Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Marta A ten też jest fajny, dodatkowo ma półeczkę do jedzenia, ale to na przyszłość http://allegro.pl/caretero-rancho-lezaczek-bujaczek-hustawka-bujak-i5049586488.html U mnie cera poprawiła się, wcześniej miałam syf na syfie. Obecnie sporadycznie pokaże się jakiś. Jeśli chodzi o włosy to nie zauwazyłam żadnej zmiany, poza tym, że wypadają mi w większej ilości
Martaa89 fajna huśtawka
MalaMi28 szczepilismy 5w1 (wzwB 2 dawka, dtp 1 dawka, hib 1 dawka, polio ipv 1 dawka)+rota.
Aleksandra wrzuc fotke lezaczka
Iza-Majka tatus zazdrosny jest o coreczkę i to bardzo. Jak tylko przychodzi z pracy to od razu idzie utulic corunie. Wczesniej oboje kapalismy, teraz tatus sam kapie. Nie dopuszcza mnie haha Z butli tez maz karmi. Do pracy niechetnie wychodzi.
Miremele czy ten bujaczek tiny love ma funkcje bujania?

Odnośnik do komentarza

Ech.. bo mój ostatnio przegina.. najpierw przesadnie "bronił" mnie przed moją mamą bo zbyt często pytała się o samopoczucie w ciąży (nie powiem- było to czasem upierdliwe ale zawsze lepsze niż brak zainteresowania teściów) a teraz ma jakąś chorą zazdrość o małego :-( jego rodzina słucha się, rzadko przychodzą no i czekają np aż my im damy małego. A moi z kolei są częściej i nie mają takich oporów... wkurza mnie takie dogryzanie, złośliwości albo wogóle foch jak ktoś inny trzyma dziecko jak nie tatuś. Wszyscy kochają tego naszego malucha i ja pozwalam się innym cieszyć z niego a mąż chce go zgarnąć tylko dla siebie :-( i nie chodzi mi tu o opiekę nad nim tylko o podejście do innych- wcale nie obcych bo to najbliższa rodzina ! Rozmowy nic jie dają bo nie dawały w ciąży ani tym bardziej teraz ...
A zmieniając temat to strasznie mi ciężko pi pączkach. Zjadłam w sumie 3 przez cały dzień. ..

Odnośnik do komentarza

AgaaPo no wlasnie z Niemiec do Polski tez trzeba.na granicy ssa czasem kontrole wyrywkowo.dziecko wtedy nie moze byc bez dokumentow:)albo kiedy zatrzyma kogos policja w Pl z dzieckiem a on nie ma w tym kraju zameldowania to pproblem.ake tu paszpord dla dziecka dostalismy od reki (zdjeci I 13 euro) tam gdzie meldowalismy Malutka.

3 paczki!:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Hej. :)

Oh tłusty czwartek... Wymiękłam przy 3 pączkach, ale za to faworków zjadłam nie wiem ile :D

IzaMajka- Twój mąż jest zaborczy a mój z kolei nadal stroni od małej, mam wrażenie, że On jest zwyczajnie o Julkę zazdrosny! Nadal tak jakby do Niego nie docierało, że jesteśmy już w trójkę i nie jest tak jak przedtem. Już z Nim rozmawiałam nie raz ale jakoś bez skutku... Nie wiem już jak do Niego dotrzeć...

Marta89- He he ja to bym chciała spędzić Walentynki przy romantycznej kolacji i... przytulankach. Ale, raczej to drugie nie będzie jeszcze możliwe. :/ Więc może jakąś dobrą kolację zrobię. :)

MartaA- Z cerą u mnie nawet ok. Na początku miałam wysyp dziwnych rzeczy na twarzy, ale już jest ok. A włosy... Zaczęły mi trochę wypadać... Niby mówią, że zazwyczaj tak jest bo hormony itd, itp. Więc zagryzam zęby. Bardzo nie chciałabym ich ścinać... :)
Powodzenia z nowym biznesem! :)

Leżaczek mamy taki bez firmowy, ma melodyjki, wibracje ale mała szczególnie nie jest nim zachwycona, wsadzam ją w niego jak robię obiad.

Za to wczoraj w końcu doszła do mnie karuzela! Zamawiałam jakiś czas temu z Allegro i szła i szła i szła, ale w końcu doszła. :) Zamontowałam ją wczoraj i jestem nią zachwycona melodyjki super i ten projektor z motylkami daje super efekt! :D Standardowa z FP z misiami. Mam chyba większą frajdę niż Julka. Położyłam, ją wczoraj z nadzieją, że ją uśpi a mała do 2:30 w nocy 'gadała' sobie do misiów :D Za to dzisiaj rano położyłam do łóżeczka włączyłam karuzelę chwilę pogadała z misiami i odlot. :D

No a co do wysypki nadal ją ma. Całą buźka szyja, i kilka plamek na klatce. Ni cholery nie wiem na co i od czego to jest. Kropli nie daje, ubranka piorę w tym co od początku, mleko to samo... Na poniedziałek zapisałam ją do lekarza bo w dodatku znowu zaczęła mi charczeć i w dodatku od rana mi kaszle i kicha. Niby nosek ma czysty więc nie wiem czy coś ją bierze czy po prostu odkryła, że potrafi kaszleć bo zazwyczaj kaszlnie i od razu się uśmiecha :)
Jeszcze dzisiaj ma przyjechać moja położna ( w końcu! ) Odkąd jesteśmy w domu była u mnie AŻ 2 razy...

Powiedzcie mi czy wasi lekarze dawali Wam skierowanie na krew? Niby w wypisie ze szpitala mam napisane, że lekarz powinien dać mi skierowanie na morfologię bo podczas cc straciłam dużo krwi... Tylko ciekawe czy da.
No i ciekawe czy do 20,02 przestanę krwawić, bo póki co się na to nie zapowiada.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Halo mamusie :)

Nie zjadlam ani jednego paczka ha :) dieta musi byc na lato trzeba byc fit :)

Izamajka
U nas tez jest troche zazdrosny maz o Colina ale wszystko z braku czasu praca maly Colin po pracy praca w domu i dlatego nie ma czasu na to wszystko co kiedys. Mysle ze z czasem sie zmieni :)

Marta 89
Colin chodzi spac o 22 to bedziemy mieli chwile czasu dla siebie :) poprzytulamy sie i nyny :)

Martaa
Mnie pare dni wysypalo syfkami na cyckach :/ a tak to wlosy wypadaja jak glupie

Mlodafasolka
Mi nic nie dawali mimo ze mialam tez w ciazy problemy z krwia

Wczoraj bylismy 3 godz na spacerku super pogoda sie zrobila . Teraz tez czekam az maly wstanie i heja :)

Dziewczyn piszecie ze wasze dzieci grzecznie zasypiaja sa grzeczne itd a od innych nie i placza . Wiecie ze nie mozna byc tym malym istotka zly to nie ich wina ze nie spia placza maja kolki itd dlatego wydaje mi sie ze kazde dziecko jest grzeczne i nie ma co oceniac kazda z nas chciala baby wiec tak samo trzeba bylo byc gotowym na wszystko.

A teraz mamusie jest luty :) rok temu moja ostatnia miesiaczka byla 24 teraz wypadnie 28 wiec jak bysmy sie postaraly to mozemy byc znow wszystkie grudniowymi 2015 mamusiami ha ha :) no glupi pomysl wiem ;) ale za rok kto wie :)

Odnośnik do komentarza

Meggi- He he ale żeś pomysł walnęła :D Ja najwcześniej za 2 lata. :) Ciekawe kiedy ja dostanę okres. Ostatni przed ciążą był 21.03. Już się śmieję do męża, że teraz się wykrwawię i na okres krwi zabraknie :p

Gabi- No właśnie muszę go pilnować żeby mi dał skierowanie...

Ogólnie to już sobie powiedziałam, że w drugiej ciąży pójdę do lekarza, który był przy moim porodzie.
Niby nic nie mam do tego który prowadził mi ciążę... Niby.
No oprócz tego że przez 7 miesięcy żyłam w świadomości, że będę miała synka :)
W szpitalu okazało się, że nie miałam zrobionych jakiś 2 ważnych badań.
No i że w porę nie zostało zauważone to, że Julka leżała odgięciowo, a lekarz w szpitalu wyjaśnił mi, że można było to wykryć.
No a to by oszczędziło mi nerwów, łez i nie potrzebnego strachu...
Dlatego też chyba wolę płacić ciut więcej za wizytę i jechać 10km dalej do lekarza, ale mieć pewność, że wszystko jest ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Mloda fasolka
Co ci sie nie podoba pomysl dostaniesz 21.03 okres i potem ciach . Wcale ci sie nie dziwie z tym lekarzem ja bym sie zalamala wszystko niebieskie wozek czarny a by sie okazalo ze Colin to Colinka ha ha loo. A nie mialas np usg przedsamym porodem? Ja mialam jak chodzilam ze skurczami i pokazali mi siusioka :)

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

My juz po spacerku chodzilismy 3 godz juz mi nogi wchodza do pupy :p

Mamusie mam 2 pytania

Ma ktos ubrania na Next? Chodzi mi o to jak wychodza rozmiarowo np mam pizamki dla malego z hm na 56 i 62 i 62 jest dobre a 56 lekko za dlugie nogawki . Chcialam zamowic juz na 62-68 tylko troche sie boje ze one beda rozmiarowo jak 62. jak by ktos mial pizamke to moge prosic o zmierzenie ile ma od karku z tylu do konca nogawki jak jest zapieta? Obojetnie jaki rozmiar ja sobie porownam z pizamkami co mam.

A teraz z innej beczki.
Colin pije butle i nagle sie zawiesza zapomina chyba polykac. Po 2 sekundach polknie a potem nie oddycha trwa chwile az znow zlapie oddech i czesto od razu placz przy tym staram sie nie wpadac w panike ale mam stres boje sie i nie wiem co mam robic podnoszenie na prosto nic nie daje. Ma ktoras tak?

Odnośnik do komentarza

Meggi- Moja Julka ma tak samo z oddychaniem!!!! Pije, pije i nagle się zapowietrza i nawet kilka razy mi się zaczęła dławić. Dzisiaj tak mi się zapowietrzyła, że spanikowałam. Sama w domu jestem a malutka mi taki numer zrobiła. Od razu ją wzięłam pionowo i klepałam po pleckach. Straszne to jest. I w nocy zauważyłam, że też potrafi tak zrobić... W poniedziałek jadę do lekarza z nią to babce o tym wspomnę...

Co do ciuszków z Next nie mam, także nie pomogę. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Kurdę dziewczyny jutro jadę do mojego gina.
Pisałam Wam o moim boskim krwawieniu ale dzisiaj to już przegięcie...
Wykąpałam małą i czuję, że mi słabo dobrze, że miałam łóżko obok bo poleciałam jak długa. :/ W głowie helikopter jak już się ogarnęłam, wstaję a całe dresy, łóżko i kuźwa nawet dywan w krwi! Blada jak ściana się zrobiłam, dobrze że Julka leżała już w łóżeczku! I tak mam od 5 dni.
Niby krwawienie powinno być, ale aż tak ?
Sory, że tak truję na ten temat ale też aż tak z was leciało i takimi wielkimi skrzepami ?

Aż się wystraszyłam...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane grudniowe mamy! Chociaż nie wszystkie okazały się grudniowe :D
Dawno nie zaglądałam tutaj a jak już zajrzałam i napisałam na tel to się nie dodało albo tylko początek :((
Nie jestem niestety w stanie was nadrobić ale obiecuję poprawę i regularność w czytaniu Was :))
Mogę jedynie poopowiadać Wam o nas :) Która będzie chciała to poczyta :))
A więc u mnie i Karolci wszystko ok :)) Przez pierwsze 2 tygodnie tylko jadła i spała ;p Później dopadły ją niestety dolegliwości brzuszkowe i się rozregulowała :( W dzień w ogóle nie chciała spać ale zaczęłam pić rumianek i melise i była delikatna poprawa a dzisiaj dość długo spacerowałyśmy i śpi jak suseł prawie cały dzień :) Od początku przesypia nam pięknie noce zasypia 20.30-21.30 i budzi się pierwszy raz 4-5 póżniej już co 2-3 h niestety ;p i po 7 pobudka na całego :) Oby jej się to spanie nie odmieniło ;p a tak to rośnie szkrab nasz kochany dzisiaj kończy 6 tygodni :)) Po pękniętym obojczyku przy porodzie nie ma śladu, bioderka też ok :)) uśmiecha się pomału tak jakby świadomie już i zaczyna mruczeć :D We wtorek mamy pierwsze szczepienia :( Ja mamuśka krwawiłam/plamiłam prawie 5 tygodni. jestem już po wizycie kontrolnej u gin i wszystko ok :)) Mąż też już obadał hehe :)) z dodatkowych 15 kg zostały jeszcze 4. Karmimy się piersią chociaż przez pierwsze 2 tyg odciągałam mleko bo mała nie chciała złapać cyca i nagle doznała cudownego ozdrowienia i załapała :))
Ostatnie dni pięknej pogody napawają optymizmem dość tej zgnilizny kochane mamy wiosne! Oby :D I nic tylko spacerować!
Pozdrawiam Was!!!!

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Młoda Fasolka - nie wiem czy pomoge ale u mnie było podobnie. Okres dostałam ok 7 tyg po porodzie, pierwsze dni były normalne a później masakra, jak z kranu (sory za szczegóły), też juz się zaczynałam bac bo ile można tak krwawić, później stopniowo słabło ale cały ten okres trwał u mnie 3 tyg. Tak jak pisała MartaA trzeba się hurtowo zaopatrzyć w podpaski. Mam tylko nadzieję ze następny będzie juz normalny bo na samą myśl o tym robi misię słabo.

Odnośnik do komentarza

Megi pajac ma 50cm od karczku do piętek, tylko że mam mały problem, nie ma podanego ani rozmiaru ani wieku dziecka :( Przyłożyłam do śpioszków 62cm i pajac jest o 1cm krótszy
Moja również zawiesza się i zapowietrza, czasem zakrztusi się przez to. Jak pierwszy raz mi tak zrobiła, a był środek nocy, to spanikowałam, że dziecko nie oddycha mi. Miałam już dzwonić na 112.
MłodaFasolka zapytaj się lekarza o te zatrzymania oddechu. Dopytaj się gina o te krwawienia i daj znać czy rzeczywiście mogą być takie obfite. Ja po cc przez 4-5 miałam większe krwawienie, tak jak podczas okresu a później przez ok 3 tyg delikatnie plamiłam. Do tej pory okresu nie miałam
Dziś kurier przyniósł Gabrysi matę. Położyłam ją, włączyłam muzyczkę i była tak zaciekawiona, że nie wiedziała na co patrzeć. Dodatkowo jeszcze motylek i ptaszek świecił. Rączkami i nóżkami machała. Zabawnie to wyglądało :) Po kilkunastu minutach sama zasnęła, szok

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...