Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilijka87

~kalae
czy u was pediatra ogląda dziecko na wizycie tzn sprawdza postawę czy dobrze trzyma głowę czy nie leży krzywo np nie odgina głowy itd?
ciekawa jestem czy powinien to robić, bo u nas mam wrażenie że trochę taśmówka leci

Tak sprawdza. Dziś przed szczepieniem obejrzał ją lekarz (inny niż zwykle no naszej pediatry nie było) i to bardzo dokładnie. Stwierdził, że Ania preferuje mieć głowę po jednej stronie. Prawą rękę też wysoko układa (możliwe, że przez zabawę w Supermana przy porodzie). Ale stwierdził, że narazie to jest do obserwacji. W każdym razie jak przystało na matkę panikare już znalazłam dobrą rehabilitantke w Katowicach i jak sama zauważe jakąś asymetrie to się umówie.
Odnośnik do komentarza

Lilijka87
~kalae
czy u was pediatra ogląda dziecko na wizycie tzn sprawdza postawę czy dobrze trzyma głowę czy nie leży krzywo np nie odgina głowy itd?
ciekawa jestem czy powinien to robić, bo u nas mam wrażenie że trochę taśmówka leci

Tak sprawdza. Dziś przed szczepieniem obejrzał ją lekarz (inny niż zwykle no naszej pediatry nie było) i to bardzo dokładnie. Stwierdził, że Ania preferuje mieć głowę po jednej stronie. Prawą rękę też wysoko układa (możliwe, że przez zabawę w Supermana przy porodzie). Ale stwierdził, że narazie to jest do obserwacji. W każdym razie jak przystało na matkę panikare już znalazłam dobrą rehabilitantke w Katowicach i jak sama zauważe jakąś asymetrie to się umówie.

a gdzie chodzisz do pediatry?
a tym namiarem na rehabilitantkę to się podziel.

u nas raz zwróciła uwagę własnie na postawę pielęgniarka, a lekarka nic dopiero jak jej pielęgniarka powiedziała, dziś już była inna pielęgniarka to tylko ważenie, mierzenie, lekarka zbadała i można szczepić. i tyle.
Zastanawiam się nad zmianą pediatry.

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

~Ernestoo
Olka trzymam kciuki za maturę. Co było na polskim?

Sylwia życzę wam zdrówka !

Paulinka już ma mniejszy katar, codziennie się inhalujemy. Kolki tez są słabsze. Wczoraj pospala do 23 a potem wisiała na cycu do 2. Po takim posiłku pospala do 7 :)
Paulinka rośnie na tatusiowa córkę. Oboje za sobą przepadają. Nas dziecko zbliżyło, nie mogę narzekać, tatuś Paulinki ogromnie mi przy niej pomaga. Spędza z nami każdy weekend.

No i super :-) czasem trzeba radykalnych kroków zeby później wszystko się na nowo poukładało:D

My po spacerku córcia dosypia w leżaczku a ja pałaszuję obiad od mamy :D czytając marcówki:D

Odnośnik do komentarza
Gość arwena 89

Monika91
Zu2ia
A co do zapachu kup.. U nas śmierdzą skwasnialym mlekiem ;) pamietam ze u starszego tez tak było. Ale Olek na mm.

A ile zjada Twoj maluszek mm? Mój je 6 razy po 150 i zastanawiam się czy to jest ok

Mój Mikołaj też tyle zjada, a czasem nawet chce dokładkę :)

Odnośnik do komentarza

~arwena 89
Monika91
Zu2ia
A co do zapachu kup.. U nas śmierdzą skwasnialym mlekiem ;) pamietam ze u starszego tez tak było. Ale Olek na mm.

A ile zjada Twoj maluszek mm? Mój je 6 razy po 150 i zastanawiam się czy to jest ok

Mój Mikołaj też tyle zjada, a czasem nawet chce dokładkę :)

Czyli z moim Mikołajem wszystko ok :-) czasami tez sie domaga dokladki

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwieccc

U nas zaden z pediatrow nie zauwazyl asymetrii. Wydawalo mi sie nienornalne to, ze Eliza odgina glowe w jedna strone. Chdzimy od 3 tyg na rehabilitacje+cwiczenia w domu. Rehabilitantka od razu powiedziala- asymetria i krecz szyi. Juz jest o niebo lepiej. Maluchy sa plastyczne a niektorzy pediatrzy niestety slepi...
Sylwia trzymaj sie!
Ernesto, szkoda, ze tyle przeszlyscie :/ cholerna polska sluzba zdrowia...
O tych fotelach do spania (albo krzeslach!!!)tez juz wiele slyszalam !
Porazka...

Odnośnik do komentarza
Gość olka135.

kalae u nas sprawdza wszystko, nawet czy poprawnie zgina palce jak naciska na nerwy, ale mysle ze to tez ze wzgl na wczesniactwo. :)

matko, na jazdach prawie, wjechalam w samochod ktory stal zaparkowany, alez adrenalina! ;)

Sylwia biedna, ale musialas sie wystraszyc....

Odnośnik do komentarza

Sylwia,ale palant na tym sorze...ech..niech wszystko dobrze sie skonczy i Martynka wyzdrowieje !
Ernesto ciesze sie,ze tatus Paulinki zmadrzal i Wam pomaga :)
Olka wez sie za siebie porzadnie tez ze zdrowkiem.ciagle coś,powodzenia dla Maji z rehabilitacja.Powodzonka na maturach :)
Kamilla moze Tosi uklad sie reguluje i stad tata roznorodna kupa.
Mi tez osemka sie przebija..moze w koncu da rade..w ciazy atakowala teraz znow.
Matiemu przeszedl skok juz wczoraj.Milo :)
Padnieta jestem ,nalazilam sie jak nie wiem,a zimno u nas jeju..choc teraz wiatr ustal to cieplej..
Fryzjer zaliczony,od razu lepiej sie czuje :)
Bylismy u tesciowej,zakochana w wnuku..no i plan jest ze nie dajemy do zlobka,ze sie zaopiekuje..hm..racji troche ma ,ze nie damy rady oplacac zlobka..no ale wacham sie..mam rok na.poznanie jej blizej..poki co zauwazylam zmiane w niej..na lepsze :)

monthly_2016_05/marcoweczki-2016_47352.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia wspołczuję, wiem co przechodzisz :( Trzymam kciuki, by wszystko było dobrze.
Ola wam również życze dużo zdrowia i trzymam kciuki za maturę.
Kamila czasami żyłki pokazują się u dzieci, które mają alergie, a mama zjadła alergen. Ja przedwczoraj zjadłam kawałek sernika i wczoraj w kupce też była malutka żyłka.
mam pytanie do mamuś karmiących piersią. Co jecie przy dziecku alergiku? U nas poki na bebilonie pepti to kupki wzorcowe. Jak zaczełam karmić (i nie objadam się niewiadomo czym) kupki lekko zielonkawe. Już nie wiem co jeść.

Miśka nadal troszke ulewa, ale to dlatego, ze to mały łakomczuch jest. W ciągu jednego posiłku potrafi ponad 100ml z piersi wciągnąć (ważę Miśkę przed jedzonkiem i po :D).Ja ją co jakiś czas zabieram od piersi i podnoszę do odbicia, potem z 5 min. w pionie i kontynuacja cycki. Na przewijaku pod główkę złożyłam ręcznik i już tak bardzo nie ulewa. Kolki też się zmniejszyły odkąd espumisan jej daję. W szpitalu miała okropne kolki i dostawała esputicon. Dziecko cierpiało, ale już wiem, ze to raczej nie od leku a od sposobu podania. Dostawała 2 kropelki w kubeczku z wodą i ja podawałam je strzykawką. Tyle, że teraz widzę (po braku skutecznosci), że podawałam jej wodę bo lek zapewne zostawał na ściankach kubeczka. Gdzie tu logika tych co lek przynosili? Zlecone dać - dali, a co z tego, że pacjent nie skorzystał :( Masakra.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

~kalae
Lilijka87
~kalae
czy u was pediatra ogląda dziecko na wizycie tzn sprawdza postawę czy dobrze trzyma głowę czy nie leży krzywo np nie odgina głowy itd?
ciekawa jestem czy powinien to robić, bo u nas mam wrażenie że trochę taśmówka leci

Tak sprawdza. Dziś przed szczepieniem obejrzał ją lekarz (inny niż zwykle no naszej pediatry nie było) i to bardzo dokładnie. Stwierdził, że Ania preferuje mieć głowę po jednej stronie. Prawą rękę też wysoko układa (możliwe, że przez zabawę w Supermana przy porodzie). Ale stwierdził, że narazie to jest do obserwacji. W każdym razie jak przystało na matkę panikare już znalazłam dobrą rehabilitantke w Katowicach i jak sama zauważe jakąś asymetrie to się umówie.

a gdzie chodzisz do pediatry?
a tym namiarem na rehabilitantkę to się podziel.

u nas raz zwróciła uwagę własnie na postawę pielęgniarka, a lekarka nic dopiero jak jej pielęgniarka powiedziała, dziś już była inna pielęgniarka to tylko ważenie, mierzenie, lekarka zbadała i można szczepić. i tyle.
Zastanawiam się nad zmianą pediatry.


Lekarzy mamy w przychodni w Siemianowicach.

Fizjoterapeutka https://www.znanylekarz.pl/ewelina-nowak-2/fizjoterapeuta-terapeuta/pszczyna w opisie o sobie ma link do swojej strony

Sylwia zdrowia wam życzę!

Odnośnik do komentarza

Lecicie z kolei koksem,że trudno i jest nadrobić po kilku dniach abstynencji od forum:)

My dzisiaj mieliśmy szczepienie. W sumie dopiero 4 gdy dz od podania a mały strasznie sniety. Cały czas przesypia.Mam nadzieję,że na tym się zakończy się poszczepiennych reakcja.Bartus skończył wczoraj 7tyg a waży 5570g.Taok myślałam że ostrob przypakowal,ale nie że aż tyle!!(u nas położna powinna przyjeżdżała bez wagi). Oczko niestety ciągle ropieje.Krople też nie pomogły,więc mamy skiero do okulisty.Jutro też USG bioder,a w niedzielę chrzest.Nie weierm jak to ogarne,bo ciągle jestem polpezytomna.
Ciąża,u nas też kilka dni temu,nie wiedząc czemu Bartus zaczął ulewac.Ba,czasami to takiego belta puszczal i ja i on to przebrania.Paw zazwyczaj był przy odbijaniu.Trwało to może że da dni i przeszło.Teraz już jest ok,tzn.od czasu do czasu uleje jask go za krótko pionizujemy po jedzeniu,ale j z bez zygania.Może u was to także będzie chwilowe.

Odnośnik do komentarza

~magdalenka851

Ciąża mój starszak mega ulewal ale dużo jadł. Wojtek je tylko dopóki nie pusci cyca później odbijanie i już więcej nie dostawiam. Jedzenie min co 2,5godz. i odbijam zaraz po jedzeniu i obserwuje jak się kreci to znów podnosze i odbija i tak nawet trzykrotnie. Dzięki temu ulewamnie zminimalizowalismy a też było często i dużo

Aha. To Moja tez sie czasem wierci, ciagnie za sutka jakby chciala wyrwac. Musze zaczac ja odstawiac wtedy jednak. Tylko ze ciezko mi jest ja oderwac jak sie zassie. I ryczy wtedy okropnie:-( Mala je co godzine, poltorej, chyba ze spi dluzej... Niedawno zjadla, nie jak zwykle 5 czy 10 minut ale 25! Chyba co jakis czas tylko ssala, bez mleka. Staralam sie ja trzymac jak najspokojniej, odbila tylko leciutko raz i po 15 minutach jak ja odlozylam to wodnista fontanna poszla, ale nieduza. Czyli lepiej...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość strunkaaa

Ciaza, jak chcesz odciągnąć babla od piersi bezboleśnie dla Ciebie, ro jak zrobi przerwę w ssaniu, ta taka krótka, to wloz jej palec do buzi i pierś mozna wyjąć :) z boku ust wloz tak, zeby po prostu powietrze sie dostalo czy przestala ssać. Nie wiem jak obrazowo to opisać.

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny :) jutro mam nadzieje sie dowiem jakie sa wyniki i co powiedza. Bo jak nic jej nie jest to ja biore do domu. Ale skad ten kaszel. Musze sobie kupić inhalator. Moja Malutka tez to przezywa. Od 15 dopiero teraz zasnela. Jak chcialam ja uspac to caly czas placz. Przy piersi to samo. Dobrze,ze M i siostra byla to trochę mnie odciążyli.
Misia super fryzurka :)

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Dzieki dziewczyny :) jutro mam nadzieje sie dowiem jakie sa wyniki i co powiedza. Bo jak nic jej nie jest to ja biore do domu. Ale skad ten kaszel. Musze sobie kupić inhalator. Moja Malutka tez to przezywa. Od 15 dopiero teraz zasnela. Jak chcialam ja uspac to caly czas placz. Przy piersi to samo. Dobrze,ze M i siostra byla to trochę mnie odciążyli.
Misia super fryzurka :)

Sylwia jak moja córka miała kilka miesięcy to też trafiłam z nią do szpitala z okropnym kaszlem, ale to takim że prawie non stop okropnie kaszlala. Spać nie dawala rady, ja mówiłam lekarzom na obchodzie że strasznie kaszle, a przez dwa dni każdy lekarz ze osłuchowo wszystko dobrze. Wkurzyłam się i powiedziałam że albo zrobia prześwietlenie, albo zabieram do domu. Zrobili... Obustronne zapalenie płuc! Cztery dni spędziliśmy w szpitalu bez sensu dopiero na 5 dzień podali jej antybiotyk i tak przez kolejne 10 dni. Także Sylwia proś o rtg, będziesz spokojniejsza!
Odnośnik do komentarza

Monika91
Zu2ia
A co do zapachu kup.. U nas śmierdzą skwasnialym mlekiem ;) pamietam ze u starszego tez tak było. Ale Olek na mm.

A ile zjada Twoj maluszek mm? Mój je 6 razy po 150 i zastanawiam się czy to jest ok

Olek zjada bardzo rożnie. Od 70-150ml. Takze ciezko mi powiedzieć ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Kurczę Ernesto a Paulinka na co jest uczulona?? Szlag... U mnie to by wyglądało ze na czekoladę... Nie przypominam sobie żebym jakiś inny alergen jadla wczoraj, a przez to ze juz odpuscily jej bole brzuszka to zapomniałam i zezarlam czekolady troche, a potem siora wrocila z Turcji i mi przywioźa mega pake maltesersow... No o opamiętać sie nie mogłam.szlag... Ehh

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...