Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam, nie było mnie 6 dni (mąż miał urlop i spędzaliśmy czas razem) i wyobraźcie sobie że dziś rano miałam 40 stron do nadrobienia :D Gratuluję wszystkich cudownych zdjęć, udanych wizyt i pięknych brzuszków, nie będę wymieniać każdej z Was osobno bo zajęłoby mi to sporo czasu, ale każdej z osobna gratuluję :)

yolla przykro mi że masz takie zmartwienia,...jednak tak jak pisały Ci wcześniej dziewczyny, te wyniki nie przesądzają o chorobie dziecka, one tylko wskazują że jest większa możliwość na ZD. Sama znam przypadek gdzie dziecko miało być chore a po porodzie urodziło się zdrowiutkie. Po amniopunkcji będzie wszystko jasne i życzę Ci z całego serca byś resztę ciąży przeszła pełna radości i bez zmartwień. Jeśli chodzi o narzeczonego to nie dziwię Ci się, Postąpiłabym tak samo. Jeśli ktoś jest Ciebie wart to nie dopuszcza się do takich szantaży. Jeśli jednak mimo choroby dziecka zrozumie swoje chwilowe przyćmienie umysłu zastanowiłabym się nad daniem mu jeszcze raz szansy, Czasami pod wpływem emocji robimy coś czego później żałujemy. Nie zastanawiaj się teraz jednak nad tym, wiem że jest Ci bardzo ciężko, ale dasz radę, odpoczywaj teraz i leż bo po amniopunkcji trzeba ostrożnie. Pamiętaj że masz w nas ogromne wsparcie, pozwól nam towarzyszyć Ci w tych ciężkich chwilach, pozwól nam wspierać Cię, pocieszać, co tylko trzeba byś mogła poczuć się chociaż trochę lepiej.
joanna89a pytałaś ostatnio o wózek z Tako, ja szukam używanego więc chyba nie mamy co porównywać, bo Ty pewnie wybierzesz nowszy model, ale na oku mam Tako Warrior jak na razie ;) I ostatnio zastanawiam się jeszcze nad Baby Merc, praktycznie te dwie firmy to jak rodzeństwo są na polskim rynku. Jeśli chodzi o cytologie to ja miałam przed ciążą lekki stan zapalny ale moja ginekolog stwierdziła że nie trzeba teraz tego leczyć, bo ciąży nie zaszkodzi a nieraz takie rzeczy same się leczą podczas ciąży (tak samo jak niewielkie nadżerki). Przy najbliższej wizycie weź te badania do swojego ginekologa, jeśli się martwisz to skontaktuj się z nim telefonicznie.
sunshine jeśli chodzi o podniesienie ciśnienia...wystarczy że mąż Ci wytrze brudne ręce w firanki i gwarantuję wzrost ;) a tak na poważnie to skonsultuj to z lekarzem. Sama zawsze mam niskie ciśnienie (mój rekord to 60/40 kilka lat temu) ale podczas ciąży najniższe miałam 90/50 tylko jednorazowo na szczęście.
Olivka29 będzie dobrze :) nie dziwię Ci się tego strachu ale zobaczysz, to będą cudowne chwile :) daj znać
Joanana jeśli chodzi o ból głowy to mam podobnie, podobno to jeden z objawów ciąży, jakoś musimy przetrwać

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Ale się rozpisałam :)
Ale mam Wam jeszcze coś do powiedzenia, byłam wczoraj na wizycie i ...chyba będzie chłopczyk :) Piszę chyba, bo nigdy tak naprawdę nie wiadomo, jednak moja ginekolog stwierdziła że widzi chłopczyka :) Maluch tak się ruszał że nie zmierzyła jego długości, ale za to wiem że waży 154 gramy :))
Jest śliczniutki, no i duży z pomiarów kolejny raz wynika że jest starszy niż wg miesiączki, teraz termin przesunął mi się na 27 sierpnia (na prenatalnych wychodził 2 września).

Jeśli chodzi o ruchy to gin zapowiedziała mi że niedługo powinnam je zacząć wyczuwać a przy okazji dokładnie wytłumaczyła mi jak je rozpoznać. Napiszę może Wam się przyda ;) Pierworódka czuje najczęściej pierwsze ruchy ok 18-20 tygodnia, od pępka w dól, nie wyżej i na środku, nie po bokach. Powiedziała że nie od razu mogę się zorientować że to TO ale jak na drugi, trzeci, czwarty dzień będzie się to uczucie powtarzać to już będę pewna :) No i najczęściej dziecko jest aktywne po jedzeniu pod wieczór. A jeśli chodzi o samo odczucie to coś ala motylek w brzuchu, gilganie, uczucie tak jak przy burczeniu w brzuchu :)

monthly_2015_03/wrzesniowki-2015_26714.jpg

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

cześć kobietki!
Yola mam nadzieję że wreszcie złapiesz wiatr w żagle i nastawisz się pozytywnie do życia zrób to dla dzidziusia bo w tej chwili on ma tylko ciebie , facet niech spada i myśli a jak nic nie wymyśli to jest niewartym ciebie debilem. Zobaczysz że wszystko sie ułoży i urodzisz zdrowe dziecko a mało tego dasz sobie ze wszystkim rade bo jesteś mądra i silna.Trzymam kciuki i będę się modlić też za was:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k9js2iydu.png

Odnośnik do komentarza

Ja rownież na samym poczatku wraz z pierwszymi badaniami mialam zlecone toxo ,mysle ze to podstawa i nie czeka sie z tym do polowy ciazy ;p
Sama OBECNOSC kota,głaskanie nie jest powodem do obaw
a rasowy czy dachowiec to tez bez znaczenia
Toxo JEST W KOCICH ODCHODACH wiec tego powinnismy unikac,czyszczenia kuwety a nie samego zwierzaka o ile Go posiadamy :)
Wiekszym zagrożeniem jest zle umyty owoc, warzywo surowe miesa wedliny i brak higieny rąk
Ja przechodziłam wiec jestem spokojna .
Gratuluje prawidlowych wynikow i trzymam kciuki za kolejne kobietki

Yolla nie daj sie zatruc wlasnym stresem,te liczby to tylko statystyki a wprawiaja nas w niezły kocioł nic nie wartych mysli
Czekaj spokojnie na wyniki amnio i zobaczysz ze wszystko dobrze sie skonczy ,wierze w Ciebie tak jak w siebie z całych sił :)

Ja w przyszlym tyg bede umawiac sie na polowkowe i wtedy pewnie beda kolejne info tylko pozytywne innych nie dopuszczam :)

Odnośnik do komentarza

sunshine
joanna89a

Ja właśnie jutro idę farbować włosy :D

Asia ja rownież dzisiaj zamierzam się poddać tej chwili zapomnienia :-) Ide na 18 i już doczekać się nie mogę Może w końcu poczuję się ładnie w ciąży bo na razie to same niedogodności widzę...
Już znajomi mi mówią że będę mieć dziewczynkę bo tak trochę straciłam i urody i pogody ducha... Zobaczymy, mam tylko nadzieję, że dzidziuś pokaże nam kim będzie jeszcze w ciąży...

Cieszę się że nie jestem sama... Czuję się w tej ciąży bardzo nieatrakcyjnie. Zawsze sobie wyobrażałam że urośnie mi sam brzuszek a rosnę cała - boczki mi się zrobiły, uda i tyłek pewnie też. Do tego mi wysypało calutkie plecy i co nieco dekolt. Wieczorami mój brzuch wygląda jak na 6 miesiąc...
Mój mąż jest zachwycony, cały czas się uśmiecha do brzucha jak tylko na mnie popatrzy a mnie to tylko dodatkowo denerwuje.
Fryzjer i farbowanie zdecydowanie pomogło. Nie sądziłam że tak ciężko mi się będzie pogodzić z tymi wszystkimi zmianami.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam bardzo za słowa wsparcia i za to, że jesteście i mam komu napisać co czuję i liczyć na zrozumienie. Jesteście wspaniałe.. Jak czytam Wasze komentarze jak nawzajem się wspieracie i mnie to płakać mi się chce. Żałuję tylko, że tych słów pocieszenia nie słyszę od ojca dziecka.
Jak już będę znała wyniki to mam nadzieję, że i ja będę mogła z Wami pisać o wózkach i innych fajnych rzeczach, bo na razie nie mam do tego głowy, ale zawsze miło się czyta, bo łatwiej wtedy nie myśleć o złych tylko dobrych rzeczach.
Gorąca Wam ściskam. Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Ja nie czuję się jakoś mega urodziwie ale mam takie dni że czuje się atrakcyjniejsza niż przed ciążą. Powiem Wam że nigdy specjalnie nie wierzyłam w te przesądy na temat płci ale u mnie wszystko się sprawdza (o ile za dwa miesiące się nie okaże że jednak będzie dziewczynka :D )
Zawsze lubiłam słodkie a pierwsze 3.5 miesiąca ciąży nie mogłam nic słodkiego wziąść do ust, za to ciągnęło mnie bardzo na kwaśne i słone. Urody mi ta ciąza jak na razie podobno nie odebrała, nie rośnie mi tylko brzuch ale też poszło mi w uda, tyłek i biodra - wszystko to wskazywało na chłopca no i wuala :)
Ja już 2 tygodnie temu farbiłam włosy i czuję się z tym świetnie, niedługo tez planuję rzucić jakiś kolorek na paznokcie :)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Joanna ale ja tu czytam że dziewczyny schudły w 1 trymestrze (a ja od początku tylko przybieram). Albo mi wszyscy mówili że nie możliwe że to już brzuch ciążowy widać... Dostałam od koleżanki jeansy w których podobno chodziła całą (!) ciąże a ja się w nich czułam jak salceson w siatce heh.
Zawsze miałam szczupły brzuch dlatego tak dziwnie mi z tym.
Niech się już maluch zacznie ruszać, to łatwiej będzie ten brzuch polubić.

A to widziałyście?
http://siostraania.pl/modelka-sarah-stage-jest-w-osmym-miesiacu-ciazy-jej-zdjecia-budza-kontrowersje/

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny!
Nie dajcie sobie samym wmówić,że jesteście nieatrakcyjne. Jesteście piękne! Idzcie do fryzjera, pomalujcie paznokcie, zróbcie sobie zawsze rano delikatny makijaż. To,że jesteście w ciąży to nie znaczy,że Wasza uroda zniknęła,wręcz przeciwnie! Idzcie na zakupy i kupcie sobie kilka fajnych luznych sukienek. W różnych kolorach,bo twarz ładniej wygląda w kolorowej oprawie ubrania. I uśmiechajcie się do siebie w lustrze ;-) Ja mam już 3 fajne sukienki i "pozwolenie"od męża na dalsze zakupy, bo widzi,że dzieki temu promienieję ;-P A faceci lubią przebywać w towarzystwie szcześliwych i pewnych siebie kobiet,wiec do roboty! Nie użalać się nad sobą! ;-P

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqg6bphnomu.png

Odnośnik do komentarza

Cześć, dawno tutaj nie zaglądałam, bo dużo pracy mam a jeszcze chciałabym jak najszybciej skończyć pisać pracę magisterską. W tym II trymestrze czuje się cudownie. Jedyną rzeczą, która mnie drażni to upławy. Też je macie? Nie czuję żadnego pieczenia czy swędzenia więc myślę, że wszystko jest. Dzisiaj ide na kontrole wiec pewnie sprawdzi doktorek czy wszystko jest w porzadku:) Pozdrawiam Was wszystkie i dużo zdrówka życzę:)

Odnośnik do komentarza

a ja tylko chudne II trym i lipa
Dzis spotkalam sie z przyjaciolka ..dawno sie nie widzialysmy i przestraszyla sie mojej postury ...mowi ty w ciazy?? gdzie ..to anoreksja ...taka reakcja i mnie przerazila ...
zawsze bylam nie gruba ale pelna kobieca no i po ciazy zostal maly brzusio w sumie tak jak u CHANI TERAZ aLE teraz Nie czuje sie zdrowo bo na policzkach zabraklo nogi jak patyki pupa znika spodnie wisza a sukienka ..zapomnij zle wyglada chwilami moj zoladek jest wiekszy od brzucha heheh chociaz.. od 2 dni widze roznice na brzuszku

Odnośnik do komentarza

emimilka
Nie przejmuj się, każda ciąża jest inna, każdy człowiek jest inny i inaczej ją przechodzi. Ja bym chciała schudnąć w ciąży, ale cóż, taka moja uroda,że co by nie było to przytycie murowane. Mam dużo znajomych, które były w ciąży szczuplutkie. Będąc w 7 miesiącu ciąży wyglądałam jak słonica,kiedy spotkałam właśnie jedna z tych moich koleżanek stwierdziłam, że życie jest poprostu niesprawiedliwe ;-) Ona też była w 7 miesiacu a wyglądała jak ja w trzecim ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqg6bphnomu.png

Odnośnik do komentarza

chani absolutnie się nie przejmuj, każda z nas przechodzi ciążę inaczej :) Ja też przybrałam, z 53 kg przed ciążą na wczorajszej wizycie wyszło mi 58 więc mam 5 kg na plusie i też się nieraz zastanawiałam czy to prawidłowo jak czytałam że niektóre z nas mają mniej niż przed ciażą. Ale moja ginekolog jak najbardziej była z mojej wagi zadowolona.
bombolinek upławy w ciąży to rzecz naturalna, zabezpieczają dzidziusia przed różnymi bakteriami i innymi czynnikami które mogłyby mu zaszkodzić. Oczywiście pod warunkiem, że są to "zdrowe" upławy, kremowo-białe bez grudek.
Joanana nie przejmuj się tym, oni nie mogą Ci telefonicznie podać tych wyników, to nie znaczy że coś jest nie tak :) Spokojnie i głowa go góry, na pewno wszystko jest w jak najlepszym porządku ;)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

~yolla
Witajcie
Dziś zadzwoniłam do przychodni i mam już wyniki krwi badania papp-a a mianowicie ZD 1:57 więc też nie jest dobrze :-(
Amniopunkcję mam już zrobioną i czekam na wynik, za 2 tyg mogę najwcześniej dzwonić i się pytać czy już coś wiadomo. Stres niesamowity. Codziennie modlę się o zdrowie dla mojego dziecka.. Póki co leżę i odpoczywam, bo jednak teraz jeszcze boję się, że po tej amniopunkcji mogą być jakieś powikłania, typu odejście wód czy coś.. Na jutro mam zaplanowane jeszcze jedno usg - zapisałam się do polecanego specjalisty, żeby jeszcze raz zrobić to badanie prenatalne, mają tam suuper sprzęt i może coś więcej się dowiem. Chociaż teraz to już myślę, czy takie częste zaglądanie do brzucha na pewno nie zaszkodzi, bo to już będzie 4 raz w ciągu tygodnia.
Wszystkim Wam życzę zdrówka dla dzieci i zazdroszczę dobrych wiadomości. Muszę na teraz znaleźć jakieś zajęcie, aby tak nie myśleć i żeby czas szybciej zleciał. W weekend przyjechał mój były i się wyprowadził z naszego mieszkania. Takie coś po 8 latach bardzo boli.. Nie mam w sobie już nic radości. Chyba pojadę dziś do pracy zobaczyć moje dzieciaki w przedszkolu, może się ze mną podzielą swoją energią.
. Ciao yolla

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbqtkfvxbi785b.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...