Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Megi1992

Malami
Ostatnio pisalam jakies 2 tyg temu maly przez pare dni mial tak ze jadl co 6 godz po ok 150ml a potem pare dni ze co 4 godz po 60 ,90ml ale przeszlo znow je normalnie :)

Martaa
Wlasnie tez juz pampersy 3 zalozylam zobacze popoludniu jak walnie kupe :)
Colin jak jest najedzony wyspany to tez bebla :)
Tego do mleka jeszxze nie dawalam.
A z glowka to lekarz dal nam skierowanie do tej kliniki do bonn dzwonilismy ale musimy jeszcze poczekac jesli za miesiac bedzie jeszcze gorzej z glowka to wtedy bedziemy chyba robic ten kask.

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny:)
Megi
Ja tez mam ta wanienkę z ikei i problem juz sie tez zaczął jak mała tylko dotknie noga wanienkę zaraz sie odpycha i główka uderza o drugi koniec trzeba kupic duża. Teraz widze ze podczas zakupów nawet człowiek nie przypuszcza ze tak małe wanienki robią ktore starczają na gora 3 miesiące.
Ja pampersy mam 2 i nie zawsze ale bywa ze kupa wydostaje sie na plecy. Staram sie zawsze podciągnąć na plecy wysoko zeby uniknąć mycia i prZebierania ale nie zawsze sie da:)
Fałdki moja Hania miała i ma od urodzenia na nóżkach i te jej 5 podbrodkow:) od poczatku śmiejemy sie z mężem ze jak mleko spłynie po brodzie to nagle znika wsród podbrodeczkow:) wiec zawsze dokładnie przemywam (co nie jest łatwe ) i jak narazie nie było problemów ze skóra .

W weekend zaliczylismy pierwsza imprezę z Hania 3 urodziny córki mojej kuzynki. Przy okazji tez pierwsza dłuższa podroz 3h ale ładnie spała sobie w foteliku:) a impreza jej nie ruszyła dzieciaki biegały krzyczały puszczały dorośli rozmawiali głośno, duzo ludzi a ona z powaga obserwowała i co jakis czas w zasypiala:)
Od 3 dni Hani przesypia mi noce idzie spac o 22-23 a budzi sie o 5-6 zjada i jeszcze idzie spac :) moj maz sie martwi czy wszystko ok bo ma dopiero 10 tyg ale tłumacze mu ze jak by była głodna na pewno dała by znac.
Marta a
Hania tez sie gaduła zrobiła wczesniej cos tam gaworzyla a teraz czasem jak leży sobie sama to sie nagada tez do siebie. Ale super jak tak rozmawia z nami i naśladuje i uśmiecha super uczucie:)
Teraz coraz częściej sie slini i palce w buzi to juz normalka:) paluszki sa najsmaczniejsze czasem jak zassie to i dwa na raz. Czasem daje jej smoczka zeby tak nie męczyła paluszkow ale 2-3 min smok i wyplowa i znow paluszki:)
Czasem mała ma jak każde dziecko ze sie pręży wierci i nie moze zrobić kupy i jak ostatnio mała tak miał to moj maz stwierdził ze nie przypuszczał nigdy ze moze mu sprawić taka radość to ze ktos zrobi kupę :)
Ja wlasnie odciagnelam sie:) mała spi wiec wracam jeszcze do łóżka ;) miłego dnia dla wszystkich:):)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Dziendobry dziewczyny!
Witam z dobra wiadomoscia ,Semi zrobil po tygodniu kupe raczej wielkiego kupsztala az po plecy! Az trudno uwierzyc ze takie male dziecko moze tyle zrobic ale przez ten tydzien sie nazbieralo i odrazu ustaly te smierdzace baki,tez niespodziewalam sie ze czlowiek moze sie tak cieszyc z widoku kupy!
Wczoraj bylismy na spacerze ale nie dlugo bo bylo zimno ucieklam do domu ale od jutra ma byc fajna pogoda od 10 stopni to bedziemy codziennie na spacerku.

AgaPo to Hania bedzie imprezowiczka skoro sie tak dobrze czula w towarzystwie!

Vanesa ciezko powiedziec ile razy ale dosyc czesto,za kazdym razem jak sie obudzi chce jesc.

Larissa moze to przez pogode.

Megi napewno sie glöwka wyröwna,möj tez mial i jeszcze troche ma jak patrze od tylu ,lewa strone bardziej plaska niz prawa ale w ciagu ostatnich 2 tygodni sie poprawilo i mysle ze dojdzie to do siebie bo glöwka jeszcze miekka.
Widzialam takiego dzidziusia w kasku i mi go bylo bardzo szkoda,ale jak musi byc i ma pomöc to jak najbardziej!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Nie było mnie tutaj tydzień więc ciężko mi będzie nadrobić stracony czas :). W domu mam znowu zamieszanie, bo syn się przeziębił i znów nie dosypiamy, biegam z lekami i termometrem. Taka z niego sierotka, że ciągle coś łapie. A boję się żeby Mała się nie zaraziła. Koszmar jakiś. U mnie śniegu duużoi pogoda całkiem do niczego. W sobotę było słonecznie i ciepło więc byliśmy na spacerze z Małą (synuś biedula z dziadkami w domu). A teraz nawet nosa nie wychylisz, bo zimno, wieje i sypie.

No to może najpierw coś o nas :). W tamten poniedziałek byłam z Madzią na szczepieniu. Wiek - 7 tygodni, waga 5300 g. 59 cm. długości ;). Szaleje kobitka! (Zaznaczam, że moje starszaki były dużo mniejsze, więc to dla mnie "nowość" :)). Szczepiłam szczepionką 5w1. Żadnych objawów poszczepiennych nie stwierdziłam. Ufff. Pierwsze za nami - następna dawka za 4 tygodnie.

Teraz słowo o naszej "poduszce" na bioderka. Madzia nosi ją już 24 godziny na dobę. i powiem szczerze, jestem w szoku że się tak szybko przystosowała. Jest bardzo dzielna i radzi sobie już nawet z wywijaniem nóżkami w tej pozycji. Na początku było jej niewygodnie ale teraz jest dobrze. Choć i tak czekam tylko na wizytę (a ta dopiero 26.02) i na wieści że może uda nam się już tego pozbyć. Wydaje mi się że poprawa jest, ale lekarzem nie jestem...

Madzia ma teraz 8 tygodni. śpi mi już bardzo dobrze. W dzień trochę mniej, w zależności od samopoczucia :). No i chce się już więcej pobawić, pogaworzyć do mamy, taty i rodzeństwa. Jest słodka :). Takie moje małe słoneczko. Na noc zasypia koło 22-23 i z reguły budzi się o 5-6 (tak jak tatuś wstaje do pracy :). Z piątku na sobotę pobiła swój osobisty rekord w spaniu - od 23 do 7 rano!!(chyba dlatego że tata do pracy nie idzie i była cisza rano bo rodzeństwo spało:). Czasem budzi mi się koło 3 na dodatkowe karmienie ale to się zdarza coraz rzadziej.

Jeśli chodzi o wanienkę to mamy taką większą ze stelażem. Ma 102 cm. Madzia spokojnie fika sobie w niej nóżkami :).

Pampersów już od jakiegoś czasu używamy w rozmiarze 3 bo mniejsze "przepuszczały" kupkę górą :).

Jeśli chodzi o karmienie to karmię Maleńką wyłącznie piersią i je mi jakieś 9-11 razy na dobę. Nie potrafię określić dokładnie, bo są takie dni kiedy najada się tak, że wystarcza jej na 2-3 godziny, a czasami musimy się przystawiać do cyca co godzinę :). Taki głodomorek :).

MalaMi28 - witam w gronie :)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Hej dziewczyny :-) u nas nastroj witka wrócił do normy więc to chyba faktycznie był skok rozwojowy ten drugi. Już jest w miare ok.
młodemu wydłużył sie czas czuwania, w ciągu dnia coraz częściej jest aktywny a mniej spi.
Już dużo nie brakuje i bedzie sam trzymał głowę jest taki już stabilny i silny.

Marta fajnie że kupa poszla hehe fakt też nie myslalam że z kupy síe można tak cieszyć i tyle o niej mówić i pisać hehe

aagaposuper że hania taka grzeczna. My też zaliczylismy imprezę . Dwa latka mojej siostrzenicy :) też było fajnie..

zauważyłam że witek uwielbia inne dziecu.. W swoje kuzynki taki wpatrzony i tak síe śmieje do nich...

wanienke mamy dużą od poczzatku..
a co do pampersów to w tych mniejszych jak konczylam ostatnia paczke to co kupka to bodziaki były do prania a plecy do mycia.. Dopiero później sobie uswiadomilam że pampery za krótkie były... W 3 jest ok.

my dziś ruszamy na zakupy.. Ciesze síe jak dziecko że mi síe garderoba powiększy... :-D

milego dnia wszystkim

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Alusia
U mnie to samo niby ide na zakupy dla mnie a mimo to zawsze jestem na dziale dla dzieci:) i zawsze jak ide na zakupy jedzeniowe wracam z ubrankiem dla Colina taki urok mamy :)

Aleksandra
Dobrze ze u was wszystko wrocilo do normy :) u nas tez Colin w ciagu dnia tylko male drzemki robi po 30 min i znow2 godz zabawy

Marta a
Super ucaluj od cioci madzia i pogratuluj kupy :)
Colin ma od wczoraj rozmiar 3 pampersow zalozony i jak na zlosc kupy nie ma.
Od piatku dzieki tej macie Lezy wiecej na lewej stronie dalam mu ja w takie miejsce zeby patrzec na nas na pokoj tv itd musi obracac na lewa strone i nawet w nocy spi czesciej na lewej stronie mam nadzieje ze bedzie tak dalej . Ja w dniu porodu w szpitalu widzialam blizniaki i jeden wlasnie mial kask ale szczerze to wisi mi co ludzie beda gadac patrzec czy cos innego wazne zeby Colin mial prosta glowke nie chce zeby mial problemy.
U nas tez zimno pada deszcz ale od srody ma byc 10 stopni :)
Powiedz mi gdzie kupowalas wanienke? Szukam wszedzie i max to 81 cm

Izamajka
Ja zmieniam po miesiacu

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny!
Alusia u nas starszy tez przeziebiony a Ala ma w czwatek szczepienia takze mam nadzieje ze nic nie zlapie i do szczepien dojdzie:) co do zakupow to jesli chodzi o spozywke to maz przejal paleczke z powodu roznych zarazkow w sklepach, zwlaszcza teraz, a ja o zakupach dla siebie to marze juz od dawna ale tak jak wy kiedy mam czas wybrac cos dla siebie, kupuje dzieciom, heh... tak to juz jest.

Odnośnik do komentarza

Megi ucalowalam Semiego!
Jasne ze nie wazne co ludzie beda gadali to dla dobra dziecka zreszta to narmalniejsza rzecz wiec nie widze powodu by ktos sie smial!
Wanienke kupowalam na ebayu,wczoraj mlody zaczal pierwszy raz chlapac w okolo.
Moze podkladaj mu cos na ta jedna strone by nieodwracal glöwke,moze jakis recznik.

alusia fajnie ze u was juz lepiej z bioderkami ale za to synus chory! Madzia duza jak na 7 tyg szybko rosnie.

Aleksandra widzisz wszystko przechodzi i sie normalizuje,najgorsze te pierwsze 3 miesiace!
No ja sama w szoku ze czlowiek sie jara na widok upragnionej kupki,ale czlowiek po prostu sie martwi czy malemu nic niedolega nierobac jej przez tydzien.

iza-majka möj nie lubi smoczka z jednej strony dobrze z drugiej traktuje nie raz moja piers jak smoczek by troche possac i usnac sobie.

MalaMi ja juz bede potrochu wprowadzac od 4 miesiaca,nie za duzo ale tak powoli bede przyzwyczajac malego do papek i kaszek.

Maly zaczal chwytac swoje nözki,fajnie to wyglada.

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_24603.jpg

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_24604.jpg

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_24605.jpg

Odnośnik do komentarza

Vanesa 35 trudno policzyć ile razy karmię, ale czasem też bywały takie dni, że miałam wrażenie, że je mniej, ale po jakimś czasie wracało do normy, moim zdaniem nie ma co się martwić. Z tego co się orientuję w lodówce można przechowywać 48h, ale w zamrażarce dłużej.

Dziewczyny ja ostatnio też kupuję główie ubranka dziecięce i nie mogę się im oprzeć :) Z każdych zakupów wracam z ubrankiem albo zabawka :)

Odnośnik do komentarza

MałaMi - ja zamierzam karmić wyłącznie piersią do 6 miesiąca życia a potem dopiero wprowadzać nowe pokarmy. Zaintrygowało mnie to BLW jako sposób żywienia dzieci pomijający etap papek. Ale muszę poczytać o tym więcej, żeby sobie o tym wyrobić jakieś zdanie.
Alusia - super, że mała przyzwyczaiła się do poduszki na bioderka :)
iza-majka - smoczki powinno się ponoć wymieniać co 4-6 tygodni i oczywiście jak jest uszkodzony.
My używamy smoczka sporadycznie, bo Antek je często wypluwa. Nie jest przekonany do tego wynalazku, ale czasem da się stłamsić na chwilę.

A ja ostatnio mam fazę na coś innego niż ubranka dziecięce... Ubranek nie kupuję, bo dostałam w paczkach od rodziny tyle, że omijam sklepy ciuchowe szerokim łukiem. Za to ostatnio kupiłam kilka książeczek dla Antosia. Taką piszczącą do kąpieli i takie mini książeczki dla niemowlaków. Wiem, że mały jest jeszcze trochę za młody na takie rzeczy, ale nie mogłam się już oprzeć ;>

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...