Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie noc tragiczna ;/ w sumie to i wieczór. Zaczęło się od tego że jak się myłam to brzuch mnie bolał i był twardy i zaczęło mi się myślenie czy wody mi mogły odejść i tego nie poczułam. Potem miałam bezbolesne skurcze co 15 min i za każdym razem kiedy wstawałam. Przy zmianie pozycji na łóżku też mi brzuch twardniał, zaczełam panikować i chciałam jechać na IP no ale troszkę mnie mama i mąż uspokoili. O 4 się obudziłam i ciągle się zastanawiałam czy może powinnam jechać bo może coś jednak było i od tamtej pory nie śpie. Doszłam do wniosku że bardziej sobie to wkręciłam bo przecież po tylu godzinach jakby mi wody odeszły to coś by się działo. Mały cały czas się rusza więc chyba nie powinnam się niepokoić? Takie pytanie do dziewczyn którym przy poprzedniej ciąży odeszły wody: czy brzuch się po tym jakoś zmienia? robi się mniejszy, bardziej flaczasty? inaczej się wtedy ruchy czuje czy nie ma żadnej różnicy? Przepraszam że się tak rozpisałam ale poprostu już tyle godzin nie śpie i tyle się stresowałam że musiałam.

Odnośnik do komentarza

Aniu ja Nie mam doświadczenia ale tak jak pisze Diana się martwisz może zadzwoń do gina?
Migotka ja ostatnio byłam rozłożona i na katar pomógł mi sposób Aniradzia, napar z majeranku. A na ból gardła i kaszel syrop z buraka. pomógł rewelacyjnie, a tak mnie bolało gardło że śliny nie mogłam przelknac. Buraki trzemy na dużych oczkach, zasypujemy cukrem lub miodem, czekamy aby puściły sok i klika razy dziennie pijemy po łyżce.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Ania90, nie martw się, są na to sposoby. jeśli wody by Ci się soczyly, to trzeba to zaobserwować. Położna na szkole rodzenie mówiła, aby włożyć wkładkę i obserwować. Jeżeli coś tam się pojawia to można zrobić domowy test do kupienia w aptece, czy to są wody (ale one podobno często przeklamuja i wskazują, fałszywie dodatni wynik), albo jechać na IP (najlepiej tez z wkladka). Saczenie się wód to poważna sprawa, nie można jej zbagatelizowac, bo ma duży wpływ na malenstwo.

Natomiast jeśli cale wody odeszły to raczej nie ma szans tego nie zauważyć, bo to jakas szklanka by była :) ale jeśli się denerwujesz, to może pojedz na IP. sprawdza, a przy okazji zapoznasz się ze szpitalem :)

Odnośnik do komentarza

A ja dziś zaliczyłam glębę w spektakularnym stylu. Goniłam się z Marysią na placu zabaw w deszczu. Było mi jej szkoda i nie chciałam aby siedziała cały dzień w domu. Ubrałyśmy się przeciwdeszczowo i poszłysmy się pobawić. Kiedy wspinała się na górkę udawałam potwora i chciałam ją ściągnąć za nogę na sam dół. Ale straciłam równowagę i runęłam na boku sama. Leciałam na brzuch ale zdołałam się w powietrzu obrócić... Ehh...Nic mnie nie boli, mały dokazuje jak zwykle. Ale chyba powinnam być troszkę ostrożniejsza... jestem teraz kiepskim potworem :D

http://www.suwaczek.pl/cache/17b721e0e2.png
url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/480727b525.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Surikatko, uwazaj na siebie i sie obserwuj. Jakby co to idz na IP sprawdzic czy wszystko ok.

Ja sie melduje juz z nowego mieszkania:) wiekszosc rzeczy przewieziona. Rodzice poszaleli i prawie wszydtko popakowali... Zostalo jakies 15% na starym mieszkaniu.
Teraz to tylko rozpakowac i poukladac no i sie urzadzic tak po swojemu, zeby poczuc sie jak w domu:)
Zaloze sie ze to troche potrwa, ale jakos powolutku bedziemy pchac prace do przodu. :)
Dobrej nocki Wam zycze bo padam na nos wiec ide spac;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dowcip dnia;) moje chlopie, kapie Danusie juz ponad dwa lata, ale zawsze sprawdza temp wody termometrem. No i dzis zabral mala do lazienki i siedzi i siedzi. W koncu wchodze do nich i pytam co tak dlugo a tu Danusia siedzi na nocniku, a maz na podlodze i szuka w workach termometru. Biedny nie umial inaczej sprawdzic. Ja oczywiscie wsadzilam lokiec i orzeklam ze woda jest ok i mozna sie kapac;)
Czasami nawet rutyna i doswiadczenie nie wygraja z prxyzwyczajeniem;D

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) ale tu u nas cicho, pewnie pprzez wczorajsza piekna pogodę ; ) dziękuje za odpowiedzi juz sie troszke uspokoilam ; ) mąż mnie wczoraj po drodze do pracy zabrał do rodziców i wkoncu troszke sie zrelaksowalam :) kupilan tez herbatke z melisa i teraz bede sie delektowac (ble...) . Kuzynka ktora jakis czas temu rodziła mówiła ze ostatni miesiac jest ciężki bo po tylu miesiącach kumuluje sie zmęczenie, stres no i martwimy sie czy wszystko bedzie ok i porodem. Dobrze że teraz pogoda ma sie poprawić to moze siedzenie na slonku nas troszkę odpręży :) milego dnia czerwcoweczki

Odnośnik do komentarza

Aniu, dobrze ze sie uspokoilas;)
Melisa nie jest taka zla;) wcisnij cytryne, lub dodaj sok jablkowy:) bedzie pycha;)

Witaj Konwalio, rozgosc sie wsrod nas:)
Dzis byla pierwsza noc na nowym mieszkaniu. Wniosek kupic grube zaslony... Dlaczego? Nuska przybiegla o 5:30 z rafosnym okrzykiem: mamusiu juz jest dzien! Wstawaj choc do kuchni! Moj brzuszek jest pusty!!!
I chcac nie chcac musialam wstac i nakarmic glodomora;)

Na starym mielismy znacxnie mniej slonca wiec spala dluzej.

Odnośnik do komentarza

Surikatko jak się czujesz po upadku? Moja mama upadła ze mną przez ławkę, na której chciała siąść, bo jej się słabo zrobiło, a był sierpień i 9 m-c ciąży. Wyobraźcie sobie co się wtedy przeżywało -jedyne badanie to rentgen, a reszta obserwacja. Na szczęście Maluch jest chroniony wodami płodowymi i ewentualnie wkurzy się na mamę za takie wygibasy :)

kati, mój mąć mówi, że jestem jak słoń w składzie porcelany w sklepie, bo ciągle coś za mną podnosi (też noszę ponczo) :) Ale piwa jeszcze nie ruszałam, a napiłabym się :)

Aniu super! ja będę na swoim już za tydzień :) A jak samopoczucie Twoje i Malucha? Czy Twój mąż również jest fizykiem? Z mojego doświadczenia wynika, że mężczyźni fizycy nie robią nic wbrew podstawowym zasadom bezpieczeństwa :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

A mój Maluch wczoraj się zbuntował i nie chciał się ruszać, już myślałam, że w nocy będziemy jechać na IP, ale w drodze powrotnej z domu do mieszkania zaczął się ruszać na szczęście. Chyba robi mu się mało miejsca, albo faktycznie za dużo biegam...

Aniu, a czy Wy macie już imię dla swojego? Bo widzę, że większość dziewczyn operuje imionami swoich Maluchów :) My się jeszcze nie zdecydowaliśmy.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Ado, moj maz to niestety biofizyk z zacieciem filozoficznym;) wszystko musi byc 100 razy przeanalizowane;)

Trzymam kciuki, zeby przeprowadzka sprawnie przebiegla.

My na razie tylko w 85% przeniesieni. Czekamy na materac i szafe do przedpokoju. Musimy zamowic stol i krzesla i szafki do lazienki. Jeszcze wujek stolarz ma wkroczyc do akcji i zrobic maskownice do kaloryferow;) ale to wszystko juz na spokojnie bo wiekszosc klamotow juz na nowym;)

A co do ruchow malcow, to tak roznie, zazwyczaj robia nam na przekor;) jak sie ruszamy to one spia a jak sie kladziemy to one wtedy dokazuja;) nasze ruchy dzialaja kojaco na dzieci, dlatego po porodzie lubia byc noszone na rekach lub w chuscie;)

Odnośnik do komentarza

U nas zawsze problen z imieniem:) przy Danusi decyzje podjelismy dzien przed cc;) teraz pewnie tez tak bedzie;)

O ile przy Danusi nie mielismy zadnych typow to teraz jest trudniej, bo jeszcze dobrze by bylo, zeby pasowalo do imienia Danusi:)

Wszyscy nam sugeruja jechac Krzyzakami, jak Danusia to Zbyszko, lub Jurand;)

Polecam fajna stronke bank.imion.pl sa tam statystyki wystepowania danego imienia w wojewodztwach i w Polsce;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Jakieś 2 tyg temu pytałam się o zmiany na skórze (702). W czwartek byłam na SR to spytałam położnej czy wie co to jest, ciężko było jej określić, mówiła że może być to na podłożu alergicznym albo cholestaza (bo mówiłam że swędzi brzuch, najbardziej to miejsce) ale nie jest pewna. Mam zapytać się gin jak będę na wizycie w środę. Poszłam do dermatologa, młoda kobieta. Ona stwierdziła że to zrobiło się znamię, może po ciąży zniknąć, mam to obserwować i nic teraz z tym nie zrobię, jedynie kremować, aby wyrównać te chrostki ze skórą. Zapisała mi na recepcie jakąś maść. Po porodzie, skończeniu karmienia mogę przyjść na wymrożenie. Jestem ciekawa co powie teraz na to mój ginekolog. Jakąś kawę mu chyba kupie bo podobno ma 50 w dniu wizyty :)
Co do mojej kruszynki w brzuszku to wczoraj przed 6 rana dała takiego kopa chyba w pęcherz że obudził mnie ból. tak cały wczorajszy dzień... Dostawałam takie dziwne skurcze jakby przy szyjce macicy.
Powiem wam że w tesco ostatnio jak byłam na zakupach ekspedientka wołała mnie z końca kolejki na początek bo widziała brzuszek i powiedziała że w każdym tesco a przede wszystkim w Malborku nie mam wcale ustawiać się w kolejkę i nie zwracać uwagi na ludzi co gadają, że jestem w ciąży i mam taki przywilej :) tłumaczyła ludziom ze w ciąży można zasłabnąć, duszności, źle się poczuć, itp (podobno polecenie z góry). Już mówiłam że tyle poczekam a ona że ludzi nie skasuje póki nie przyjdę, a byłam z koleżanka to jeszcze ona była obsłużona bez kolejki żebym nie musiała czekać :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9hfo9e3dlt.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hhxfwzhxa.png

Odnośnik do komentarza

Mamuśki a kupujecie opaski dla dziewczynki z internetu czy normalnie w sklepie? Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawce na allegro? Co do czapeczek to już mam.
Muszę się pochwalić. Przyjechała do mnie kuzynka z Niemiec i przywiozła mi malutkie ciuszki, kocyk różowy polarowy, karuzele do łóżeczka itp. Normalnie zdziwiłam się:) chociaż wspominała że coś mi przywiezie na przeprosiny nieobecności na moim ślubie. a takie śliczne :) Mam tylko nadzieję że ubiorę je chociaż raz. Ciuszki na rozmiar 50. Żartowałam sobie do mamy że obetnę stopki i będą dobre :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9hfo9e3dlt.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hhxfwzhxa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...