Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

MamaMa świetny tekst :D
Rady trzeba umieć ignorować i się nimi nie przejmować. Chociaż powiem Wam, że mnie najbardziej irytuje, jak osoby które nie mają dzieci, myślą, że wiedzą lepiej niż ja jak powinnam postępować.

Progosia fotka super, ale udało Ci się uchwycić moment :) Też będę na swoją polowała z aparatem, fajnie uwiecznić uśmiech u takiego malucha.

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Dziewczyny
KAŻDA WYCHOWUJE SWOJE DZIECKO PO SWOJEMU. I żadne sugestie i dobre rady nie zmienia niczyich poglądów.
Ja ze swojej strony napisze Wam jedynie tyle za tak jak zaleca między innymi WHO (swiatowa organizacja zdrowia) ale też ministerstwo zdrowia do skończonego 6 miesiąca nie daje NIC oprócz piersi. Ale to nie zmienia tego że każda mama decyduje o swoim dziecku i nie ma co síe przepychac...
Wiadomo że zawsze moja racja jest mojsza niż twojsza. Nie klocmy síe:-) nie po to budowałysmy atmosferę przez kilka miesięcy.

Na zakończenie polecam wam przeczytać : http://www.hafija.pl/2015/01/niemowleta-i-woda-czy-niemowletom-woda-potrzebna-do-picia-i-zycia.html
NIE PO TO BY PRÓBOWAĆ WAS PRZEKONAĆ DO SWOICH WIERZEŃ, ALE PO TO BYŚCIE POZNAŁY ARGUMENTY DRUGIEJ STRONY :)

Odnośnik do komentarza

To nie chodzi o to kto jak postapi ,wiadomo ze kazda zrobi jak chce ale ja sie nie dam tu obrazac ze mam nerwice i ile ja tu ku... stawiam wykrzykniköw! Gdzie my zyjemy w jakim wieku ze czlowiek ma inne zdanie to jest od razu "znerwicowany"! Widac wyraznie kto tu pokazuje nerwice i chamstwo nieuszanujac innego zdania .

odechcialo mi sie tu byc bo nie poto tu pisze by mnie ktos tu obrazal möwil jak mam pisac i co mam pisac,jeszcze niedawno niepasowalo jej by pisac o porodach to po co my tu jestesmy by pisac o pogodzie? Cala ciaze czkowiek przezyl w rosterkach po to by swojego porodu nie opisac bo Pani sie nie podoba a w sumie sama napisala o swoim. Najwieksze przezycie w zyciu bedzie zabraniac pisac? Tyle miesiecy piszemy razem i tylko jednej osobie zawsze cos niepasuje.

Odnośnik do komentarza

Zasypianie Maluszkow ..

Jeszcze tydzien temu u nas bylo to nierealne abym odlozyla coreczke a ona by zasnela . Do niczego jej nie przyzwyczajalam -ot po prostu sie stalo.A teraz ?Jest pieknie .moje rece odpoczywaja .Zje I odkladam ja do koszyka I tam sobie zasypia ,a w dzien zje bawimy sie troszke przebieram I znow klade obok na kanapie I zasypia . Wiec na pocieszenie dla dziewczyn ktore maja ciezko I nie maja czasu nawet zebow umyc I porzadnie zjesc -to minie :) To beda pewnie takie okresy gora dol gora dol .

A jak u Was z zasypianiem?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Malgosia nikt nie ma watpliwosci ze mleko matki jest najlepsze od czeko kolwiek innego ze niemowlak nie potrzebuje nic innego ale tu akurat nie jest mowa o dopijaniu tylko o dawanie herbatki (po to jest ten koper wloski) na dolegliwosci brzuszkowe a przegotowana woda pomaga w wypröznieniu sie ! Tak jak möj np robi kupke raz na tydzien to wole mu dac cos zdrowego . Nie dajemy herbaty czy wody poto by dopoic tylko poto by pomöc w sprawach brzuszkowych! Juz mam dosc w kölko to samo pisac,jak nie macie problemöw brzuszkowych to nie dawajcie ja mam i daje i tyle i juz mi sie nie chce na ten temat pisac .

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Malgosia
Juz skonczylismy ten temat :)
I kazdy moze sobie gadac co chce jak ktos chce to i tak bedzie dawal cos innego do picia proste a to ze ktos powie rob tak albo rob tak to nikogo nie interesuje kazda z nas robi po swojemu .

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Mamama
U nas juz tez skonczyl sie problem caly dzien nosic Colina:)
Wieczorami zawsze klade go do lozka chwile sie bawimy potem zaczyna marudzic to zaczynam opowiadac spiewac miziac po nosku i czole + smoczek i widze po chwili jak zaczyna odplywac jak jest tak daleko przytykam jego nosek do mojego i zasypia :) a w ciagu dnia jak widze ze jest spiacy to biore na raczki dwa razy przejde sie po domu i spi :) pare razy tylko bylo ze zasnal sam na kanapie ale to mozna wyliczyc na palcach jednej reki.

Odnośnik do komentarza

MamaMA ile ma twoj skarbek juz ??? :) FAjnie ze w koncu udało sie ze mała sama zasypia:) zasypia

Ja nigdy od poczatku niemiałam z tym problemu klade mała od poczatku na kanapie w łozeczku mała sama zasypia:) ale znowu mam inny problem mała robi z cyca smok jest najedzona ale marudzi i dopuki nie dam jej cyca i nie zasnei z nim to nei moge wyciagnac smoczka nie chce juz probowałam i ten w kształcie sutka troche go lepiej akceptuje w sytuacjach jak sie ubiermy do wysjcia czasem przy kapieli w stresujacych dla niej sytuacjach ale nieumie jej oduczyc i zastapic smokiem cyca ah ....

Marta wspołczuje Ci tych problemow kupkowych ja odpukac tezn ie mam ztym problemow ani z kolka ani z kupkami .... jest zawsze jedna wielkka kupa ze pampers przebiera albo 3 mniejsze .....ale przewaznie jedna wielka albo rano albo wieczorem ....
Marta A sprobuj zjesc dziennie 2 jabłka potarte z marchewka ja tak jem dziennie i moze dlatego fajnie te kupy robi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa ja juz chyba wszystkiego pröbowalam ale nie bede pisala juz co bo zaraz bedzie ze mam nerwice. Ostatnia kupa byla w poniedzialek,czekam znöw, a pierdzi tak na smierdzaco ze az trzeba nos zatykac. Ale brzuszek miekki,maly pogodny i sie ciagle smieje,teraz ma taka faze ze rece tylko w buzi i sie slini strasznie.Jest spokojny,sam sobie lezy sam zasypia w ciagu dnia.Wieczorem trzeba go pobujac by usnal ale tak to bardzo grzeczny.

Odnośnik do komentarza

U nas też nie ma problemów z zasypianiem. Wieczorem po karmieniu odkładam małego do łóżeczka i czasem zasypia od razu a czasem muszę mu włączyć karuzelkę. Ma też przy łóżeczku przyczepioną taka książeczkę z czarnobiałymi rysunkami i czasem to się na nią tak patrzy aż zaśnie:) a w dzień to przysypia sobie np podczas bujania w huśtawce, albo lezenia na macie.

Któraś z was pisała o paznokciach- u nas też strasznie szybko rosną- obcinam czasem nawet 3 razy w tygodniu.

U nas kupa w odstępach 2-5 dniowych, ale młodego nic nie boli, ma miękki brzuszek i jest pogodny.

Antoś 2 tyg temu ważył 5200- jutro sie będziemy ważyć i zobaczymy ile przytył. Też się robi z niego taki mały, słodki klusek;) nosimy ubranka na 62 ale pomału przymierzamy się do 68.

U nas pojawiło się ssanie kciuka:(( próbuję wyciągać palucha z buzi i wkładać smoczka, ale młody woli swoje palce. Kurcze, boję się, żeby mu to w nawyk nie weszło. Macie jakieś rady?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny;)

mamaMa super tekst uśmiałam się bardzo;) i przesłałam go do moich koleżanek w ciąży i młodych mam;)

MartaA nie denerwuj się wpisami i proszę nie rezygnuj z fora tu kazda mama jest na wagę złota bo kazda mama to nowe doświadczenia, które innej mamie mogą się przydać. My mlode mamy musimy trzymac sie razem;) Ja ciebie rozumie co prawda moj kuba robi kupki bardzo ładnie z 3 na dzien , ale byl taki moment gdzie płakał przy zwykłym puszczaniu pierdka i nie mogłam na to patrzeć bo widać ze go boli a nic zrobić nie mozna; ( i jeśli herbatki pomagają to bym wlewala w nigo wiadrami.

mamaMa z zasypianiem mam tak jak ty na razie w nocy ale spr tez w dzień;) ty szybko do tego doszłas ja męczyłam się 2 noce bo kuba nie spi i nie spi wiec go do kolyski i do wózka i na rączki a on ciagle oczy w 5zl az koleżanka mi powiedziała połóż go i nie gadaj a najlepiej jeszcze żeby cię nie widział i co Kubuś zasypia sam w ciagu minuty;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...