Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość olka123

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chmurka

Ja staram się zaoszczędzić nawet na zakupach spożywczych, zaczęłam kupować w Carrefourze gdzie ceny są dużo lepsze niż w innych marketach, a produkty ich marki własnej mają świetną jakość, pochodzą od lokalnych dostawców. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim sposobem na oszczędzanie jest to, że w dzień wypłaty robię od razu wszystkie opłaty, zostawiam sobię trochę na koncie, a resztę przelewam na konto oszczędnościowe i wtedy pieniążki nie kuszą mnie za bardzo, bo niewiele zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oszczędzać w dzisiejszych czasach musimy koniecznie, na zakupach spożywczych, czy zabiegach kosmetycznych.  Fajnym patentem na oszczędzanie na remoncie kuchni w moim przypadku była wymiana frontów (a nie całej kuchni) na drzwiczki ażurowe h [reklama usunięta].

Mega fajnie zmieniło to kuchnię i oszczędziło full kasy i czasu! Teraz jest nowoczesna i prestiżowa!

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Glenni

Po wypłacie i opłaceniu rachunków dzielę pieniądze na tyle tygodni ile jest do następnej wypłaty +1. I co tydzień wyciągam 1 cześć i z tego żyję. Co mi zostaje to wrzucam na konto oszczędnościowe, z którego bezpłatnie mogę wypłacić tylko raz w miesiącu. Ta jedna dodatkowa cześć to taka awaria - jak mam buty dziecku kupić albo coś takiego niespodziewanego. Przy kolejnej wypłacie wrzucam na oszczędnościowe wszystko to co zostało z poprzedniej wypłaty. Raz na kilka miesięcy inwestuję pieniądze uzbierane na oszczędnościowym (kupuję monety bulionowe lub waluty). Tym sposobem jak nie mam nadmiaru gotówki to raczej nic zbędnego nie kupię. A oszczędzone pieniążki się mnożą 😉 Od razu jednak zaznaczam, że jeśli chcecie wpłacić kaskę na lokatę to warto jest zerknąć sobie na oprocentowanie lokat w bankach: https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/ Bo obecnie niektóre lokaty są bardzo nisko oprocentowane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupować tylko to, co faktycznie jest niezbędne. ;) Robić listę zakupów. Płacić gotówką, bo tak się mniej wydaje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość franka

Lista zakupów to podstawa, staram się robić zakupy raz na tydzień, zazwyczaj w Carrefourze bo tam wychodzi tanio, a mimo to produkty dobrej jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Andrala

1. Nie farbuję włosów. Jak mnie natchnie na farbę to tak położoną, bym nie musiała biegać co chwilę po poprawki bo odrosty.

2. Sama sobie maluję paznokcie, robię hybrydy  [reklama usunięta].

3. Nie maluję się - ile więcej czasu i $.

4. Nie przejmuję się modą odzieżową - większość czasu chodzę w neutralnej wełnie.

5. Nie przejmuję się dekoracją mieszkań - raz zrobię 'dobrze' i sobie będzie, bez zabawy w 'stylowe'.

Po prostu - nie potrzebuję tego.

Aha, najważniejsze - nie oszczędzam na siłę. Jak nie znam się na farbowaniu to idę z tym do kogoś a nie ryzykuję gumę - włosy. To samo z paznokciami, kosmetykami, budowlanką i tak dalej. Często lepiej jest po prostu zapłacić niż zrobić samemu i później płacić za naprawę.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...