Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

moze tym razem juz nie utnie ...

Vanessa my nadal karmimy sie piersią( 8 m i 10 dni) . co do naleśników to smaze je na patelni posmarowanej delikatnie tluszczem ale tylko przed pierwszym . Twarożek daje do tego taki zwyczajny w kostce półtlusty ,ktory blenduje z bananem i łyzka jogurtu naturaalnego np . i wychodzi taka przyjemna masa .

Grudniowa mama .. z tym mlekiem krowim to jest tyle opinii ile ludzi. Ja osobiście uwielbieam mleko i od kiedy tylko pamiętam wypijam go bardzo duze ilosci . Nie wyobrazam sobie sniadania bez miski mleka z muesli czy owsianki .Potem jadam jeszcze serek jakis etc. No generalnie nie uważam że mleko to "syf" . Córci podaje mleko krowie po przeróbce tj. w naleśnikach czy placuszkach .Do picia pewnie podam koło 18 m.z. Chyba ze sama sięgnie wcześniej :)

Mae . Ja tez na poczatku nie wiedzialam ze takie foteliki w ogole istnieja . Ostatnio moj akuzynka chciala mi oddac za darmo kolejny fotelik z baza ale byl przodem do kierunku jazdy .Podziękowałam ale powiedziałam ze chcemy jezdzic tylem.. Była bardzo zdziwiona że takie sa na rynku.Kiedy bylam w ciazy to chcialam aby bylo z tym calym fotelikiem jak najbezpieczniej . Wertowałam internet i tak trafiłam na tego bloga 8 gwiazdek . Gość ma sklep we Wrocławiu wiec można też osobiście udać sie do niego na dobór fotelika .

Odnośnik do komentarza

Witajcie Dziewczyny,śledziłam forum grudnioweczki 2014 ale tylko jako czytelniczka choć podzielałam Wasz stan gdyż sama jestem grudniowa mama 2014 :) teraz postanowiłam,ze moze w końcu to zmienię i dołącze do Was..lepiej późno niż wcale... Kilka słów o mnie, nazywam sie Milena mam 29 lat, 15 grudnia urodziłam Maje 3770g 52 cm, mieszkam w Norwegii i tu rodziłam. Maja rozwija sie dobrze,raczkuje,ladnie je,ze spaniem tez nie jest złe wiec oby tak dalej :) pozdrawiam Was serdecznie i Wasze Maluszki....

Odnośnik do komentarza

Cześć Milena :)

U nas juz lepiej z katarem u Stefi choc mnie rozłożyło totalnie - mam katar jakiego nigdy nie miałam . Stefa opanowała technike wstawania i juz jej nigdzie nie zostawię samej zeby nie uderzyła sobą :) tera to dopiero pilnowanie sie zaczęło ... Dzis zadzwoniła do mnie mama ze przyjeżdża do wnusi z chodzikiem choc znała moja opinie na ten temat ale do dziadków nie dociera oni maja swoje myślenie . Najgorsze ze jak ja wsadzę raz to sie jej spodoba i bedzie chciała siedzieć a ja sie boje ze sie pokrzywi . I tu prosba do Marty ile czasu twoj Semi spędza w chodziku i do Megi jak Colin i chodzik ?

Tyle u nas . Stefa zaczęła wcześniej zasypiać tzn 20.30 juz chce spac i powrócił apetyt i je chetnie nawet zupy :)

monthly_2015_08/grudniowe-2014-maluszki_34881.jpg

monthly_2015_08/grudniowe-2014-maluszki_34882.jpg

Odnośnik do komentarza

Kingalili
Co do chodzika to u nas Colin sam decyduje ile chce czasu spędzać . Rano wsadzam go jak myje zeby potem wyciągam i szaleje po łazience uwielbia wspinać sie po pralce . Potem ide pod prysznic to znow jest w chodziku ale góra 15 min potem w ciagu dnia wsadzam go moze z dwa razy ale szybko chce wyjsć woli raczkować i wspinać sie na wszystko . U nas chodzik nic nie zaburzyl pierw był wkładany do niego a potem zaczal raczkował wstawać wspinać sie.
Śliczna córeczka :)

Witam nowa mame

Vanessa
Colin je 2,3 razy w tyg jogurt . Raz robiłam twarożek z owocami. Jogurt naturalny z owocami z hipp tez jadł . Mleko dałam mu ostatnio spróbować to smakowało . Mam zamiar robic mu na noc zwykła kaszkę mannę na mleku te wszystkie z hipp smakują jak papier .

Gabi
I jak obiad z melona ? Szczerze pierwsze słyszę o takim wiec jestem ciekawa

My dzisiaj po basenie :)
Za tydsien mamy ostatnie zajęcia i mysle czy zapisywać go dalej czy porostu raz w tyg brac go na normalny basen czy jakis Aqua park . Tam niby fajnie bo ma kontakt z dziećmi uwielbia je zaczepiać alr teoche nudy zawsze robimy to samo.
Na urlopie dziadki rozpieściły mi dziecko ... Jest strasznie marudny ciagle chce zeby go nosić zabawić dłużej sie nie umi sam . Tam to tylko steknal a juz wszyscy go na ręce brali :/

Odnośnik do komentarza

Kingalili
Maz mi tez tłumaczył ze taki urok babć i dziadków ale cholera jasna to ja potem zostaje z dzieckiem a oni jadą do domciu i lezą na kanapie. Następnym razem ja decyduje kiedys mogą wziasc moje dziecko na ręce i na jak długo

Odnośnik do komentarza

milenamama2014 - witam nową mamę. My też z Norwegii i tutaj rodziłam :) Mój synek urodzony tydzień później bo 21.12 ale waga podobna i wzrost - 3734 g i 51 cm miał. Jak wrażenia z porodu, opieki i kontrole w helsestasjon? Macie fajną helsesøster? Bo ta nasza to... ehhh... jakaś taka mało przyjemna kobieta.

Kingalili - dobrze, że mała już zdrowieje. Nie ma to jak chorować latem, nie? Dziadkom się czasem nie da przemówić do rozumu niestety.

Vanesa - nie martw się, że Marietka jeszcze nie staje. Ma na to bardzo dużo czasu jeszcze.

Antek ma dzisiaj fazę na wspinanie się po meblach i już dwa razy zaliczył mocniejszą glebę. Samodzielnie zwiedza już sporą część mieszkania, ale nie oddala się bardzo ode mnie.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae, ja jestem bardzo zadowolona choć mialam obawy jak to bedzie,jak wyglada to wszystko w praktyce (pierwsze dziecko) bo opinie znajomych tez bywaly podzielone,porod,opieka,warunki naprawdę super, teraz tez jeździmy na kontrole i szczepienia do naszej przychodni i problemu nie ma każdy pomocny, zapyta,porozmawia wiec jest ok. A u Ciebie czemu nie bardzo?

Odnośnik do komentarza

Milenamama2014 witaj na forum.
Kingalili fajnie ze Stefa wyzdrowiala. Szkoda tylko ze teraz ty sie meczysz z katarzyskiem. Niestety taki urok babc i dziadkow. My swoje a oni swoje. Nie przetlumaczysz.
Megi w koncu nie zrobilam obiadku z melona. W necie nie bylo przepisow a poza tym wydawal mi sie za slodki. Dalam surowy na deser, posmakowal malej. Mojej tez nie smakuja te smakowe. Dalam jednej bo skonczyly mi sie te z holle. Final byl taki ze jadla po 30-100ml. Zmienilam z powrotem na te bez smakowe i od razu widac roznice w ilosci.
A u nas od 3 dni jak nie ryk to placz. Uszy mnie bola. Ledwo co zyje. Nie wiem co dzieje sie. Po raz pierwszy plakala podczas kapieli. Mam problem z nocnym usypianiem. Jest ryk. W koncu pada ze zmeczenia. Albo to skok albo nastepny zabek, ktorego jeszcze nie wyczuwam. W nocy tez z kilka razy zaplacze, dam smoczka i spi dalej. Oby jak najszybciej to minelo.

Odnośnik do komentarza

Gabi a ja myslalam ze tylko u mnie tak jest,Semi od 3 dni nie chce spac jest marudny,krzyczy i nic mu nie pasuje! Dzis mnie kapletnie dobil,ciagle na rece chcial,chodzik,bee,lözeczko,bee zabawki tez wszystko! Do tego strasznie gryzie szczegölnie w ramie bo przy karmieniu nie ,jedynie nie raz jak juz sie piersia bawi to odrazu zabieram. Wydaje mi sie ze to przez zeby.Jest nemozliwy wszedzie wstaje,bryka sciaga rzeczy i sie wszedzie wspina.
Znalazl nowa zabawe wspina sie do stania w lözku lub na tapczanie i specjalnie sie puszcza by wyladowac na pupie i sie do tego chichra nie rozumie tego ale ma wielka radoche.
Do tego w ciagu dnia od 2 dni prawie nic nie spal budzi sie co chwile jak by to odruch moro byl ale w tym wieku? Budzi sie krzyczy i zasypia,dziwne to.
Dodam ze jak idzie spac o 20 lub nawet 23 bo nie umie zasnac musze do niego z 10 razy w ciagu nocy wstawac! Nie raz budzi sie co pöl godziny lub godzine tylko po to by go przytulic lub dac cycka possac bo je raz lub 2 w ciagu nocy tak do 8 rano. A jak wezme go do siebie dp lözka budzi sie tylko na jedzenie raz do dwa razy a niby dzieci w tym wieku w nocy juz niepowinny jesc. Semi zaczal przed chwila 10 mwsiac ! Colinek tez !
Juz sama nie wiem co z tym spaniem jest jak nie je to nie spi!
Ale wkoncu zaczal normalnie jesc moze ze spaniem sie tez ureguluje wkoncu!

Vanessa Mala jak zwykle slodka!
Da rade kobitka wkoncu kiedys musi wstac . A co bedzie wstawac jak zaden ksieciuna nia jeszcze nie czeka! hi..hi

Mae möj tez maly alpinista wszedzie wstaje.

Megi a z taba co nie slychac cie nic ,zyjesz ? czy zyjesz dalej urlopem! Jak braciszek?
Widzialas mojego 4 zabolowca?

Kingali duzo möwia o chodzikach ale to nie jest zle jak möwia bo dzieciaki nawet nie chca w nich dlugo przebywac to jest dobre jak np gotujesz czy musisz koniecznie cos zrobic tak na 20-30 min jak chca oczywiscie. Möj uwielbia chodzic ale w chodziku moze w ciagu dnia jest 2 razy po 30 min bo jego interesuje wspinanie,zabawki odkrywanie domu itd chodzic lubi bo jest aktywny ale po krötkim czasie juz go nudzi juz chce cos innego robic. Dlatego chodzik jest nie zwiazany z ciaglym chodzeniem! Tak samo z zabawkami pobawi sie troche i sie juz nudzi.
Dobrze ze z katarem juz lepiej ale z to ty teraz biedulko chora! Wypij kielicha z pieprzem !

Milena witaj !

Odnośnik do komentarza

MartaA - niektóre dzieci przesypiaja noce w tym wieku ale większość raczej nie. Poza tym ząbki, skok czy coś innego i nagle z 1-2 pobudek w nocy może się zrobić i dziesięć. Taki okres, dużo się dzieje w życiu malca.

Co do karmienia jak długo. No ja zamierzam karmić piersi z całą pewnością ponad rok. Jak wrócę do pracy to będzie moje mleko rano i potem wieczorem/nocą. Jak damy radę to pokarmię ze dwa lata.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Martaa ja bym chciała do roku odciagac mleko ale nie iwem czy dam rady strasznie jestem juz przemeczona nie mam czasu na zabawy z dzieckie dl ameza gdyby nie moja mam nie wiem czy bym dała rade jeszczce co 3 godz odciagac mleko odciaganie trwa 30 min plus wyparzanie itd poswiecam 5 h na dobe na odciaganie mleka i 2 razy w nocy jestem strasznie juz przemeczona ale jesczcze daje rade ale jak mam wroci od wrzesnia do pracy to nie wiem jak to bedzi e jak mała bedzi e chciała chodzic trzeba bedzie ja non stop pilnowac a tu trzeba poł godz siedziec i odciagac 100ml zazdrosze wszytkim mama co karmi apiersi a mleko jest zawsze i wszedzie a musze co 3 godz odciagac inaczej si e zmniejsza ilosc pokarmu moja odzuciała piers w 4 miesiacu butelka ja rozleniwiła . Taak ze chciała bym wytrwac do roku ale nei wim czy podołam nie mam czasu na nic nawet na zabawy z dzieckiem na długi e spacery dla siebie wogole nic dla meza straszne mam wyrzuty sumienia przechodzic z mojego pkarmu na mm mam wyrzuty sumienia ...........poswiecam wszytko dla małej ....

Witam nowa mame na forum

Odnośnik do komentarza

Marta dziekuje :)

Vanessa ja karmiłam tylko 7 tygodni mała miała straszne kolki ciagle ja brzuch bolał i juz nr wiedziałam co mam jesc . Jadłam bułki i rosol i strasznie schudłam i zrezygnowałam bo byłam wycieńczona . Ona ciagle na rękach a ja musiałam pokarm ściągać bo piersi nie chciała u chodziłam jak zombie . Dałam jej mleko hipoalergiczne i znacznie mniej brzuch bolał a w 5 miesiacu przestał :) karmimy sie tylko mm i jakoś nie mam wyrzutów . Mała pierwszy raz teraz jest przeziębiona ale na szczescie przechodzi . Chciałam karmić długo i na pewno bym karmiła gdyby nie jej ciagle bole brzucha i juz nie wiedziałam co jesc .moja znajoma ma 2,5 letnie dziecko ktore karmi do tej pory piersią i powiem wam ze nie zazdroszczę jej wogole . Mała budzi sie w nocy średnio co 3 godziny bo traktuje pierś jak smoczek i jak jej nie da to potrafi płakać aż sie zaniesie . Nie ma szans zeby zostawić ja z kimś nawet mężem bo płacze za cycem . Próbowała juz wszystkiego mała nie jadła 1,5 dnia tylko Piła bo chciała zeby butelkę pociągła z mlekiem lub lyzeczka kaszkę . Smarowała nawet piersi pazurkiem i cytryna zeby było gorzkie to ona płakała a ciągła . Miała juz kilka nocy nieprzespanych calkowicie bo chciała ja oduczyć ale nie ma szans . I w ciagu dnia młoda tez chce zasypiać przy piersi i totalne uwiązanie . Z jednej strony wygoda bo nie musisz odciągać ale z drugiej totalne uwiązanie . Wiadomo ze pierś jest dobra ale mysle ze rok to i tak duzo :) zdjecie stefy z dzisiaj / zawsze jak sie budzi to wiwatuje ❤️

monthly_2015_08/grudniowe-2014-maluszki_34902.jpg

Odnośnik do komentarza

Kingalili kiedy moja będzie miała takiego kędziorka?? Nie mogę się doczekać kiedy będę mogła spineczki zakładać :)
Marta A u Gabrysi też ostatnio zabawki bee, łóżeczko bee, wózek bee, kocyk tez bee. Jak weźmiemy małą do naszego łóżka to śpi spokojnie, przykrywamy ją, bo ostatnio cały czas odkrywa się
Vanesa moja też odstawiła się w 4 mies od piersi i odciągałam ok półtora mies. W sumie cieszę się, że sama to zrobiła, niż miałabym ją na siłę odstawiać. Chce się karmić mleczkiem jak najdłużej ale laktator to uwiązanie, pół godz odciągania co 3h. Ostatnie dociągnięcia były ciężkie 5-10ml przez pół godz. Ale czego nie zrobi się dla swojego dzieciątka.

Odnośnik do komentarza

Kingali stefcia przesliczna jest no ja niedlugo bede konczyc odciaganie bo naprawde jestem wykonvzona juz 9 miesoac mariettce leci wiec i tak dlugo daje rade juz zachwile bedzie wszystko jesc wiec mleko nedzie pila 2 razy tylko. Ja jestem naprawde przemeczona i z drugiej srony przez to malo czasu z dzieckiem spedzam a do meza wogole nie mam czasu bo przychodzi wieczor to spie na siedzaco jakie mm dajesz?

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...