Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ginekologów na nfz, to ja próbowałam się zapisać, jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży, ale na ten rok już w ogóle nie było miejsc, i nikogo nie obchodziło że ciąża. To teraz już w grudniu się zapisałam, żeby pójść po porodzie, ale urodziłam przed terminem więc też mam długi połóg ;)

Aleksandra dobrze, że sobie wyszłaś. Myślę że wszystkie regularnie powinnyśmy robić sobie wychodne, to z korzyścią zarówno dla nas, jak i dla dziecka.

Aabalik jak pomogłaś zrobić kupę?

Miremele ja też myślę, że tylko Ci się wydaje, że masz za mało pokarmu. Ale wiem o czym mówisz. Moja mała wieczorami je nerwowo, odrywa się i czasem się zastanawiam, że może mam za mało pokarmu i raz też jej dałam odciągnięty, ale boję się, że to może tylko zaburzyć laktację, jeśli bym dawała tak codziennie wieczorem. Czytałam, że słód w piwie wpływa na zwiększenie laktacji, więc czasem wypijam sobie karmi :)

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Marta a
Dziękuje Ci ślicznie :***

Właśnie miałam Ciebie pytać czy nie chcesz w kwietniu zrobić sobie z małym wycieczki do Frankfurtu :) maż jedzie tam służbowo a my pojedziemy raczej z nim na pare dni i będę tylko sama w hotelu a tak byśmy zakolegowali chłopców . Oglądałam masz 200km za daleko trochę co ?

Dziewczyny dziadki wzięli Colina nie ma ich juz 2 godz a ja nie wiem co robić. Posprzątałam trochę zrobiłam sobie brwi farbę mam na głowie i jakoś tak nudno :( pierwszy raz ktoś mi dziecko zabrał .

Odnośnik do komentarza

Hej!
Vanessa piękny tort. Ja zamówiłam też z masy cukrowej ale bez zdjecia a z bucikami na górze.
U nas dalej piękna pogoda dziś. Znów chodzilismy z 2 godz po dworze.
Muszę się trochę wam pożalić. Mam jakiegoś fizycznego dołka. Jak czas ciąży był idealny tak teraz jestem z lekka zawiedziona. Nie dość że wyglądam źle. Niby zostały mi 2-3 kg ale czuję się jak słonica. Brzuch mi jakoś wywaliło. Czuję się tłusta. .. lepiej mi było miesiąc po porodzie niż teraz. A oprócz tego wczoraj dostałam okresu! Myślałam że przynajmniej z pól roku nie będę mieć a tu psikus...
Wczoraj mieliśmy poważną rozmowę mężem. Odnośnie powiększania rodziny. O synka staraliśmy się ponad dwa lata i jak już byłam w ciąży i potem jak się Niunio urodził to nie wyobrażałam sobie żeby mieć kolejne dziecko. Narazie. Ale skoro mój organizm tak szybko się "znormalizował" to może warto pójść za ciosem i na jesieni się postarać o drugie? Bo może potem będzie większy problem? Tylko jestem po cc i myślę czy jakbyśmy tak w październiku spróbowali to nie byłoby za wcześnie?

Odnośnik do komentarza

Megi
Wazystkiwgo Naj Naj niech sie spełni to co sobie marzysz i planujesz i niech Colin rośnie zdrowo:)
Iza Majka
Kwestia drugiego dziecka nie jest łatwa pytanie czy juz jesteś ty gotowa jesli tak to czemu nie bedzie nieduża różnica wieku i mówią ze jak juz jesteś w pieluchach to moze byc łatwiej niż pozniej znow wracać ale jak mowię to jest indywidualna decyzja:)
Marta A
Semi jest przesłodki i widac radosny maluszek:) fajny ten bujaczek:) Dla mnie tapeta bardzo fajna i ciekawa ja lubię takie inne rzeczy :)
Zamówiłam te nasiona chia i juz zaczynam wprowadzać do mojego jadłospisu mam nadzieje ze pomaga dadzą energię i pomogą tracić troche kg:)
Vanesa
Fajny tort i fajne ubrania:) mam nadzieje ze chrzest sie udał bez problemu:)
Ja od poczatku mam problem z oczkami Hani znaczy teraz z oczkiem bo jedno jest juz ok. U nas ewidetnie to zatkane kanaliki i jeden sie przetkal a drugi niestety wciąż nie. Ja po prostu rano i wieczorem przemywam przegotowaną woda chyba ze sa dni ze ropy jest więcej i częściej to częściej czyszczę oczko. Kiedys miałam krople ale to pomogły na chwilke bo w sumie krople chyba sa dobre jak jest stan zapalny a nie zatkany kanalik ale nie znam sie to tylko moje przypuszczenia. W uk dają czas do roku na przetkanie kanalika jesli sam sie nie odetka dopiero wtedy cos robią.

Młoda fasolka
Mam nadzieje Ze u ciebie wszystko dobrze i jednej to krwawienie sie uspokoiło.

Aleksandra
Fajnie ze miło spędzisz czas ze znajomymi chyba każda. Nas potrzebuje takiej odskoczni co jakos czas. Dobrze ze z piersia juz lepeoj oby szybko sie wszystko unormowalo.

Mae
Widac twoj synek towarzyski chłopak i możecie częściej razem wychodzić :)

Ja jutro ide na kolejne szczepienie i mimo ze juz byłyśmy raz to jak pomyśle ze znow maja ja kloc to minie serce kłuje ale wiem ze to dla jej dobra. Hania tez jeT gadulka mała lubi pogadać zwłaszcza z rana jak wstanie:) coraz więcej nowych dźwięków wydaje z siebie:) uwielbiam te nasze babskie pogaduchy :) czekam teraz kiedy zauważy swoje rączki. Jeszcze nie bierze do rączek zabawek ale czasem sporadycznie jak by wyciągała rączkę ale wiem ze każde dziecko ma swoje tempo i na wszystko przyjdzie pora:)
Mam pytanko jak czyścicie uszy waszym malenstwą z zewnątrz i wewnątrz?
Słodkie sa te wasze chłopaki i dziewczynki mozna by siedzieć i tylko oglądać zdjęcia:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Megi a kiedy dokladnie? Musialabym jakis Hotel tez zorganizowac bo dla malego moze byc za duzo w ta i spowrotem.
Ale Ci zrobili niespodzianke,stesknili sie napewno dziadkowie za Colinem!
Walnij sobie sekta jak ci sie nudzi,odprezysz sie!

iza-majka ja tez mam okres a przy okresie zawsze zrabany Humor ale wyjatkowo mam dobry,nie wiem czy to Chia ale latam dzien w dzien jak pojebana po sklepach,spacerach,znajomych mam takiego powera ze nie usiedze na miejscu,biedny maly ciagam go wszedzie! dzis bylismy od 12 do 14 pözniej od 15 do 18 na dworze mimo ze brzydka pogoda i pada . Ale wiekszosc pod dachem. Znöw schudlam 1 kg i mieszcze sie juz w wiekszosc moich spodni .
Po burzy wychodzi slonce takze glowa do göry bedzie lepiej!
A co do nastepnegp potomka,dzialaj!! Ale jak ty psychicznie nie jestes przygotowana poczekalabym troche. Ja tez chce jeszcze jedno ,my tez 2 lata sie staralismy ale teraz jeszcze nie chce za rok lub 2 jak bozia da.

AgaPo my tez mamy w srode wizyte i kolejne szczepenie.
A Chia napewno Ci pomoze bedziesz latac ja ja z pieprzem w pupie he...he moje juz 3 kolezanki biora i jak narazie sa zadowolone ,jedna weszla po tygodniu na wage i byla w szoku, 3 kg w ciagu tygodnia no ale ona nie jest po porodzie,u nas troche jest ciezej. Ale i my damy rade!

Odnośnik do komentarza

Megi - Wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń.
Ja też tak miałam, jak zabrali mi małego na spacer to po drugiej godzinie już zaglądałam przez okno gdzie oni są.
Taki już chyba mamy instynkt :) i trzeba być dobrej myśli, że dziecku nie dzieje się nic złego.

AgaPo - ja uszka wewnątrz czyszczę patyczkami z ogranicznicznikiem a zewnątrz ręcznikiem mam taki cienki lub pieluchą tetrową,

Iza-majka - Marta A dobrze pisze, że pora okresu to burza chormonów i humorzastość. Więc bądz dobrej myśli okres przejdzie i humorek wróci :).
A co do powiększenia rodziny to z tego co kojarzę po cc lepiej poczekać 2 lata, jak by nie było to była operacja niech się dobrze wszystko zrośnie i dojdziesz do siebie, mały niech podrośnie i zacznie dobrze chodzić. Będzie Ci wygodniej.
Pomiędzy moimi starszymim dziećmi jest 19 miesięcy różnicy i było mi ciężko.

Manilka - pomogłam mu starą metodą na termometr i krem wkładany do tyłka, dzisiaj pomogło bo wczoraj nie. Wczoraj też podałam mu dwie łyżeczki kompotu ze śliwek ale też nie pomogło (co prawda miały być 2 łyżeczki soku) może to przez to.
Przed każdym jedzeniem staram się podawać wodę do picia ale nie zawsze chce pić.

Marta A - ja chyba też bym tak powiedziała jak ta Twoja koleżanka :), jest bardzo krzykliwa i nie wiem czy mogłabym w niej zasnąć.

Dzisiaj po kąpieli mąż trzymał małego i oglądał telewizor a ja robiłam mu mleko, nagle słyszymy taki przeraźliwy chwilowy krzyk, aż oboje się wystraszyliśmy. Mały patrzył na męża i po chwili zaczął się śmiach, a ten krzyk to odebraliśmy jak by chciał powiedzieć dlaczego nie patrzysz na mnie :-)

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie :) czytam was juz ostatnio na biezaco tylko jak juz sie zabieram za odpisywanie to musze zajac sie dzieckiem i tak w kolko :p cudne te wasze pociechy i takie juz duze moha jest z 2 stycznia wiec jedna z najmlodszych. Nie moge sie doczekac kiedy juz bedzie gugac itd. Narazie czasami jej sie cos tylko wymksnie. Vanesa tort slicznie wyglada oby dobrze tez smakowal :) Mi tez wydaje sie ze wieczorem nie mam mleka np. Dzisiaj mala odrywa sie od cycka i placze ale smoka viagnie i nie placze wiec nie wiem czy nie byla glodna czy co. To juz ktorys raz jak tak robi :/ Fasolka mam nadzieje ze juz ok u Ciebie. Marta A podziwiam Ciebie ze tak szalejesz z malym ja jakos nie mam sily :/ do tego tesviowie mnie dobijaja :/

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Megi
Spóźnione wszystkiego najlepszego :) to Ci super niespodziankę zrobili :) korzystaj teraz z czasu dla siebie ile się da :)

Iza majka
To pewnie przez okres taki nastroj.. Mam nadzieje że dziś już lepiej? Co do powiększenia rodziny to MOIM zdaniem tak jak piszesz to fajny czas :) gdybym miala warunki na dwójkę to też byśmy się od razu starali... Ale mamy małe mieszkanie więc rodzeństwo musi pare lat poczekać.
A co do tego ile po cc trzeba odczekać to pojęcia nie mam, ale myślę że do jesieni to nie bedzie za szybko.

Agapo
Uszka czyszcze z zewnątrz. Powodzenia na szczepieniu. Żeby i hania i mama były dzielne :D
U nas tak jak u ciebie z oczkiem, jedno co prawda nam ropialo ale woda przegotowana i sól fizjologiczna pomogły :)
Daj znac jak Grey. Mnie akurat książka nie porwała.... Ale kolezanki to szaleją he he

Aabalik
To u was tak jak u nas dzidzia lubi mieć publiczność i czasem domaga się uwagi ? :)

Mimi88
Może masz rację że wtedy nie jest glodna tylko pewnie ma potrzebę ssania i wtedy denerwuje się jak jej mleko wypływa... Przynajmniej u nas tak jest.

Marta a
A ta tapeta ma być na całą sypialnie czy na jedna ścianę?
Ale ty masz energii kobieto! Zazdroszczę:) ale też nasiona już mam, może zrobia ze mna to co z tobą he he dobrze że tyle wychodzicie- Gugu niech się dotlenia

MamaMa
Co u Was?:)

Fasolka
Jak sie czujesz?

Nuria
Odezwij się co u Was? Brakuje mi tu Ciebie. Jak Dawid? :)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Dziewczyny ja już sama nie wiem ale od wczoraj tak sie witek slini i tak się cieszy jak może gryźć gryzak, że zastanawiam się czy to już nie na ząbki... No i zachowuje się inaczej, choć może to też dlatego że u rodzicow jesteśmy, pewnie czuje że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza

Aleksandra jeszcze kolejnym "za" jest to że nie wiadomo czy mogłabym wrócić do pracy a gdyby pod koniec macierzyńskiego okazało się że jestem w ciąży to od nowa mogłabym pójść na zwolnienie. Hehe. Trochę to takie materialistyczne ale niestety takie mamy czasy. Tylko z moim szczęściem to nie wydaje mi się że się uda...
A co do ślinienia to mój Hubek też to robi i to nawet sporo. Z tego co wiem to chyba ok 5-6 miesiąca pojawiają sie pierwsze zabki ale zawsze są wyjątki od reguły. Hehe.

Odnośnik do komentarza

Hej.

Dziękuję za troskę. :)
Niestety nadal krwawię. :/ Co prawda nie AŻ tak jak poprzednio ale nadal... Zaczęło lecieć w niedzielę a do lekarza mam się zgłosić dopiero w piątek.
Lekarz podejrzewa, że to może być okres dlatego przetrzyma mnie do piątku, jeśli jednak okaże się, że to nadal te 'zanieczyszczenia' to skieruje mnie na oddział na czyszczenie.
Niby teraz czuję się 100x lepiej niż przy poprzednim krwawieniu, więc też mam nadzieję, że to już okres. No niby brzuch mnie boli jak na @ ale już sama nie wiem...
Zobaczymy.

Co do Julki mam takie pytanie odnośnie pocenia się maluszków. Mojej Julce strasznie pocą się rączki i nóżki i ten pot jest klejący... Wasze pociechy też tak mają?
A co do gugu i innych boskich dźwięków u nas jest tak samo. :D To jest boskie! :D I te uśmiechy...

Meggi- Czyżbyś też miała dzisiaj urodziny ? :) Więc Wszystkiego Najlepszego! Spełnienia marzeń! :*

Vanessa- Piękny tort! Ja będę zamawiać śmietanowo marcepanowy ale jeszcze wzoru nie wybierałam. :)

MartaA- Tapeta na pewno jest baaaardzo oryginalna! :) Ważne, że się Tobie podoba! :)

AgaPo- Ja uszka wycieram patyczkiem po kąpieli też tymi z ogranicznikiem. Jak po szczepieniu?

Aleksandra- I jak nastrój po wyjściu ? :) Może i faktycznie Witusiowi coś zaczyna kiełkować ? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny widze ze zdania podzielone w kwesti tapety ,ta tapeta jest tylko na jednej scianie tam gdzie lözko,ojej calosc by bylo jak w grobowcu do tego biale meble i brazowy parket czyli podobnie jak na zdjeciu,dodatki chce miec w zlocie. A jak sie tapeta znudzi zawsze mozna zmienic.

Fasolka to moze zeczywiscie jest okres skoro sie lepiej czujesz i brzuch cie na okres boli. Za pare dni bedziesz wiedziala.
Z tym poceniem musisz na necie poczytac bo niespotkalam sie z tym jeszcze. Sama musze zobaczyc bo jestem ciekawa.

Aleksandra möj Gugu nosi sliniaczek tak sie slini ,wczoraj dorwal taka zyrafe to jej caly ogon zmietolil a misio przytulanka cala mokra,mysle ze to teraz normalme.
Möj tez jest inny jak jestesmy u kogos w odwiedzinach taki niespokojny.

Uszka czyscimy tez tymi paleczkami dla dzieci i nosek tez.

mimi möj ma tak czesto przed spaniem wieczorem,jest glodny przykladam do cyca a on wrzeszczy i go nie bierze,pokrzyczy troche i jak sie na raz dorwie to ssie lapczywiei sie wkurza do tego a zasnie. Mysle ze to zmeczenie,wkurza mnie to nie raz bo sie tyle nawzeszczy i nagada do tego cycka zanim go wezmie.
Co do tesciöw temat czesto poruszany ja juz sie nauczylam ,odmawiac a jak za czesto tesciowa przychodzic chce möwie ze wychodze ze mnie nie ma,wole z mezem do nich isc niz oni do mnie bo zawsze mozesz wyjsc kiedy chcesz a ona jak przyjdzie to by tylo siedziala.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Młoda fasolka
Tez? A kto jeszcze dzisiaj Ty :)?

Marta a
Narazie wiem ze w kwietniu dopiero dokładna datę będę wiedziała . Ale jak masz się po hotelach tłuc to bez sensu :)

Lenson
U nas tez jak mały jest w odwiedzinach to niespokojny a co do teściów nie słuchaj olewaj rób po swojemu :)

Dziewczyny dziękuje za życzenia :***

Moj łobuz od 4 dni zasypia mi dopiero ok 23-24 mam dość ostatnio tak fajnie o 22 juz spał a teraz nie.

I znów mam okres :/
I go najlepsze w tamtym roku tez miałam ostatni 24 lutego wiec jak się postaramy to colin będzie miał siostrę dokładnie w tym samym dniu :) nie np żartuje my narazie NIE !! Niech sobie Łobuz podrośnie . Mi by to było za szybko.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Mamusie pytanie za 100 pkt :)
Jakie pampersy kupujecie ? Zawsze szlam do rossmana i wiedziałam gdzie się kierować i odruchowo brałam pampers new baby r .3 4-9 kg ale dzisiaj z ciekawości oglądałam inne wstawię wam zdjęcia i tez są od 4-9 kg wiecie czym się różnią ? Oprócz tego ze cena ta sama Ale mniej pampersow w opakowaniu

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25538.jpg

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25539.jpg

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25540.jpg

Odnośnik do komentarza

Megi dla mnie nie bylo by problemu tluc sie po hotelach tylko tak mysle ze w kwietniu bedziemy sie wprowadzac bo kuchnia i sypialnia bedzie juz montowana 17.03 pözniej pomalu mozemy sie wprowadzac do tego przyjedzie moja Mama mi pomöc. Moze bedzie kiedys okazja!
Z tego co na tych pampersach pisze wynika ze jedne sa jak dziecko jest aktywne,drugie na noc a 3 normalne ale pewnie wszystkie sa takie same.
Möj Megi tez zasypia dopiero miedzy 23-0 godz jakos wczesniej nie chce.
Ja tez mam okres tak jak ty i tak ja ty rok temu czyli mozemy naszym pociecha dorobic rodzenstwo i moze nam sie znöw urodza 27.11 ? Takze Megi dni plodne miedzy 10 a 14 marca !

mimi wspölczuje mieszkania z tesciami!

Dziewczyny möj gugu dostal ciemieniuchy ale tylko taka plame okolo 4 cm nad czolem,mialyscie tez z maluchami to,co robilyscie by zapobiec temu? Czytalam troche o tym i bede teraz pröbowac naoliwiac,myc i wyczesywac,zobaczymy czy przejdzie.
My dzis wyjatkowo w domu a to tylko dlatego ze mam kupe roboty w domu i kolo siebie takze, wykozystalam ten pochmurny dzien na obowiazki domowe.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Marta a
No tylko nie widzę sensu w tym jak dziecko może być aktywne albo nie jak ma od 4-9 kg tak samo wagowo jak na new baby totalnie bez sensu dla mnie. A na noc to nie wiem jakie grube by musiały być żeby wytrzymać cała noc u nas po 6 godz jak Colin wstaje to jest mokro jak cholera .
Może kiedyś uda się wam przyjechać do bonn :) albo my pewnie będziemy się wybierać do Austrii wiec może tam gdzieś się uda spotkać :)
Fajnie ze juz w marcu będzie gotowy dom :) wrescie :) my za jakiś czas będziemy szukać znów nowego mieszkania te jest za małe zdecydowanie do tego pojebani sąsiedzi i właściciel domu nie ma miejsca na wózki ale przed drzwiami tez nie mogę trzymać mimo ze korytarze wielkie. Wszystko im przeszkadza kiedyś nam dali nóż do kartonów bo dałam do śmietnika za duże kawałki i niby nie było miejsca na nic innego .
Ja z tym spaniem tez miałam ze dopiero ok 24-1 w nocy ale pewnego dnia mowię koniec i szlam do sypialni ok 23 potem o 22 i się przestawił a od paru dni wraca to co było dawniej . Dzisiaj juz o 21 ide z nim do sypialni i jak padnie niech od razu tak śpi pewnie i tak wstanie i będzie płacz ale trudno muszę próbować

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...