Skocz do zawartości
Forum

Inofem a płodność


Rekomendowane odpowiedzi

Rysia ja robilam badania pod trombofilie. Od momentu trafienia badania do laboratorium czekalam 2 tygodnie. Wyniki na maila dostałam. Do gina mam na 22 listopada, 14 dc. Zrobie usg,wezme dane ktore lekarz (robil laparoskopie) wezmie ze szpitala z zabiegu. A potem chyba juz zmieniam lekarza na specjaliste od endometriozy czyli pewnie warszawa.
Dzieki Rysia za info poczytam.

Rysia w ktorym dniu cyklu przewaznie masz owulacj?

Odnośnik do komentarza

Gdybym wiedziała że 2 ciąże strace to też bym wcześniej zrobiła badania genetyczne i unikła nieprzyjemności...dziś dostałam polecony pewnie z badaniami ale jutro odbiore z poczty bo nas nie było w domu, nie zasne chyba dziś!;-)
Iwa, mam cykle 28 dniowe więc owulacja w 11dniu czasem 12 (potwierdzane monitoringiem bo badałam czy wszystko zachodzi jak należy przed, po, w trakcie ovu, jest ok), a 2 cykle na Inofem 26 dni i miałam wtedy 10 dnia ovu i w tym cyklu zaszłam korzystając akurat z testów owulacyjnych a Ty jak masz cykle, ovu? To trzymam kciuki za wizyte 22go;-) ja 19go

Odnośnik do komentarza

No to Rysia trzymam mocno kciuki za jutrzejsze wynik daj znać co i jak. Nie mogłaś wiedzieć, że tak Ci się potoczy z ciążą. I również 3mam kciuki za wizytę u gina.

Kurczę może mogłam się jednak wcześniej umówić. Bo ja nie wiem tak do końca. Miałam owulacje wcześniej, teraz to już nie wiem. Ostatnie cykle to nie było pęknięcie :( i potem torbiele krwotoczne.
Wydaje mi się, że była wcześniej owulacja tak około 13 dc. Gin nowy bo to niego poszłam raz jak na razie po laparoskopii powiedział, że skoro tak to, abym przyszła właśnie 14 15 dc to się dowiemy czy będzie owulacja. Nie wiesz czy jak wezmę ovitreele ( o ile dostanie jak nie pęknie 14 to jeszcze to jakoś działa) czy to już stracony cykl ?
Ale masz potwierdzona owulację więc możesz nie wiedzieć.

W każdym razie musimy zmobilizować facetów do działania :) Dorwę tego mojego w tym cyklu tyle razy ile się da :) :D

Odnośnik do komentarza

Ja też myślałam że mam owulacje 14,15 dzień jak to piszą w internecie, ale po monitoringu i testach owulacyjnych okazało się że jest inaczej, polecam Ci te testy bo zabaczysz jak to jest u Ciebie, na allegro kupisz >10,20szt. za fajną cenę a w aptece 5szt.20zł
Przypuszczalnie mówisz że 13d masz ovu+24-48h jajeczkowanie (a gin.14dzień)=17dniu zastrzyk gdyby nie pękł, wgł.mnie szansa jest i żaden cykl nie bedzie stracony, ja nie raz miałam ovu 13d więc mobilizuj sie z facetem a nawet jak to fajnie napisałaś dorwij i do dzieła ;-) zawsze jest szansa przed @
Ok jutro dam znać jak badania

Odnośnik do komentarza

Tak to bywa z tymi testami ovu, raz wychodzą lub nie:-(
Ja jednak umówiłam się w 12 dniu cyklu, ach rozkojarzona jestem ostanio...
Odebrałam wyniki i
- badania histopatologiczne ze szpitala potwierdziło ciążę, daczesna i kosmki
-badanie genetyczne (rozszerzone) wskazuje na trisomie 16, nieprawidłowa liczbe kopii chromosomu 16 pary, a co jeszcze gin.mi powie z tych badań, na tą chwile napisał że dziecko (to był chłopiec) było z nieprawidłowym genotypem, czytałam że to przyadkowe, nie wiem, zobaczymy czy będzie jeszcze kazał zrobić jakieś badania i czy można dalej się starać, leki itp. Po wizycie powinnam znać odp.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Miałam się odezwać jak po monitoringu. Byłam 2 dni temu. No i niestety znów pęcherzyk nie pękł. Zalamana. Lekarz powiedział że u mnie już tylko imseminacja lub in vitro. Ide Jeszcze w przyszłym tyg. Do innego lekarza Ale już raczej bez żadnej nadzieji... Jestem załamana.
Iwa A który stopień endometriozy masz?

Odnośnik do komentarza

Mika wiem co czujesz mi tez przestały pękać. Wcześniej bylo dobrze tak mi sie wydaje a teraz nie chcą. Zobaczymy w czwartek. Zmieniłam lekarza zobaczymy
I może zacznie pracować prawu jajnik bo praktycznie zawsze mam pecherzyki w lewym
Moze owitrele? Choć mi na 2 razy uzycia raz nie pękł i tak. Mika jak cos moze zmiana lekarza.
a nie wiem jaki stopień, miałam laparoskopie wycieli parę guzkow endometriozy plus wyluszczenie torbieli. Ale nie powiedzieli jaki stopien. Na wyniku histopatologicznym nie napisane
Może się dowiem cos w czwartek

Odnośnik do komentarza

Iwa Ja już po laparoskopi. Miałam w zeszłym roku. I zdiagnozowano u mnie 4 stopień endometriozy. Niestety ten zaawansowany. Ja już stosowalam ovitrele i mnie ten zastrzyk nie pomógł. Tak jak pisałam wcześniej, mnie lekarze nie dają juz szans na naturalne zapłodnienie. Nie mogę się z.tym.pogodzić strasznie. Zalamanka masakryczna a Za Was dziewczyny trzymam mocno kciuki :-)

Odnośnik do komentarza

Mika rozumiem. Sama nie wyobrażam sobie uslyszec czegoś takiego. W dodatku bardzo ciezko o specjaliste od endo. Ja żałuję ze poszłam na laparoskopie na NFZ. Moglam poczekać. Ale przerazilo mnie 15 - 20 tyś do wydania. Ale teraz pójdę w czwartek zbiore wszystko co się da od lekarza co operowal i pójdę do specjalisty. Do wyboru mam dwóch, jeden Wrocław drugi Warszawa.
A i Mika na facebooku sa fajne grupy od endo. Duzo się od dziewczyn dowiedziałam np dieta o której nikt mi nie powiedzial. O suplementach Jak cos to pytaj to wrzucę Ci kilka nazw.
Mocno pozdrawiam
A Ty chodzisz do normalnego gina?

Odnośnik do komentarza

Mika na Facebooku jest kilka grup z których ja korzystam na przykład endometrioza antidotum:
https://www.facebook.com/groups/201182773758634/?multi_permalinks=361222171088026&notif_id=1542404455268395&notif_t=group_highlights

oraz endometrioza Jak zajść w ciążę naturalnie lub in vitro:
https://www.facebook.com/search/top/?q=endometrioza%20......%20jak%20zaj%C5%9B%C4%87%20w%20ci%C4%85%C5%BC%C4%99%20naturalnie%20lub%20in%20vitro

Naprawdę polecam tutaj poczytać tutaj od dziewczyn dowiedziałam się że powinnam stosować dietę bezglutenową ewentualnie zamienić na orkisz Orkisz jest glutenem ale znacznie zdrowszym i lepiej tolerowane przez nas. Dodatkowo nie jest dobry dla nas nabiał, ponieważ zawiera estrogeny,a estrogeny powodują stany zapalne organizmu, którego my mamy i tak dużo przez ogniska, które krwawią, dlatego eliminujemy gluten oraz nabiał niestety do tego, również zaliczają się cukry czyli słodycze. Ja po laparoskopii to również przestałam pić kawę Co jest chyba dla mnie najtrudniejsze ale jakoś sobie radzę oraz czarną herbatę. Nie wiem na ile to jest dobre ale postanowiłam spróbować i coś działać być może to wszystko wiesz o diecie ale mówię nie zaszkodzi napisać. Dodatkowo można tutaj znaleźć historię dziewczyn którym też nikt nie dawał szans na zajście w ciążę naturalnie są dziewczyny które pisały że mają czwarty stopień endometriozy i mają dzieci oraz głównie właśnie piszą żeby się wybrać do specjalisty od endometriozy ja jeżeli teraz się nie uda to wybiorę się do Wrocławia do doktora Karmowskiego albo o Warszawy doktor Songina.
Jest również strona założona przez admina administratorke grupy na Facebooku endometrioza antidotum:
http://endometriosis-antidotum.com/pl/home/
Ja jeszcze staram się zajadać kurkumę z miodem i cytryną zawsze rano (kurkuma jest antyzapalna, ważny aby była z pieprzem bo się lepiej wchładnia) i dodaje do czego się da. To samo tyczy się przyprawy czarnuszka.
Kurkumę biorę tez w tabletkach.

I jeszcze detoks jest ważny. Od czasu do czasu. Jeszcze do tego nie doszłam przyznam się.

A i probiotyki jakieś dobre. Ja biorę coś ze swansona. I jeżeli chodzi o witaminy, to cynk biorę, b komplex niemetylowany ze względu na za wysoką homocysteinę i mutację genu mthfr. Do tego selen i witamina d3 oraz witaminca C w dużej dawce.
Jeżeli będziesz mieć pytania pisz :)
A jak jest coś co ja wiem też pisz :)

Pozdrawiam mocno. Przepraszam, za piszanie chaotycznie.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Ja po wizycie, mam 1 torbiela w lewym jajniku i 1 w prawym, po ciąży to normalne (przedtem też tak miałam ale 1 torbiela) gin.dał mi Primolut-Nor po 1tabl. na wysuszenie przez 3 miesiace, a po 2 mies. kontrola czy się wchłoneły i zwiekszony kwas foliowy 5mg, narazie starania na bok bo trzeba torbiele wyleczyć:-( no trudno...jak trzeba to trzeba. Z badań potwierdził że chromosom 16 był nie 2 a 3 więc ciąża obumarła bo byłoby chore dziecko, pogodziłam sie już z tym, to było przypadkowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :-)
Przez natłok pracy i obowiązków w domu trochę mnie tu nie było. Ale już wszystko wróciło do normy i wróciłam do Was :-D
Zaczęłam się martwić bo okres spóźnia mi się 14 dni test robiłam i nie jestem w ciąży.
Inofem pije wieczorem dwie saszetki ale czasem mi się zapomniało o nim.
Też tak miałyście że okres Wam się spóźnia bo ja już zaczęłam lekko panikowac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...