Skocz do zawartości
Forum

Inofem a płodność


Rekomendowane odpowiedzi

Daru przepraszam nie widziałam Twojego komentarza. Myślę że jak zaczynasz mierzyć wcześniej to też nic się nie stanie. Przynajmniej będziesz widziała mniej więcej jaka temperaturę jest Twoja "normalna" I jak będzie czas na @ to zobaczysz jak spadnie itd. Szkoda że taki szalony cykl masz.

Odnośnik do komentarza

Daru to jeśli testy ovu mogą być fałszywie dodatnie to rzeczywiście mierzenie temp ucb to dobre rozwiązanie, ja na apce Flo a ty jaką myślisz? Duphaston (czy Luteina) regulują cykl, bardzo dobry plan działania;-) a Clo zwiększa szanse, miałam zawsze 3 pęcherzyki ale niestety M teraz wyjeżdża i Clo przesunęło mi ovu i nie wyszło, teraz wróciłam do Inofem

Smyku przykro mi z powodu straty...doskonale cię rozumiem bo sama straciłam 2 ciążę 8 tydz. jesteś bardzo silna kobietą jeśli myślisz o dalszych działaniach. Byłaś już na kontroli po 1 miesiączce i rozumiem że wszystko ok?Mi lekarz zalecił po 1 zdrowym cyklu miesiączkowym czyli od 2 okresu 1dc-zażywać Inofem, 2saszetki bo nie działa jako suplement tylko lek, w tym 1 cyklu koniecznie wizyta gin. czy wszystko ok, niestety mnie tak nie wyszło bo miałam torbiele i na nie brałam lek.
Myślę że jeśli wszystko ok, to spokojnie możesz zażywać Inofem i te witaminy co pisałaś też do tego.

Odnośnik do komentarza

Smyku spokojnie możesz brać inofem, na pewno nie zaszkodzi, zawsze możesz spytać lekarza co o nim myśli. U mnie niestety w obrazie USG nie wpłynął na poprawę wyglądu moich jajników, ale u mnie trzeba sięgnąć po cięższy kaliber. Po pierwszej ciąży mam totalnie rozjechane cykle i chyba bez stymulacji ani rusz.
A możecie coś zaproponowac na poprawę endometrium, coś co wpłynie na poprawę jego grubości?

Odnośnik do komentarza

Proszę Daru, to zawsze coś, warto spróbować, jak coś znajdziesz innego to wrzuć;-) ja miałam endomerium zawsze 7 w ovu, gin mówił że dobre i nie doczytywałam jakie powinno być.
Ja na razie odpuszczam gin. byłam 3 cykle na Clo, 2 cykle monitoring, w 3cim się poddałam, M w delegacji, wraca pt-niedz, on wyjeżdża a tu owulka ehh

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie dziewczynki, powoli powracam do żywych, jakos trzeba ogarnąć się i dalej żyć. Wiec w tym miesiącu chyba byl cykl bez owulacji, (mam jeden niedrozny jajowod) w czasie przed "planowaną" owulacją mialam brązowe plamienia, zero pracy jajników NIC. Niby test owu wyszedl pozytywny w 21 dniu cyklu ( troche późno) ale nic sluzu plodnego nie bylo wiec juz czułam, ze nie ma szans, a i kochanie sie z mężem było marne w tym miesiacu. Przez chorobę taty rzuciłam pracę, żeby mamie pomóc przy opiece i 2 tyg temu zaczelam nową pracę tzn od pon do piatku pracuje normalnie i jeszcse 3 razy w tyg chodze do drugiej , żeby w domu nie siedzieć i nie myśleć. Dzisiaj jest moj 2dc, od tego cyklu zaczynamy znowu starania całą parą, testy owu nowe kupione, żel conceive plus (teraz pod inna nazwa jest) kupiłam również niepokalanek i witamine e...niby to jest witamina płodności, więc zobaczymy czy plodna bardziej będę. Mam nadzieję, ze w tym miesiacu poczuje owulacje. A co tam u was dziewczynki? u tych "starych" i tych "nowych"? :) Caluje was mocno!

Odnośnik do komentarza

Daru się nie kuś bo się rozpijemy na rzecz endometrium:D żartuje
Winko=romantik...hmm;-)
Daru jesteś przed @?bo pisałaś że na Duphaston jesteś
Madzia to czekamy z tobą za @, niech przychodzi to będzie można zacząć staranka i mierzyć tempke
Dorka witaj kochana, będziemy cię tu wspierać jak potrafimy, dobrze że poukładałaś sobie wszystko, wróciłaś do nas, do starań, trzymamy kciuki za piękną owulację, Castagnus jest super, a żel jak się teraz nazywa? może zamówię w następnym cyklu, bo wstępnie urlop planujemy na długi weekend czerwcowy, w te dobre dni, zobaczymy
a wy już planujecie wakacje? urlop?
Iwa jak staranka, wykresik, testy ovu?jest pozytywny? Który z dc?a N3ss jak ucb j.w?
U mnie wekendzik bardzo miły....:D
U mnie 6dc i po @ ale temp dziś zapomniałam zmierzyć

Odnośnik do komentarza

Rysia ja zamawialam z gemini
https://www.aptekagemini.pl/fertilsafe-plus-75ml-5ml.html , powiem wam, ze ciezko wczesniej bylo dostać wiele dziewczyn szukalo i nawet duzo bylo anulowanych zamowien, teraz sie pokazują dopiero. Tonący brzytwy sie chwyta...dziewczynki trzeba próbować wszytkiego. Ile człowiek kasy traci na te witaminki, wspomagacze, ze szok, ja juz nawet mężowi nie mówię, że w aptece bylam bo nosem kręcić zaczyna :) a ja siedze w necie i czytam, jak cos nowego znajde to lece do apteki. A co do wina...to zbytnio nie przepadam za winem...wole piwo wypić ale trzeba pić i Wino teraz ;) eh

Odnośnik do komentarza

Zadzroszcze wam dziewczyny winkowania się z M, ehh, też lubię wino czerwone i to bardzo, piwo też i drink, z kielicha się nie nauczyłam, to wszystko w minimalnych proporcjach:D Daru jasne daj znać czy działa, no jeszcze trochę do starań masz, zleci;-)
Oooo Dorka dzięki, już nie będę się głowić, ja tak za dwie stówki zawsze zamawiam, czekam na paczkę z Gemini, długo coś, mam nadzieję że jutro przyjdzie bo już dziś kilka tabl.sie skończyło;-/
Napiszcie co zażywacie jeszcze raz po kolei tak dla odświeżenia pamieci?no wiem....litania z tego wychodzi:D

Odnośnik do komentarza

Smyku witaj :)
Również myślę, że inofem możesz brak spokojnie. Jedyny element na który możesz zwrócić uwagę to mutacja MTHFR.
Ja mam i dlatego z inofemu zrezygnowałam, ale biorę coś innego co ma inozytul i kwas foliowy tylko metylowany. Aczkolwiek lekarze, nie zlecają tego badania często, więc może nie ma znaczenia. Ale wg internetu jeżeli się ma mutacje to źle się wchłania kwas foliowy, a jego brak to wiadomo dla dzidzi może byś straszne.
I nie poddawaj się. Uda się :)

Daru a na endometrium to polecam awakado, migdały, morele suszone. I też wyczytałam o magnezie więc troche zwiększyłam sobie dawkę magnezu.
Też raz gin powiedział, że 7 mm i, że to ujdzie ale to za mało. I w następnym cyklu jadłam to co podałam i już było 10 mm. Też podają, że wino czerwone, ale to wydaje mi się z tym ostrożnie. Lampke mozna ale wydaje mi się, że nie codziennie w 1 fazie cyklu, bo (na moim przykładzie). Ja tak piłam w 1 cyklu i faktycznie endo było większe, ale śluzu słabo i czytałam, że alkohol tak może działać. Ale jeżeli masz dużo śluzu to może nie ma się co przejmować.

Dorotka cieszę się, że do nas wróciłaś. Rozumiem z tą pracą, ale jak już minie trochę czasu to też musisz znaleźć czas dla siebie.

A u mnie owu chyba nie było. Myślałam, że dziś będzie, ale nie zauważyłam nic. Zobaczymy temp jutro. Ale staranka w weekend były.
A ja biorę teraz: clo brałam (ale już na następny cykl nie mam więc na razie odpuszczam), witamina c, optimal prenatal, magnez, witamina d3, olej z wisiołka. I zacznę brać luteinę.
Wzięłam się za robotę i nie zrobiłam testu owu, muszę nadrobic :D

Odnośnik do komentarza

Iwonka wyglada na pozytyw :* działaj dziewczyno! U mnie dopiero 3 dzien cyklu...kurde tak czas sie dluzy w tych cyklach :/ wiec tak ja biore:
Inofem ( w tym miesiacu kupilam
1. infolic bo nie bylo inofemu a nie chcialo mi sie latać po aptekach)
2. Olej z Wisłoka
3. Witamina d i witamina e
4. Acard (mam zalecenie od lekarza ze mam brać bo 3 lata temu mialam podejrzenie zawału :o )
5. Nipokalanek
6. Ziola ojca sroki (3 cykl juz zaczęłam, wiec w przyszlym miesiacu mam przerwe)
7. Glucophage, euthyrox
8.no i ten zel w tym cyklu
A panietacie jak wam pisalam ze moje tsh z 1.1 spadlo na 0.3? Bylam u lekarza oi dr kazała przestać brac euthyrox na tydz i zrobic wynik jeszcze raz...zrobilam i po tyg z 0.3 skoczylo mi na 3.7...masakra jakaś z tą moja tarczyca :( znowu zaczelam brac tabsy i w tą srode znowu robie wynik.

Odnośnik do komentarza

Iwa no jest test ovu pozytywny! działaj, najlepsze dni
a jak ci wyszły testy ovu wcześniej?
Mierzysz temp?
Dorka no ładny zestawik;-)
Ja
1. Inofem od tego cyklu 2 szasz.
2. Olej z Wiesiołka @ 4tabl a później 6tabl. do ovu
3. Syrop Guajazyl też na śluz 1dc do ovu 1 łyżeczka rano i wieczorem
4. Castagnus- niepokalanek 2 tabl.
5. Acard 150mg
6. Wit.B6 50mg
7. Wit.B12 10mg
8. Witam.C 1000 że wzgl na mój bolący pęcherz wróciłam
Ja mam nadzczynność tarczycy biorę B6 i B12 i tarczyca wcześniej 2 a teraz 1,53 więc idealna przy tych witaminkach, polecam ci, też myślałam że bez Euthyrox będzie źle a tu proszę, od endokrynologa zalecenie

Odnośnik do komentarza

Dorka kiedyś korzystałam z Naprotechnologii i mam poniżej normy śluz i kazali mi brać 6 tabl. i ten syrop Guajazyl (tj. odksztuśny, żeby śluz lepiej spływał do dróg rodnych, można też zamiast Guajazyl-ACC ale to drogo wychodzi) bo inaczej nie zajdę przy takiej suszy
Przepraszam że się z tym ciągle powtarzam ale co jakiś czas pada to pytanie;-) butelka kosztuje +- 10zł a różnica jest z wiesiołkiem, u mnie ogromna choć i z tym czasem jest go mało
No ja zaczęłam tyć od witamin i specyfików eh trochę diety i już jest mniej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...