Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Sandrahaxx

Czy to moze byc depresja?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem dziewyczną i mam 16 lat. Od roku mam częste,praktycznie codzienne napady smutku,płaczu oraz załamania nerwowe. Nie moge sie na niczym skupić,denerwują mnie błahe sprawy. Co mi jest? I czy moze to byc depresja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myślę, że w tym wieku labilność emocjonalne spowodowana jest burzą hormonalną - warto skorzystać z wizyty u ginekologa, a jeżeli zdrowotnie wszystko będzie dobrze warto przejść się do psychologa i porozmawiać ze specjalistą

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sandrahaxx, nie da się diagnozować przez Internet. Czasami zbyt łatwo wszystko uzasadniamy labilnością emocjonalną w okresie dojrzewania. To mogą, ale nie muszą być hormony. Równie dobrze to może być skutek nadmiernego stresu, jaki ostatnio przeżywasz albo właśnie depresja. Niemniej jednak należy to zweryfikować u specjalisty, np. porozmawiać z psychologiem szkolnym - tym bardziej, że u Ciebie objawy trwają już bardzo długo. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a miałaś w ostatnim czasie jakieś powody do smutku? jest cokolwiek co cię trapi? ja kilka miesięcy temu dosłownie czułam, że mam depresję po pogrzebie bliskiej osoby z Kalla. dopiero z czasem zaczęłam stopniowo dochodzić do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość madzia252

Ja sama doskonale pamiętam, że w twoim wieku również miałam tego typu napady smutku i często płakałam. Jednak moim zdaniem nie powinnaś tego lekceważyć. U mnie, jak się okazało miało to podłoże hormonalne, ale tak naprawdę do tej pory zmagam się z rozstrojem nerwowym. Chodzę na terapię do Pracowni Psychorozwoju w Warszawie i odkąd to robię, to jest mi co prawda dużo lepiej, ale wciąż nie jest idealnie. Myślę, że gdybym zaczęła się leczyć wcześniej, albo chociaż chodzić do psychologa wcześniej, to uniknęłabym wielu przykrych sytuacji i nie potrzebowała tak intensywnego leczenia teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz co mojej siostry córka Kasia jest w podobnym wieku i pół roku temu też miała cieżki okres. Na pewno jest to etap dojrzewania, hormony, ale myśle, że Tobie również pomogłaby rozmowa z psychologiem. To są specjaliści, którzy pomogą Ci zrozumieć co sie z Tobą dzieje, dlaczego masz takie wahania nastroju. W Warszawie Kasia była u Pani Moniki Grześ - mówiła, że strasznie ciepła i miła osoba. Może spróbuj?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w tym wieku to nawet normalne, ale jednak jeśli nieczujesz się z tym dobrze możesz poradzić się specjalisty, np psychologa, wyjasni ci które zachowania są naturalne a które nie i pomoże ocenić jak to jest z tobą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...