Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
cora

Jaki prezent dla 8-latki?

Rekomendowane odpowiedzi

To, czy dziecko zostanie pochłonięte przez tablet czy internet zależy tylko i wyłącznie od rodziców. Moja córa ma tablet i czasami gra na nim w gry, a czasami na moim komputerze, ale nie godzinami w ciągu dnia, max 2-3 godz w tygodniu. Staramy się, by miała ciekawsze zajęcia. Dzieci grają, gdy się nudzą i nie wiedzą co zrobić z czasem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sara11111

Moja chrześniaczka ma 8 lat i zażyczyła sobie lot w tunelu aerodynamicznym. Mieszkamy w pobliżu Leszna, gdzie znajduje się taki tunel. Nie mogłam jej odmówić. Zresztą sama też się skusiłam na lot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mandynine

Jak najbardziej sprezentuj jej coś, co nie będzie bezuzyteczną zabawką, a będzie ją w jakiś sposób roziwjać! Ja mojej 7 letniej chrześniaczce ostatnio sprezentowalam grę planszową "Leśna Draka" z Tailor Games i bardzo przypadła małej do gustu. Kocha wiewiórki i wszelkie małe zwierzątka, więc nie mogło być inaczej! Dodatkowo uczy ją koncentracji i liczenia, więc przyjemne z pozytecznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektóre odpowiedzi wyglądają jakby nikt tu nie miał dzieci. Najlepsze są gry planszowe (ale ryzyko jest, ze już taką ma). Książki nie - dzieci nie przepadają za czytaniem w tych czasach. Zestawy lego - odpadają bo drogie. Ale do 50zł kupisz jakiś zestaw do robienia biżuterii albo nieduży zestaw z ciastoliną - to dość uniwersalne

Mój ulubiony blog o rodzicielstwie: dlamamyporady.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawym i bardzo oryginalnym prezentem dla wielu dzieci na pewno jest wizyta na torze gokartowym. Mój mąż całkiem często udaje się z córką na tor A1Karting i zawsze wracają naprawdę zadowoleni. Z tego co się orientuję, tor jest kryty i spokojnie mogą jeździć na nim dzieci ;). Podaję adres strony: http://a1karting.pl/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnimi latami bardzo popularnymi prezentami stały się instrumenty cyfrowe. Dla dzieci są takie keyboardy edukacyjne, choć ja osobiście jako nauczyciel fortepianu jestem zwolennikiem instrumentów akustycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AnitaT

Jeśli lubi zabawy kreatywne, to można kupić świetne książki na temat origami. 8-latka powinna sobie z tym radzić z łatwością, ale jak mówię, mała musi lubić zajęcia manualne. Po sklepach można kupić różne, kolorowe papiery, ja polecam jednak poszukać takich bezkwasowych, dzięki temu papier nie zestarzeje się i nie zżółknie po kilku latach. Niestety u mnie w mieście nie ma dobrego papierniczego i zamawiam przez internet: [reklama usunięta]. Będzie jej można zachować te figurki, w każdym razie moja mama chowała moje prace, a teraz ja chomikuję rysunki i figurki mojej córci, by miała na pamiątkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maciej56

Na urodziny postanowiłem córeczce kupić coś innego niż zwykle, mianowicie zamówiłem przez internet gitarkę i powiem wam że była naprawdę bardzo zadowolona ! Córeczka zaczęła interesować się muzyką co doprowadziło ostatecznie do zapisania jej do domu kultury w naszym mieście na kurs śpiewu :D
Polecam każdemu kupno instrumentów może akurat wasze dziecko też dostanie taką "zajawkę" jak moja córeczka.
[reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ajaj

Ja polecam książkę na urodziny z jej zdjęciami - dziewczynki bardzo to lubią. Najładniejsze robią wg mnie Bajkopisarze, nie polecam firmy Jestem w bajce, graficznie słabo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marzenka01

po wielu namysłach i podpowiedziach ze strony znajomych zakupiłam kreatywną sztaluga do podróży minionki ze strony welovekids.pl. Bardzo fajny prezent, wiadomo czasami przybywa mi ubrań do prania ale dziecko naprawdę czuję wielką frajdę jak chwyta za kredki i zaczyna malować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Martaee

Fajnym prezentem bylby taki robocik Photon, dzieci uczą się programowania, zabawka której szybko na pewno nie rzuci w kąt. Można go nawet wygrać o tutaj -->

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może coś praktycznego? Żadnych zabawek, ale coś z motywem który dziewczynka lubi. Np. pudełko śniadaniowe, poduszka, piórnik a może pościel? Fajne są też plecaki dla dziewczynek: [reklama usunięta]. Jako rodzic uważam to za lepsze rozwiązanie niz zabawki, ktore zaraz lądują w kącie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina Wiśniewska

Od 19 grudnia w Biedronce będą super pomysły na prezenty. Tutaj podsyłam Ci katalog, bo jest w nim tak fajnie wszystko opisane i podzielone na kategorie: Gazetka Biedronki. Możesz tam znaleźć Lego dla małej pani architekt, naturalne rzeczy z drewna, zabawki dla małej księżniczki i oczywiście mnóstwo pluszaków. Ja już nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła kupić kilka cudeniek dla moich dzieciaków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem każdy prezent powinien być przemyślany i przynosić wymierne korzyści obdarowanemu. Dla dzieci moim zdaniem najlepsze są prezenty edukujące je. To może być coś związane ze sportem dzięki czemu dziecko rozwija się fizycznie, albo jakaś gra logiczna. Ja na przykład swojemu synowi na miniona gwiazdkę kupiłam keyboard edukacyjny [reklama usunięta]. Dziecko zamiast siedzieć przed komputerem i grać w jakieś brutalne gry rozwija swoje zdolności muzyczne. I wcale nie musi być muzykiem, ale obcowanie z muzyką bardzo korzystnie wpływa na rozwój dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gry planszowe to super pomysł - rozwijają dziecko, a przy okazji angażują do zabawy całą rodzinę. Zajrzyj sobie na dzieciprzyplanszy.pl, to fajna stronka z recenzjami gier, zobaczysz, co będzie najlepsze. Ja też jestem fanką książek na prezent, ale to zależy bardzo mocno od dziecka. Może coś z serii "Magiczne drzewo"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...