Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

~magdalenka851
Ciąża mój tak ulewa po mleku tzn jak ja wypije krowie mleko to już na bank ulewa jak 150! I zaobserwowałam że np mleko wypije rano to reakcja u dziecka -ulewanie zaczyna się dopiero wieczorem czyli po ok 10-12godz. Muszę uważać na wszelki nabial.

Czarna.ana witam w klubie wrażliwych dzieciaków. U nas to samo dlatego bardzo dziękuję za Twój wpis:)

Maddalena ja też poproszę link jak dzieciątko nosić:)

Sylwia bidulko sciskam mocno :*

Monimoni wspolczuje sytuacji ale pomyśl ze jeszcze tylko kilka dni i juz będziesz u swoich rodziców a to zawsze inaczej, wkońcu nie ma jak u mamy:D

muszę następnym razem wypróbować ten argentin bo gardło to u mnie też bolaca sprawa

Lecem spać, dobrej nocki:D


U mnie ostatnie 2 dni te wieksze ulewanie. Dzis troche lepiej. I zaczelo sie rano chyba.
To jak robicie z tym nabialem? Nie pijecie mleka krowiego czy nie jecie tez np serow itp?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

dostałam wypłatę, ale prawie połowę niższą niż ostatnie dwie (maj,kwiecień), i niż zwykła moja wypłata gdy pracowałam.
niech mi to ktoś wyjaśni. Za maj i kwiecień dostałam wypłatę równą tej co otrzymuje. A zasiłki chorobowe były wyższe od tej mojej zwyczajnej wypłaty o około 300zł. Więc o co chodzi? Oczywiście jest piątek więc się będę zastanawiać przez dwa dni nim tam zadzwonię, ale też muszę mieć jakieś pojęcie, żeby mi kitu nie wciskali.

co wchodzi w skład tego świadczenia macierzyńskiego, fakt przysługuje mi 80%

Czy zasiłek chorobowy wlicza się w te 12 miesięcy?
Na chorobowym byłam od sierpnia.

Aż mi się gorąco zrobiło.

Odnośnik do komentarza

Strunka u mnie Mala tez ostatnio przespala od 21.30 do 7 :)
Mala ma jutro 3 miesiace i dzisiaj pierwszy raz sie przekrecila z pleckow na brzuszek. W nocy wlozyla nozke pomiędzy szczebelki i zaczela tak głośno plakac :/
Ja juz lepiej, ale żołądek jeszcze troche boli i nie moge jesc.
Dzisiaj zajmuje sie Martynka i Kubusiem. Juz rozumiem mamy z dwojka Maluszkow, ktore nie maja czasu na forum. Tylko, ze Kubus jeszcze sam sie zabawi wiec nie jest zle :)

Odnośnik do komentarza

KasiaMamusia
Witam upalnie:)

Jak dobrze po domu w samym biustonoszu;)
Dzisiaj kończy się moja swoboda i wolność:( teściewa wraca...jak ten czas szybko zleciał.... pewnie będę okropna, ale w ogóle mi jej nie brakło...nawet A tylko raz się zapytał czy może iść do babci...taki to wyśmienity kontakt mają ze sobą...
Nikola wczoraj marudziła, po 18 zasnęła,potem ok 22 cyc, ok.1-4-6-7- starszego do przedszkola i wracamy i znowu cyc i śpi,a no i w nocy to na śpiąco daje sygnał, że głodna lub spragniona,raz dzisiaj ok.4 oczy duże jak 5zł, ale to dałam cyca pieluszkę między rączki i usnęła bez marudzenia;)
Wasze maluszki też uwielbiają memlać cały czas coś w rączce? Ostatnio w mieście byliśmy,tetry zapomniałam... mała nerwowa... poszłam kupić nową błękitna ładna i dziecko od razu spokojniejsze:)
Teraz w sumie w tych upałach często cyca,albo przytulić się potrzebuje:)
Ostatnio to chyba parę dni skok miała,bo teraz gaworzyć zaczęła,jakie to urocze:)te usteczka tak wyginane ...moje słodkości
Ostatnio starszy nawet daje się wycałowywać i tulić:)był okres, że nie chciał...

No misiakowata i Monimoni nie zdarzyło mi się, aby ktoś tak zdrabniał prędko:D
Sylwia zdrówka:)
Monimoni dasz radę, tylko lub aż 2dni;)
Barcelona miłe wspomnienia:), ale podziwiam, że w takim hałasie:)
Strunka, ale żeś rozkmine miała:D
Madika pewnie znowu z teściową....ach uwielbiam czytać co tam u was:)
Aaa wczoraj co chwilę myliły nam się z moim słowa... śmiechu co nie miara...te upały dobrze nie wróżą na kontaktowość :D


O nie! Mamusia juz wraca? To juz 10 dni minelo? :D
Ale karmien... a ja sie wkurzam i przetrzymuje Mala w nocy... yyy. Tylko ze ona w nocy zasypia na cycu i budzi sie jak ja odbijam albo odkladam do lozeczka i pozniej min 20 min do godziny zanim zasnie
I w dzien ma drzemki ale bardzo czesto ziewa... nawet teraz po godzinie snu

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sylwia, jutro kwartał mija :D zreszta nie tylko nam, np. Mamami tez... I jeszcE jednej marcowkowej mamie :)
A Twoje dzieciątko zdolne jak juz na brzuch sie przewraca. Ja dzis dopiero zaobserwowalam u mojej malej, ze stara sie przewracać na inny bok niz zawsze i wydaje takie nerwowe dzwieki, ze nie moZe się przewrócić :)

Mamom,starszakow gratuluje pomyślnie zakończonego roku szkolnego!

Tak poza tym patrząc na zdjęci naszych maluchów musze powiedzieć, ze udaly nam sie wszystkim te male szkraby i zdolne nasze dzieciątka :) a jakie śliczne!!!

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Izabel82
Grunt że pogadane... Mój i tak nigdy nie rozumie o co mu chodzi więc szkoda nawet gadać czasem mu wygarne coś on mi i tyle
Była u was pielęgniarka środowiskowa??, u mnie dziś była zdziwiona że nie Byłyśmy przed 1 szczepieniem bo teraz się pozmieniało i przed każdym szczepieniem pielęgniarka robi test ptsesiewowy i ogólnie ogląda dziecko sprawdza czy się prawidłowo rozwija. Do tego można zawsze pogadać o karmieniu rozszerzaniu diety i różne inne nurtujące sprawy. Dziś była u nas godzinę obejrzała malutka dokładnie. Jestem pod wrażeniem :)

ja miałam 6 wizyt patronazowych do 8 -go tygodnia Matiego...a to jeszcze ma przyjsc?

fajnie,że tak fajnie się Wami zajęła:)

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Lilijka87
~misiakowata
u nas juz pogadane,choc widziałam,że ochoty nie ma..wkurza go,że wszystko musi byc po mojemu zawsze,że mu przerywam..no dobra..szkoda,że nie widzi ,że czesto wychodzi na jego i mówię,że ma racje..
ech a juz myślałam,że chodzi mu o sex..bo totalnie nie mam ochoty ostatnio..no i dziś ten pecherz jeszcze..

Kalae ciezko,to nie znaczy,żeby nie próbować..trzeba..my kobiety potrzebujemy porozmawiać,a nie sie domyslać i babskim myśleniem pogorszyć problem :)
ja tak mam bynajmniej :)

jakoś mi lepiej jednak jak wyrzuciłam z siebie,że mam wrazenie,że mu sie nie chce czesto wychodzić z inicjatywa pomagania mi itp :)


Ale jak to tak?! A co ze słynnym:
- Kochanie co się stało?
- Nic!
- Ale wiszę, że coś jest nie tak, co Ci jest?
- Domyśl się!

Kalae zdrowia!

hehe u nas bez ostatniego -Domyśl się :D

Odnośnik do komentarza

Monimoni
Nie jest tak najgorzej, oprócz głupich zabaw, ciagłego dokarmiania, pieszczenia się i tworzenia dziwnych słów (wiecie co to jest pręciuchno?) i zaciągania gwarą, gadania o sąsiadach i innych nieiteresujących mnie sprawach i jeszcze oprócz kilku(nastu) innych wkurzających mnie rzeczy..... nie jest tak najgorzej:/
Przyznaję, że jest bardzo pomocna i trochę chyba odpuściła - jak Ksawciu jest dłużej u niej to już trochę się nauczyła, może też już nie musi o niego tak za iegać. No i mąż jej setki razy powtarza to i owo, bo wie jak potem się wściekam;)

Klaudia dużo zdrówka dla maleństwa, a dla Ciebie cierpliwości i siły!!!

Zuzka odpycha się jak leży na brzuchu i jej się nie podoba - nie umie się przekręcić i chyba tak kombinuje.

Monimoni jestes MEGA DZIELNA!!!

I w domu dajesz sama rade 2 dzieci i to w bardzo malej roznicy wieku. Ja juz podziwiam Cie za to ze tak szybko sie zdecydowaliscie na 2 dziecko.

Maz nie poukladal sobie spraw tylko wszystko naraz...

I PAMIETAJ ze juz niedlugo jest niedziela!!:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~misiakowata
u nas juz pogadane,choc widziałam,że ochoty nie ma..wkurza go,że wszystko musi byc po mojemu zawsze,że mu przerywam..no dobra..szkoda,że nie widzi ,że czesto wychodzi na jego i mówię,że ma racje..
ech a juz myślałam,że chodzi mu o sex..bo totalnie nie mam ochoty ostatnio..no i dziś ten pecherz jeszcze..

Kalae ciezko,to nie znaczy,żeby nie próbować..trzeba..my kobiety potrzebujemy porozmawiać,a nie sie domyslać i babskim myśleniem pogorszyć problem :)
ja tak mam bynajmniej :)

jakoś mi lepiej jednak jak wyrzuciłam z siebie,że mam wrazenie,że mu sie nie chce czesto wychodzić z inicjatywa pomagania mi itp :)

Pamiętasz Misiakowata jak pisałam o tym zerowym libido od urodzia córki czyli od 6 lat. Po porodzie już często nie jest tak samo:( Ale dziś starsza u babą została na noc, młody już śpi, więc zapowiada się ciekawy wieczór:)

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Kalae nie pomoge Ci..ja póki co miałam dwie wypłaty po 80%
dostaje o 200zł mniej niz 100%..zadzwonisz się dowiesz :)

gorac straszny:)
namówiłam P.na spacer po 18..bylismy godzinkę..duchota,ale niuniowi sie dobrze spało w bodziaczki na ramiączkach :)
a jak sie rozbawił teraz ile smiechu ile piskania :D
P.robił mu pierdziuszki na brzuszku a ten raz zasmiał się jak dorosly tak donośnie :D
kochany mój :D
Lezy w pampersie non stop nadaje,zaraz kąpiemy :D

Dzięki Madika..zobacze..
dzis na brzuszek nie narzeka..kupa była tylko rano,zobaczymy jak bedzie po kapieli :)
Wydaje mi sie,ze te dawanie mojego mleka z butli tak rozlegulowało brzusio...teraz ciagle cycus..
staram się dostawac co godzinę a nawet czesciej :)

Ciąża ograniczyłam nabiał..tzn np.nie zjadłam 4 kanapek z serem zóltym tylko jedną..jedna szklanka mleka..rano troszke mleka do płatków,do kawy...jak mam ochote na jogurt to rezygnuje z sera itp

Odnośnik do komentarza

olka135
Tarczyca, faktycznie, sprawdze :/
Lilijka o kurde, nawet nie wiedziałam wielu rzeczy które tu napisałas :) dzięki!
Najgorsze jest to że człowiek waży się z nastawieniem, że schudł chociaż ze 20 dag a tu waga prawie taka sama jak w ciąży, no ją pierdziele :/

Nie martw sie Olka ja to samo przezywam... Ostatnio jak zrobilam badania to wszystkie hormony oprocz tsh byly w normie. Lekarz te tabletki na odwodnienie mi przepisal ale w te upaly nie biore bo na dzialce nie mam kiedy pic... moze to przez te zmagania z gardlem.

Ale juz mowilam ze lekarz mi powiedzial ze po ciazy w tkankach i narzadach zostaje jeszcze duzo wody i dlatego niekiedy nie mozna schudnac.

Kalae ja plucze gardlo zawsze woda z woda utleniona i mi pomaga. Super jest srodek nawilzajacy do gardla Miramile bo jest na bazie z olejow :D Noi niezawodne tantum verde :D

Powiem wam ze dzis 2 raz usiadlam na urlopie bezczynnie :D Jezu... jaka to przyjemnosc.... juz prawie zapomnialam jak to jest :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Kalae chorobowe normalne czy ciążowe?? Jak idziesz na l4 w ciąży to wyliczaja ci średnia za ostatnie 12 miesięcy, chyba że pracowałas krócej to za mniej. I później dostajesz taka sama kwotę na macierzyńskim jeżeli zadeklarowałas 100% lub 20% jeżeli zadeklarowałas 80%. Jeżeli dostałaś normalne wypłaty po porodzie to chyba teraz ci odjeli bo powinnaś dostać mniejsze.

Odnośnik do komentarza

~misiakowata
Izabel82
Grunt że pogadane... Mój i tak nigdy nie rozumie o co mu chodzi więc szkoda nawet gadać czasem mu wygarne coś on mi i tyle
Była u was pielęgniarka środowiskowa??, u mnie dziś była zdziwiona że nie Byłyśmy przed 1 szczepieniem bo teraz się pozmieniało i przed każdym szczepieniem pielęgniarka robi test ptsesiewowy i ogólnie ogląda dziecko sprawdza czy się prawidłowo rozwija. Do tego można zawsze pogadać o karmieniu rozszerzaniu diety i różne inne nurtujące sprawy. Dziś była u nas godzinę obejrzała malutka dokładnie. Jestem pod wrażeniem :)

ja miałam 6 wizyt patronazowych do 8 -go tygodnia Matiego...a to jeszcze ma przyjsc?

fajnie,że tak fajnie się Wami zajęła:)


A to chyba położnej, nie pielęgniarki.
W książeczce jest wpisana wizyta jeszcze pielęgniarki i lekarza. U nas tylko położna sie wywiązała
Odnośnik do komentarza

Kalae zaskoczyłaś z tą wypłatą, bo ja też liczyłam, że 80% to będzie inna kwota a dostawałam prawie tyle co przed ciążą. Mam nadzieję, że w lipcu nie dostanę połowy. Nie mam zielonego pojęcia jak to naliczają. Czy to jest 80% zasadniczej, a premie itp. w całości?A tak w ogóle to życze szybkiego powrotu do zdrowia.

Sylwia, Olka jesteście dzielne babki. Zobaczycie, że się dobrze ułoży. Trzymam za was kciuki.
Ola jak pomyślę, że moje prawko jest starsze od Ciebie to, aż nie chce mi się wierzyć, że już taka stara jestem.
Klaudia podziwiam Cię, chciałabym mieć Tyle siły co Ty. Życzę dużo zdrowia Małemu.

A my kończymy pracowity tydzień. Zaliczyliśmy mnóstwo wizyt u lekarzy: alergolog, bioderka, kardiolog. Bioderka ok. i już więcej wizyt nie będzie :D
Kupy nadal zdarzają się brzydkie. Mała nie chce pić z butelki (choć kilka tygodni temu nie było problemu), nutramigen też jej nie podchodzi. Karmię ją nim prawie na siłe :(
Kolejny tydzień to kolejny maraton po lekarzach. USG główki, USG brzuszka, alergolog, gastrolog. Mam nadzieję, że wyjaśni się jej problem z kupkami.
Brakuje mi czasu na moich lekarzy :( i na tą nieszczęsną krzywą cukrową. ehhhh

Barcelona super, że się odezwałaś. Brakuje jeszcze mi Haniutka i Haneczki.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Izabel82
Kalae chorobowe normalne czy ciążowe?? Jak idziesz na l4 w ciąży to wyliczaja ci średnia za ostatnie 12 miesięcy, chyba że pracowałas krócej to za mniej. I później dostajesz taka sama kwotę na macierzyńskim jeżeli zadeklarowałas 100% lub 20% jeżeli zadeklarowałas 80%. Jeżeli dostałaś normalne wypłaty po porodzie to chyba teraz ci odjeli bo powinnaś dostać mniejsze.

Tylko to jest średnia w co włączają się nagrody i wczasy pod grusza, więc wychodzi wtedy wiecej niż wypłata i tak na chorobowym dostawalam wiecej o te 300zł. I jak sobie to podliczylam to faktycznie średnio z 12 mc wychodzi więcej niż wypłata o 300zł. I to 80% to jest prawie wypłata.

A czy prawda jest ze jeśli się bylo na l4 to podstawa macierzyńskiego to ta sama kwota?

Szkoda tylko ze jakiegoś wyjaśnienia nie dostałam.

Odnośnik do komentarza
Gość arwena 89

~kalae
Izabel82
Kalae chorobowe normalne czy ciążowe?? Jak idziesz na l4 w ciąży to wyliczaja ci średnia za ostatnie 12 miesięcy, chyba że pracowałas krócej to za mniej. I później dostajesz taka sama kwotę na macierzyńskim jeżeli zadeklarowałas 100% lub 20% jeżeli zadeklarowałas 80%. Jeżeli dostałaś normalne wypłaty po porodzie to chyba teraz ci odjeli bo powinnaś dostać mniejsze.

Tylko to jest średnia w co włączają się nagrody i wczasy pod grusza, więc wychodzi wtedy wiecej niż wypłata i tak na chorobowym dostawalam wiecej o te 300zł. I jak sobie to podliczylam to faktycznie średnio z 12 mc wychodzi więcej niż wypłata o 300zł. I to 80% to jest prawie wypłata.

A czy prawda jest ze jeśli się bylo na l4 to podstawa macierzyńskiego to ta sama kwota?

Szkoda tylko ze jakiegoś wyjaśnienia nie dostałam.

Kalae, ja byłam od samego początku ciąży na L4 i dostawałam normalną wypłatę (tylko u mnie nie ma czegoś takiego jak premia czy jakieś dodatki wczasowe). Teraz mam 80% wypłaty. Dostałam zawiadomienie z ZUS że za luty dołożą mi kasę do pełnego tysiaka. Normalnie dostaję ledwo ponad tysiak za miesiąc (najniższa krajowa niestety)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...