Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

No i jesteśmy po wizycie położnej. Bardzo miła Pani, przywiozła mi masę różnych poradników dotyczacych ciąży, karmienia piersią, pielęgnacji noworodka itp. Mam sobie wszystko przejrzeć i spisać ewentualne pytania. Kolejne spotkanie w czerwcu. Cieszę się, ze zdecydowałam się na tą położną i polecam Wam jeśli macie taką możliwość:)
Co do ubrań to ja chodzę w zwykłych leginsach tylko o rozmiar większych żeby nie uciskały brzuszka. Na allegro kupiłam getry ciążowe na 3/4 długości, do tego mam duzo luźnych sukienek,które na lato będą w sam raz:)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Siwa już po wakacjach? Pochwal się kobieto jak było, daj trochę pozazdrościć :D

Ja też mam dzisiaj lenia...na wszystko poza rozdrabnianiem jedzenia, mam tak od wczoraj, wciąż bym jadłaaa :) daję sobie jeszcze dzisiejszy dzień..no może jeszcze jutro a później koniec z obżarstwem, mąż już do mnie mówi pieszczotliwie "Bambaryłka" :)
Witaj Wiruśka w gronie wesołych Wrześniówek :) dobrze że się odezwałaś, razem zawsze raźniej :)

Swoją drogą mi już tyle czasu zajmuje czytanie naszego forum, gdzie Wy macie czas skubane na Majóweczki :D

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

wiruśka
monikalina
wiruśka
durka CUDO!!

a tak nawiasem dziewczyny, powiedzcie mi jakie stosujecie suplementy, bo ja z wizyty na wizytę muszę łykać coraz więcej tabletek. Najpierw tylko OMEGA MED, teraz mi doszło żelazo 2 razy dziennie i Mg 3 razy dziennie. I tak myślę ile tego jeszcze będzie :)


Ja nic nie biorę ;)

i wyniki wszytkie pewnie w normie?
Ja łykam na potęgę, a oczywiście okazuje się, że mam lekką anemię..

Ostatnie wyniki były ok;)
A teraz okaże się 3czerwca.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqvcqgbj495x7y.png

Odnośnik do komentarza

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że hiperwitaminoza ma bardzo negatywny wpływ na płód i noworodka. Przyszłe matki i osoby karmiące piersią powinny wiedzieć, że nadmiar witaminy D powoduje deformacje płodu i choroby kości u noworodka.
sama brałam długo wit d ale przestałam jak przeczytałam co możne spowodować a potem lekarka sama mówiła ze juz nie trzeba

Tez mam wesele początkiem lipca i brak pomysłu w co sie ubrać domyślam sie ze bede musiała zajrzeć do tych specjalnych ciążowych sklepów i ze ceny nie beda zbyt ciekawe ale jestem na to przygotowana oby moje nogi nadawały sie jeszcze do pokazania

Odnośnik do komentarza
Gość Lila2708

Witam,
Wczoraj trafiłam na ta stronę pierwszy raz, żałuję że tak późno. Starałam się prześledzić wszystkie wasze wpisy, żeby nie powielać pytań, ale to chyba nie wykonalne ;)
Tak jak wy spodziewam się swojej małej kluseczki we wrześniu, a dokładnie 19.09.
Do tej pory nie odczuwałam w ogóle negatywnych objawów ciąży, ale wczoraj wieczorem zaniepokoiły mnie skurcze. Nie były one regularne, ani bolesne, jednak brzuch był twardy, napięty. Czy którejkolwiek z was coś takiego się przydarzyło ? Czy uważacie, że może to być skutek stresu ?

Odnośnik do komentarza

A ja miałam iść na dwa wesela w tym roku - we wrześniu, wiec z przyczyn oczywistych nie pobawię się na żadnym :P Nie chciałabym przerywać Parze Młodej przysięgi małżeńskiej rozpoczynającą się akcją porodową :D

Ja biorę pregnę plus i zajadam owocami, warzywami, rybami. Przed ciażą miałam anemię, w trakcie zniknęła mimo że nie brałam na nią leków a zażywałam tylko kwas foliowy (pierwszy trymestr). Miałam wtedy okropne nudności i przyswajałam dobrze przede wszystkim owoce więc jak widać odpowiednia dieta nieraz bardzo pomaga. A zdecydowałam się na pregnę bo nie zawiera tych wszystkich witamin które dostarczam do organizmu zdrowo odżywiając się (zdrowo zatajając te tony słodkości którym dałabym radę gdyby były pod ręką :D )

Joanna89a ja też multum czasu spędzam na parentingu ale czasami staram się jeszcze coś w ogródku podziałać jak jest pogoda :) mąż i tak się ze mnie już śmieje, co wejdzie do pokoju a ja siedzę na kompie to bez patrzenia komentuje "Noo tak, parenting i Wrześniówki"

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Catarisa łóżeczko cud miód, no inaczej być nie może - to dla 100% Księżniczki :)
Lila2708 mi też się zdarza takie twardnienie brzucha, czasami jak się zdenerwuję, innym razem jak za mało się oszczędzam a zdarza się też tak, że po prostu chcę wstać z łóżka i to też wystarczy. Zauważyłam tez że jak pręży mi się Maluch to mam wrażenie nabitego brzucha.
Monikalina miętowa :) lepszy krój i ten kolor mmm :)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a
Lila witamy:)
Owszem to moze byc efekt nerwow a rownie dobrze to moga byc,te skurcze braxtona-hicksa czyli te,ktore przygotowuja macice do porodu,ale nie sa.grozne. Zalezy na jakim etapie ciazy jestes? Ktory tydzien?

Zaczął się 23 tydzień.
Właśnie czytałam o skurczach Braxtona-hicksa, tylko że jest to moja pierwsza ciąża i zupełnie nie wiem czy to co czuję to naturalne czy może jakaś patologia. Zdaję sobie sprawę, ze jestem trochę przewrażliwiona ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...