Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Oligatorka
Tabcin nie jest wskazany przy kp. Ja bym wzięła po prostu coś z ibuprofenem i domowe syropy, ewentualnie jakieś gotowe homeopatyczne. A najlepiej do lekarza. Sama teraz na zapalenie stawu mam lek który ma nie po drodze z kp ale lekarz stwierdził że nie zaszkodzi młodemu tak jak mnie brak leku. A w zasadzie na tyle niewielkie jest przenikanie do mleka że przy już ograniczonym kp rocznego malucha nie ma to wpływu na dziecko.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Mamo wczesniaka,dziękuję za podpowiedź, tak mi właśnie coś świtało ze to jest istotne kiedy ten probiotyk podajemy .Młody jeszcze na dodatek tylek odparzyl, czerwone jak u małpki, kurcze niewiem jak to się stało ale chyba po antybiotyku taki cyrk.Żoo fajnie ze prezenty trafione.Peoniu ja nawet nie wiedziałam że to krup,dziwne mi się to wszystko wydawało, ni to kaszel ni to chrząkanie,do końca życia ten dźwięk zapamiętam.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmz58oswmm.png

Odnośnik do komentarza

dzięki Peonia
teraz lepiej się czuje tylko głosik nie ten :-)

mhm wiecie może jak to jest z wychowawczym??? tzn o ubezpieczenie zdrowotne?? dzieci były podpięte na moje ubezpieczenie a ja od 23 grudnia jestem na wychowawczym i nie przepisałam dzieci na ubezpieczenie męża no i nie wiem co i jak - po świętach będe dzwonić do pracy

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Zielona
najbardziej powinien niepokoić taki szczekający albo głęboki suchy kaszel. Taki zawsze konsultuję.

Oligatorka
to może już Ci samo przejdzie :)
Na logikę to skoro na wychowawczym masz Ty zdrowotne to i dzieci chyba też ale lepiej sprawdzić. Kiedyś nawet słyszałam że dzieci są same z siebie objęte w Polsce zdrowotnym ale ile w tym prawdy to nie wiem.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Dzieci same z siebie mają ubezpieczenie tylko przez pierwsze tygodnie. Potem muszą być gdzieś podpięte.
Ja jakoś pominęłam fakt, że muszę zgłosić dziecko do ubezpieczenia i jakoś tak mi to kadry tłumaczyły.
Ale szczegółów nie znam.
Ale chyba mogą być podpięte pod matkę na wychowawczym. Inaczej to sensu by nie miało np w przypadku gdy dziecko ma tylko matkę.

Odnośnik do komentarza

Ja najmłodszego nie zglosilam ale mam nadzieję że mąż to zrobił :))

Moje dziecko chodzi za mną jak piesek... Odpuszcza jak zapuści się do pokoju starszego. Wtedy tam siedzi i zawsze znajdzie sobie tam zajęcie i tylko co jakiś czas przychodzi sprawdzić gdzie jestem. Ciekawe jak się będzie aklimatyzował w żłobku bez matki:) bo jak trwoga to od razu stoi u mojej nogi.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Dobry:-)
Oj ale sie choróbska posypały na święta:((((
Dopytałam o probiotyk i dokładnie tak jak któraś z Was pisała- conajmniej godzine po antubiotyku mozna. Tylko enterol mozna dawać razem, bo to drożdż nie bakteria, więc antybiotyk mu nie straszny:(((

Zielona
Biedna Ty i dzieciątko :((( macie jakiś steryd wziewny?

Oligatorka
Młoda chyba się w tym roku wychoruje na zapas na kolejne 10 lat! Oby:-) zdrowka:-)

Julka też odparzona, nie ma apetytu, nic nie je, wczoraj przez cały dzień zjadła 30 ml mleka i 6 chrupek kukurydzianych:-( dobrze ze pije, to jej przemycam marchew i dynie w sokach.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
antybiotyk niestety często lubi odbierać apetyt. A Twoja Julka to chyba nigdy za bardzo jeść nie lubiła. Dobrze że choć w soczkach teraz coś przyjmie. Jednak pamiętam że u najstarszego, który nie miał wielkiego apetytu to w normalnych warunkach (nie w chorobie) sok był po prostu dodatkowym posiłkiem np podwieczorkiem bo nasycał go szybko i odbieral dziecku apetyt.

Tyle, że najmłodszy np wcale nie chce pić wody, nawet żadnej herbatki... Tyle że on ma na razie spory apetyt. Ciekawe czy uda mi się przekonać go do wody. Niestety nigdy nie udało mi się go wodą napoić...

Dużo zdrówka dla wszystkich chorusków i mam i dzieciaczków:) kurujcie się dzielnie!

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Gdyby zima była zimą a nie gorszym wydaniem listopadowej pluchy to choróbska by odpuściły. A tak to kicha i mikroby szaleją. Już nie pamiętam kiedy można było na śniegu poszaleć z dzieciakami... No tylko podczas wypadów w góry zimą...

I pomyśleć że za moich szkolnych czasów zima to były sanki i łyżwy na odkrytych "lodowiskach" wykonane techniką wylewu z węża... Teraz nic takiego nie uświadczysz na szkolnym boisku.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ☺ skakanka,niestety dostał tylko jedna dawkę sterydy w szpitalu.Mówiłam ze mam w domu sprzet i mogę mu jeszcze dać, ale lakarz powiedział ze jedna dawka wystarczy.A jak nie to mam wrócić do szpitala.Tyłek próbuje ogarnąć mąka ziemniaczana, póki co gorzej nie jest.Peoniu ja pamiętam takie zimy ze śnieg był równo z płotem. Tez chodziliśmy na sanki,narty.Fajnie było, bakterie wymroziło i wszelkie robactwo.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmz58oswmm.png

Odnośnik do komentarza

Święta, święta i po świętach ;)

Mi tam pasuje, że małżonek cały czas pod ręką.

Też bym chciała trochę mrozu i śniegu. I żeby całą ogrodową zarazę wymroziło. W zeszłym roku u sąsiadów grzyb pozbawił ich kilkunastu cennych roślin.
A dzisiaj było obrzydliwie niby ciepło a paskudny wiatr. To wolę mróz i słońce.

Odnośnik do komentarza

Ciekawa teoria z tym odparzaniem. Co prawda u nas się to nie sprawdzało ale może cos w tym jest, mikroby mogą toksynami jakoś zadziałać albo ph się zmienia?

U nas odparzanie po... Pampersach. Już kilka razy tak było po tych zielonych. Na początku używaliśmy tych Premium Care i super się sprawdzały przy częstych kupach. Jednak ich brak w większych rozmiarach.
Teraz najlepiej sprawdzają się u nas Toujour z Lidla.

żoo
a ja przy tym gwarze potrzebuję czasami pobyć sama. I nie lubię za bardzo tych pełnych stołów. A bez tego jakoś w święta ani rusz...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Mi spodobaly sie te święta, bo maz zajmowal sie mlodym, a ja tylko jadlam i spalam, no i dostawalam piers chasami. Niestety jutro mama zastepuje na ostry dyzur calodobowy.

Przy okaziji przestawiamy synka na jedna drzemke i bardzo to mi sie podoba-dziecko odpada zanim zassie cycka. A wczesniej bylo kolysanie, noszenie, spiewanie

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Mi spodobaly sie te święta, bo maz zajmowal sie mlodym, a ja tylko jadlam i spalam, no i dostawalam piers czasami. Niestety jutro mama zastepuje na ostry dyzur calodobowy.

Przy okaziji przestawiamy synka na jedna drzemke i bardzo to mi sie podoba-dziecko odpada zanim zassie cycka. A wczesniej bylo kolysanie, noszenie, spiewanie

Odnośnik do komentarza

U nas to odparzenie pojawiło się wczoraj.To tak jakby w trakcie choroby,chyba że coś jeszcze wyskoczy,syn sąsiadów ma ospę a był dzień przed wigilia z prezentem u małego. Jeszcze tego dranswa mi brakuje w tej chwili.My używamy tylko Pampersa, te zielone ,żółte i pieluxhomajtki tez.Peoniu my tu mamy większe rozmiary premium care.Na początku tylko tych używałam bo piersiową kupę ładnie wchłaniały.Ktoras z dziewczyn pisała,zd jak dziecko je to będzie chore.U nas się to sprawdziło, mały zanim zachorował jadł rekordowe ilości.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmz58oswmm.png

Odnośnik do komentarza

Oj mi się marzy samotny dzień w domu ale to przy młodym nierealne.

Święta znoszę cierpliwie ;)
Młody gwiazdorzył więc się nie przemęczyłam :)))))

Zielona
Oby ta ospa was ominęła. To już by było przegięcie.

U nas z pieluch to odparzały o dziwo premium care pampersa i toujours.
Teraz kupuję w rossmanie i w sumie mają swoje wady ale nie odparzają i mają ściągacze na środku pieluchy co mi pasuje bo nie lubię jak pielucha odstaje. I są dość cienkie.

MamoWczesniaka
A Ty pracujesz w służbie zdrowia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...