Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Kati gowa do gry :) trzymamy kciuki i czekamy na wieści :) będzie dobrze :)

aniaradzia bidulko :( niech Danusia szaleje a Ty odpoczywaj i zbieraj siły :)

mooniak AFI to poziom wód płodowych. Im wyższe AFI tym więcej wód płodowych. Ja miałam AFI 20 i lekarz powiedział żeby się nie martwić tym. Bo w necie jest napisane że od 20 jest wielowodzie a lekarz powiedział że o wielowodziu mówimy wtedy gdy jest AFI 25. AFI 20 to dużo ale nie masz co się przejmować. Powiem CI jeszcze tak: ja miałam AFI 20 a po 2 tyg okazało się że mam 14. Być może lekarz o milimetr dalej kursorem pojechał i wyszło mu więcej bo niemożliwe jest żeby w ciągu 2 tyg tak spadło AFI. Także może u Ciebie jest podobnie :)

Surikatka przepraszam że pytam ale czy Tobie hemoroidy wyszły na zewnątrz? Bo mi właśnie wylazł taki jeden bąbelek i nie wiem jak go zaleczyć. Powiedz jak Ty się wyleczyłaś i ile to trwało?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3qzk9fgf5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Gosia tak, wyszły mi na zewnątrz trzy chyba bąble. Wcześniej czułam w srodku, że coś się święci ale zignorowałam. Miałam hemoroidy (praca biurowa) juz wcześniej. Wyleczyłam je całkowicie rezygnując ze słodyczy i żywności przetworzonej. Piłam dużo wody, zero kawy. Ćwiczyłam codziennie lub dużo spacerowałam. Po wypróżnieniu dokładnie przemywam okolice odbytu, najlepiej z czymś z rumiankiem lub korą dębu. Do bąbli przykładałam codziennie na wieczór torebkę herbaty rumiankowej zaparzonej tylko tak aby nasiąkła (aby cały wywar w niej został) i schłodzonej w lodówce. Wyleczyłam całkowicie hemoroidy, które były już na zewnątrz (dwa, trzy bombelki) w jakieś 3 tygodnie. Ale byłam bardzo zdeterminowana i przestrzegałam wszystkiego w 100 %.
Po pierwszym porodzie tez miałam hemoroidy, które bardzo mocno wyszły podczas parcia w czasie porodu. Wtedy dostawałam w szpitalu czopki z HERBAPOLU. Bardzo mi pomogły, wszystko się wchłonęło chyba w 2 tygodnie bo stosowałam 2 razy dziennie (rano,wieczór, po wypróżnieniu). Mega poślizg gwarantowany :D dlatego przy wypróżnianiu nie boli i nie krwawi. Do tego są bardzo tanie. No i dieta i ruch. Chyba bez tego się nie da.

http://www.suwaczek.pl/cache/17b721e0e2.png
url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/480727b525.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Kati, kochana trzymaj sie!!! Konsultacja to dobra opcja. Lepsi specjalisci i zupelnie inne doswiadczenie.

Dziewczyny, w pomiarach Afi wazne jest zeby maluch sie nie ruszal, bo jak sie rusza to plyn tez i czasami stad duze roznice w pomiarach;) poza tym czasem maluch sie napije wod i wtedy ich jest mniej a czasem sie akurat wysiusia;) stad moi lekarze na razie tylko obserwuja... Mimo ze juz kolejne usg wykazuje tyle samo;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja w ogóle nie wiem jak wygląda u mnie AFI bo nikt nic nie mówi na ten temat ale skoro nie mówi to chyba jest wszystko w porządku. Miałam w sumie 3 usg podczas ciąży nie licząc tych pierwszych w 6 i 9 tc.

Jeśli chodzi o ubranka to ja wyprałam wszystkie jakie mam bo faktycznie niekiedy rozmiar na metce większy a w rzeczywistości ciuszek jest mniejszy.

Co do koloru różowego to Agusia chyba dzień dobry tvn oglądałaś, bo ja też właśnie widziałam i moja córcia też jak najbardziej po modzie w tym sezonie będzie ubrana :D Na początku mówiłam, że będę kupowała takie uniwersalne kolory ale jak zobaczyłam te różowe to nie mogłam się oprzeć i większość z dodatkami różu albo całe różowe:)
Do wózka włożę kocyk albo pieluszkę flanelową i wydaje mi się że w zupełności wystarczy:)

Kati trzymaj się dzielnie! Wszystko będzie dobrze :*

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ngu1r27nochta.png

Odnośnik do komentarza

Kati a mówią Ci coś lekarze? Jakakolwiek diagnoza została postawiona wstępna? Najważniejsze abyś trafiła teraz pod opiekę specjalistów. Wierz, że zajmą się Dzieckiem jak tylko mogą najlepiej. Wiem, że to praktycznie niemożliwe ale postaraj się uspokoić. Musicie się teraz z Mężem skupić na planie działania. Pewnie czeka Was sporo badań. Mam koleżankę, która miała taką sytuację jak Ty i synek musiał przejść kilka zabiegów jako dzieciaczek ale teraz jest słodkim dwuletnim łobuziakiem, całkowicie zdrowym. Wcześniej też był ale cała ich uwaga skupiała się na leczeniu brzdąca (który nie sprawiał wrażenia chorego :)). Życzę Wam aby te problemy były tylko przejściowe. Pamiętajcie, że nawet jeśli są nieprawidłowości w funkcjonowaniu a nawet budowie serduszka to można je zupełnie wyleczyć.

http://www.suwaczek.pl/cache/17b721e0e2.png
url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/480727b525.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Madziuniu, dokładnie oglądałam TVN:) Ilość wód płodowych ginekolog mierzy mi przy każdym USG gdzieś od 24 tygodnia. Ja zazwyczaj mam za mało, więc mi mówią jakie jest AFI i straszą szpitalem. To prawda, że zależy od tego jak się maleństwo ułoży.
Meble kupilismy już 2 lata temu, gdy jeszcze nie wiedzieliśmy czy będziemy rodzicami. Nie pamiętam jakiej firmy. Teraz przykleiliśmy piankowe ozdoby, żeby zrobić z nich dziecięce.
Dokupiliśmy łóżeczko bellamy marylou.
Aniuradzia dzięki za radę z pieluszką:) Nie chciałam kupować pościeli,
Ciociu_inko wózek to Tako Omega. Ma pompowane koła. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo w cenie była gondola, spacerówka, torba, bagażnik, moskitiera, przewijak, folia przeciwdeszczowa, a parasolkę wzięliśmy, bo mieliśmy w sklepie promocję 5%.

Trochę jestem przerażona, bo okazuje się, że jeśli nie mam jakiś dolegliwości, o ktorych wspominacie, to dopadaja mnie po prostu z opóźnieniem. Nie wiem dlaczego naiwnie wierzyłam, że w ciąży będę aktywna jak wcześniej, tylko na koniec trochę opuchnięta i bardziej niezdarna:D Moje koleżanki na nic nie narzekały...

Odnośnik do komentarza

Kati bądź dzielna, to już końcóweczka i tak jak dziewczyny piszą będziecie teraz pod okiem specjalistów i wiele wad jest obecnie leczonych więc może uda się szybko zapomnieć o całej sytuacji. A może specjalista sprawdzi i stwierdzi, że tamci tylko wyolbrzymili. W każdym razie mocno trzymam za was kciuki.
Dziewczyny macie piękne wózki ( widzę że w tym roku królują białe ramy), śliczne łóżeczka i mebelki. Już się nie mogę doczekać aż mój wózeczek przyjedzie od producenta.
Powiem wam że mam zimę za oknem, zrobiło się właśnie czarno i głośno patrze a tam wszędzie biało od kulek gradowych :O no szok ...

Odnośnik do komentarza

Kati trzymaj się Kochana. Stres Ci teraz nie pomoże i nerwy. Wiem, że w takiej sytuacji nie ma mowy o spokoju, ale uwierz mi dobrze, że jeśli cokolwiek jest na rzeczy to dobrze, że wykryli to teraz bo Maleństwo będzie otoczone właściwą opieką zaraz po narodzinach. Wiem, że to marne pocieszenie, ale czasami lekarze też sieją większą panikę niż należy - przekonałam się o tym przy pierwszym porodzie, a właściwie godzinę przed porodem na usg lekarz wykrył wadę mojego starszego Synka - straszeniu nie było końca. Byłam również załamana i płakałam jak bóbr. Po urodzeniu Synka zrobiliśmy wszystkie badania by wykluczyć wady sprzężone i okazało się, że poza jedną wadą wykrytą podczas usg przed porodem nic więcej się nie dzieje.

Nie napisałaś co podejrzewają lekarze, ale musisz być silna właśnie dla Synka. Trzymam kciuki za Was i mocno Cię ściskam :*

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Wady serduszka nie widzą ale jest nieprawidłowy zapis kurczliwości i chyba w poniedziałek mamy być w Warszawie. Położą mnie na oddział pewnie i będą decydować. Tu w klinice w Lublinie nie podejmują się :( nie mogę sobie poradzić z tym wszystkim, przecież wszystko było dobrze, okaz zdrowia a tu w końcówce... :( trzymam się tylko dla męża i dzieciątka, inaczej rozpadłabym się na kawałki :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Kati będzie dobrze jesteś pod opieką specjalistów, więc nic złego się nie stanie. Trzeba być silnym, a zobaczysz, że będzie dobrze. Teraz szpitale mają taki sprzęt, że na pewno lekarze z Warszawy Was przebadają i jak coś to pomogą, a może to jakaś pomyłka skoro to tej pory było dobrze.

Odnośnik do komentarza

Natalcisia, na jednej ze stron napisali, że jeżeli skurcze o podobnym nasileniu trwają dłużej niż 30 sekund i występują w regularnych odstępach czasu, oznacza to, że poród się powoli rozpoczyna. Jesli nie są regularne, to nie jest to poród.

Lovenaluis, oczywiście dziecko rośnie teraz bardzo szybko, ale też pomiary z USG nie są zbyt dokładne.

Odnośnik do komentarza

Kati, rozumiem co czujesz, u mnie w zeszłym tygodniu podczas USG lekarz też zaczął podejrzewać nieprawidłowości u małej. Była zbyt ruchliwa, więc nie mógł odsłuchać serca i odesłał mnie na ponowne badanie po południu. Tak się denerwowałam, że cukier mi skakał jak nigdy wcześniej. Postaraj się wyciszyć, wypić melisę, odwrócić swoją uwagę może przygotowując się logistycznie do wyjazdu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...