłam w Gemini owsianą i orkiszową z Holle i dzisiaj zobaczymy. Spróbuję najpierw bez owoców, może owsianka podejdzie wytrawna..
A z tym otwartym oknem to dobry pomysł, muszę spróbować, bo nie wyobrażam sobie wywalać do na dwór skoro świt w listopadzie kiedy mogą być przymrozki. NIc nie mam przeciwko spaniu na dworzu zimą ale jak od max 1,5 godziny wcześniej budzi się z nocy to ciałko jest jeszcze dość rozgrzane. Ech, szkoda lata :(
Odnośnik do komentarza

~kalae
~Magdalenka851
Kalae,maddalena a jakiej kaszki używacie? Mają one w składzie mleko?

ja mam z hipp bezmleczną, bezsmakową, bezcukrową :D są w wersji glutenowej i bezglutenowej


I się dziwisz, że nie chce jej jeść samej? :D bez smaku... Mmm pyszności!

Kalae odpowiedź swojemu, że też bym chciała wiedzieć po co się budzi :)

Już po szczepieniu. Waży 6800 i ma 67 cm. Bardzo płakała przy wkluciach, tak mocno, że aż mi łzy poleciały :( spytałam się czy mogę ją gdzieś nakarmić i wskazały mi pusty gabinet. Cycuś jest dobry na wszystko!
I tak, pytałam o meningokoki i wyszło, że jeśli nie jest to dla nas obciążenie finansowe to polecam zaszczepić. Szczególnie jeśli zamierzamy z nią podróżować, nawet po Europie. Stwierdziła, że zachorowalność jest niska w Polsce i skupia się ewentualnie w jakimś regionie i wtedy dzieci są szczepione z tego okręgu, chyba bezpłatnie. Przy okazji pytałam o ospe wietrzną. Poleca też szczepić bo im młodsze dziecko tym mogą być gorsze powikłania w razie zachowania, a zachoruje na pewno jeśli chcemy puścić ją do żłobka i przedszkola. Wiecie, że podobno dzieci żłobkowe mają na NFZ te szczepionki? Inaczej są płatne.
I za dwa tygodnie mamy przyjść do kontroli z dwóch powodów. Po pierwsze jej gruczoły sutkowe są nieco powiększone, choć tego nie widać ale po dotknięciu jest taka gula. Możliwe, że to od hormonów w moim mleku.
Po drugie ma nierówne kostki, wiem dziwnie to brzmi ale jedna ma większą fałdke niż druga, jest grubsza. A że czasem zawija jedną stopę bardziej od drugiej i że zaciska jeszcze paluszki to będziemy to monitorować. Może będzie trzeba skonsultować to z neurologiem i ortopedą.
Ania została pochwalona za to jaka jest sprawna fizycznie, że się podnosi na czworakach, że próbuje z nich siadać. Stwierdziła, że w około ósmym miesiącu dzieciaki takie coś próbują. No i zęby też pochwaliła i górne pewnie zaraz wyjdą bo są mocno rozpulchnione. I może to być powód ostatnich humorów i nocnych pobudek. Powiedziała, że dzieci cierpią przy ząbkowaniu, a niektórym nawet pękają dziąsła i krwawią :(
To tyle co u nas. Teraz czas obserwować Groszke bo jest po pierwszej dawce pneumokoków.

Odnośnik do komentarza

Alexann
Ja dzisiaj po wizycie u gin. Fasolka rośnie, w macicy jest jeden mały krwiak ale ponoć nieistotny.
Czuję się w miarę ok, na szczęście przypadłości 1 trymestru mnie omijają.

Zastanawiam się nad zmianą gina bo jak w 1 ciąży babka była ok, tak teraz zachowuje się jak zbuntowana nastolatka, witając mnie dzisiaj tekstem "nie rozsiadać się, ja tylko sprawdzę czy to dziecko jeszcze żyje". Myślałam że babsko rozszarpię...

Syn już prawie zdrowy, został minimalny kaszel. Robiliśmy mu ostatnio morfologię bo bardzo się poci (wręcz zostają mokre plamy) ale jest wszystko ok.

Alexann szkoda słów! Nie wiem jak mozna cos takiego powiedziec-totalna znieczulica:( Twoje Dzieciatko bedzie cudownie sobie rosło w Twoim brzuszku a Ty dbaj o swój komfort i nie pozwalaj innym przekraczac Twoich granic.
Tangoya dziekuje za Twoje posty a za ich długość dodatkowo. Mądra z Ciebie Kobiecina:)
Kalae super pomysl z tym otwartym oknem. Mi sie jeszcze pomyslalo o szumach zza okna np deszcz na youtubie albbo pociag na torach.

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka - od razu mu powiedziałam, że trzeba by zapytać Ani. Czasem mu tak mówię jak się mnie pyta czemu Tosia coś :)
Fajnie, że pediatra tak ogląda dziecko i się interesuje.
Slad po wkłuciu tej szczepionki na meningokoki dalej jest, a już ponad tydzien minęlo, jest już mniejszy.
A co szczepionki na nfz, nie wiem, ale niektóre miasta finansują szczepienie na meningokoki i pneumokoki, np w Katowicach pneumokoki są za darmo dla dzieci z miejskich żłobków. To chyba miasto nie finansowałoby gdyby nfz to robił?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...