Skocz do zawartości
Forum

Wybory prezydenckie i obietnice dla rodzin


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie dziewczyny dobrze mówicie, ludzie (ja też) mają dosyć ja powiem jak to wygląda u nas nie wiem czy słyszałyście o przetargu na wykonanie samolotów bojowych. Do przetargu staną Mielce Świdnik i jakaś firma we Francji kto wygrał???? Francja a dlaczego - szczerze nikt nie wie. W moim otoczeniu wielu ludzi będzie głosowało na Pana Dudę bo mają za złe PO układów sama obawiam się co z tego będzie bo Duda to PiS, mam mętlik w głowie :(

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Domi, w tym przetargu mógł wziąć udział każdy kto spełniał warunki SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia). W mediach pisali, że Świdnik nie spełnił wszystkich warunków, dlatego wygrać nie mógł.

Już po wyborach, więc koniec dylematów na kogo głosować...

A układy są wszędzie, czy to prawica czy lewica ;)

Odnośnik do komentarza

No i prezydenta mamy,a jeśli chodzi co kto mówi to wszyscy przed rządami bredza ,jacyś biskupi w sejmie? Pierwsze słyszę i jest to dla mnie nie do pomyślenia,ale wygrało mniejsze zło jeszcze jest nadzieją ze na jesień coś się zmieni,Polacy to taki naród ze narzekać a nic nie robić ,wiem że samemu nie nic nie można ale w grupie siła i myślę że dzięki Kukizowi uda się coś wywalczyc

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Domi, w tym przetargu mógł wziąć udział każdy kto spełniał warunki SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia). W mediach pisali, że Świdnik nie spełnił wszystkich warunków, dlatego wygrać nie mógł.

Dziubal pisali ewidentnie nieprawdę na temat tych warunków, Świdnik jest przygotowany, a terminy mieli zdecydowanie lepsze niż konkurencja, niestety niektóre media nie piszą całej prawdy lub ogólniki Tekst linka
Był bardzo dobry reportaż i artykuł ale niestety w mediach lokalnych na tvn24 o tym nie mówili

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

a ja się cieszę, że Duda wygrał i ma nadzieję, że będzie dobrym prezydentem, w mediach tvp info to jakby żałoba była:) ja ma prawicowe poglądy:) i uważam, że największym zwycięstwem PO jest wzbudzenie w obywatelach niechęci do jakiejkolwiek opozycji i braku wiary w to, że w Polsce w ogóle może być lepiej.

Odnośnik do komentarza

a ja podchodzę do tego sceptycznie ani się nie cieszę ani nie smucę jak do tej pory to przed każdymi wyborami była fala obietnic potem jedno wielkie nic i jakoś już nie mam nadziei na to że się cokolwiek zmieni kto by nie był tym prezydentem tylko mam nadzieję że nie będzie już gorzej niż jest bo wiecie nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej

Odnośnik do komentarza

Domi, z tym Świdnikiem to nie wiadomo, gdzie się zaczyna a gdzie kończy prawda. Zobaczymy czy będzie jakiś ciąg dalszy tej sprawy.

Margeritka, jak Duda nie będzie forsował ustawowo swoich radykalno-prawicowych poglądów (np. całkowity zakaz aborcji, więzienie dla lekarzy za in vitro), tylko będzie prezydentem dla wszystkich i się spisze (w sensie - by choć część obietnic wyborczych spełnił), to za 5 lat na niego zagłosuję ;)

Natka, na szczęście sam prezydent niewiele może, więc chyba ważniejsze będzie kto jesienią wygra wybory parlamentarne.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Domi, z tym Świdnikiem to nie wiadomo, gdzie się zaczyna a gdzie kończy prawda. Zobaczymy czy będzie jakiś ciąg dalszy tej sprawy.

Margeritka, jak Duda nie będzie forsował ustawowo swoich radykalno-prawicowych poglądów (np. całkowity zakaz aborcji, więzienie dla lekarzy za in vitro), tylko będzie prezydentem dla wszystkich i się spisze (w sensie - by choć część obietnic wyborczych spełnił), to za 5 lat na niego zagłosuję ;)

Natka, na szczęście sam prezydent niewiele może, więc chyba ważniejsze będzie kto jesienią wygra wybory parlamentarne.

dziubala ja bym jeszcze do tych twoich postulatów dodała kilka min.
1. nie dopuszczenie do konfliktu z Rosją bo PIS ma ku temu zapędy
2. nie podnoszenie składek ZUS przez najbliższe 5 lat
3. nie wtrącanie się kościoła w sprawy polityczne państwa
4. cofnięcie ustawy która nakazuje dzieciom 6 letnim podjąć naukę w klasie I (obiecywał prawda?)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jest to temat rzeka, Pan Duda jeszcze nie rozpoczął swojej kadencji a ja mam wrażenie że zrobił już tyle zła że głowa mała. Poczekamy zobaczymy. Tak jak dziewczyny piszą prezydent dużo nie może jak ustawę zaVetuje to i tak senat potem ją może zaakceptować wprowadzając delikatne korekty.

Ludzie są oburzeni, zniesmaczeni i źli na to co się dzieje a ten wybór to ewidentne NIE dla obecnie panującego rządu i konfliktów które nie budują a dzielą

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Natka, spoko, możemy dopisywać postulaty i im wysłać :D
Co do 6 latków, to ja akurat nie mam nic przeciwko, żeby szły do I klasy ;)

Domi, fakt, ten wybór Dudy dzieli Polaków. Jeszcze nie zaczął rządzić a już jest tym złym :D
Dziś się dowiedziałam, że premierem będzie Kaczyński. Jak jeszcze wybory parlamentarne wygra PiS, to będzie maskara. Mam nadzieję, że szybko stworzy się mocna opozycja!

Odnośnik do komentarza

dziubala z tymi 6 latkami to powinno być tak jak było jak ktoś chciał puścić wcześnie to załatwiał opinie i posyłał a teraz jest odwrotnie, ludzie załatwiają opinie żeby odroczyć ten obowiązek i myślę ze tych odraczających jest więcej niż tych co chcą puścić wcześniej więc tak dla większości wydaje mi się byłoby lepiej mnie ten problem nie dotyczy więc tak naprawdę wypowiadam się na ten temat na podstawie opinij innych rodziców.

Odnośnik do komentarza

nie wiem Dziewczyny, jakie Wy wiadomości oglądacie, bo ja oglądam codziennie i nie słyszałam, że Kaczyński będzie premierem (słyszałam, że Szydło ma największe szanse) a co Duda może teraz złego zrobić? moim zdaniem to zwyczajna manipulacja niektórych stacji mediowych, o to chodzi, żeby pokazać, jak bardzo Polska jest podzielona. Do 6 sierpnia Prezydent Duda nie ma nic do powiedzenia, bo dopiero w sierpniu będzie zaprzysiężony, teraz trwa jeszcze kadencja Bronisława, a Duda niczego sam nie zrobi - jak PiS nie wygra wyborów w październiku, to trudno będzie zrealizować obietnice wyborcze. co do kościoła to uważam, że nie uda się rozdzielić i jeszcze nikomu się nie udało, jak jak historia pokazuje, kto podnosi rękę na kościół, ten nie wygrywa (Napoleon). Dla mnie pewnych kwestii nie da się rozdzielić, podobnie, jak wszyscy chcieliby rozdzielić pracę i życie prywatne (jedno przenika drugie), podobnie z państwem i kościołem, zawsze się przenikały i będą przenikać, a co do Rosji, to właśnie PO wmawia wszystkim, że jak PiS będzie rządził, to będzie wojna z Rosją, jakoś mi się nie wydaje

Odnośnik do komentarza

Marg nie miałam na myśli rozdzielenia kościoła od państwa zresztą nawet tak nie napisałam tylko uważam ze podstawą polityki państwa, nie powinny być doktryny kościelne, przy wprowadzaniu nowych ustaw politycy powinni kierować się dobrem ogółu społeczeństwa a nie tym co mówi kościół i tyle przecież wiadomo że prawo w naszym kraju nie do końca jest zgodne z tym co wyznaje kościół

Odnośnik do komentarza

Natka, z tą I klasą i 6 latkami, to poniekąd zabawne, że we wszystkim chcemy naśladować Zachód, a jak chodzi o szkołę to wolimy po swojemu. Dzieci dają sobie radę, to dorośli się boją, przekazują im swoje strachy bardziej lub mniej świadomie i potem to się dzieciom udziela. A 6 latki w I klasie to nic strasznego ;)
Teraz za bardzo się miesza w głowie i rodzicom i dzieciom, dlatego uważam, że nie powinno być wyboru, więc albo jak kiedyś, że odgórnie wszyscy idą jako 7 latkowie, albo jako 6 latkowie, ale bez żadnych odroczeń.

Margeritka, ja na necie wczoraj w kilku miejscach czytałam, że Kaczyński ma być premierem. TV od niedzieli nie oglądałam ;). To oby to były tylko pogłoski, bo nie chciałabym Kaczyńskiego jako premiera.
A kościół i państwo za bardzo są ze sobą „splecione” i mnie osobiście denerwuje, że kościół pcha się w politykę i w niemal każdym aspekcie prawa chce żeby brać pod uwagę jego zdanie. W takich sytuacjach zanika świeckość państwa.
Ty masz poglądy prawicowe, więc Tobie bliżej do kościoła i jego poglądów niż innym np. mnie ;)

Odnośnik do komentarza

Dziubala ja też mam nadzieję, że Kaczyński nie będzie premierem, myślę, że nie będzie, ale nie wiadomo, jak to się potoczy:) tak, masz rację, mnie blisko do Kościoła (ja też mam wiele wątpliwości i nie wiem, jak ugryźć pewne tematy) i uważam, że mamy wiele korzyści z tego, że te sfery się przenikają: wiele świąt i co za tym idzie wiele dni wolnych, jakieś bony i premie świąteczne (na Gwiazdkę), mamy krzyże w urzędach, szkołach, dzieci, to właśnie w Kościele rodziła się opozycja, a jeszcze 25 lat temu Kościół był prześladowany, dlatego tak wielu Polakom trudno jest rozdzielić Kościół i Państwo, mamy 90% katolików, ale dobrze wiemy, że nie wszyscy czują się związani z Kościołem w takim samym stopniu. trudno wszystkich pogodzić;)

Odnośnik do komentarza

Margeritka, możemy mieć korzyści z tego, że te sfery się przenikają typu święta, tego nikt nam nie zabierze ;). Ale nie chciałabym, żeby np. Kościół wtrącał się do polityki, żeby wpływał na tematy, które nie muszą dotyczyć katolików wierzących np. w kwestii in vitro, aborcji, antykoncepcji, nauki religii w szkole, finansowania kościoła, itd.
Trudno wszystkich pogodzić i teoretycznie i praktycznie, bo nikt nie chce zadrzeć z kościołem ;)
A propos premiera, to teraz słyszałam, że Szydło mogłaby nim zostać. Ciekawe ile jeszcze propozycji do sierpnia wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...