Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kalae ja planuje udać się przed porodem do urzędu i stwierdzić ojcostwo. Po pierwsze po porodzie nie będę musiała jechać i dziecka ze sobą ciągnąć a tak mój sam to załatwi. A po drugie wszystko może się wydarzyć podczas porodu i ja będę spokojniejsza ze ojcostwo jest stwierdzone. A ślub weźmiemy kościelny jak mała podrosnie;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3qqmzy1qytnxa.png

Odnośnik do komentarza

Niuska_aw prawie płasko, tak z 1-2 cm podniesione zostaje. Gondola z kolei ma możliwość podniesienia podgłówka na jakieś 2cm - teraz mi się przypomniało. My płaciliśmy 1450zł (w bobowózki była promocja, ok 100-200 zł taniej niż gdzie indziej wtedy) za 2w1 (bo fotelik do samochodu mielismy pożyczony od koleżanki). W komplecie był śpiworek, moskitiera i, przeciwdeszczówka do gondoli. To było 2lata temu

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

jakie piękne gofery ;)

co do rejestracji w związkach niefomalnych, to zarówno ojciec dziecka musi uznać to dziecko poprzez oświadczenie przed kierownikiem usc, ale też matka musi być przy tym aby potwierdzić że ten 'uznający' ojciec jest ojcem, wtedy jak są takie oświadczenia to po porodzie tylko ojciec (tak jak w zwiazku małżeńskim) idzie zarejestrować dziecko. Jak nie ma tych oświadczeń to po porodzie do 21 dni oboje muszą iść do urzędu żeby złożyć te oświadczenia i od razu zarejestrować dziecko.
a przy rejestracji oświadczeń co do dziecka poczętego to trzeba mieć kartę ciaży z sobą

ja się zastanawiam dlatego że w tych 21 dni to może być ciężko zeby się tak zebrać i to z dzieckiem wtedy, bo samo w domu nie zostanie

Odnośnik do komentarza

olka - chyba nie ma terminu ile przed, kwestia tylko, żebyście razem byli, a to się wiąże z urlopem, jak będę szła to i tak wcześniej lepiej zadzwonić do usc i zapytać co potrzeba dokładnie, żeby na darmo nie jeździć.
na pewno trzeba kartę ciąży (jak przed porodem) i dowody osobiste

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamausie:-)
Nową mamusie witam na naszym skromnym forum ;-)
Ja po kolejnych zajeciach w SR w przyszłym tygodniu mamy ćwiczenia ;-) zobaczymy jak to wyjdzie hehe
Co do kosmetykow ja kupowałam z ziajki i linomag do tyłka no i sudocrem, a do prania mam całą serie dzidziusia proszek do bialego i koloru, płatki mydlane, odplamiacz no niestety nie dostałam płynu do płukania z dzidziusia więc jest z białego jelenia ;-)
dla siebie muszę kupić podkłady poporodowe, jeszcze z 2 staniki do karmienia, nakładki na sutki i krem do nich :-) co do wkładek to polecam te z rossmana mają 2 paseczki kleju więc trzymają się na miejscu :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ew3p8xvbj.png

Odnośnik do komentarza

olka135
Właśnie, Michał jest zameldowany w krk, ja w Rzeszowie, czy to sie nie tenteguje?

to w sumie nie ma znaczenia w jakim usc złożycie oświadczenia, a dziecko rejestruje się w usc adekwatnym do miejsca narodzin, czyli jak dziecko się urodzi w Rzeszowie to w usc w Rzeszowie to twój Michał musi iść do tego urzędu, czasem w większych miastach jest jeszcze rejonizacja np. jak dziecko urodzi się w Krakowie w szpitalu Ujastek to rejestrowane jest w usc Kraków Nowa Huta, a jak w Krakowie w szpitalu na Kopernika to usc Kraków Śródmieście, ale to wszystko informują podobno w szpitalu, który usc należy.

Niemniej jeżeli złożysz oświadczenia w usc X a urodzisz w szpitalu należącym pod usc Y, to ten usc X prześle oświadczenia do usc Y.

Miejsce zameldowania rodziców nie ma znaczenia, choć przy rejestrowaniu dziecka twój Michał będzie musiał podać czy dziecko ma być zameldowane w miejscu zameldowania matki czy ojca. To też warto przemyśleć, bo przy każdej zmianie miejsca zameldowania dziecka do lat 14 potrzebni są oboje rodzice w urzędzie.

Odnośnik do komentarza

choć w sumie jak ma nie być meldunku to nie wiem, czy trzeba będzie to podawać, ale na wszelki wypadek lepiej mieć tą kwestię przemyślaną.

no i oczywiście przy składaniu tych oświadczeń trzeba zdecydować o nazwisku dziecka

Odnośnik do komentarza

czesc Wam:))
wczoraj bylam na tej krzywej cukrowej mam nadzieje ze wyniki będą dobre bo jeszcze raz tego chyba bym nie wypila. Usnelam po 15 minutach na sofie i dobrze bo było mi tak slabo i niedobrze... ale to już za mna.
Ja dalej przeziebiona, dziś mój maz wrocil z pracy zaraziłam go niestety, ledwo wszedł, snul si na nogach ehhh
Lilijka tak się zastanawiam jak piszesz o tej SN czy warto mi tyle jechać jak średnio zadowolona jesteś, bo mam o 20 km bliżej w bedzinie i dodatkowo bezplatna 10 spotkać i gimnastyka z jooga od 32 tyg tez na NFZ. A dziś rusza...hmmm kurde musze pomyslec.

Mój maz tez Marcin- bardzo opiekuńczy, troskliwy ale tez impulsywny i potrzebujący często własnej przestrzeni

Ja dziś cala w nerwach moje maleństwo( będzie Oliwier ja chciałam Olafa- ale mezowi ie nie podoba, a maz chciał bardzo Aleksandra) od wczoraj bardzo slabo se rusza. A od dawna już ma swoje pory, od wczoraj rana siedzi cicho. Zrobilam sobie kawe, zjadłam kawalek ciasta, trochę brzuchem poruszałam mocniej i dal o sobie znac kilka kopniaczkow ale o wiele słabszych niż zazwyczaj. I się denerwuje dalej, az plakac mi się chce. Myslicie ze na tym etapie to jezcze normalne? Wizyte mam w piątek. Jakby w ogole się nie poruszyl to na IP bym poechala a teraz nie wiem. Slabo bo slabo ale kilka razy dal znac po ciachu.

Odnośnik do komentarza

Bad.Woman
Gdy Ci smutno,
Gdy Ci źle...
Zrób talerz goferów i wpierdziel je !!!
:-) ;-) :-P :-D :-* :-)
jesteś niesamowita i Twoje gofry tez! :)

Nasze maleństwo przekrecilo się w piątek i teraz tylko plecki wypycha a kopie mnie do środka. Nic nie widać na zewnątrz brzucha :(

Ja to chyba jestem jakas inna czy cos bo wyprawke zaczęliśmy od 2 paczek pieluch + potem tetra, wózek i lozeczko oraz fotelik do samochodu juz mamy. Za to cale zakupy ciuszkowe i reszta przede mną ;)

Do szpitala mam 2 pizamy - jedna zwykłą jedna ciazowa, a szlafrok pozycze od mamy. Niecierpie szlafrokow.

Odnośnik do komentarza

~kalae

olka135
Właśnie, Michał jest zameldowany w krk, ja w Rzeszowie, czy to sie nie tenteguje?

to w sumie nie ma znaczenia w jakim usc złożycie oświadczenia, a dziecko rejestruje się w usc adekwatnym do miejsca narodzin, czyli jak dziecko się urodzi w Rzeszowie to w usc w Rzeszowie to twój Michał musi iść do tego urzędu, czasem w większych miastach jest jeszcze rejonizacja np. jak dziecko urodzi się w Krakowie w szpitalu Ujastek to rejestrowane jest w usc Kraków Nowa Huta, a jak w Krakowie w szpitalu na Kopernika to usc Kraków Śródmieście, ale to wszystko informują podobno w szpitalu, który usc należy.

Niemniej jeżeli złożysz oświadczenia w usc X a urodzisz w szpitalu należącym pod usc Y, to ten usc X prześle oświadczenia do usc Y.

Miejsce zameldowania rodziców nie ma znaczenia, choć przy rejestrowaniu dziecka twój Michał będzie musiał podać czy dziecko ma być zameldowane w miejscu zameldowania matki czy ojca. To też warto przemyśleć, bo przy każdej zmianie miejsca zameldowania dziecka do lat 14 potrzebni są oboje rodzice w urzędzie.

od nowego roku jest zniesiony meldunek

ja mam juz nowy dowod, bez meldunku

Odnośnik do komentarza

kamilla
Nie wiem co z tym łóżeczkiem. niektóre są 3 poziomowe, niektóre 2. czy wy korzystałyście (pytanie do mam korzystających z lozeczek standardowych) z tego najwyższego poziomu?

Ja mam łóżeczko dwu poziomowe. Ten pierwszy poziom jest na tyle wysoko że i tak nie musisz się zbytnio schylać.
Idę się w końcu przebrać z tej piżamy bo zaraz syn ze szkoły wróci i będzie miał beke ze mnie :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3k9a7suot.png

Odnośnik do komentarza

kamilla
~kalae

olka135
Właśnie, Michał jest zameldowany w krk, ja w Rzeszowie, czy to sie nie tenteguje?

to w sumie nie ma znaczenia w jakim usc złożycie oświadczenia, a dziecko rejestruje się w usc adekwatnym do miejsca narodzin, czyli jak dziecko się urodzi w Rzeszowie to w usc w Rzeszowie to twój Michał musi iść do tego urzędu, czasem w większych miastach jest jeszcze rejonizacja np. jak dziecko urodzi się w Krakowie w szpitalu Ujastek to rejestrowane jest w usc Kraków Nowa Huta, a jak w Krakowie w szpitalu na Kopernika to usc Kraków Śródmieście, ale to wszystko informują podobno w szpitalu, który usc należy.

Niemniej jeżeli złożysz oświadczenia w usc X a urodzisz w szpitalu należącym pod usc Y, to ten usc X prześle oświadczenia do usc Y.

Miejsce zameldowania rodziców nie ma znaczenia, choć przy rejestrowaniu dziecka twój Michał będzie musiał podać czy dziecko ma być zameldowane w miejscu zameldowania matki czy ojca. To też warto przemyśleć, bo przy każdej zmianie miejsca zameldowania dziecka do lat 14 potrzebni są oboje rodzice w urzędzie.

od nowego roku jest zniesiony meldunek

ja mam juz nowy dowod, bez meldunku

no jest, ale np banki wymagają zaświadczenia o zameldowaniu, więc nie wiem czy np nie trzeba podać miejsca przebywania dziecka, dlatego lepiej mieć to rozstrzygnięte

Odnośnik do komentarza

kamilla
Asik85
Hej dziewuszki :)
I mnie dziś 28 tc 0 dni, 84 dni do porodu. Termin na 02.03. I też nic nie mam. Ani wózka, ani łóżeczka, ani fotelika. Zero kosmetyków, dla siebie też nic poza 2 koszulami, które kupiłam żeby jakaś w domu była. Bo w sumie nie miałam żadnej. Także też jestem daleko w lesie. Na przełomie roku zacznę zakupy.

Niuska fajny ten xlander. Tez go oglądałam tylko wolałabym chyba na 4 pompowanych kołach. I kolory jakieś takie nie moje.

Misiakowata wyrzuć wkładki z majtasów, daj jej trochę pooddychac. Ja też w domu częściej gatki zmieniam. Kwestia przyzwyczajenia :)

buehehehe już mowiła że zrobi wietrzenie magazynu :D haha

mnie to czasem przeraza ze nic nie mam, bo gdyby tfu tfu coś teraz sie działo czy nawet w styczniu, to pojechałabym z niczym...

Dzień dobry :)
Tak jest wietrzenie magazynu jest :) Mój ucieszony wczoraj,bo brzoskwinka na widoku była :)Dziś już lepiej :) Poprosiłam mojego,żeby mi żadnych pączków nie kupywał,Ręczniki papierowe ma na liście i Tamtum rosę..Myślę nawet,żeby sobie w wannie posiedzieć w takim roztworze z Tamtum..może i na ciało pomoże :)

Kalae warto brać sobie codziennie żurawinkę-polecam Żurawit,jedna kapsułka dziennie :) i wyciśnij sobie cytrynę do wody,żeby zakwasić :)

Kamilla nie dziwię się,że pieski łase na słodycze :)po Pani :)

Truskafka u nas będzie Mateuszek,Patrycja ładnie dla córci :)

Lecę dalej nadrabiać :P

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jola88
czesc Wam:))
wczoraj bylam na tej krzywej cukrowej mam nadzieje ze wyniki będą dobre bo jeszcze raz tego chyba bym nie wypila. Usnelam po 15 minutach na sofie i dobrze bo było mi tak slabo i niedobrze... ale to już za mna.
Ja dalej przeziebiona, dziś mój maz wrocil z pracy zaraziłam go niestety, ledwo wszedł, snul si na nogach ehhh
Lilijka tak się zastanawiam jak piszesz o tej SN czy warto mi tyle jechać jak średnio zadowolona jesteś, bo mam o 20 km bliżej w bedzinie i dodatkowo bezplatna 10 spotkać i gimnastyka z jooga od 32 tyg tez na NFZ. A dziś rusza...hmmm kurde musze pomyslec.

Mój maz tez Marcin- bardzo opiekuńczy, troskliwy ale tez impulsywny i potrzebujący często własnej przestrzeni

Ja dziś cala w nerwach moje maleństwo( będzie Oliwier ja chciałam Olafa- ale mezowi ie nie podoba, a maz chciał bardzo Aleksandra) od wczoraj bardzo slabo se rusza. A od dawna już ma swoje pory, od wczoraj rana siedzi cicho. Zrobilam sobie kawe, zjadłam kawalek ciasta, trochę brzuchem poruszałam mocniej i dal o sobie znac kilka kopniaczkow ale o wiele słabszych niż zazwyczaj. I się denerwuje dalej, az plakac mi się chce. Myslicie ze na tym etapie to jezcze normalne? Wizyte mam w piątek. Jakby w ogole się nie poruszyl to na IP bym poechala a teraz nie wiem. Slabo bo slabo ale kilka razy dal znac po ciachu.

pytałam wczoraj o to ruszanie lekarza, powiedział, że to jak my jednego dnia sie bardziej ruszamy, a drugiego mniej iże dziecko ma tak samo, poza tym faktycznie moglo się obrucić do środka, dlatego mniej czujesz, najwazniejsze że czujesz

Odnośnik do komentarza

czarna.ana
Jola może Twój synus tez się przekrecil. Ja dużo słabiej czuje kopniaki "do wewnątrz". A czujesz jak jest ułożony?

teraz go nie czuje, wcześniej czułam go po prawej stronie na dole, dupke albo glowe miał. Nie chce panikować ale się martwię bo jetem przyzwyczajona do kopniaczkow zawsze od 0.30 gdzies do 2 kopie i rano a w dzień casami a tu cisza była....

Odnośnik do komentarza

Hej jestem nowa szkoda że dopiero teraz znalazłam to forum bo chętnie bym się przyłączyła wcześniej jestem dziś w 27tci jeden dzień termin mam na równo za 3 miesiące na 8 marca.Wcześniej miałam na 18 grudnia ale niestety poroniłam zaczęliśmy z mężem od razu się starać i się udało. U nas będzie synuś w 4 miesiącu tak się ustawił na usg t.z. sięzrozkroczył że od razu siuraka było widać na następnych wizytach gin tylko potwierdził. Strasznie się denerwuję bo tyje na potęgę niby jem normalnie ale mam problem z tarczycą i puchnę też strasznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...