Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję dziewczyny za gratulacje! Jestem pewna że ja wygrałabym w konkursie na największy brzuszek ;) mimo że nie przytyłam aż tak bardzo dużo bo 12 kg a w poprzedniej ciąży 28 :/ chociaż teraz przed tą ciążą ważyłam dużo więcej niż przed poprzednią.
Ewcikk pościel jest sama bez wkładu. Musisz sama dokupić kołderkę i podusię. Za to ochraniacz jest już wypełniony i ta malutka gratisowa podusia też.
Mamalina imiona wybieraliśmy razem z mężem. Chcieliśmy aby pasowały do siebie ale nie były takie same tylko różniące się płcią jak np. Michał i Michalina :)
Będę rodzić przez cc ponieważ sama ciąża bliźniacza już już jest wskazaniem do cięcia a i starszego synka też tak urodziłam bo miałam stan przedrzucawkowy. Zatem wiem co mnie czeka i jakoś źle tego nie wspominam. Oby tylko maluchy były zdrowe a ja dam sobie radę.
Agusia ja też młodziutka to już nie jestem bo na liczniku 34 :) a bliźniaki częściej się zdarzają dojrzałym mamom. Zatem masz jeszcze szanse :)
Sabrinko do mnie przychodzi położna do domu, bo wyczytałam że od 20 tyg się nam należy 1 x w tyg a od 30 do 2 x w tyg. A że panikowałam bo nie wiedziałam które dziecko mnie kopie i czy tylko 1 czy może ich 2 to dla mojego spokoju przychodzi sprawdzać mi tętno maleństw.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6ipffdxm.png

Odnośnik do komentarza
Gość ewcikk

Piękne te Wasze brzuszki i jaką ładną macie skórę, aż zazdroszczę.
Ja właśnie wróciłam z wynikami i oczywiście wszystkie chyba ok, ale jak zwykle bakterie w moczu aj zawsze to samo a lekarz nie zwraca na nie uwagi.
Dziękuję Kasiu właśnie mi chodziło, żeby to były poszewki, więc niedługo i ja będę miała piękny komplcik

Odnośnik do komentarza

Sabrinko do mnie do domu przyjeżdżała położna. Od 25 tyg zaczęłyśmy i tak co tydzień co 2 była i robiłyśmy tematy ze szkoły rodzenia :) Herbatka, kawka bezstresowo , mogłam o wszystko zapytać. To ta sama która później do mojego synka będzie po porodzie przychodzić. Powiem wam że zadowolona z tego byłam bo nie musiałam się nigdzie wybierać i poprostu przerywałam domowe czynności i nauka :)

Odnośnik do komentarza
Gość ewcikk

Diana fajny brzusio pociesze Cię
ja mam więcej rozstępów a jeszcze 7 tygodni przede mną, a pewnie mały urodzi się później bo mi się owulacja przesunęła a wiem dokładnie kiedy się pojawił w brzuszku

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja to już nic nie wiem i nie rozumiem.. Niektóre z was mając szyjkę o długości 2,5cm juz leżały, nie mogły sie przemęczać, i brały Luteinę itd... Teraz niektóre maja jeszcze krótsze i także, biorą luteinę albo maja nakaz leżenia..
No a ja miałam najpierw szyjkę o dł. 3cm, przez 4tyg. Skróciła mi sie do 2,5 cm. I moja Ginekolog nic na to nie mowila, mowila, ze jest ok. A ostatnio, jeszcze krótsza miałam i powiedziała mi, ze wszystko ok.
No to ja juz nie wiem, skoro większość z dziewczyn, ktore maja szyjkę 2,5 i niżej, musza leżeć itd. To jak ja mam na to patrzeć?

Ginekolog mi mowila, ze szyjka jak sie skraca ale sie nie rozwiera i nie jest miękka, to nie powinno sie na to dostawać luteiny i powinno sie normalnie funkcjonować, a ze Ginekolodzy odrazu dają wlasnie takie nakazy gdy sie skraca, a pozniej jest problem z porodem, albo nawet ciaza jest przenoszona przez to..

Nie wiem juz co myslec... Ehh
Najgorsze jest to, ze z ostatniej miesiączki jutro zaczynałabym już 36tydzien. A jutro zaczynam dopiero 34t. Z USG. No ja ogólnie juz pogubiłam sie. Nie moge zrozumieć tego.

Odnośnik do komentarza

Aniu, to niesamowite ile mamy dzisiaj wspólnego ze sobą. Nam też dzisiaj zamontowali internet, niespodziewanie przyszły wszystkie 3 paczki z zamówieniami, w tym długo oczekiwana umywalka do małej toalety i jeszcze idę po L4 :)

Martyna, fajne cytaty. Trochę mnie nawet uspokoił ten o poruszaniu się dziecka, bo mój nie jest aż tak aktywny jak Wasze maluchy. Wcześniej był bardzo aktywny, a teraz znacznie mniej, najbardziej wieczorami. Ale skoro śpi 20 h to nie ma się co dziwić :) Ale jaki masz malutki brzusio :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dla tych co nie wiedzą o wizytach położnych tu macie artykuł. Każda z nas powinna sobie wybrać też położną środowiskową, która będzie do nich przychodzić po porodzie, jeśli nie macie takie, zostanie Wam zaproponowana w szpitalu jakaś osoba. Jest to usługa NFZ, więc nie płacimy za to i do tego te wizyty mogą się zacząć od 21 tyg. Z resztą same poczytajcie :)
http://www.nfz-lodz.pl/index.php/dlapacjentow/58-dla-pacjenta/dla-pacjenta-jak-si-leczy/2535-poona-poz

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza
Gość ewcikk

Martyna jeśli ufasz swojej gin. to nie masz co się martwić, tym bardziej, że
u Ciebie już 36 tydzień.
Tetide, mój mały też dużo mniej się rusza niż widzę to po opisach innych dziewczyn, ale widocznie tak
ma, nawet jak coś zjem to leniuch kilka razy się ruszy i koniec. Wieczorem za to trochę więcej pofika. Grunt, że ruchy są. Czasem pogłaszczę brzuch, żeby zmusić
do ruchów i na to najczęściej reaguje

Odnośnik do komentarza

ewcikk, ja czasem mam wrażenie, że go nawet wkurzam jak wywołuję ruchy, bo go budzę :) Śmiejemy się, że będziemy musieli dać mu na imię Mścisław, bo na pewno mi tego nie daruje :) Ale naprawdę, jak na razie to ma godziny aktywności tatusia - ciągle by spał i relaksował się jak tylko nie ma nic do roboty :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

No tak mam malutki, ale i tak wiekszy niż wcześniej :-) od 28tygodmia, zaczal mi rosnąć tak, ze już widać, duża różnice, No ale przeciez jest w nim ponad 2kilowa dzidzia, więc brzuszek musi sie robić troche wiekszy :-) przytyłam 7kg. Ale troche śmiesznie wyglądam, bo nogi mam chude bardzo, łydki, i ogólnie jestem chuda, tylko brzuch i biust mi urusł.. Hehe i wyglądam śmiesznie. Mowia wszyscy, ze jestem taka chudziutka, a tylko taka piłeczka z przodu wystaje :p

Ewcikk Jestem w 34tygodniu z USG. A z OM byłabym w 36tyg. Bo ostatnia Miesiączkę miałam 31sieronia, ale chyba mi sie opóźniła owulacja :-)

Odnośnik do komentarza
Gość ewcikk

Martyna, No w sumie nie znam się, ale ja tygodnie liczę od OM a też mi się owulacja przesunęłam na 18 dzień cyklu, a cykle miałam 28 dni najczęściej

Dziewczyny a ile mniej wiecej czekałyście na łożeczka, bo ja nie wiem czy już zamawiać czy czekać jeszcze ze 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza

Zamawiac;) bo moze przyjsc szybko albo z opoznieniem, albo czegos moze brakowac.

Do nas dotarl stol cangas i wypbrazcie sobie bez srob i instrukcji montazu. Normalnie noz sie w kieszeni otwiera. Dzwonilam do producenta to nie wiedza w ktora paczke pakowane sa sruby... Powiedzieli ze mam sprawdzic czu czegos jeszcze nie brakuje, ale jak skoro nie mam instrukcji???

Odnośnik do komentarza
Gość ewcikk

Martyna ja dziś równo 33 tygodnie, termin a OM na 25 czerwca, a
usg nie jest miarodajne po 11 tygodniu, ja w 6 i 8 tygodniu miałam 30 sekundowe usg i usłyszałam za pierwszym razem ciąża żywa a za drugim ciąża rozwija się prawidłowo.Ostatnio usg robił mi inny lekarz i z OM miałam 29 t i 5dz, a mały miał o ile pamiętam(bo rozwaliłam sobie kciuk drzwiami w przychodni i tak
mnie bolało, że nie pamiętam co lekarz mówił) to 28 i kilka dni i drugi pomiar 29 i 3 dni.

Odnośnik do komentarza

Ja juz po wizycie położnej. Faktycznie tematy jak na szkole rodzenia tylko bardziej swobodnie i na luzie. Dzis wiekszosc tematow strikte ogranizacyjnych o porodzie, gdzie chce rodzic czy z mezem czy bez. Zostawila sporo poradnikow plyt do obejrzenia. Na nastepnej wizycie chce aby mąż moj byl i opowie mu w jaki sposob bedzie mógł mi pomóc w trakcie porodu. Ogolnie jestem zadowolona. Wizyty dostosuje godzinowo do nas, mozemy sie spotykac 2 razy w tygodniu i dzwonic w razie problemow o kazdej porze.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3qtkfj2r8gfdn.png

Odnośnik do komentarza

Ewcikk bakteriami w moczu nie przejmuj się, to jest normalne. Ja od połowy ciąży każdy wynik mam bakteryjny ale lekarz mówi, że nie ma sensu podawać antybiotyku na bakterie bo i tak nawrócą. Jeśli nie ma leukocytów i krwi w moczu to jest dobry wynik. Ja dzisiaj miałam szczawiany wapnia na wyniku i co? Gin powiedział, że jest ok! No to mu ufam.

Dziewczyny słodkie macie te brzuszki :) czuję się teraz jak prawdziwy słoń przy Was- 17 kg na plusie i torba kangurzycy!

A moja koleżanka (ta co dostawała sterydy) jest na porodówce. Proszę o kciukasy za nią :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza
Gość ewcikk

Kati, to dzięki mój lekarz też mówił, że to raczej w ciąży norma, ale on ogólnie ma raczej olewczy stosunek do wszystkiego to mu nie ufam niestety od początku ciąży zrobił mi jedno porządniejsze usg z pomiarami w 20tyg i to na wizycie prywatnej, na którą mnie zaprosił. a tak to nic nie mówi sam minute popatrzy i tyle wizyty

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, gdzie wy te dzieci chowacie:-) macie takie małe brzuszki:-) ja jutro zrobię zdjęcie bo akurat się relaksuję i moczę moje obrzęknięte stopy w zimnej wodzie:-) mój "brzuszek" jest ogromny w porównaniu z waszymi:-) fakt, przytyłam już 17 kg, ale jak komuś mówię, że tyle przytyłam to mi nie wierzy, bo nogi i ręce mam chude, a brzuch i piersi ogromne:-)
Odebrałam dziś posiew i jestem przeszczęśliwa bo mam wynik dobry - wyhodowano tylko pałeczki kwasu mlekowego czyli norma:-) poszłam od razu to gina zanieść wynik, i jak położna robiła mi ktg to wyszło, że mam skurcze których nie czuję... Powiedziała żeby się nie martwić, bo to normalne w tym tygodniu, więc się nie martwię:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...